Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Tavush

Letenka Arménie Tavush


Pokud hledáte novou a zajímavou destinaci pro svou další cestu, možná byste měli zvážit návštěvu Arménie a jejího regionu Tavush. Tento region leží na severovýchodě Arménie a je proslulý svou nádhernou přírodou, historickými památkami a kulturním bohatstvím.

Jak se tam dostat

Nejlepší způsob, jak se do Tavush dostat, je letecky. Arménská národní letecká společnost Armavia nabízí pravidelné lety do hlavního města Jerevanu ze mnoha evropských měst, včetně Prahy. Z Jerevanu se pak můžete vydat na autobusové nebo vlakové spojení do Tavush.

Co vidět v Tavushi

Tavush nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě pro turisty. Na vrcholu seznamu nevynechávejte následující místa:

Haghartsin klášter - Tento klášter z 11. století leží v krásné horské scenérii a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Tavush.

Dilijan - Toto malé městečko leží v srdci Tavushského národního parku a nabízí nádhernou přírodu, tradiční architekturu a umělecké dílny.

Sevan - Toto jezero, které leží na západě regionu Tavush, je největším jezerem v Kavkazu a nabízí nádherné přírodní scenérie a možnosti pro vodní sporty.

Akner - Tento historický hrad z 10. století leží na vrcholu kopce a nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Kulinarická kultura

Arménská kuchyně je bohatá a chutná a návštěva Tavush Vám rozhodně nabídne mnoho příležitostí ji ochutnat. Mezi tradiční jídla patří například chalva, pakhlava, šiš taouk a další.

Nákup a zážitky

V Tavush najdete mnoho malých obchodů, trhů a uměleckých dílen, kde si můžete koupit místní suvenýry a řemeslné výrobky. Dále můžete také navštívit místní restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a tradiční arménské nápoje.

Výlet do Tavush je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nová místa a zážitky. Krásná příroda, historické památky a kulinarická kultura jsou jen několik z důvodů, proč si zvolit Tavush pro Vaší další cestu.


Počasí Arménie Tavush


Arménie Tavush, jedna z provincií Arménie, leží na severovýchodě země a je známá svou malebnou krajinou a bohatou historií. Tavush je také místem, kde se setkávají různé klimatické podmínky, které ovlivňují místní počasí.

Tavush je obklopen hory a lesy, což přispívá k výrazným rozdílům v nadmořské výšce a teplotě. V létě je počasí zde mírnější než v ostatních částech Arménie, protože horské hřebeny chrání provincii před nadměrným teplem. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje mezi 20-30 °C, což je ideální počasí pro turisty, kteří přicházejí objevovat tamní přírodní krásy.

Podzim v Tavush přináší změny v počasí, kdy dochází ke klesání teploty a zintenzivňování dešťových srážek. Říjen a listopad jsou typicky deštivé měsíce, kdy se příroda mění do různých odstínů oranžové, červené a hnědé. Je to ideální čas k tomu, aby se turisté projížděli po okolních vesnicích a užívali si krásných podzimních scenérií.

Zima v Tavush je chladná a sněhová. Průměrná teplota v lednu a únoru může klesnout až pod -10 °C, zatímco na některých vrcholcích hor se teploty mohou pohybovat kolem -30 °C. Sněhové srážky jsou hojné a přinášejí příležitosti ke sportům jako je lyžování a snowboarding. Obzvláště populární je region Dilijan, který je známý svými lyžařskými středisky a krásnou zimní krajinou. Turisté se sem často sjíždí za dobrodružstvím a radovánkami na sněhu.

Jaro v Tavush je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu a začíná kvést. Teploty se postupně zvyšují a průměrná teplota v dubnu a květnu se pohybuje kolem 15-20 °C. Je to čas, kdy se Tavush proměňuje v oázu barev a vůní. Různé druhy květin začínají kvést a louky jsou poseté tulipány, kosatci a dalšími květinami. Turisté, kteří navštěvují Tavush na jaře, mají možnost objevovat národní parky a rezervace, které jsou hojně rozšířené v této oblasti.

Celkově lze říci, že počasí v Tavush je poměrně rozmanité a závisí na ročním období. Bez ohledu na roční období však Tavush nabízí nádherné přírodní scenérie a mnoho venkovských dobrodružství a zážitků. Bez ohledu na to, kdy navštívíte Tavush, můžete se těšit na jedinečné počasí a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Arménie Tavush


Arménie je zemí ležící v jihovýchodní Evropě a západní Asii. Je známá svou bohatou historií, starobylými památkami a malebnou přírodou. Mezi nejzajímavější regiony v této zemi patří Tavush, který nabízí turistům pestrý výběr atrakcí a zážitků.

Tavush je provincií na severovýchodě Arménie, která hraničí s Gruzií a Ázerbájdžánem. Je to region bohatý na horské masivy, řeky a překrásné lesy. Tavush je přímořským regionem a je obklopen krásnými jezery a vodopády, což poskytuje ideální prostředí pro aktivní dovolenou.

Jednou z největších atrakcí v Tavush je Dilijanský národní park, který se rozkládá na rozloze přes 240 čtverečních kilometrů. Park je domovem řady vzácných druhů flóry a fauny a nabízí mnoho turistických tras a stezek. Navštívit můžete také klášter Haghartsin, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Klášter pochází z 10. století a je ukázkou středověké arménské architektury.

Dalším oblíbeným místem je jezero Sevan, jedno z největších sladkovodních jezer v Evropě. Jezero je obklopeno horami a nabízí možnosti koupání, rybaření a vodních sportů. V blízkosti jezera se nachází také Sevanský klášter, který je známý svou malebnou polohou a bohatou historií.

Pro ty, kdo mají rádi historii a archeologii, je zde Takhtinská jeskyně. Tato jeskyně, která je jednou z největších v Kavkazu, byla obydlena již v pravěku. Návštěvníci si mohou prohlédnout původní nástěnné malby a artefakty nalezené v této jeskyni.

Kromě přírody a historických památek nabízí Tavush také možnosti pro relaxaci a odpočinek. Můžete si pronajmout chatu v horách nebo se ubytovat v jednom z mnoha lázeňských resortů, které nabízejí wellness procedury a léčivé minerální prameny.

Na dovolené v Tavush také nejde vynechat místní kuchyni. Arménská kuchyně je známá svými chutnými pokrmy a jedinečnou kombinací chutí a vůní. Můžete ochutnat tradiční arménské pokrmy, jako je khorovats (grilované maso), lavash (tradiční arménský chléb) a dolma (plněné zeleninové listy). Doporučuji také ochutnat místní arménské víno, které je vyrobeno z tradičních odrůd hroznů.

Pokud hledáte exotickou a dobrodružnou dovolenou, region Tavush v Arménii je ideální volbou. Nabízí nádhernou přírodu, kulturní bohatství a jedinečné zážitky. Planujte svou následující dovolenou do Arménie a objevte krásy tohoto malebného regionu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Tavush


Arménie je země ležící na jižním Kavkaze a sousedící s Tureckem, Gruzií, Ázerbájdžánem a Íránem. Jeho rozloha činí přibližně 29 743 kilometrů čtverečních a hlavním městem je Jerevan.

1. Jaká je hlavní atrakce v regionu Tavush?
Jednou z nejznámějších atrakcí v regionu Tavush je klášter Haghartsin, který je známý svou architekturou a malebným okolím.

2. Jaké jsou možnosti ubytování v Tavush?
V regionu Tavush najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a horských chat. Nejoblíbenějšími turistickými destinacemi jsou Dilijan a Idževan.

3. Jak se dostat do Tavush?
Do regionu Tavush se lze dopravit letecky, přistáním na mezinárodním letišti v Jerevanu, a poté pokračováním autem či veřejnou dopravou do Tavush.

4. Jaká je kuchyně v Tavush?
Arménská kuchyně je bohatá na tradiční jídla, která se často připravují ze zeleniny, masa a mléčných výrobků. Mezi oblíbená jídla v Tavush patří například dolma (náplň do vinných listů), lavash (tradiční arménská pečivo) a kebab.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Tavush?
V Tavush si můžete užívat přírody a outdoorových aktivit, jako je turistika, cyklistika a horolezectví. Oblast je také bohatá na historické památky a kláštery, které stojí za návštěvu.

6. Jsou v Tavush bezpečné cestovat?
Stejně jako v jiných částech Arménie, i v regionu Tavush je bezpečno cestovat. Nicméně je vždy dobré dodržovat běžná opatření bezpečnosti, jako je sledování zpráv a dodržování případných varování nebo pokynů místních úřadů.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tavush?
Nejlepší doba na návštěvu Tavush je veřejně od května do října, kdy je počasí příjemné a příroda je nejkrásnější. Zimy v regionu mohou být chladné a s hojnými sněhovými srážkami.

8. Jaké jsou další zajímavosti v Tavush?
Kromě kláštera Haghartsin stojí za zmínku také klášter Goshavank, který je známý svými kamenickými detaily a freskami. V regionu se také nachází řada krásných jezer a vodopádů, které stojí za návštěvu.


Ubytování Arménie Tavush


Arménie je zemí bohatou na historii, kulturou a nádhernou přírodou. Nachází se na křižovatce Evropy a Asie a nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavostí. Při plánování cesty do Arménie byste neměli zapomenout na region Tavush, který je jednou z nejkrásnějších částí této země.

Tavush je provincie v severovýchodní části Arménie a je známý svými horskými vrcholy, divokými lesy a malebnými jezery. Pro turisty, kteří hledají dobrodružství a přírodní krásy, je Tavush ideálním cílem.

Když přijedete do Tavush, budete mít na výběr z různých možností ubytování. Zde najdete moderní hotely, rodinné penziony a také možnost kempování v přírodě. Když si zarezervujete pobyt v hotelu, můžete očekávat pohodlí a výhody jako jsou restaurace, bazény a lázeňské služby.

Nicméně, pokud preferujete autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v rodinných penzionech. Tyto penziony jsou často spravovány místními rodinami a nabízejí vám možnost zažít tradiční arménskou pohostinnost a domácí stravu. Můžete se těšit na teplo a vstřícnost místních lidí a zároveň si vychutnat nejlepší tradiční jídla jako je chudu (chutná polévka), dolma (plněné listy zelí) a khorovats (grilované maso).

Pokud jste dobrodruzi a rádi si užíváte přírodu, doporučuje se kempování v přírodě. Tavush je bohatý na krásná místa, jako je jezero Parz, hory Dilijan a rajské údolí. Zde si můžete vybudovat svůj stan a strávit noc obklopeni klidem a nádherným výhledem na přírodu. Doporučuje se, abyste měli s sebou dostatečné vybavení a proviant, protože ve vzdálených oblastech nemusí být snadný přístup k obchodům či restauracím.

Nemůžeme opomenout zmínit turistické atrakce v Tavush. Můžete se vydat na procházku do národního parku Dilijan, kde se nacházejí různé stezky a výhledy na překrásnou krajinu. Pro milovníky historie je zde také klášter Haghartsin, který pochází ze 13. století a je považován za architektonický skvost.

Celkově nabízí ubytování v Tavush zážitek, který kombinuje tradiční arménskou pohostinnost, krásnou přírodu a historické památky. Bez ohledu na to, zda si vyberete hotel, penzion nebo kempování v přírodě, budete mít možnost objevovat krásy tohoto regionu a prožít nezapomenutelnou dovolenou v Arménii.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky