Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Arlon

Letenka Belgie Arlon


Arlon: Skrytá perlou Belgie

Belgie je známá svou bohatou historií, tisíci let starými památkami a malebnou krajinou. Jedno z méně známých měst, které stojí za návštěvu, je Arlon. Ležící na jihovýchodě země nedaleko hranic s Lucemburskem, Arlon je skutečnou skrytou perlou Belgie.

Jedním z hlavních lákadel Arlonu je jeho historie. Město má kořeny sahající do doby před Kristem a jeho bohatá minulost je stále viditelná ve formě starověkých hradů, kostelů a muzeí. Například Gallo-římský archeologický park je jedním z nejzajímavějších míst, která lákají turisty. Zde můžete prozkoumat zbytky starověkého římského města, včetně rozhodujícího bodu cesty Via Arduinna, která spojovala římskou kolonii s Tréverisem.

Dalším zázraky Arlonu je kostel svatého Martina, který se datuje až do 8. století. Tento kostel je jednou z nejstarších staveb v Belgii a jeho architektura je kombinací různých stylů z různých období. Uvnitř kostela naleznete umělecké poklady, jako jsou pozdně románské fresky a renesanční sochy.

Jedním z nejznámějších symbolů Arlonu je také hrad Arlon, známý také jako hrad proroka města. Tento impozantní hrad, postavený v 17. století na ruinách starší stavby, nadchne jak milovníky historie, tak fanoušky architektury. Z terasy si můžete vychutnat nádherný výhled na město a jeho okolí.

Přestože je Arlon malým městem, nabízí návštěvníkům také živou atmosféru. Ulice plné kaváren, restaurací a obchodů zvou k procházkám a objevování místní kultury. Město je známé také svými gastronomickými pochoutkami, z nichž některé jsou speciální pro tento region. Nezapomeňte ochutnat tradiční belgické pivo a sýr, který jistě potěší vaše chuťové pohárky.

Pokud se vydáte do Arlonu, určitě zkuste navštívit také okolní přírodu. Město leží v krásném regionu Arden, který nabízí úchvatné výhledy, malebné stezky a klidnou atmosféru. Pro milovníky aktivního dovolené je Arlon ideálním výchozím bodem k turistice, cyklistice a dalším outdoorovým aktivitám.

Pokud plánujete cestu do Belgie, nezapomeňte zařadit Arlon na svůj seznam. Toto malé město je skrytým pokladem, který čeká na objevení. S jeho bohatou historií, architekturou a okouzlujícím okolím bude Arlon jistě jedním z nejzajímavějších a autentických zastavení na vašem belgickém dobrodružství.


Dovolená Belgie Arlon


Belgie je krásná země, plná historie a kultury. Zvláště pak město Arlon, které se nachází v provincii Lucembursko na jihu Belgie, je velice zajímavým místem, které stojí za návštěvu. Arlon totiž nabízí mnoho památek a atrakcí, které je nutné vidět a zažít.

Jedním z nejzajímavějších míst, které byste v Arlonu měli navštívit, je hrad Arlon. Tento hrad byl postaven ve 13. století a v minulosti sloužil jako pevnost. Dnes je hrad Arlon kulturním centrem města a je možné zde navštívit různé výstavy a kulturní akce. Kromě toho můžete na hradě najít muzeum, kde se dozvíte více o historii Arlonu a jeho okolí.

Další z památek, které byste si neměli nechat ujít, je katedrála sv. Martina. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších v Belgii a byla postavena v 14. století. Katedrála sv. Martina je významným kulturním a náboženským centrem regionu a uvnitř najdete velkolepé vitráže a sochy.

Pokud máte zájem o historii, pak je určitě nutné navštívit muzeum Archeologického a uměleckého parku. Toto muzeum se nachází poblíž katedrály sv. Martina a nabízí návštěvníkům možnost obdivovat mnoho římských a keltských artefaktů, ale také moderního umění.

Pro milovníky přírody je Arlon velice zajímavým místem. V okolí města se nachází národní parky a přírodní rezervace, které jsou plné divoké přírody a zvěře. Mezi nejoblíbenější parky patří například park Anlier a přírodní rezervace Roi Baudouin.

Pokud byste chtěli ochutnat místní speciality, rozhodně si nenechte ujít restauraci Le Pain Quotidien. Ta nabízí tradiční belgická jídla, která jsou připravována z místních surovin a také vlastní produkce. Kromě toho tu najdete mnoho druhů belgického piva, které byste rozhodně měli ochutnat.

Jelikož se Arlon nachází na hranici se sousedním Lucemburskem, rozhodně byste neměli opomenout zajít do tohoto malého státu. Z Arlonu do Lucemburku se dostanete autem za pouhých 30 minut a můžete si užít procházku po starém městě, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

Celkově lze říci, že Arlon je krásné a zajímavé město, které stojí za návštěvu. Nabízí mnoho památek a atrakcí, které potěší jak milovníky historie a kultury, tak přírody a gastronomie. Pokud tedy plánujete dovolenou v Belgii, určitě nezapomeňte zařadit Arlon do vaší cestovního plánu.


Ubytování Belgie Arlon


Belgie je země s bohatou historií a kulturou, která láká tisíce turistů z celého světa. Jedním z míst, které byste měli navštívit, je město Arlon. Nachází se v jihovýchodní Belgii, nedaleko hranic s Lucemburskem. Arlon je výborným východiskem pro poznávání okolí, a proto si v něm mnoho turistů najde ubytování.

Arlon je historicky významné město. Na jeho území se nachází mnoho památek, které stojí za zmínku. Patří k nim například hradně-kostelní komplex, který je považován za nejstarší křesťanskou stavbu v Belgii. Jsou zde také nádherné parky, řada muzeí a galerií a mnoho dalšího.

Vzhledem k tomu, že Arlon je oblíbenou turistickou destinací, je zde mnoho možností, jak si najít ubytování. Můžete si vybrat z velkého množství hotelů, apartmánů a penzionů. Na výběr máte samozřejmě také různé cenové kategorie.

Pokud se rozhodnete pro hotelové ubytování, můžete si vybrat například z Hotel de la Poste, který se nachází v centru města a nabízí apartmány i pokoje, nebo z hotelů Le Luxembourg a Best Western Plus Aero 44.

Pokud hledáte spíše levnější ubytování, můžete se podívat na nabídku penzionů. Jedním z nich je například Le Manoir d'Ange v centru města. Penzion nabízí pět pokojů pro hosty, kteří zde ocení klidné a příjemné prostředí.

V Arlonu jsou i levnější ubytovací možnosti, jako například hostel Auberge Jeunesse d'Arlon. Tento hostel se nachází ve velmi klidné oblasti města a má 25 postelí v 8 pokojích.

Celkově platí, že si v Arlonu můžete najít ubytování podle svých preferencí a potřeb. Město nabízí mnoho možností pro ubytování, takže si zaručeně najdete to, co vám nejvíce vyhovuje, a můžete si užít pobyt v tomto historickém městě v plné míře.


Počasí Belgie Arlon


Belgie, konkrétně město Arlon, je situováno v západní Evropě a patří do oblasti s oceánským klimatem. To znamená, že město zažívá mírně vlhké a mírně chladné klima po celý rok.

V letních měsících se teploty v Arlonu pohybují okolo 20 °C a někdy mohou dosahovat až 25 °C. Však se vyskytují i deštivé dny, zejména v červnu a červenci, což může způsobit výkyvy teplot.

Na podzim se počasí začíná ochlazovat a stává se více deštivým. Teploty klesají na průměrných 10 °C nebo méně, takže je nutné se vhodně oblékat, aby se člověk cítil pohodlně a teplý.

V zimě bývá počasí v Arlonu velmi chladné a může docházet k mrazu. Teploty často klesají pod bod mrazu, takže je důležité se vhodně oblékat, aby se chránil před chladem. Zimní období v Arlonu je obecně velmi deštivé a nevlídné.

Jaro v Arlonu trvá od března do května a bývá poměrně vlhké a mrazivé. Teploty se postupně zvyšují a na samém konci jara už fouká vítr méně, což značí nadcházející léto.

Pokud hledáte nejvhodnější období na návštěvu Arlonu, to jsou jara a léta. Nejoblíbenější období bývá měsíc květen a září, kdy teploty jsou nejvyšší a slunce svítí nejvíce. Vzhledem k mírně vlhkému klimatu se doporučuje brát s sebou deštník nebo pláštěnku, aby vaše cesta byla co nejpohodlnější. Přijďte navštívit Arlon a užijte si krásnou atmosféru této malebné belgické oblasti!

---

Zdroj:
https://www.weather-atlas.com/en/belgium/arlon-climate


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Arlon


1. Kde se nachází město Arlon?

Město Arlon se nachází ve východní části Belgie, v provincii Lutych, nedaleko hranic s Lucemburskem a Francií.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Arlonu?

Mezi hlavní turistické atrakce v Arlonu patří rozsáhlé archeologické naleziště Gallo-římského oppida, které je největším archeologickým nalezištěm v Belgii. Dalšími zajímavostmi jsou gotická katedrála svatého Martina a hrad Arlon.

3. Jaké jsou možnosti dopravy do Arlonu?

Arlon je dobře dostupný jak automobilem, tak vlakem. Z Bruselu je to přibližně dvouhodinová jízda autem po dálnici E411. Vlaky do Arlonu jezdí pravidelně z hlavního nádraží v Bruselu.

4. Kde se dá ubytovat v Arlonu?

V Arlonu je možné najít různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi oblíbené hotely v Arlonu patří například Hotel Arlon nebo Best Western Hotel Arlux.

5. Jaké jsou tradiční belgické pokrmy v Arlonu?

Tradiční belgické pokrmy v Arlonu zahrnují například moules-frites (mušle s hranolkami), belgické vaflíčky a různé druhy belgického piva.

6. Existují v Arlonu nějaké festivaly nebo kulturní události?

Ano, v Arlonu se pořádají různé festivaly a kulturní události. Mezi nejznámější patří například Arlon Latin Fest, který představuje různé formy latinskoamerické hudby a tance.

7. Jaké jsou možnosti zábavy v Arlonu?

V Arlonu najdete několik restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat belgickou kuchyni a piva. Město také nabízí několik parků a zelených ploch pro odpočinek a rekreaci.

8. Jaké jsou další blízké turistické atrakce ve východní Belgii?

Blízko Arlonu se nachází město Bouillon s impozantním hradem a vodopády Herbeumont. Také můžete navštívit město Bastogne, které je známé díky své roli během druhé světové války.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Arlonu?

Arlon je příjemné navštívit kdykoli během roku, ale nejlepší čas na návštěvu je pravděpodobně během jara a léta, kdy je počasí příznivější a je možné využít více venkovních aktivit.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Arlonu?

Prohlídka města Arlonu může trvat od pár hodin až po celý den, v závislosti na tom, kolik času chcete strávit v jednotlivých turistických atrakcích a objevování města.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky