Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Barbados Barbados Wildlife Reserve

Letenka Barbados Barbados Wildlife Reserve


Barbados Wildlife Reserve: Oáza divokého života na Barbadosu

Barbados je známý svou krásnou krajinou, modrou karibskou vodou a nádhernými plážemi. Avšak, co možná mnozí neví, je toho, že na tomto malém karibském ostrově se nachází jedinečná rezervace divokého života – Barbados Wildlife Reserve. Tato rezervace je skutečnou oázou pro druhy endemické a impozantní fauny a flóry. Pokud jste milovníky přírody, není pochyb o tom, že tato atrakce je pro vás přímo stvořená.

Barbados Wildlife Reserve se nachází v parčíku zvaném Farley Hill National Park ve střední části ostrova. Na ploše více než 1,5 hektaru můžete pozorovat pestrou paletu živočichů, kterou je Barbados tak hrdý. Možná budete překvapeni, když budete spatřovat vzácné druhy živočichů, které se volně prohánějí v této přírodní rezervaci.

Jedním z nejvíce „hodně“ chovaných tvorů v rezervaci jsou zelené opice. Těmito opicemi je Barbados takřka doslova zaplavený. Tyto roztomilá zvířata jsou neohrožená a naštěstí jsou zde chráněná před ohrožením a násilím ze strany lidí. Návštěvníci mají skvělou příležitost pozorovat je ve svém přirozeném prostředí, jak ve volné přírodě skáčou z větve na větev.

Mezi dalšími fascinujícími tvory, které zde můžete spatřit, jsou pelikáni, papoušci, leguáni a želvy. Setkání s těmito fascinujícími tvory je jistě nezapomenutelným zážitkem a představuje úžasnou příležitost poznat karibskou faunu a flóru zblízka.

V rámci rezervace se nachází také centrum chovu želv, kde jsou chovány a chráněny ohrožené druhy želv. Návštěvníci mohou nejen pozorovat, jak se tyto krásné tvory rozmnožují, ale také se zde dozví spoustu informací o jejich životě a významu pro ekosystém Barbadosu.

Barbados Wildlife Reserve usiluje i o vzdělávání veřejnosti o důležitosti zachování přírodního prostředí. Uskutečňují zde různé workshopy a programy pro děti i dospělé, kde se mohou dozvědět více o ochraně přírody a biodiverzitě.

Když navštívíte Barbados, rezervace Barbados Wildlife Reserve by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu míst k návštěvě. Tato unikátní rezervace vám dává možnost prozkoumat a objevovat přírodní bohatství tohoto karibského ráje. Zážitek z návštěvy Barbados Wildlife Reserve vás zaplaví klidem a krásou divoké přírody a zároveň vám umožní blíže se seznámit s místními tvory. Nechte se unést do karibských přírodních kulis a okusit kousek autentického života na Barbadosu v této úžasné přírodní rezervaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Barbados Wildlife Reserve


1. Jaké zvířata najdeme ve Wildlife Reserve v Barbadosu?
- Ve Wildlife Reserve v Barbadosu můžete vidět různá exotická zvířata, jako jsou zelené opice, karibští jeleni, leguáni, želvy a papoušci.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Barbados Wildlife Reserve?
- Prohlídka Wildlife Reserve obvykle trvá asi 1-2 hodiny, ale návštěvníci mohou zde strávit i delší dobu, pokud si chtějí zvířata pozorněji prohlédnout.

3. Je možné zde vidět opice volně pobíhající?
- Ano, ve Wildlife Reserve se nachází volně žijící opice, které se pohybují po celém areálu. Návštěvníci je mohou pozorovat z bezpečné vzdálenosti.

4. Jaký je vstupné do Barbados Wildlife Reserve?
- Vstupné do Wildlife Reserve je obvykle kolem 30 USD pro dospělé a 15 USD pro děti. Ceny se mohou však lišit v závislosti na sezóně a speciálních akcích.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Barbados Wildlife Reserve?
- Wildlife Reserve je otevřený celoročně, takže ho můžete navštívit kdykoliv. Doporučuje se však vyhnout se největším horkým podnebím a dešťovým obdobím.

6. Nabízí Barbados Wildlife Reserve také prohlídky s průvodcem?
- Ano, Wildlife Reserve nabízí prohlídky s průvodcem, kteří poskytují informace o zvířatech, jejich chování a životním prostředí.

7. Můžeme s sebou do Wildlife Reserve vzít jídlo a pití?
- Ano, je povoleno si do Wildlife Reserve přinést jídlo a pití. Nicméně je důležité minimalizovat obtěžování zvířat a dbát na čistotu prostředí.

8. Nabízí Barbados Wildlife Reserve nějaké další aktivity než jen prohlídku zvířat?
- Ano, Wildlife Reserve také poskytuje možnosti krmění a dotýkání zvířat, stejně jako venkovní piknikové místa pro relaxaci a posezení.

9. Je Wildlife Reserve vhodná pro návštěvu s dětmi?
- Ano, Wildlife Reserve je skvělým místem pro návštěvu s dětmi. Děti si mohou prohlédnout a naučit se o mnoha druzích zvířat a zároveň zažít přímý kontakt s některými z nich.

10. Kde se Wildlife Reserve nachází v Barbadosu?
- Wildlife Reserve se nachází v oblasti Farley Hill v blízkosti St. Peter's Parish v Barbadosu.


Počasí Barbados Barbados Wildlife Reserve


Barbados je krásný ostrov v Karibiku, který je známý svým úžasným počasím a bohatou divokou zvířenou. Barbados Wildlife Reserve je jedno z nejpopulárnějších míst, které turisté rádi navštěvují, aby se seznámili s místními druhy zvířat a užili si krásu přírody.

Barbados Wildlife Reserve se nachází na západní části ostrova ve vesnici Farley Hill. Toto odvětví je rozprostřeno na ploše 4 akrů velkého lesa a slouží jako útočiště pro mnoho místních druhů zvířat. Mezi nejznámější obyvatele rezervace patří zelenečervené papoušky, mývaly, želvy, opice a klokani.

Zelenečervené papoušky jsou ohromujícími tvory, které jsou symbolem Barbadosu. Jsou známí svými živými zelenými a červenými peřími a jejich zvukovými projevy jsou dobře slyšet po celém ostrově. Rezervace poskytuje papouškům přirozené prostředí a turisté mají možnost je pozorovat zblízka a dokonce se s nimi potkat.

Další populární obyvatelé rezervace jsou mývalové. Tito roztomilí vydři mají své domovy v přilehlém prostoru a často se objevují v rezervaci, aby ukázali své hravé povahy. Turisté mají možnost je sledovat při hledání potravy a cítit jejich přítomnost v přírodě.

Želvy jsou také velmi obdivovanými tvory, které žijí v rezervaci. Barbados je známý jako hlavní plážový ráj pro želvy, a kvůli ochraně těchto ohrožených živočichů byla vytvořena rezervace. Turisté si mohou prohlédnout mnoho různých druhů želv a dokonce je zkoumáte v jejich přírodním prostředí pod dozorem odborníků.

Opice jsou další vzrušující obyvatelé Barbados Wildlife Reserve. Jsou divé a energické a často se scházejí ve skupinách. Rezervace pro ně poskytuje bezpečné prostředí a turisté mohou pozorovat jejich přirozené chování a sociální interakce.

Poslední, ale nejméně důležité jsou klokani. Tito roztomilí malí tvorové se nevyskytují na Barbadosu přirozeně, ale byli sem přivezeni z Austrálie. Jsou velkou atrakcí pro návštěvníky a přidávají speciální dotek k fauně ostrova.

Navštěva Barbados Wildlife Reserve je skvělý způsob, jak prozkoumat místní divokou zvířenu a přiblížit se k přírodě. Návštěvníci si mohou procházet prostranstvím rezervace a obdivovat krásné zvířata v jejich přirozeném prostředí. Průvodci jsou také k dispozici, aby poskytli informace o jednotlivých druzích a odpověděli na otázky.

Za slunečného barbadoského počasí mohou návštěvníci prozkoumat rezervaci a užívat si krásy přírody a zvířat. Barbados Wildlife Reserve je skvělým místem pro rodinný výlet nebo romantický výlet pro páry. Každý, kdo má rád přírodu a zvířata, by měl toto místo přidat na svůj seznam při návštěvě Barbadosu.


Dovolená Barbados Barbados Wildlife Reserve


Barbados je karibský ostrov s nádhernými plážemi, přírodními krásami a bohatou divokou zvěří. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je Barbados Wildlife Reserve, která nabízí jedinečný zážitek při pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Barbados Wildlife Reserve se nachází východně od města Holetown a rozkládá se na ploše asi 4 hektarů. Tato rezervace se zaměřuje na záchranu a ochranu ohrožených druhů místních zvířat, jako jsou zelení opice, opice rhesus, klokan barbadoský a ještěrka iguána. Zvířata v rezervaci žijí v přirozeném prostředí a návštěvníci mají jedinečnou možnost pozorovat je zblízka.

Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí Wildlife Reserve je krmení opic. Návštěvníci mohou dostat kelímek se zeleninou a pozorovat, jak se opice blíží a berou si ji přímo z ruky. Zelené opice jsou přátelské a zvědavé tvory, takže tato interakce s nimi je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem.

Další zajímavou atrakcí je prezentace chování klokanů. Tito úžasní tvorové jsou známí svou schopností vyskočit na zadní nohy a hopsat se, což je skvělé pozorovat. Návštěvníci mají možnost sledovat jejich skoky a skákání, zatímco se pan Leonard, představitel místního personálu, dozvídá o jejich životě a chování.

Rezervace také hostí mnoho ohrožených druhů ptáků, jako je papoušek barbadoský, kolibríci a orli. Jejich nádherné zbarvení a elegantní pohyby jsou neuvěřitelně krásné a přitahují pozornost návštěvníků. Průvodce jim poskytne informace o těchto druzích ptáků, jejich zvyklostech a významech v místním ekosystému.

Pokud se chcete dozvědět více o prvotním karaibském prostředí, můžete navštívit muzeum Wildlife Reserve. Zde jsou vystaveny exponáty a informace o místní fauně a flóře, stejně jako důležitost ochrany přírody a snahy o zachování ohrožených druhů.

Pro milovníky přírody a zvířat je Barbados Wildlife Reserve bezpochyby jedním z nejlepších míst, která byste měli navštívit během své dovolené na Barbadosu. Je to unikátní příležitost vidět místní divokou zvěř v přirozených podmínkách a naučit se o důležitosti ochrany a zachování těchto druhů. Rezervace nabízí vzrušující zážitek jak pro dospělé, tak i pro děti, a přispěje k nezapomenutelnému pobytu na karibském ráji.


Ubytování Barbados Barbados Wildlife Reserve


Barbados Wildlife Reserve je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na krásné ostrovní zemi Barbados. Založena byla v roce 1982 a snaží se zachovat místní faunu a flóru v co nejlepším stavu. Umístěna je na úpatí hor St. Peter a je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří se chtějí uchýlit z městského ruchu do klidného a opojného prostředí.

Atrakce nabízí možnost prozkoumat tropickou přírodu ostrova a pozorovat nejrůznější druhy zvířat v přirozeném prostředí. Mezi nejvíce obdivované patří opice, které zde volně pobíhají a přistupují k divákům velmi blízko. Navíc v rezervaci najdete i chované zvíře, jako jsou leguáni, plazi, opice a krokodýli. Mezi jinými zvířaty v reservaci patři také ptáci jako jsou dravec Elaniovy, Amazonie papoušek, různé druhy kachen a další.

Kromě možnosti prohlídky zvířat můžete procházet krásným botanickým parkem, ve kterém rostou tropické rostliny a zeleně. Mezi nejzajímavější patří palmy, plumerie, orchideje, bambusy, a řada dalších subtropických a tropických druhů.

Další atrakcí je noční prohlídka, kde se rezervace stává daremna místem plným tajemství a exotických zvířat. Ideální časový úsek pro návštěvu je během odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější a nejvíce viditelná, závěr návštěvy pak může být vyplněn příjemným posezením v kavárně, degustací místních pokrmů nebo prohlídkou obchodů nabízejících místní řemesla.

Pokud tedy plánujete návštěvu ostrova Barbados, určitě nezapomeňte navštívit Barbados Wildlife Reserve. Jedná se o ideální příležitost okusit atmosféru divoké přírody a ochutnat místní kuchyni a řemesla.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky