Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Kortrijk

Počasí Belgie Kortrijk


Belgie Kortrijk je město s proměnlivým počasím, které se nachází v západní Evropě. Kortrijk je městem ve vlámské oblasti Belgie a leží na břehu řeky Leie. Město má typicky oceánské klima s mírnými zimami a mírnými léty.

V zimě se teploty pohybují mezi 0°C a 7°C, ale mohou klesnout až k -5°C. Zima je obdobím, kdy je pravděpodobnost sněhové pokrývky docela vysoká, v průměru se v Kortrijk objeví sníh dvakrát ročně. Zimní měsíce jsou také náchylné k silným vtrhům studeného vzduchu, které se často objevují v regionu.

Léto je obdobím mírných a příjemných teplot, stejně jako v jiných regionech ve Flemishci. Průměrná teplota v letních měsících je kolem 18°C, ale mohou dosáhnout i 25°C. Léto je také obdobím, kdy je nejvíce srážek. Většina srážek je spojena s bouřemi, které mohou být velmi intenzivní a doprovázeny silným větrem a bouřkovými nárazy.

Podzim v Kortrijk je podobný jako jiné období, ale s vyšší pravděpodobností deště a větrného počasí. Podzim může být velmi pěkný, s teplotami kolem 14°C a příjemným sluncem vhodným pro procházky.

V obecném srovnání s ostatními evropskými regiony, má Kortrijk docela vlhké počasí. Průměrný roční úhrn srážek je zhruba 750 mm. To bylo způsobeno jednak tím, že se město nachází v blízkosti řeky Leie, což přináší více vlhkosti, a také tím, že na město často dolétají atlantické cyklony a deště.

Celkově vzato, počasí v Kortrijk je proměnlivé a má velké vlivy, zejména na podzim a v zimě. Pokud se chystáte navštívit Kortrijk, nezapomeňte si připravit vhodné oblečení pro každé roční období, takže se můžete nechat překvapit krásami města bez ovlivnění nepříznivým počasím.


Dovolená Belgie Kortrijk


Belgie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a turisticky atraktivním místem. Mezi mnoha skvosty, které Belgie nabízí, se nachází i město Kortrijk. Toto malebné město se nachází v provincii Západní Flandry, v blízkosti hranic s Francií. Je ideálním cílem pro ty, kteří touží po klidné a pohodové dovolené plné kultury, historie a architektury.

Kortrijk je starobylé město s bohatou historií a to se odráží ve všech jeho koutech. Jeho historické centrum nabízí mnoho památek a malebných uliček, které čekají na objevování. Jednou z nejobdivovanějších památek je radnice, která je ukázkou gotické architektury a je považována za jednu z nejkrásnějších radnic v Belgii. Další zajímavou památkou je Belfort, věž, která byla postavena ve 14. století a nabízí nádherný výhled na celé město.

Ke kulturnímu poznávání města patří i návštěva Kortrijkského muzea, kde si můžete prohlédnout sbírku uměleckých děl od starověku až po současnost. Pro ty, kteří se zajímají o architekturu, je zde také Krásný dvůr, což je moderní architektonický komplex, který zahrnuje koncertní síň a expozici místního designu.

Kortrijk nabízí také mnoho zelených oáz, které jsou vhodné pro odpočinek a relaxaci. Jeden z nejvýznamnějších parků je Budíkpark, který je ideálním místem pro procházky, pikniky a sportovní aktivity. Park rovněž slouží jako místo pro různé kulturní akce a festivaly, které se konají po celý rok.

Při návštěvě Kortrijk se nesmíte vyhnout místní kulinární scéně. Belgická kuchyně je známá po celém světě a Kortrijk není výjimkou. Můžete si vychutnat místní speciality, jako jsou hranolky s belgickou omáčkou, wafle, slavné belgické pivo a mnoho dalších dobrot.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Kortrijku, určitě nebudete litovat. Toto nádherné město nabízí vše, co byste si přáli: kulturní bohatství, překrásnou architekturu, zelené parky a vynikající gastronomii. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, umění, gastronomie nebo prostě jen toužíte po klidném útočišti, Kortrijk je správným místem pro vás. Tak neváhejte a naplánujte si svoji nejlepší dovolenou v jižním Belgii!


Ubytování Belgie Kortrijk


Belgie je krásná země nalézající se v centru Evropy, nabízející návštěvníkům mnoho turistických atrakcí včetně mnoha měst, jako je Kortrijk. Kortrijk je historické město s mnoha památkami a bohatou historií, které se nachází v západní části země, téměř při hranicích se sousední Francií. Pokud hledáte vhodné ubytování v Kortrijku, můžete zvolit z několika možností.

1. Hotel Damier
Hotel Damier je historický hotel v centru města Kortrijk, který nabízí prvotřídní ubytování a vynikající služby. Hotel je umístěn v krásném budově z 19. století, která byla nedávno renovována, aby splňovala moderní standardy. Každý pokoj v hotelu je zařízen vkusným stylovým nábytkem, který poskytuje pohodlí a luxus. Dalšími výhodami hotelu Damier jsou parkování zdarma, snídaně na místě a wifi zdarma.

2. Parkhotel
Parkhotel se nachází nedaleko od historického centra města Kortrijk a je ideálním místem pro ty, kteří hledají ubytování s možností vychutnat si relaxaci v přírodě. Tento hotel je obklopen nádhernými zahradami a parky, které poskytují útulnou atmosféru a klidnou oázu uprostřed města. Hotel nabízí bezplatné parkování, bezplatnou wifi, restauraci a bar.

3. Full House Hotel
Full House Hotel je malý, ale útulný hotel v centru města Kortrijk, který je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné ubytování za přijatelnou cenu. Hotel má elegantní a vkusné pokoje s moderním vybavením, jako je klimatizace a LCD TV. Na místě jsou k dispozici bezplatné parkování a wifi a snídaně je zahrnuta v ceně ubytování.

4. B&B Hôtel Lille Tourcoing Centre
Tento hotel se nachází v nedalekém francouzském městě Tourcoing, které leží jen pár kilometrů od Kortrijku. Hotel je populární pro svou vynikající polohu, což umožňuje snadný přístup do belgického města Kortrijk. B&B Hôtel Lille Tourcoing Centre nabízí pohodlné ubytování v pouze několika minutách od centra města Tourcoing a nabízí bezplatné parkování, snídaně zdarma a wifi zdarma.

Závěr
Nezáleží na tom, kterého ubytování v Kortrijku zvolíte, můžete být jisti, že si užijete krásy tohoto historického města. Všechny výše zmiňované hotely nabízejí vynikající služby a vkusné ubytování. Takže pokud plánujete cestu do Belgie, neváhejte a zvolte Kortrijk jako vaše další cílovou destinaci.


Letenka Belgie Kortrijk


Belgie je jedním z nejkrásnějších míst na světě, a pokud se chystáte navštívit toto krásné místo, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Kortrijk. Toto město se nachází v západní části Belgie a je plné zajímavých památek, malebných uliček a kaváren.

Pokud se chystáte do Kortrijk, nejlepší volbou pro vás bude letenka. Cesta do Kortrijk je velmi pohodlná a bezproblémová, ať už se budete přibližovat z jakéhokoli směru. Letenky do Kortrijk můžete rezervovat online a poté jen stačí využít letovou linku, která nabízí platbu na místě.

V Kortrijku je mnoho zajímavých památek a atrakcí, které byste si neměli nechat ujít. Mezi nejvýznamnější místa patří například Belfort, který je symbolem města a těší se velké oblibě turistů. Belfort je vysoká věž, která se tyčí nad celým městem, a z níž si můžete vychutnat ohromující výhled.

Dalším velmi zajímavým místem v Kortrijku je Katedrála Panny Marie. Tento velmi vznešený kostel byl postaven v gotickém stylu a se svými vysokými stropem a velkými okny jistě zaujme všechny milovníky historie a architektury.

Pokud máte rádi kulturní akce, pak se určitě musíte zajít na městské divadlo. Městské divadlo v Kortrijku patří mezi nejlepší divadla v Belgii a nabízí širokou škálu představení a přednášek. Také v blízkosti Kortrijku najdete mnoho krásných vinic a vinařství, které nabízejí vína vysoce kvality.

Celkově lze říci, že Kortrijk je velmi krásné město s bohatou historií a kulturou. Pokud se tedy rozhodnete jet do Belgie, určitě byste si měli tento skvělý kousek nechat ujít. Reservace letenky do Kortrijku není nijak obtížná a během krátké chvíle můžete být již na cestě do tohoto krásného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Kortrijk


Níže najdete některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se belgického města Kortrijk:

Dotaz: Jaká je populace Kortrijku?
Odpověď: Podle posledního sčítání lidu v roce 2021 žije v Kortrijku přibližně 76 000 obyvatel.

Dotaz: Jak se dostanu do Kortrijku?
Odpověď: Kortrijk je dobře dostupné prostřednictvím veřejné dopravy. Můžete sem přijet vlakem, autobusem nebo autem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Bruselu.

Dotaz: Jaké jsou turistické atrakce v Kortrijku?
Odpověď: Kortrijk nabízí několik zajímavostí, které byste mohli navštívit. Patří sem například Kortrijkse Begijnhof, tisíce let staré hodiny na věži Belfort, interaktivní muzeum Kortrijk 1302 a památník Francoise Desmet-Gueuxa.

Dotaz: Kde se mohu ubytovat v Kortrijku?
Odpověď: V Kortrijku je k dispozici široká řada ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Můžete se ubytovat například v historickém centru města nebo poblíž hlavních turistických atrakcí.

Dotaz: Jaké jsou místní speciality v Kortrijku?
Odpověď: Mezi místní speciality Kortrijku patří belgické hovězí Maso odříznout, pěstní koláče se šlehačkou, plněná vejce a belgické vaflí obložené těstovinami.

Dotaz: Kdy jsou v Kortrijku konány tradiční festivaly?
Odpověď: V Kortrijku se každý rok koná několik tradičních festivalů a oslav. Například Karnaval Kortrijk, který se slaví v únoru, Kortrijk Congé - léto v Kortrijku, které se koná v červenci, a Siësta Festival, který je pořádán v srpnu.

Dotaz: Jaké jsou možnosti nakupování v Kortrijku?
Odpověď: V Kortrijku najdete mnoho obchodů, butiků a nákupních center, ve kterých můžete nakupovat. Hlavní obchodní ulicí je Korte Steenstraat, kde se nachází mnoho známých značek.

Doufám, že vám tyto informace pomohou a odpovídají vašim požadavkům.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky