Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Kde se nachází Purnululu National Park v Austrálii?
Odpověď: Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejbližší města jsou Kununurra a Halls Creek, ale park je nejlépe dostupný autem. V parku se můžete pohybovat pouze s terénním vozidlem.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je v australské zimě, tedy v období od května do srpna, kdy jsou teploty nejpříjemnější.

Dotaz: Co mohu v parku vidět?
Odpověď: Park je známý svými pozoruhodnými pískovcovými skalami, známými jako Bungle Bungle Range. Zde můžete najít také vodopády, řeky a horské kopce.

Dotaz: Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku je možné provozovat turistiku, prohlídky a kempování. K dispozici je také letovisko, kde si můžete objednat lety nad parkem z letecké pohledy.

Dotaz: Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu parku?
Odpověď: Ano, je potřeba povolení k vstupu do parku a kempování. Povolení si můžete zakoupit online nebo u vstupu do parku.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází ve Západní Austrálii a je domovem jedinečného a ohromujícího přírodního úkazu - skalní formace známé jako Bungle Bungle Range. Tento národní park láká návštěvníky svými výjimečnými geologickými útvary, podmanivou krajinou a bohatou biodiverzitou.

Počasí v Purnululu National Park je typické pro západní část Austrálie, což znamená teplá léta a mírná zima. Během letních měsíců (prosinec až únor) dosahují teploty často až k 40°C, přičemž noční teploty se pohybují kolem 20-25°C. Toto horké a suché klima je typické pro pouštní oblasti a návštěvníci by se měli připravit s sebou vzít dostatek vody a chránit se před přímým sluncem.

V zimě (červenec až srpen) teploty klesají na příjemných 20-25°C během dne, zatímco v noci může být chladněji až kolem 5°C. Občasné deště se objevují především v období mezi listopadem a březnem, což přispívá k rozkvétajícím květinám a vytváří z parku nádherný zelený ráj.

Při návštěvě Purnululu National Park je nejlepší sbalit lehké a prodyšné oblečení, široký klobouk na ochranu před sluncem, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, potraviny a vodu na cestu a také připravit se na nečekané povětrnostní podmínky. Kvůli ostrým útesům a skalám může být lezení na některé vrcholy obtížné, a proto je vždy dobré mít vhodnou obuv a dostatečnou fyzickou kondici.

Návštěva Purnululu National Park vám umožní přiblížit se k jedinečné a nedotčené australské přírodě. Můžete se vydat na prohlídku skalních formací Bungle Bungle Range nebo objevovat jedinečnou flóru a faunu v okolí parku. Stezky vedou různými směry a můžete si vybrat z kratších procházek nebo několika dní trvajícího trekkingu.

Celkově lze říci, že klima v Purnululu National Park je typické pro pouštní oblasti, s horkými léty a mírnými zimami. Návštěvníci by měli být připraveni na horké teploty a vzít si s sebou dostatek vody a ochranu proti slunci. Přestože to může být náročné prostředí, návštěva tohoto jedinečného parku stojí za to a přináší nezapomenutelné zážitky.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je jedním z nejpozoruhodnějších australských přírodních zázraků. Tento park je známý svými unikátními skalními formacemi nazývanými Bungle Bungle Ranges.

Při pohledu z výšky vypadají skalní útvary jako obrovské oranžové kopule obklopené nedotčenou divočinou. Tyto skalní hříbky mají oděvu podobný balvanům a navzájem se dotýkají vytvářejíce malé průlezy a koridory, které se pozvolna zanořují do země.

Purnululu byl přijat do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2003 a od té doby se stal populárním cílem pro turisty z celého světa. Návštěvníci mohou prozkoumat park pěší chůzí nebo na kole a objevovat jeho jedinečné skryté kouty a přírodní divy.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letením do australského města Broome. Z Broome se můžete připojit k organizovanému zájezdu, který vás doveze do parku, protože cesta k parku je dost náročná a vyžaduje speciální vozidlo a povolení.

Při prohlídce parku si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát, protože každý roh nabízí perfektní fotografickou příležitost. Návštěvníci parku si mohou také vychutnat piknik nebo se občerstvit ve stínu, který poskytují skalní stěny.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí si více užít okolní prostředí, je možné se zúčastnit turistických túr a horolezeckých expedic, při kterých si mohou návštěvníci zdolat jednu z nejvyšších skalních formací v parku.

Purnululu je také bohatý na faunu a floru. Park je domovem pro mnoho jedinečných druhů rostlin a zvířat, které přežívají v extrémně suchém prostředí. Návštěvníci se proto mohou těšit na pozorování řady endemických druhů australského buše.

Purnululu National Park je neuvěřitelným přírodním pokladem, který musíte vidět na vlastní oči. Jeho skalní formace, krásná divoká příroda a klidná atmosféra z něj dělají nepřehlédnutelné místo pro každého milovníka přírody. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po objevování nových míst, není pochyb o tom, že návštěva tohoto parku bude nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na západním pobřeží Austrálie a je domovem jednoho z nejúžasnějších přírodních divů světa. Park je známý svými ohromujícími kamennými formacemi zvanými Bungle Bungle. Tato oblast složená z visících stěn z červeného pískovce přitahuje turisty ze všech koutů světa.

Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování návštěvy Purnululu National Park je ubytování. Vzhledem k jeho odlehlosti a chráněnému statusu parku je zde omezený počet možností.

První možností je kempování přímo uvnitř parku. Purnululu nabízí dvě kempovací oblasti: Purnululu (Walardi) a Kurrajong. Obě lokality mají omezenou kapacitu a je třeba si rezervovat místo předem. Kemperům jsou k dispozici základní zařízení, jako jsou toalety, sprchy a pitná voda. Nicméně, pokud se rozhodnete kempovat, mějte na paměti, že jste v koutě divočiny a musíte být připraveni na všechny přírodní vlivy, včetně teplotních výkyvů a případného omezeného přístupu k elektřině.

Další možností je rezervace v nejbližších městech, jako je Kununurra nebo Halls Creek a pak cesta do parku autem nebo ledovými tajícími silnicemi. Tato volba může být pohodlnější pro ty, kteří preferují pohodlnější ubytování a využití moderních zařízení, která jsou v městech k dispozici.

Existují také možnosti ubytování mimo park, ve speciálních rekreačních zařízeních v blízkosti. Tyto zařízení mohou nabízet různé možnosti ubytování, jako jsou chatky, kempovací stany nebo jednoduché chaty. Během svého pobytu v rekreačním zařízení budete moci využívat všechny jejich vybavení a služby, jako jsou restaurace, bazény a různé aktivity.

Ať už se rozhodnete pro kempování přímo v parku, ubytování v blízkosti nebo rezervace v městech Kununurra či Halls Creek, je důležité se předem připravit a udělat si rezervaci. Purnululu National Park je velmi populární turistickou destinací a počet míst ubytování je omezený. Mějte na paměti také, že park je chráněnou oblastí a je důležité se řídit všemi pravidly a zásadami, abyste zajistili, že zanecháte minimální dopad na přírodní prostředí.

Ať už jste příznivcem dobrodružství a chcete kempovat v divočině, nebo hledáte pohodlnější ubytování, Purnululu National Park v Západní Austrálii skýtá řadu možností, které vyhoví jedinečným potřebám návštěvníků. Připravte se na jedinečný zážitek v této úchvatné krajině a nezapomeňte si rezervovat ubytování předem!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky