Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Namur

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Namur


1. Jaké jsou nejznámější památky v Namuru?
Nejznámějšími památkami v Namuru jsou Citadel, která nabízí nádherný výhled na město, a Katedrála svatého Petra.

2. Jak se dostanu do Namuru z Bruselu?
Nejsnáze se do Namuru dostanete vlakem z bruselského nádraží Gare du Midi. Jízda trvá zhruba jednu hodinu.

3. Jaká je oblíbená belgická specialita v Namuru?
Jednou z oblíbených belgických specialit v Namuru je hovězí štévinka se slaninou a cibulí, známá jako "boulette à la liégeoise".

4. Kdy se koná největší festival v Namuru?
Největším festivalem v Namuru je Tři králové, který se koná každoročně ve druhé polovině ledna. Během této události se město promění v ohromné karnevalové hlavní město.

5. Které muzeum byste doporučili navštívit v Namuru?
Jedno z doporučených muzeí v Namuru je Muzeum Féliciena Ropsa, které je věnováno dílu slavného belgického grafika.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Namuru?
Nejlepší doba k návštěvě Namuru je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a turistů je méně než v letních měsících.

7. Jaký je oblíbený trh v Namuru?
Oblíbeným trhem v Namuru je tržiště Grand Place, které se koná každou sobotu od rána do odpoledne. Na tomto trhu můžete zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny a další místní produkty.

8. Kam se mohu vydat na výlet z Namuru?
Z Namuru se můžete vydat na výlet do nedalekého města Dinant, které je známé svou pevností a malebnou polohou u řeky Meuse.

9. Kde mohu v Namuru ochutnat belgické pivo?
V Namuru můžete ochutnat belgické pivo v několika hospodách a pivních barech. Jednou z doporučených možností je Pivní bar La Capsule, kde si můžete vychutnat široký výběr belgických piv.

10. Kde se nachází turistické informační centrum v Namuru?
Turistické informační centrum v Namuru se nachází na adrese Rue de Fer 24, nedaleko Grand Place. Zde vám poskytnou informace o městě, turistických trasách a atrakcích.


Počasí Belgie Namur


Belgie, konkrétně město Namur, se nachází ve středu Evropy a patří k regionu Valonsko. Tato oblast je známá svým mírným a vlhkým podnebím, které je typické pro většinu západní Evropy. Namur, jakožto hlavní město regionu Valonsko, sdílí tyto charakteristiky.

Belgie jako celek má oceánské podnebí, což znamená, že počasí je poměrně nepředvídatelné a často se mění. To platí také pro Namur. Obecně platí, že Belgie má chladné léto a mírně teplou zimu.

Léto v Namuru začíná v červnu a končí v srpnu. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C, což je pro mnoho lidí příjemné počasí. Občas se však teploty mohou dostat až k 30 °C, zejména v červenci. Léto je také obdobím, kdy může pršet, a tak je vždy dobré být připraven na déšť.

Podzim v Namuru je mírný a vlhký. Teploty se začínají snižovat od září až do listopadu. Průměrné teploty se pohybují od 12-18 °C a noci jsou obvykle chladnější. Podzim je také obdobím, kdy se může vyskytnout více deště, takže je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Zima v Namuru je mírná, ale deštivá. Průměrné teploty často klesají na 5-10 °C a noci mohou být chladné s teplotami blížícími se ke nule. Vzhledem k tomu, že je Namur převážně vlhké místo, sněžení není příliš časté, ale občas může sněhová pokrývka zůstat několik dní.

Jaro v Namuru je období, kdy se začíná oteplovat. Teploty stoupají od března do května a pohybují se kolem 10-15 °C. Jaro je také obdobím, kdy může být více slunečných dní, a tak je ideální pro procházky a aktivity venku.

Namur není známý extrémními povětrnostními podmínkami, ale stále je dobré být připraven na náhlý déšť nebo změnu teploty. Není neobvyklé, že se během jednoho dne v Namuru vyskytnou slunečné období, následované deštěm a opět sluncem.

Když navštívíte Namur, měli byste vzít do úvahy jeho mírné a vlhké podnebí. Přibalte si oblečení, které je vhodné pro různé teploty a nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku. Bez ohledu na počasí budete mít možnost objevovat toto krásné belgické město a jeho zajímavosti.


Letenka Belgie Namur


Belgie je země ležící v západní Evropě, která je známá svou bohatou historií, architekturou a kulturou. Hlavním městem Belgie je Brusel, který je také sídlem Evropské unie. Nicméně, existuje také mnoho jiných malebných a zajímavých míst k návštěvě v této zemi. Jedním z nich je i město Namur.

Namur je hlavním městem Valonského regionu v Belgii. Nachází se na soutoku řeky Sávy a Mázy, což ho činí příjemným a malebným místem k setkání s přírodou. Město je známé svou historickou zástavbou a velkým množstvím památek, které přitahují turisty z celého světa.

Jedním z hlavních turistických cílů v Namuru je jeho pevnost, která je největší pevností v Belgii. Pevnost byla postavena během 19. století a nyní slouží jako muzeum, které nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Z pevnosti se také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Další památkou, kterou stojí za návštěvu, je Katedrála svatého Aubina, která je jednou z nejkrásnějších katedrál v Belgii. Tento historický kostel je příkladem gotické architektury a nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky, kteří mají zájem o umění a historii.

Namur také nabízí mnoho možností pro ty, kteří milují přírodu a venkovský život. Okolní krajinu tvoří malebné kopce, údolí a řeky, které jsou ideální pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity. Mázy a Sáva jsou také oblíbené mezi nadšenci vodních sportů.

Dobrou zprávou je, že Namur je snadno dostupný pro turisty díky letišti v Bruselu. Letenky do Belgie jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě. Po příletu na letiště musíte jen vzít vlak nebo autobus do Namuru, což je krátká a pohodlná cesta.

Pokud plánujete návštěvu Belgie, rozhodně nezapomeňte zahrnout Namur na svém seznamu míst k návštěvě. Toto malebné město nabízí bohatou historii, nádhernou architekturu a příležitosti k prozkoumání přírody. Nejen že se budete mít skvěle, ale také získáte hlubší porozumění belgické kultuře a tradicím.


Ubytování Belgie Namur


Belgie je jednou z evropských zemí, kterou můžete navštívit prozkoumání historie, kultury a krásné krajiny. Jedním z nejpopulárnějších měst pro turisty je Namur, které se nachází v jižní části země uprostřed Valonského regionu. Namur je hlavním městem Valonska a nabízí bohatou historii a mnoho zajímavých památek.

Jedním z klíčových faktorů při plánování cesty do Namuru je správný výběr ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům.

Pokud hledáte luxusní ubytování v centru města, můžete se rozhodnout pro jedno z místních hotelů. Většina hotelů nabízí moderní a pohodlné pokoje s veškerým vybavením, které byste mohli potřebovat během svého pobytu. Některé hotely v centru města se nacházejí v historických budovách, což vám umožní prozkoumat okolí bez dopravy.

Alternativou k hotelu může být pronájem soukromého bytu či domu. Tato možnost vám poskytne pocit domova daleko od domova. Můžete si vybrat z nabídky různých velikostí a typů ubytování, které odpovídají počtu osob a potřebám vaší skupiny. Pronájem bytu nebo domu vám také umožní vařit vlastní jídla a ušetřit peníze na stravování. Mnoho příležitostí k pronájmu najdete na specializovaných stránkách nebo prostřednictvím místních realitních agentur.

Pokud preferujete přírodu a klid, můžete se rozhodnout pro ubytování mimo centrum města. Namur je obklopen krásnou krajinou, kterou si můžete vychutnat při pobytu na venkově. Existuje mnoho venkovských domů a chalup, které nabízejí ubytování v blízkosti přírodních rezervací a malebných vesnic. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si pěší turistiku, cyklistiku nebo jiné venkovní aktivity.

Celkově lze říci, že v Namuru si můžete vybrat z různých možností, pokud jde o ubytování. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotelový pokoj, útulný byt či klidnou chalupu - všechny možnosti jsou dostupné a mají své vlastní výhody. Při plánování svého pobytu ve městě Namur nezapomeňte také zvážit umístění ubytování a blízkost turistických atrakcí a veřejné dopravy.


Dovolená Belgie Namur


Belgie se nachází v srdci Evropy a je známá svým bohatým historickým dědictvím, malebnými venkovskými oblastmi a přátelskou atmosférou. V jejím hlavním městě, Bruselu, sídlí Evropská unie a NATO, což přidává tomuto regionu zvláštní význam. Avšak, pokud hledáte klidnější a odpočinkovou dovolenou v Belgii mimo městský ruch, Námur je skvělou volbou.

Námur je hlavním městem Valonska, jednoho ze tří jazykových společenství v Belgii. Město se rozkládá podél řeky Mázy a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Historické centrum města je plné kamenných ulic, malebných tržišť a památek. Na vrcholu kopce nad městem se nachází hrad Citadelle, který poskytuje úchvatné výhledy na celé město.

Jednou z hlavních turistických atrakcí Námuru je Félicien Rops Museum, které představuje práce slavného belgického umělce. Muzeum hostí rozsáhlou sbírku grafických děl umělce a poskytuje jedinečný pohled na jeho provokativní styl. Pro milovníky umění je návštěva tohoto muzea nevyhnutelná.

Další atrakcí v Námuru je Church of Saint Loup, gotický kostel postavený v 13. století. Interiér kostela je zdoben nádhernými freskami a sochami a je symbolem náboženského dědictví města. Je to ideální místo pro ty, kteří se zajímají o historii a architekturu.

Pro milovníky přírody je Námur skvělou destinací. Řeka Máza je ideálním místem pro pikniky a procházky. Námur je také výchozím bodem pro výlety do krásného přírodního parku Ardennes, který je známý svými lesy a údolími. Zde si můžete užít cyklistiku, pěší turistiku nebo jen relaxovat v poklidné atmosféře.

Námur je také známý svou bohatou gastronomickou scénou. Je domovem mnoha tradičních belgických restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat slavná belgická jídla, jako jsou hranolky, wafle a nezapomenutelné čokolády. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu, Námurského šátečku, který je vyroben z listového těsta a je sladkým zážitkem pro chuťové pohárky.

Pokud hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou, Námur je perfektní volbou. Jeho historie, kultura a přírodní krásy nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Přijďte a objevte belgický poklad v samém srdci Valonska.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky