Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Butrint

Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a kulturní dědictví. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je Butrint. Tato archeologická lokalita se nachází na jihu země, nedaleko od města Saranda, a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Butrint je místem s dlouhou historií, která sahá až do doby bronzové. Bylo to důležité antické město, které bylo postaveno na ostrově a později propojeno se souší. Během staletí prošlo Butrint pod nadvládou různých říší a civilizací, včetně řecké, římské, byzantské a osmanské. To zanechalo mnoho pozůstatků a artefaktů, které dnes můžeme obdivovat.

Jedním z nejimpozantnějších objektů na Butrintu je amfiteátr. Byl postaven v roce 2. století před naším letopočtem a mohl pojmout až 2000 diváků. Dodnes je stále částečně dochován a je široce uznáván jako perla antického umění. Dalším zajímavým místem je bazilika, která pochází z 5. století. Je to jedna z největších bazilik na Balkáně a poskytuje nádherný výhled na celé Butrintské jezero.

Procházení Butrintem je jako cesta časem, která nás zavede do odlišných období historie. Můžete si projít ulicemi antického města, obdivovat zbytky sloupů a chrámů nebo se zastavit u proslulého Asklépiova chrámu, který sloužil k léčení nemocných v dávných dobách.

Kromě archeologických památek je v Butrintu také překrásná příroda. Chráněné území je obklopeno hustými lesy a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Odtud také pochází označení "Národní park Butrint", které získal v roce 2000. Kolem se nacházejí také četné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a koupání.

Turisté, kteří navštíví Albánii a rozhodnou se přijet do Butrintu, mají na výběr z různých možností ubytování. Zdejší nabídka zahrnuje luxusní hotely, rodinné hotely, penziony a kempy. Všechna ubytování jsou vybavena moderními vybaveními a nabízejí pohodlné pokoje a krásné výhledy. Pro ty, kteří se zajímají o autentickou atmosféru, je možné si pronajmout tradiční albánská stavení známá jako "kullas".

Butrint je jedinečnou destinační Albánie. S bohatou historií, fascinujícími archeologickými nalezišti a překrásnou přírodou je to místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí nejenom historické poznávání, ale také možnost relaxace a ponoření se do překrásné albánské krajiny.


Počasí Albánie Butrint


Butrint, situovaný v jižní Albánii, je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Bývalé řecké a římské město se nachází na poloostrově, který se rozkládá na břehu Jónského moře. To znamená, že počasí Butrintu má charakteristické rysy jihovýchodního Středomoří, kde jsou letní podnebí horká a suchá a zimy jsou mírné a vlhké.

Letní měsíce v Butrintu (červen, červenec, srpen a září) jsou nejteplejší období roku, kdy teploty dosahují průměrně 29 °C. V nejteplejších dnech však mohou teploty překročit hranici 35 °C. Stejně jako v jiných jižních částech Albánie, také v Butrintu se vyskytují horké větry, které zvyšují pocit horka. Sucho letního počasí není však tak intenzivní jako v některých jiných oblastech jihovýchodního Středomoří. V létě je zde obvykle střední vlhkost vzduchu, což způsobuje, že odpolední bouřky a srážky nejsou vzácností.

Podzim a jaro jsou pro Butrint obdobím mírného počasí. V těchto měsících jsou teploty příjemné a stále je dostatek slunce, aby návštěvníci mohli užít si krásné pláže. V zimních měsících (prosinec, leden a únor) je počasí v Butrintu chladnější a vlhké, s průměrnými teplotami od 10 do 15 °C. V lednu a únoru mohou teploty klesnout až pod bod mrazu. V zimě však stále prší a obloha je zatažená.

Chcete-li navštívit Butrint, nejlepší čas je v období od května do října. V tomto období jsou teploty příjemné a počasí je stabilní. Ale i v těchto měsících můžete očekávat občasnou bouřku a s délkou dne se může měnit i teplota vody v moři.

Celkově je počasí v Butrintu docela příjemné, ale pod vlivem pohoří, které se nachází za západním úbočím města, se může měnit během dne. Návštěvníci by měli být připraveni na možné výkyvy teplot a srážek, zejména v létě. Ať už se jedná o plážovou dovolenou nebo o archeologickou exkurzi, Butrint určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Albánie Butrint


Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů a jedním z nejvíce fascinujících míst je bezesporu Butrint. Tento starověký archeologický park se nachází ve středozemní části země na jižním pobřeží, nedaleko hranic s Řeckem. Butrint je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992 a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Butrint byl založen starověkou thráckou civilizací a stal se významným městem v řeckém, římském a byzantském období. Jeho ruiny představují fascinující náhled do historie a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled na minulost. Archeologický park je rozlehlý a nabízí mnoho zajímavých lokalit k prozkoumání, jako například antické divadlo, fórum, baptisterium a mnoho dalších.

Jednou z nejvíce ikonických památek v Butrintu je akropole. Nachází se na vyvýšeném místě a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a moře. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout zříceninu pevnosti a další dochované budovy, které svědčí o významu a bohatství tohoto starověkého města.

Další zajímavou lokalitou v Butrintu je tzv. Venuše jezero. Jedná se o sladkovodní jezero, které je obklopeno úžasnou přírodou. Toto místo je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli, kteří sem přicházejí relaxovat a užívat si krásu přírody. Jezerem lze proplout lodí a obejít ho po turistické stezce, což je jedinečný způsob, jak objevovat místní floru a faunu.

Butrint je také obklopen nádhernou přírodní krajinou, která z něj činí ideální místo pro milovníky turistiky a přírodních krás. V okolí se nachází národní park, ve kterém žijí vzácní druhově chránění živočichové. Můžete zde narazit na různé druhy ptáků, plazů, ale také na ohrožené želvy a vzácné druhy rostlin.

Pokud si plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zařadit Butrint na svoji seznam míst k navštívení. Tato starověká lokalita nabízí nejen fascinující historii, ale také úchvatné výhledy, překrásnou přírodu a možnost prozkoumávání okolních národních parků. Budete ohromeni krásou a atmosférou tohoto místa a nebudete litovat cesty.

Pokud máte rádi historii, krásnou přírodu a dobrodružství, není pochyb o tom, že Butrint v Albánii je perfektní destinací pro váš další dovolenou. Přijeďte a objevte skrytý poklad této malebné země.


Letenka Albánie Butrint


Albánie je stále více oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají unikátní a nedotčené místo, které je bohaté na historii, kulturou a přírodou. Jedním z nejvýznamnějších a fascinujících míst, které byste měli navštívit při cestě do Albánie, je Butrint.

Butrint se nachází na jihovýchodě Albánie, nedaleko od města Saranda. Tento archeologický areál byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Místo je známé svými impozantními archeologickými pozůstatky a zároveň nabízí nádhernou přírodní krajinu s jezerem, lesy a bohatým ekosystémem.

Původně byla Butrint řeckou kolonií, která se rozvíjela od 7. století př. n. l. do 3. století n. l. Poté byla připojena k Římské říši a zažila rozkvět. Stopy obou těchto kultur jsou stále viditelné při prohlídce města.

Jedním z nejvýznamnějších a nejlépe dochovaných památek je divadlo, které bylo postaveno v 3. století př. n. l. Divadlo obdivuje návštěvníky svými kamennými lavicemi a architektonickými detaily. Další prominentní budovou je Bazilika, která byla postavena ve 4. století n. l. a která nabízí skvělý výhled na okolní jezero.

Při procházce Butrintem si také můžete všimnout zbytků antického opevnění, veřejných lázní, chrámů, stojanu na zavěšování a mnoha dalších historických památek. Jedním z nejzajímavějších prvků je také stará vodní cesta, kterou můžete sledovat až k jezeru.

Butrint však neposkytuje pouze historické zážitky. Toto místo je také ideální pro milovníky přírody. Oblast je domovem mnoha druhů ptáků a živočichů a můžete se projít po stezkách v okolních lesích a parku, které zaručí úžasné pohledy na jezero a okolní kopce.

Pokud se rozhodnete navštívit Butrint, nevynechejte příležitost vidět i jeho muzeum. Muzeum Butrint je umístěno ve staré benediktinské kapli z 13. století a nabízí bohatou sbírku archeologických artefaktů z naleziště, jako jsou sochy, keramika a šperky.

Navštívit Butrint je zážitek jako žádný jiný. Pokud se zajímáte o historii, kulturu a přírodu, neměli byste si toto místo nechat ujít. Nenechte si ujít příležitost objevit unikátní kombinaci řecké a římské historie v srdci Albánie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?
Butrint je starověké archeologické naleziště na jihu Albánie.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Butrintu?
Prohlídka trvá obvykle 2-3 hodiny.

3. Kolik stojí vstupné na Butrint?
Vstupné se pohybuje kolem 700 leků (asi 5 eur).

4. Jak se dostanu k Butrintu?
Nejlepší volbou je použití dopravy z měst Saranda nebo Vlora, kde je k dispozici autobusová a lodní doprava.

5. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Butrintu?
Nejlepším časem návštěvy je jaro nebo podzim. V létě se může stát poměrně horkým a turisticky přeplněným.

6. Jak se nazývají hlavní památky v Butrintu?
Hlavní památky v Butrintu jsou Akropole, Baptisterium, Divadlo, Římské lázně a Velké bazény.

7. Proč je Butrint považován za důležité archeologické naleziště?
Butrint byl důležitým řecko-římským městem a je považován za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v oblasti Středozemního moře.

8. Co si vzít s sebou na návštěvu Butrintu?
Doporučuje se vzít si pohodlné boty (půda může být nerovná), klobouk a vodu.

9. Je v Butrintu možné najít průvodce?
Ano, na místě jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o historii a památkách.

10. Má Butrint nějaké omezení pro návštěvníky?
Návštěvníci by měli dodržovat omezení vstupu do některých oblastí, aby byly chráněny zachované památky. Je také zakázáno kroužit divokou zvěř nebo sbírat rostliny a stromy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky