Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Iguazú Falls

Počasí Argentina Iguazú Falls


Iguazú Falls jsou jednou z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních památek na světě. Nacházejí se na řece Iguazú na hranicích Argentiny a Brazílie. Tyto vodopády jsou obklopeny deštným pralesem, který společně s unikátní krajinou vytváří jedinečné a ohromující panoráma.

Kromě své překrásné přírody jsou Iguazú Falls také velmi známé svým nestálým a často extrémním počasím. Argentina, země, která tyto vodopády zděluje s Brazílií, leží v jižní polovině Jižní Ameriky a má velmi rozmanité klima. Vzhledem k rozloze země se v Argentině setkáváme s různými klimatickými podmínkami, od tropických deštných lesů v severu až po polární podnebí na jihu.

Region okolo Iguazú Falls je známý svým vlhkým tropickým podnebím. V průběhu roku zde spadne velké množství srážek, a proto tato oblast patří mezi nejdeštivější místa na planetě. Průměrný roční úhrn srážek zde dosahuje až 1 800 milimetrů. To znamená, že voda z vodopádů je po většinu roku značným proudem, a to je právě to, co dělá z Iguazú Falls něčím takím zvláštním.

V zimních měsících v Argentině, které připadají na červenec a srpen, je průměrná teplota kolem 20 °C přes den a kolem 10 °C v noci. Srážky jsou během této doby nižší, což znamená, že návštěvníci mohou očekávat méně deště a menší množství vody na vodopádech. Nicméně, i během zimy zůstávají Iguazú Falls impozantním a ohromujícím zážitkem.

Naopak v letních měsících, které připadají na prosinec až únor, se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C a vyšší. Tyto měsíce jsou také nejdeštivější a průměrný úhrn srážek může dosahovat až 200 milimetrů za měsíc. V tomto období jsou vodopády na svém vrcholu a jsou doprovázeny bourlivým proudem vody, který je nádherným a ohromujícím pohledem.

Iguazú Falls jsou přírodním divem, který by si měl každý člověk alespoň jednou za život prohlédnout. Bez ohledu na počasí, které zde může být velmi proměnlivé, je tato přírodní památka vždy úchvatná a působivá. Ať je to v horkých letních měsících nebo ve vlhkém období dešťů, návštěvníci mají možnost zažít jedinečnou přírodní krásu, která je přítomná v každém ročním období.


Ubytování Argentina Iguazú Falls


Argentina Iguazú Falls, neuvěřitelná přírodní krása v samém srdci Jižní Ameriky, přitahuje každý rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Tyto úchvatné vodopády se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií a jsou představovány 275 seskupenými vodopády táhnoucími se na délku 2,7 km. Navštívít Argentinu Iguazú Falls je zážitek, který si rozhodně nechcete nechat ujít.

Když se chystáte na dovolenou u vodopádů Iguazú, jednou z největších otázek je, kde se ubytovat. V oblasti vodopádů je několik možností ubytování, které se liší v ceně, pohodlí a blízkosti k vodopádům.

Nejbližší a nejluxusnější možností je pobyt v exkluzivních luxusních hotelech, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Tyto hotely nabízejí dokonalý komfort a prvotřídní služby pro náročné hosty. Kromě pokoje můžete využívat i další vybavení, jako jsou bazény, lázně, restaurace a fitness centra. Nicméně, pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, existuje mnoho dalších hotelů a penzionů v okolí, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Další zajímavou možností ubytování v blízkosti vodopádů je přístřešek nebo kempování v národním parku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Národní park Iguazú nabízí dobře vybavené kempy a přístřešky, které umožňují turistům strávit noc v srdci přírody. Nicméně, musíte si uvědomit, že tento druh ubytování je omezený a je třeba rezervovat předem.

Někteří lidé se rozhodnou pro ubytování v okolních městech, jako je Puerto Iguazú, které se nachází ve vzdálenosti pouhých 15 km od vodopádů. Tento městský a klidný prostředí nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů pro různé rozpočty a preference.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, přístřešku v národním parku nebo v okolním městě, by mělo být vaším cílem dosáhnout nedotčeného přírodního ráje, který Argentina Iguazú Falls nabízí. Je důležité si uvědomit, že místo, které si vyberete pro ubytování, bude mít vliv na to, jak budete moci vychutnat a prozkoumat krásu vodopádů.

Při plánování vaší dovolené v Argentina Iguazú Falls nezapomeňte vzít v úvahu také další věci, jako jsou výlety, které budete chtít dělat ve vašem volném čase. Existuje mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako je jízda na člunu pod vodopády, procházky po stezkách přírodního parku a návštěva přilehlých oblastí.

Argentina Iguazú Falls je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejsilnějších přírodních zázraků na světě, který nabízí nádherný a nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, jistě zde vybudujete vzpomínky na celý život.


Dovolená Argentina Iguazú Falls


Argentina je země s mnoha turistickými atrakcemi, a jednou z nejznámějších z nich jsou místa jako Iguazú Falls - jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě. Nacházejí se na hranici mezi Argentinou a Brazílií a jsou jedním z nejnavštěvovanějších přírodních divů v Jižní Americe.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou strávit svou dovolenou v Argentině, by neměli vynechat příležitost navštívit Iguazú Falls. Tento komplex vodopádů se skládá z více než 270 jednotlivých vodopádů, které se rozkládají na délce přibližně 2,7 kilometru. Nejvíce známý vodopád je známý jako "Garganta del Diablo" nebo "Ďáblovo hrdlo". Tento impozantní vodopád má výšku 80 metrů a je považován za symbol Iguazú Falls.

Příjezd k vodopádům je nejlépe uskutečnit z argentinského města Puerto Iguazú, které se nachází asi 18 kilometrů od Iguazú. Zde je možné najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely, které vyhovují různým rozpočtům. Existují také organizační služby, které nabízejí prohlídky okolí, které vás provedou přírodními stezkami a poskytnou návštěvníkům nejlepší výhledy na vodopády.

Procházka po chodnících, které vedou kolem vodopádů, je nezapomenutelnou zážitkem. Návštěvníci mohou prozkoumat více než 5 kilometrů chodníků až ke "Ďáblovi hrdlu", který nabízí fantastický výhled na padající vodu a vytváří pocit ohromující síly a energie. Návštěva vodopádů v průběhu dne je skvělá, ale mnoho turistů doporučuje také zážitek z noční prohlídky, během které můžete vidět vodopády osvětlené barevnými světly, což vytváří magický svět.

Kromě procházek kolem vodopádů je v okolí také mnoho dalších věcí k vidění a dělat. Návštěvníci si mohou užít plavbu na lodi podél řeky Iguazú, kde mají možnost zažít blízkost vodopádů. Existují také přírodní stezky, které vás provedou tropickým pralesem a poskytnou příležitost vidět velký počet druhů flóry a fauny. Návštěvníci, kteří si chtějí odpočinout a užívat si krásy přírody, tady najdou ideální místo.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy a úžasné přírody, Iguazú Falls jsou nezapomenutelným místem, které byste měli zahrnout do svého itineráře v Argentině. Nechte se okouzlit neskutečnou silou a krásou vodopádů a prozkoumejte přírodní divy Jižní Ameriky.


Letenka Argentina Iguazú Falls


Možná uvažujete o plánování výletu do Jižní Ameriky. Pokud ano, nezapomeňte zařadit na svůj seznam míst k návštěvě neuvěřitelně krásné vodopády Iguazú. Tento úžasný přírodní zázrak nalézáte na hranicích Brazílie, Paraguaye a Argentiny. Nejsnadnější způsob, jak se dostat ke všem nejlepším výhledům, je zakoupit si letenku do argentinského města Puerto Iguazú, vzdáleného jen několik kilometrů od samotných vodopádů.

Letenky do Puerto Iguazú můžete najít například na internetu nebo v některé z cestovních kanceláří specializujících se na cesty do Jižní Ameriky. Stejně tak si můžete najít letenky s více přestupy nebo s delšími cestovními dobami, které jsou obvykle levnější.

Jednou z hlavních výhod návštěvy vodopádů Iguazú na argentinské straně je jejich nebezpečně krásný pohled. Celkem 275 vodopádů se setkává na místě, kde řeka Iguazú vytváří hluboké kaskády, které jsou opravdu dech beroucí. Díky tomu platí tyto vodopády za jedno z nejnavštěvovanějších míst na celém Jižním kontinentu.

Pokud si zakoupíte vstupenku na samotné vodopády, budete moci projít celou oblastí a navštívit nejrůznější vyhlídkové plošiny nabízející nezapomenutelný výhled na úžasnou scenerii, kterou tvoří vodopády. Můžete tak vidět celý tento úchvatný vodní svět, od obrovských kaskád spletitých vodopádů až po klidné říční náplavy. V národním parku se nachází i řada zábavních atrakcí, jako například bondův obchůdek, díky němuž se budete moci procházet po ostrově s výhledy na všechny vodopády.

Pokud byste chtěli strávit více času prozkoumáváním regionu, nebudete zklamáni. Kolem parku je řada dalších zajímavých míst k návštěvě, jako například národní park Iberá nebo projekt „Three Frontiers“, který označuje místo, kde se setkávají hranice Brazílie, Paraguaye a Argentiny.

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti vodopádů Iguazú je obtížné sestavit komplexní plán pro všechna místa, která byste chtěli vidět. Mnoho různých zdrojů na internetu vám však může poskytnout velmi cenné informace, společně s tipy a triky, jak si vychutnat tuto nádhernou oblast v co největší míře.

Vodopády Iguazú představují jedno z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších přírodních divů na světě a bezesporu stojí za návštěvu. Pokud byste chtěli cestovat do Jižní Ameriky, zvažte zakoupení letenky do argentinského Puerto Iguazú, abyste si mohli užít nevšední krásu vodopádů Iguazú.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Iguazú Falls


1. Jak se dostat k vodopádům Iguazú v Argentině?
- Nejjednodušším způsobem je letět do města Cataratas del Iguazú International Airport, které se nachází v blízkosti vodopádů. Z letiště je možné se dostat na vodopády pomocí autobusu, taxíku nebo pronájmu auta.

2. Kolik stojí vstupné na vodopády Iguazú v Argentině?
- Vstupné na vodopády Iguazú v Argentině se liší v závislosti na sezóně a národnosti návštěvníka. Obecně platí, že turisté z Argentiny mají nižší vstupné než turisté z jiných zemí. Vstupné se pohybuje kolem 700 argentinských pes (ARS) pro občany Argentiny a kolem 1600 ARS pro turisty z jiných zemí.

3. Jak dlouho si mám vyhradit času pro návštěvu vodopádů Iguazú v Argentině?
- Doporučuje se vyhradit alespoň jeden celý den pro návštěvu vodopádů Iguazú v Argentině. Vodopády jsou velké a je hodně co prozkoumat. Existují také různé stezky a trasy, které návštěvníkům umožňují prozkoumat různé části vodopádů.

4. Jak se postarat o místní faunu a floru při návštěvě vodopádů Iguazú v Argentině?
- Místních živočichů a rostlin je třeba respektovat a chránit. Návštěvníci by neměli krmit žádná zvířata, dotýkat se rostlin ani ničit přírodní prostředí. Je také důležité dodržovat pokyny a zákazy, které určuje správa národního parku.

5. Existují nějaké další zajímavé aktivity než jen návštěva vodopádů Iguazú v Argentině?
- Ano, můžete si vychutnat různé aktivity jako je rafting na řece Iguazú, pěší túra v okolních divočinách, vrtulníkový let nad vodopády nebo návštěva ptactva až v blízkém ptactvu park Giuanco. Můžete také navštívit brazilskou stranu vodopádů Iguazú, která nabízí jinou perspektivu na této přírodní kráse.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky