Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bangladéš Shat Gombuj Mosque

Letenka Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je země, která se může pyšnit mnoha kulturními památkami a turistickými atrakcemi. Jednu z nejvýznamnějších z nich představuje Shat Gombuj Mosque, která se nachází v městě Bagerhatu. Tato jedinečná stavba patří k nejvýznamnějším historickým památkám této země a je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Shat Gombuj Mosque je působivým příkladem islámské architektury. Stavba byla postavena v polovině 15. století s využitím místních materiálů jako jsou písek, štěrk, břidlice a mramor. Její celková konstrukce je dvoupodlažní s vynikajícím systémem klenutí, který zajišťuje její trvanlivost a stabilitu. Kromě toho, návštěvníci si také všimnou velkého počtu malých a středních kupolí, z nichž pramení název této památky – Shat Gombuj, což znamená "čtyřicet kupolí".

Interiéry této mešity jsou nádherně zdobené spletitými okružními kamenickými reliéfy, které jsou výsledkem mnoha let ruční práce mistrovských kameníků. Vnitřek mešity obsahuje třináct obdélníkových síní, které jsou vysazené do betonových pilířů, a jsou spojené koridorem. Tyto síně se také dále dělí na menší mi- hrábě. Vnitřek stavby je osvětlen světlem slunce, které se dostává dovnitř díky malým otvorům na kupolích, které vytvářejí kruhový popelníček kolem středu každé z nich.

Vzhledem k tomu, že Shat Gombuj Mosque je tak důležitou a jedinečnou kulturní památkou, je dnes chráněna jako národní památka Bangladéše. Tato mezquita má také zvláštní význam pro místní muslimy, protože zde je pohřben Ali Ar-Din Husain, který byl zakladatelem této stavby. Tento fakt dělá Shat Gombuj Mosque ještě více významnou a posvátnou pro Bangladéšany.

Pokud hledáte nevšední turistickou atrakci, kterou byste si chtěli užít při vaší návštěvě Bangladéše, neměli byste minout Shat Gombuj Mosque. Tato historická mešita je naprosto nadčasový příklad islámské architektury a návštěva této památky vám pomůže porozumět duchovnímu a kulturnímu bohatství této země. Navštivte Bangladéš a uvidíte to s vlastníma očima!


Ubytování Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí bohatou na historické a kulturní památky. Jedna z nejvýznamnějších z nich je Shat Gombuj Mosque, která se nachází ve městě Bagerhat v jižní části země. Tato mešita představuje vzácný příklad muslimské architektury a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Shat Gombuj Mosque, česky známá jako Mešita s šedesáti kupolemi, byla postavena bengálským sultánem svou Ahmedem v období mezi lety 1442 a 1459. Je to jedna z největších a nejstarších mešit v Bangladéši. Mešita je vybudována na obrovském hranolovém fundamentu a její architektura je velmi podobná maďaskému stylu stavby.

Shat Gombuj Mosque je známá svými impozantními kupolemi, kterých je celkem šedesát. Ty jsou rovnoměrně rozložené po celém liniímoubí, čímž vytvářejí jedinečný a ohromující pohled. Samotné kupole jsou vyrobeny z porcelánu a zdobené keramickými dlaždicemi. Původně byly všechny kupole pokryty zelenou glazurou, která připomínala barvu moře. Bohužel, mnoho z nich bylo zničeno časem a přírodními živly.

Na rozdíl od typických mešit, Shat Gombuj Mosque nemá minaret. Namísto toho jsou čtyři hlavní oblouky postavené na každém z čtyř rohů areálu, který pozvolna stoupá směrem k hlavní mešitě. Celkový design mešity je tak koncipován, aby byl přizpůsoben tropickému podnebí a přírodním katastrofám, jako jsou zemětřesení či cyklóny.

Interiér mešity je nádherně zdoben množstvím keramických dlaždic, které tvoří geometrické vzory a nadčasové náboženské výjevy. Stěny jsou rovněž zdobeny různými vyřezávanými vzory a kovovými zábradlími. Hlavní modlitební síň je obklopena dalšími menšími místnostmi, které slouží jako prostor pro ukládání knih a jako zázemí pro místní muslimy. Celý areál je obklopen zdí a zdoben vstupní branou.

Shat Gombuj Mosque je důležitou zastávkou pro turisty a historiky umění z celého světa, kteří chtějí uvidět její jedinečnou architekturu a historickou hodnotu. Navštěvování mešity je stále povoleno a návštěvníci mají možnost si prohlédnout celý komplex, včetně vnitřních prostor a vyhlídky z okolního parku.

Shat Gombuj Mosque je skvělým příkladem toho, jak historické památky Bangladéše mají co nabídnout. Je to místo, kde se snoubí náboženská víra, architektonická krása a historická hodnota. Návštěva tohoto místa je nejenom důležitá pro turismus v regionu, ale také slouží jako připomínka bohatého kulturního dědictví Bangladéše.


Dovolená Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je země bohatá na kulturní dědictví a překrásná místa k návštěvě. Jednou z nejikoničtějších a nejvýznamnějších památek v zemi je Shat Gombuj Mosque, která se nachází v alžbětínském stylu v městě Bagerhat.

Shat Gombuj Mosque, také známá jako Sixty Dome Mosque, je jednou z nejstarších muslimských modliteben na indickém subkontinentu. Byla postavena v roce 1442 a sloužila jako modlitebna vybudovaná sultánem Nasirem Mohammadem na počest jeho matky.

Jde o monumentální stavbu, která v sobě kombinuje prvky perské, turecké a bengálské architektury. Celkem má šedesát dvě kupole, což jí dává charakteristický vizuální ráz. Je vyrobena z cihel a vápněného maltového spoje. To je jedním z důvodů, proč tato památka odolala zkouškám času po více než pěti staletí.

Moskev byla původně navržená jako prostor pro modlitbu pro věřící. Uvnitř najdete několik modlitebních místností, které jsou rozděleny pomocí elegantních oblouků a sloupů. Střední prostory jsou zdobeny působivými polygonálními kopulemi, zatímco stolečky obehnávají vnější stěny.

Navzdory tomu, že tato historická památka byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985, dovolená v Bagerhatu ještě nezískala takovou popularitu jako jiná místa v Bangladéši. To znamená, že návštěvníci mají možnost zažít klid a majestátnost tohoto místa bez přílišného turistického ruchu.

Kromě návštěvy samotné mešity je možné prozkoumat i okolní oblast, která je také bohatá na historické a architektonické skvosty. V okolí najdete archeologické naleziště starověkého města Panam Nagar, což je další místo, které stojí za návštěvu pro své impozantní zbytky z Mughalské éry. Město Bagerhat je také známé pro svou úzkou síť kanálů, které jsou pozůstatkem bengálského Sudhanshur Dighi, a které stále dobře slouží místním obyvatelům.

Pokud plánujete dovolenou v Bangladéši a hledáte jedinečné kulturní zážitky, Shat Gombuj Mosque je místem, které by nemělo uniknout vaší pozornosti. Tato ikonická mešita vám poskytne nejen estetický zážitek, ale také ukázku bohaté historie a architektury této malebné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Nejčastější dotazy a odpovědi k moskeji Shat Gombuj v Bangladéši:

1. Jaké je zeměpisné umístění Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Bangladéš Shat Gombuj Mosque se nachází v městě Bagerhat, v jižní části Bangladéše.

2. Jakou historii a význam má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque je historická památka, která byla postavena v 15. století během dobývání Bengálska muslimským vojevůdcem Khan Jahan Ali. Její tvar, s padesáti stupňovitými kopulemi, je unikátní a důležitou ikonou islámské architektury v této oblasti.

3. Kolik kopulí má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque má celkem 60 kopulí, které jsou rozmístěny v řadách po obvodu mešity.

4. Jaká je jižní šatrní věž moskeje známá?
Jižní šatrní věž moskeje Shat Gombuj je známá jako Khan Jahan Ali Tower. Tato věž se nachází na východní straně mešity a slouží jako vstupní brána pro návštěvníky.

5. Jak je mešita udržována a chráněna?
Mešita Shat Gombuj je chráněna UNESCO a je pečlivě udržována státními orgány Bangladéše. Byly provedeny restaurační práce, aby bylo zajištěno zachování této historické památky.

6. Mohu navštívit mešitu Shat Gombuj?
Ano, mešita Shat Gombuj je otevřena pro veřejnost a návštěvníky. Je však třeba respektovat dodržování náboženských zvyklostí a používání vhodného oblečení při návštěvě této svatyně.

7. Jakou činností se mešita v současnosti zabývá?
Shat Gombuj Mosque slouží jako modlitebna pro místní muslimy a také jako turistická atrakce, která přitahuje mnoho návštěvníků ze všech koutů světa.

8. Co je nejlepší čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Ideální čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque je během rána nebo odpoledne, abyste se vyhnuli vyšším teplotám.

9. Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce v okolí mešity?
V okolí mešity Shat Gombuj můžete navštívit také další historické památky, jako je město Bagerhat, mešitu Nine Dome nebo mausoleum Khan Jahan Ali.

10. Jak se dostat k mešitě Shat Gombuj z jiných částí Bangladéše?
Mešita Shat Gombuj je dobře dostupná veřejnou dopravou. Nejbližší letiště je v městě Jessore, odkud můžete pokračovat na cestě autobusem nebo taxi do Bagerhatu. Také je možné využít vnitrostátní autobusové linky, které slouží k přepravě turistů.


Počasí Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš, oficiálně Bengálská republika, se nachází v jižní Asii a je obklopen částmi Indie, Myanmaru a Bengalského zálivu. Země je známá především svou bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mnoho významných historických památek, jako je například Shat Gombuj Mosque.

Shat Gombuj Mosque, také nazývaná Sixty Dome Mosque, se nachází v městě Bagerhat, které je známé jako UNESCO Světové kulturní dědictví. Tato mešita byla postavena v 15. století sultánem Nasirem al-Dinem Mahmudem Shahem, který vládl regionu.

Shat Gombuj Mosque je obklopena velkým nádvořím, které je obklopeno zdmi a dvěma branami. Mešita má šest kupolí a její střední kupole má průměr přes 81 stop. Celkový počet sloupů je 77, a to vše je postaveno z místní cihlové výroby. Mešita byla postavena v jihovýchodní stylu a představuje značný přínos k islámské architektuře.

Pokud se podíváme na klima Bangladéše, tak je to velmi teplá země s vlhkým monzunovým podnebím. Monsunové období trvá od června do září. Během této doby Bangladéš zažívá silné deště a cyklony. Kromě monzunového období je země většinou suchá a slunečná, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia.

Návštěva Bangladéše a Shat Gombuj Mosque je považována za velký zážitek. Návštěvníci mohou vidět archeologický klenot v historickém městě, které je stále velmi živé a plné barvitých trhů. Kromě toho mohou cestovatelé ochutnat místní gastronomii, jako je rýže s curry, samosy nebo masové guláše.

Všechny tyto faktory ukazují na to, že Bangladéš je úžasnou destinací plnou historie, kultury a krásné architektury. Shat Gombuj Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických zámků této země, který stojí za návštěvu. Ať už máte zájem o historii, kulturu nebo gastronomii, Bangladéš má pro každého něco k nabídnutí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky