Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz Great Blue Hole

Dovolená Beliz Great Blue Hole


Belizský Great Blue Hole je jedním z nejznámějších a nejexotičtějších míst na světě. Tato oblast se rozkládá v Karibském moři, přibližně 80 kilometrů od pobřeží Belize, a je známá především svou spektakulární podvodní krajinou.

Great Blue Hole se nachází v chráněné oblasti Lighthouse Reef Island a je vyhlášeným cílem mnoha potápěčů a turistů. Toto místo, které bylo dříve známé jako Lighthouse Reef, bylo objeveno v roce 1971 a rychle se stalo populárním cílem pro výzkum a potápění.

Velké modré díry obvykle vznikají během poslední doby ledové, kdy se hladina moře výrazně snížila a podvodní krasové oblasti se vyschly. Když se hladina moře opět zvýšila, oblasti zůstaly zaplavené a vytvořily neuvěřitelné podvodní scenérie.

Belizský Great Blue Hole se rozprostírá na ploše více než 300 metrů v průměru a téměř 125 metrů hluboko. Pod hladinou hladina najdeme mnoho různých druhů mořských živočichů, včetně žraloků, želv a korálů.

Potápění v Great Blue Hole je považováno za extrémně náročné a je vhodné jen pro zkušené potápěče s bohatými zkušenostmi. Vysoký tlak a náročné podmínky mohou být pro některé lidi velmi obtížné a dokonce i nebezpečné.

Pro ty, kteří nemají zájem o potápění, je Belizský Great Blue Hole ideálním místem k životnímu stylu a odpočinku. Okolní pláže jsou nádherné a nabízejí mnoho možností pro vodní sporty, včetně šnorchlování a šlapání na kajaku.

Belizský Great Blue Hole je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě a je velkým lákadlem pro ty, kteří hledají zážitky a dobrodružství. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, určitě nebudete litovat.


Ubytování Beliz Great Blue Hole


Velká modrá díra Belizské Great Blue Hole je jedním z nejúžasnějších přírodních divů na světě. Tato jedinečná geologická formace se nachází na pobřeží Belize ve Střední Americe a představuje fascinující místo pro milovníky potápění a turistiku.

Great Blue Hole je především podvodní jeskyně, která vznikla před více než 150 tisíci lety. Její průměr činí přibližně 300 metrů a hloubka dosahuje přibližně 124 metrů. Jedná se o největší zatopený krasový vývrt na světě. Co dělá Great Blue Hole tak jedinečnou, je jeho fascinující modrá barva, která kontrastuje s okolními azurovými vodami Karibského moře.

Potápěči z celého světa přijíždějí do Belize, aby prozkoumali neuvěřitelné podmořské scenérie, které skrývá tato jeskyně. Voda je průzračná a plná různých druhů ryb, korálů a dalšího mořského života. Zde můžete potápět se společně s žraloky, želvami a dalšími exotickými tvory. Tato jedinečná šance přilákala do Belize mnoho dobrodruhů a profesionálních potápěčů.

Pokud jste zkušeným potápěčem, můžete se účastnit ponorů do velkých hloubek, kde se nacházejí podvodní jeskyně a útesy. Na těchto ponorech budete mít možnost vidět neuvěřitelné formace a vstoupit na místa, která jinak nejsou přístupná.

Pro ty, kteří nemají zkušenosti s potápěním, je zde také možnost prozkoumávat Great Blue Hole z povrchu. Existuje mnoho výletních lodí, které vás převezou do oblasti, kde si můžete vychutnat krásný výhled na tuto přírodní památku. Při plavání přes křišťálově čistou vodu uvidíte mnoho korálových útesů a pestrou paletu ryb.

Ubytování poblíž Great Blue Hole je poměrně omezené, neboť se nachází na odlehlém místě. Nicméně, v blízkosti se nachází mnoho menších letovisek a turistických středisek, které nabízejí různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními resorty s panoramatickým výhledem na moře, nebo menšími plážovými chatami a vilami. Ve většině těchto ubytováních si můžete užít přímý přístup na pláž a různé vodní aktivity.

Belizská Great Blue Hole je skutečným rájem pro potápěče a dobrodruhy. Jeho krása je nepochybně ohromující a nezapomenutelná. Pokud hledáte unikátní a neuvěřitelný zážitek, pak je toto místo určitě tou správnou volbou. Ať už se rozhodnete potápět nebo se jenom kochat z povrchu, Belizská Great Blue Hole vám nabídne přírodní krásy, které nelze nikde jinde zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Great Blue Hole


1. Co je Beliz Great Blue Hole?
Beliz Great Blue Hole je podvodní žulový krasový útvar ve Střední Americe, v přímořské oblasti Belize. Jedná se o jednu z největších podvodních modrých děr na světě.

2. Jak hluboká je Beliz Great Blue Hole?
Beliz Great Blue Hole má hloubku asi 125 metrů.

3. Jaký je průměr Beliz Great Blue Hole?
Průměr této modré díry činí přibližně 300 metrů.

4. Jak vznikl Beliz Great Blue Hole?
Beliz Great Blue Hole vznikl během průběhu posledních ledovcových dob, kdy se zde nacházející krasový klenot postupně potopil do oceánu.

5. Lze v Beliz Great Blue Hole potápět?
Ano, Beliz Great Blue Hole je populární destinací pro potápění. Potápěči se mohou procházet podvodními propastmi, vidět korálové útesy a různé druhy mořských živočichů.

6. Kolik času trvá potápění v Beliz Great Blue Hole?
Potápění v Beliz Great Blue Hole obvykle trvá asi 30 až 45 minut, přičemž mnoho potápěčů zažije jeden nebo dva ponory během své návštěvy.

7. Jak se dostanu do Beliz Great Blue Hole?
Nejbližší letiště k Beliz Great Blue Hole je Philip S. W. Goldson International Airport v Belize City. Poté se lze dostat na místo buď přes vodní taxi nebo na palubě lodi.

8. Jaké další aktivity jsou možné v okolí Beliz Great Blue Hole?
Kromě potápění můžete v okolí Beliz Great Blue Hole podniknout další outdoorové aktivity, jako je šnorchlování, rybaření, kajak nebo procházka po pobřeží.

9. Jsou zde nějaké omezení pro potápění v Beliz Great Blue Hole?
Ano, potápění v Beliz Great Blue Hole je povolené pouze zkušeným potápěčům, kteří mají minimálně certifikaci pro Advanced Open Water Diver.

10. Je Beliz Great Blue Hole dostupný pro veřejnost?
Ano, Beliz Great Blue Hole je otevřené pro turisty a potápěče, kteří si přejí prozkoumat toto unikátní místo. Nicméně je nutné si rezervovat potápěčské výlety předem prostřednictvím místních potápěčských center.


Počasí Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je fascinující a tajemnou přírodní úkaz, který je jedním z hlavních turistických atrakcí Belizského pobřeží. Jedná se o přírodní jezero s neobvyklým kruhovým tvarem a hloubkou kolem 124 metrů. Jezero, které se nachází na pobřeží Belize, je známé svou jasně modrou vodou a fascinujícím životem pod hladinou.

Beliz Great Blue Hole je jednou z největších potápěčských lokalit na světě. Díky své jedinečné topografii a vynikajícím podmínkám pro potápění je oblíbeným místem mezi milovníky potápění z celého světa. Pod hladinou jezera se nachází velké množství korálových útesů, jeskyně a jeskynních systémů, které lákají dobrodružné potápěče.

Kromě rozmanitosti podmořského života je Beliz Great Blue Hole také domovem mnoha druhů ryb, jako jsou například žraloci, murény, rejnoci a další fascinující mořské druhy. Potápěči mají jedinečnou příležitost vidět tyto druhy v přirozeném prostředí a prozkoumat jejich přirozené stanoviště.

Jednou z hlavních atrakcí pro potápěče je Blue Hole stalagmity. Jsou to krásné formace, které se vytvořily v průběhu tisíců let a přidávají další magický prvek k této lokalitě. Potápěči mohou prozkoumat tajemný svět jeskyní a tunelů, které jsou zde k dispozici.

Beliz Great Blue Hole není však jen rájem pro potápěče, ale také pro milovníky vodních sportů. Zde můžete vyzkoušet šnorchlování, jetové lyžování, kajak, windsurfing a mnoho dalších aktivit. Průzračná voda a krásné okolí přidávají na atraktivitě těchto sportů.

Pokud navštívíte Beliz Great Blue Hole, neměli byste také opustit tuto oblast bez prozkoumání okolních ostrovů. Tato oblast je známá jako rajské místo s bílými plážemi a průzračnou vodou. Můžete si zde odpočinout na pláži, procházet se po písčitých dunách a pozorovat nádherné západy slunce.

Beliz Great Blue Hole nabízí neuvěřitelné zážitky a krásy přírody. Je to místo, kam by měl zamířit každý, kdo se zajímá o potápění, dobrodružství a krásu přírody. Při návštěvě tohoto místa nezapomeňte dodržovat pravidla ochrany přírody a zachování unikátního životního prostředí.

V Beliz Great Blue Hole se setkáte s nekonečnou krásou a rozmanitostí podmořského světa, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Je to místo, které vás okouzlí svou exotickou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jednou z nejkrásnějších přírodních kráterů v Karibiku, který rok co rok přitahuje miliony turistů po celém světě. Kráter, který vznikl před mnoha tisíci lety, se nachází v blízkosti břehů ostrova Belize a jeho vodní hloubka činí až 124 metrů. Pro cestovatele, kteří hledají nezapomenutelnou zážitek, není nic jako letenka Beliz Great Blue Hole.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Beliz Great Blue Hole, jsou k dispozici dvě možnosti. Buď se mohou vydát na cestu lodí nebo se rozhodnout pro letenku. Letové spojení nabízí nejen neuvěřitelný výhled z letadla, ale také celkový pohled na kráter z druhé perspektivy. Někteří turisté využívají letadlo pro kruhový let nad kráterem, což nabízí ještě více vzrušení a zážitků.

Beliz Great Blue Hole nabízí širokou škálu aktivit pro turisty, kteří se rozhodli pro letenku. Mezi tyto aktivity patří potápění a šnorchlování. Voda v kráteru je průzračná a nabízí dokonalé podmínky pro pozorování podmořského života. Místní potápěči nabízejí kurzy pro ty, kteří se chtějí naučit potápět a bavit se pod hladinou. Pokud nejste zkušený potápěč, můžete si zakoupit šnorchlovací výbavu a podívat se na úžasnou podmořskou flóru a faunu.

Beliz Great Blue Hole je také ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. Pláže v okolí kráteru nabízejí spoustu příležitostí k tomu, aby si turisté odpočinuli a užili si krásný výhled na okolní krajinu. Když navštívíte Beliz Great Blue Hole, neměli byste opomenout navštívit i sousední ostrov Belize, který nabízí nádherné pláže a historické památky.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro letenku nebo cestu lodí, návštěva Beliz Great Blue Hole je zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Kráter nabízí nádhernou podmořskou flóru a faunu, historické památky a spousty příležitostí k relaxaci. Takže neváhejte a rezervujte si let na Beliz Great Blue Hole a užijte si nezapomenutelný dovolenou plnou zážitků a zábavy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky