Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina El Calafate (perito moreno)

Ubytování Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je známá svou překrásnou a malebnou přírodou, a jedním z nejvíce fascinujících a ikonických míst v zemi je El Calafate. Ležící na jižním cípu And, tato malá obec se stala výchozím bodem pro návštěvu slavný ledovec Perito Moreno.

Ubytování v El Calafate je bohaté a různorodé, takže každý cestovatel si zde najde to, co mu vyhovuje. Od luxusních hotelů po jednoduché hostely a lázeňské hotely se zde nachází široká škála možností.

Jedním z nejlepších ubytování je Hotel Eolo, který se nachází asi 30 minut jízdy od El Calafate. Tento luxusní hotel nabízí impozantní výhled na argentinskou step a Andské hory. S kvalitními pokoji, vynikajícími službami a nádhernou přírodou v okolí je toto jednoznačně jedno z nejlepších míst k pobytu v oblasti.

Pro ty, kteří preferují ubytování blízko centra města, existuje také mnoho možností. Hotel Los Sauces je jedním z nejpopulárnějších hotelů v centru El Calafate. Nachází se poblíž hlavních atrakcí města a nabízí svým hostům pohodlné pokoje a přátelský personál.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také ubytovací zařízení jako hostely. Hostel del Glaciar Pioneros je populární volbou mezi mladými cestovateli. Nabízí cenově dostupné pokoje a společné prostory, jako je kuchyňka a společenská místnost, kde se můžete setkat s ostatními cestovateli.

Ať už se rozhodnete ubytovat kdekoliv, nezapomeňte si také naplánovat výlet k ledovci Perito Moreno. Tento nádherný ledovec je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků v Argentině a celý kontinent.

Pro návštěvu ledovce je možné si najmout soukromý vůz nebo využít organizovanou exkurzi. Během vaší návštěvy budete ohromeni obrovskými ledečty, které se zdají být z jiného světa. Můžete se také rozhodnout procházet se po lávce, která vám umožní vidět ledovec zblízka a zažít jeho masivní sílu a krásu.

Ubytování v El Calafate je zárukou příjemného pobytu a ponoření se do jednoho z nejúžasnějších a nejkrásnějších přírodních scenérií. Bez ohledu na vaše preference budete mít na výběr z různých možností, které vám umožní prozkoumat tuto úchvatnou oblast Argentiny. El Calafate je určitě místem, které byste neměli při návštěvě Argentiny opomenout.


Dovolená Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, o níž se naprosto nepochybně říká, že je plná neuvěřitelných přírodních krás a úchvatných scenérií. Když se pak podíváme na El Calafate, jedno z nejvýraznějších měst v Patagonii, je jasné, že tento podivuhodný a magický kout Argentiny by měl být na seznamu přání každého, kdo chce prožít nevšední dovolenou.

Sochy sněhu, ledovce, hory, vodopády, jezera, pampy a zemědělské oblasti se na jednom místě vyskytují na El Calafate. El Calafate je město uprostřed ničeho, které je obklopeno zasněženými vrcholky hor, lesy a ledovci. Když se dostanete do tohoto města, mohli byste si myslit, že jste se ocitli kdesi na jiném světě.

Perito Moreno, jeden z nejikoničtějších ledovců na světě, se nachází přibližně 80 kilometrů od El Calafate. Ledovec byl pojmenován na počest významného argentinského geologa a naturalisty Josefa Franciska Perita Morena, který byl rovněž neúnavným obhájcům chráněného území.

Návštěvníci mohou obdivovat ledovec z blízka buď z mnoha teras, které byly vybudovány u přehrady Lago Argentino, nebo zkrze národní park Los Glaciares. Každý rok se přibližně osm kilometrů ledovce přesune od horní záhoří a odřízne se od pevniny. Tento ledovec je přímo u pobřeží a tak se návštěvníci mohou těšit na nádherné glaciálové podívané přímo z blízkosti.

Kromě obdivování krás přírody můžete navštívit mnoho zajímavých míst v El Calafate, jako jsou muzea, kde můžete získat přehled o historii tohoto místa, nebo vyrazit na prohlídky mnoha blízkých jezer a hor.

Celkově řečeno, El Calafate je úchvatné město, které se nachází na jednom z nejúchvatnějších a nejspekulativnějších míst světa. Jestliže tedy hledáte naprosto výjimečné dovolené, plné neobvyklých zážitků a neuvěřitelných zážitků, je El Calafate tou správnou volbou.


Počasí Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate, známý také jako Perito Moreno, je malebné město nacházející se v provincii Santa Cruz v jižní Argentině. Tento region se vyznačuje krásnou přírodou, zejména díky své poloze v blízkosti And a ledovcového parku Los Glaciares. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této oblasti je bezesporu Perito Moreno, což je jedinečný ledovec, který jistě stojí za návštěvu.

Počasí v El Calafate je ovlivněno specifickým klimatem této oblasti. Je tu patrný vliv subpolárního oceánického klimatu a chladného kontinentálního podnebí. V zimních měsících, které jsou od června do srpna, jsou teploty velmi nízké a často sahají až pod bod mrazu. Průměrné maximální denní teploty se pohybují kolem 5 °C, zatímco průměrné minimální teploty dosahují -2 °C. Večery jsou obvykle ještě chladnější. V zimě je také zaznamenáno poměrně dost sněhu, což činí z této oblasti oblíbenou pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Na druhou stranu, léto v El Calafate je příjemné a teploty se obvykle pohybují mezi 15-20 °C. Nejteplejšími měsíci jsou prosinec a leden, kdy se teploty mohou dostat až k 30 °C. V letních měsících je také více srážek a místní jezera se zbarvují do světle modré barvy. To se děje v důsledku tání sněhu z okolních hor a ledovců.

Co se týče srážek v El Calafate, v průměru ročně spadne přibližně 500 mm srážek. Většina srážek je zaznamenána během léta, zejména v prosinci a lednu. Během zimních měsíců jsou srážky obvykle v podobě sněhu, který pokrývá krajinu bílou pokrývkou.

Pro turisty je El Calafate atraktivní destinací během celého roku. Mnoho turistů přijíždí v zimě, aby si užili zimní sporty a obdivovali ledovec Perito Moreno obklopený sněhem. Avšak v létě mohou návštěvníci využít příjemnějšího klimatu a vychutnat si pěší túry po regionu a výlety na ledovec. Ledovec Perito Moreno je hlavní turistickou atrakcí v této oblasti a nabízí okouzlující pohled na ledovcové jezero a úžasnou přírodu.

El Calafate, známý také jako Perito Moreno, nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na roční období, tato oblast vždy překvapí svou krásou a jedinečností. Nezapomeňte však vzít s sebou vhodné oblečení a připravit se na různé podmínky počasí, které tady můžete zažít.


Letenka Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země plná nádherných přírodních scenérií a jedním z těch nejkrásnějších míst, která stojí za návštěvu, je El Calafate. Toto malebné městečko se nachází v provincii Santa Cruz, jižně od Argentiny. Jeho hlavním lákadlem je především národní park Los Glaciares, domov mnoha ohromujících ledovců, z nichž je nejznámější Perito Moreno.

Perito Moreno je jedním z největších a nejzachovalejších ledovců na světě. Je součástí jihoamerického kontinentálního ledovce, který se rozkládá v Andách. Tento impozantní ledovec je dlouhý přes 30 kilometrů a vysoký kolem 70 metrů nad hladinou jezera Argentino. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je stále v pohybu a každých několik let dochází ke spektakulárním srážkám s jezerem, při kterých se odtrhávají obrovské kusy ledu.

El Calafate je bránou do národního parku Los Glaciares a je oblíbeným výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí navštívit Perito Moreno. Mnoho turistů se rozhoduje pro letenku do Argentina právě kvůli tomuto fascinujícímu přírodnímu divadlu. Při procházce po lávce můžete obdivovat ledovec zblízka a naslouchat občasnému hřmotu a zvuku křupání ledu, když se části odtrhávají a padají do jezera. Je to opravdu jedinečný zážitek, který zapůsobí na každého návštěvníka.

El Calafate samo o sobě je malebné městečko obklopené nádhernou přírodou. Má teplé léto a chladné zimy a je oblíbeným útočištěm pro příznivce outdoorových aktivit. Kromě návštěvy Perito Moreno můžete také podniknout výlety na další blízké ledovce, projet se na katamaránu po jezeře Argentino nebo se vydat na treky do okolních hor.

El Calafate také nabízí vynikající možnosti ubytování a gastronomie. Můžete si vybrat z různých hotelů a hostelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. V místních restauracích si můžete vychutnat typická argentinská jídla, jako je čerstvé maso, uzeniny a chimichurri omáčka.

Pokud tedy plánujete cestu do Argentiny, nezapomeňte zařadit El Calafate a Perito Moreno na svůj seznam. Toto přírodní divadlo vás ohromí svou krásou a nabídne vám nezapomenutelný zážitek. A letenka do Argentiny je dokonalým způsobem, jak se tam dostat a zažít toto úžasné místo na vlastní kůži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Calafate (perito moreno)


Nejčastější dotazy a odpovědi o destinaci El Calafate (Perito Moreno) v Argentině jsou:

1. Jak se dostanu do El Calafate?
- Nejjednodušší způsob je letět do letiště El Calafate International Airport (FTE). Z letiště se můžete dostat do města taxíkem nebo pomocí transferu.

2. Jak dlouho trvá cesta z letiště do El Calafate?
- Cesta z letiště do města trvá přibližně 15-20 minut.

3. Co je Perito Moreno a jak se tam dostanu?
- Perito Moreno je jedním z nejznámějších ledovců v Argentině. Nachází se v Národním parku Los Glaciares. Nejjednodušší způsob, jak se dostat k ledovci, je rezervovat si prohlídkovou akci s průvodcem.

4. Kolik stojí vstupenka na Perito Moreno?
- Vstupenka na Perito Moreno stojí asi 800 argentinských pes (ARS). Cena se může lišit.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Perito Moreno?
- Prohlídka Perito Moreno bývá zpravidla půl- nebo celodenní výlet. Záleží na vaší preferenci.

6. Jaké aktivity mohu v El Calafate podniknout mimo Perito Moreno?
- V El Calafate můžete navštívit také ledovec Upsala nebo ledovec Spegazzini. Můžete se také vydat na turistické výlety po okolních horách a jezerech.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Perito Moreno?
- Nejlepší doba na návštěvu Perito Moreno je mezi listopadem a březnem, kdy je lepší šance na dobré počasí a teplejší teploty.

8. Jaké je nejlepší oblečení pro návštěvu Perito Moreno?
- Doporučuje se vrstvené oblečení, které vás udrží teplé a suché. Jako základ můžete mít termální spodní prádlo, svetr nebo mikinu a neprodyšnou bundu. Noste také pevnou obuv a čepici.

9. Jaký je průměrný rozpočet na návštěvu El Calafate?
- Průměrný rozpočet na návštěvu El Calafate záleží na vašich preferencích a stylu cestování. Měli byste počítat s průměrně 100-150 USD na den na ubytování, jídlo a aktivity.

10. Mám-li omezený čas, co bych neměl vynechat v El Calafate?
- Pokud máte omezený čas, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Perito Moreno. Je to jedinečný zážitek a jedno z hlavních lákadel této oblasti.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky