Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Baku

Ubytování Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán je kouzelná země na křižovatce mezi Evropou a Asii, a hlavní město Baku je svou rozmanitostí a kulturou mnoha turistům stále neznámým skvostem. Když se rozhodnete, že toto město chcete navštívit, neměli byste si nechat uniknout skvělou nabídku ubytování.

V Baku lze najít ubytování, které odpovídá každému z vašich požadavků na komfort, polohu, cenu a další faktory. Nabídka mnohdy zahrnuje hotely, apartmány, hostely a další možnosti. V tomto článku se budeme konkrétně věnovat ubytování v hotelech.

Bakuské hotely jsou rozmanité a nabízejí širokou škálu služeb, od nejlevnějších po nejdražší. Mezi levnější ubytování patří například hostely, kde můžete přijít na ubytování i za pár eur, a dále turistické hotely, kde ceny za jednu noc se pohybují okolo 30 eur.

Mezi hotely vyšší kvality patří například hotel "Boulevard", který si získal skvělé hodnocení za své stylové pokoje a perfektní polohu v blízkosti turistických atrakcí. "Four Seasons Hotel Baku" byl označen jako nejlepší hotel v Azerbajdžánu a nabízí luxusní ubytování v moderní budově s výhledem na moře.

Můžete si také vybrat z řady hotelů s bazény a lázněmi, jako je například "Jumeirah Bilgah Beach Hotel", který má vynikající polohu na pobřeží Kaspického moře a nabízí nejen kouzelný výhled, ale také širokou škálu rekreačního vybavení, včetně sauny, fitness centra a vířivky.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou azerbajdžánskou atmosféru, poskytuje hotel "Old Baku" rustikální styl, který připomíná původní historickou architekturu.

Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, Baku bude pro vás za každého počasí skutečným zážitkem. Od historických památek a kulinářských dobrot až po dynamickou někdejší ropnou metropoli, Baku je opravdu zemí zázraků. Ať už hledáte ubytování pro nižší, střední či vyšší rozpočet, vězte, že Bakuské hotely vás dokážou přivítat a zhostit se vaší návštěvy v celé své kráse.


Letenka Azerbajdžán Baku


Nádherný Azerbajdžán Baku - Skvost v srdci Kavkazu

Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je fascinujícím a neuvěřitelně živým městem, které magneticky přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho architektura, kultura a historie vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Procestovat Azerbajdžán a nezastavit se v jeho hlavním městě by byla opravdová škoda. Baku je symbolem modernity v kombinaci s bohatou historií. Město leží přímo na březích Kaspického moře a nabízí nádherný výhled na vodu. Jeho zbarvené fasády, které zdobí úzké uličky s kamennými domy, dodávají Baku jedinečný vzhled.

V Baku najdete také starou část města, známou jako Icheri Sheher (vnitřní město). Toto městské jádro je jedním z nejlépe dochovaných středověkých opevněných sídel na světě a bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Procházejte se jeho úzkými uličkami, navštivte paláce, mešity a historické památky, které vám přinesou pocit, že jste se vrátili zpět v čase.

Architektonické skvosty Baku, jako například Heydar Aliyev Centre, Flame Towers a Baku Crystal Hall, jsou zdobeny moderními tvary a designem. Navštivte Heydar Aliyev Centre a zážitkem se stane interaktivní prohlídka, která vám představí kulturní a historické dědictví Azerbajdžánu.

Pokud jste milovníci pohody a odpočinku, neměli byste minout příležitost navštívit Naftalan - jedinečnou lázně, která je známá díky léčivým naftalanovým lázním. Tyto lázně využívají naftalanový olej, který je vysoce bohatý na minerály a má řadu zdravotních přínosů.

Mezi další zážitky, které si v Baku nemůžete nechat ujít, patří návštěva Azerbaijan Carpet Museum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku azerských koberců, z nichž některé jsou staré více než 2000 let. Muzeum Gyz Galasy (Dívčí věž) je dalším neobyčejným místem, které stojí za návštěvu. Tato věž, která se tyčí nad místním poloostrovem a nabízí panoramatický výhled na Baku, má dlouhou historii a je jednou z nejdůležitějších ikon města.

Pokud jde o gastronomii, Baku je rájem pro gurmány. Tradiční ázerbájdžánská kuchyně je plná chutí a vůní. Vyzkoušejte například pilav s jehněčím masem, ajran (hustý jogurt) nebo dolmu (plněné listy vinové révy). Nezapomeňte si ochutnat také tradiční čaj a baklavu, která je zde připravována podle starých receptur.

Procestovat Azerbajdžán za účelem navštívit Baku je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Při cestě plné historie, kultury a krásy si můžete být jisti, že objevíte jedinečnou atmosféru tohoto fascinujícího města a odvezete si s sebou vzpomínky na celý život.


Dovolená Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán není zemí, kterou by si mnoho turistů vybralo jako svůj cíl dovolené. Ale pokud se do Baku dostanete, budete zaručeně překvapeni tím, co zde najdete. Baku, hlavní město Azerbajdžánu, leží na pobřeží Kaspického moře a nabízí návštěvníkům unikátní směs tradice a modernity.

Jedním z největších lákadel Baku je jeho historické centrum, zvané Icheri Sheher. Tato opevněná čtvrť je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem mnoha historických památek. Můžete se vydat na procházku úzkými uličkami a obdivovat stavby z 12. až 19. století, jako je například palác Širvansháhů, Mausoleum Nizamiho a Jingoftinská věž. Uvnitř hradbou najdete také množství uměleckých galerií, muzeí a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční ázerbájdžánskou kuchyni.

Dalším zajímavým místem je bulvár Baku, který se táhne podél pobřeží Kaspického moře. Bulvár je oblíbeným místem pro lenošení, relaxaci a kochání se výhledem na moře. Nabízí řadu barů, restaurací a obchodů, kde si můžete koupit suvenýry. Po západu slunce se zde rozsvítí množství světel, čímž vznikne okouzlující noční atmosféra.

Pokud jste zájemci o moderní architekturu, pak se určitě nezapomeňte vydat do čtvrti Flame Towers. Tato ikonická trio mrakodrapů dominuje panoramatu města a jejich fasáda je vybavena svítícími LED panely. V jednom z těchto mrakodrapů byla vybudována luxusní čtyřhvězdičková ubytovna a tak můžete zažít nejen moderní architekturu, ale i luxusní ubytování.

Jedna z největších atrakcí v okolí Baku je také starobylá „hořící hora“, která se nachází asi hodinu jízdy autem od města. Jedná se o přírodní rezervaci, kde unikátní zemní plyny vytváří výbuchy ohně. Tato přírodní show je skutečně ohromující a stojí za to si ji prohlédnout.

Azerbajdžán není jen o Baku. Pokud máte čas, doporučuje se také vypravit se na výlet do horských oblastí země, jako je region Quba nebo Národní park Gobustan, kde můžete prozkoumat skalní kresby a zbytky pravěkých osídlení.

Dovolená v Baku a Azerbajdžánu je zárukou zažití jedinečného mixu starých tradic, moderní architektury a krásné přírody. Pokud hledáte neobvyklou destinaci, kterou ještě neobjevilo příliš mnoho turistů, určitě byste měli zvážit Azerbajdžán.


Počasí Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán Baku je hlavním městem Azerbajdžánu a jedním z nejvíce kosmopolitních měst v oblasti Kavkazu. Město je známé nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také svým teplým a celoročně suchým podnebím.

Podnebí v Baku je kontinentální s nádechem Středomoří, což znamená, že město zpravidla má velmi horké léto a mírnou zimu. Průměrná teplota v létě je přibližně 30-35 stupňů Celsia, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 stupňů Celsia.

Dešťové srážky v Baku jsou velmi nízké a průměrně dosahují pouhých 200 mm ročně. V létě, kdy je největší sucho, mohou být ranní hodiny občas zahaleny vánicí a okolní krajina se stává zelenší. V průměru má Baku pouze 20-30 dní deště za rok.

Protože průměrná relativní vlhkost v Baku je nízká, město má velmi malou pravděpodobnost výskytu mlhy. To také znamená, že teplo na jaře a na podzim je velmi dobře snášené, což znamená, že toto období je všeobecně považováno za nejlepší období pro návštěvu města.

Vzhledem k teplému počasí v Baku je ve městě velmi živá noční scéna, která se rozkvétá nejvíce na jaře a podzimem. Navíc díky bohaté historii a kulturnímu dědictví města azerbajdžánské kuchyně a vynikajícímu nákupu je Baku velmi populárním cílem turistů.

Všechny tyto faktory umožňují, aby Baku bylo jedním z nejlepších míst k návštěvě v oblasti Kavkazu, a to ať už se jedná o dovolenou, nebo o základnu pro obchodní jednání. Teplé podnebí a malé dešťové srážky znamenají, že Baku je ideálním cílem pro každého, kdo hledá slunce, teplo a mořskou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Baku


1. Jaké jsou nejlepší památky v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Baku patří Staré město, Honvédky palác, Plážová promenáda, Květinová promenáda a věž Maiden.

2. Jaké jsou možnosti dopravy v Baku?
Odpověď: V Baku jsou k dispozici taxislužby, místní autobusové linky a metropolitní systém Merto.

3. Kterou měnu používají v Baku?
Odpověď: V Baku se používá ázerbájdžánský manat.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Baku patří Nakhchivan Restaurant, Firuze Restaurant a Mamu Cafe.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Baku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Baku je od dubna do června nebo od září do listopadu, kdy je mírnější počasí než v létě s vyššími teplotami.

6. Potřebuji vízum pro cestu do Baku?
Odpověď: Ázerbájdžán poskytuje bezvízový styk některým zemím, včetně USA, Kanady, Velké Británie a některých zemí Evropské unie. Všichni ostatní cestovatelé potřebují vízum.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v Baku patří Fairmont Baku, JW Marriott Absheron Baku a Four Seasons Hotel Baku.

8. Jaké jsou nejlepší místa pro nákup v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší místa pro nákup v Baku patří Baku Crystal Hall, 28 Mall a Park Bulvar Mall.

9. Jaká je jazyková situace v Baku?
Odpověď: V Baku se hlavně mluví ázerbájdžánsky, ale v turistických oblastech jsou běžné angličtina a ruština.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity pro rodiny v Baku patří návštěva zábavního parku Chinarli, hledání pokladů v místním muzeu nebo zpestření výletu projížďkou na pirátské lodi.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky