Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Gangtey Monastery

Dovolená Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je země plná starobylých a fascinujících památek a poutních míst. Jedním z takových míst je úchvatné Gangtey klášter, který se nachází v údolí Gangtey ve středním Bhútánu. Tato oblast je známá pro svou překrásnou přírodu, panoramatické výhledy a poutní místa, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Gangtey klášter, také známý jako Gangtey Sangcholing klášter, je významný buddhistický klášter náležící k červeným kloboukům, jednomu z hlavních směrů tibetského buddhismu. Klášter byl postaven v 17. století a je jednou z nejvýznamnějších poutních destinací v Bhútánu. Jeho architektura a umístění jsou zcela jedinečné, což dělá z návštěvy tohoto místa opravdový zážitek.

Klášter se nachází na horském vrcholu, což poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu, údolí a zasněžené vrcholky hor. Od chvíle, kdy se přiblížíte ke klášteru, ucítíte duchovní atmosféru, která zde vládne. Působivá architektura kláštera je složena z kamenných zdí, dřevěných sloupů a malebných oken. Uvnitř kláštera se nachází posvátná mešita, v níž se buddhistické mnichy scházejí k modlitbám a meditaci.

Pro poutníky je návštěva Gangtey kláštera nejenom duchovním zážitkem, ale také možností poznat tuto starobylou kulturu zblízka. Mnoho mnichů je ochotných přivítat návštěvníky a podělit se o své vědomosti o buddhismu a klášterním životě. Můžete se také zúčastnit meditace a zážitkových kurzů, které nabízí klášter pro zájemce.

Kromě kláštera je zde také nádherná přírodní rezervace, která je domovem ohrožených druhů zvířat a rostlin. Během vaší návštěvy se můžete projít přírodními stezkami a obdivovat krásu flóry a fauny. Nejznámějšími obyvateli této oblasti jsou černohrdlí žralokýš, vřešťanovité žralokýše a mnoho dalších vzácných druhů. Proto je Gangtey klášter nejenom duchovním centrem, ale také rájem pro přírodovědce a milovníky přírody.

Pokud plánujete navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Gangtey klášter na svůj seznam míst k návštěvě. Kromě úžasné architektury a přírodní krásy vás očekává i duchovní zážitek a fascinující insight do buddhistického života. Bhútán je země, která nabízí zážitky pro každého a návštěva Gangtey kláštera určitě stojí za to.


Ubytování Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey Monastery: Duchovní útočiště v zeměpisném srdci Bhútánu

Bhútán, malý himálajský národ zvaný "země štěstí", je známý svou unikátní kulturou a překrásnou krajinou. A jedním z nejvýznačnějších míst v této zemi je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gompa nebo Gangtey Palace, se nachází v údolí Phobjikha v okrese Wangdue Phodrang v západním Bhútánu. Toto duchovní útočiště leží ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem a nabízí ohromující pohledy na okolní himálajské hřebeny a údolí.

Monastery bylo postaveno v roce 1613 a je jedním z nejvýznamnějších buddhistických středisek v Bhútánu. Je to sídlo Gangtey Tulku Rinpoche, duchovního vůdce Gangteyho a významného buddhistického učitele. Gangtey Monastery je také domovem pro více než 100 mnišek a mnichů.

Během své návštěvy byste měli věnovat pozornost výjimečné architektuře tohoto kláštera. Monastery se skládá ze tří hlavních budov: hlavního chrámu, věžovité stavby, která obsahuje mnoho vzácných soch a nástěnných maleb, a relikviářového stupně. Každá ze staveb je zdobena mnoha uměleckými díly a vyzařuje klid a duchovní atmosféru.

Gangtey Monastery je také známé svým letním obydlím pro černokrké ždímače (černokrký žďárek), vzácného ptáka migrujícího z Tibetu každý rok. Tento pták je symbolem procházejících ročních období v Bhútánu a hraje důležitou roli v místní kultuře a tradicích. Vrch Phobjikha Valley je domovem těchto vzácných ptáků a stává se příležitostí k pozorování ptáků pro ty, kteří se zajímají o přírodu a její ochranu.

Kromě návštěvy kláštera můžete také prozkoumat krásu okolní krajiny. Phobjikha Valley je khamské údolí s rolí v místním zemědělství, a tak můžete vidět pastevecké rodiny, které se starají o své dobytče, a políčka se zeleninou. Procházkou údolím se můžete také potěšit panoramatickými výhledy na okolní krajinu a zajímavou flóru a faunu.

Pokud si přejete zůstat na tomto magickém místě, bude vám k dispozici několik možností ubytování. V této oblasti existuje několik hotelů a turistických resortů, které nabízejí pohodlné pokoje s výhledem na klášter a okolní krajinu. Mnoho z těchto zařízení také poskytuje možnosti procházek se zkušenými průvodci, kteří vám ukáží okouzlující okolní místa a pomohou vám pochopit místní kulturu a tradice.

Při návštěvě Bhútánu nezapomeňte věnovat čas alespoň na jednodenní výlet do Gangtey Monastery. Toto krásné duchovní centrum v centru Bhútánu vás okouzlí svou atmosférou, architekturou a překrásnými pohledy na krajinu. A pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, budete mít příležitost prozkoumat zázraky Phobjikha Valley a vychutnat si klid a krásu této unikátní lokality.


Počasí Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey klášter, nacházející se v Bhútánu, je nejen duchovní a historickou památkou, ale také je obklopeno úchvatnou přírodou. Jeho poloha v jižní části Bhútánského údolí způsobuje, že počasí v okolí kláštera je velmi proměnlivé. To je důvodem, proč navštěvníci Gangtey kláštera zažívají jedinečné atmosférické podmínky.

Vzhledem k nadmořské výšce kláštera, která se pohybuje kolem 3 000 metrů, zdejší klima je obecně chladnější a vlhčí než v dolních částech Bhútánu. V zimě může teplota klesnout pod bod mrazu, zatímco v létě se pohybuje kolem příjemných 20 °C. Klášter je známý také svými silnými větry, které jsou časté především během jarní a letní sezóny.

Vzhledem k zeměpisné poloze Gangtey kláštera, nacházející se na okraji Phobjikha údolí, je toto místo náchylné k výkyvům počasí. Oblast je známá svými silnými dešti, které mohou trvat několik dní a vytvářet proměnlivé atmosférické podmínky. Deštivé období obvykle nastává v monzunové sezóně, když přední okraj monzunových srážek dosáhne Bhútánu. Na druhou stranu, během suchého období se klášter a jeho okolí pyšní slunečným a čistým počasím.

Pro návštěvníky kláštera a okolní oblasti je vhodné si předem zkontrolovat předpověď počasí, protože se může hodně měnit. Příprava se na proměnlivé počasí je nezbytná, aby se mohlo plně vychutnat krása a klid, které Gangtey Monastery nabízí.

Přestože počasí v okolí kláštera může být občas nepředvídatelné, toto místo je stále jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v Bhútánu. Návštěva Gangtey kláštera je zážitkem, který nepopisuje jen historickou a duchovní hodnotu, ale také krásu přírody a světa kolem něj.


Letenka Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je malá země obklopená Himálajskými horami a pro mnoho cestovatelů představuje jedinečnou turistickou destinaci. Mezi top atrakce Bhútánu patří Gangtey Monastery, nádherné klášterní sídlo, které se nachází v údolí Phobjikha.

Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, určitě se nebojte využít nabídky letenek. A právě letenka Bhútán Gangtey Monastery je skvělou volbou pro všechny, kteří se chtějí podívat na toto klášterní sídlo.

Letenka Bhútán Gangtey Monastery vás přivede do města Paro, které je nejvýznamnější turistickou destinací Bhútánu. Od města Paro je to pouhých 90 km do údolí Phobjikha, kde se nachází Gangtey Monastery. Cesta je velmi pěkná, protože vás provází panoramatický výhled na krásné horské pejzaže Bhútánu.

Gangtey Monastery je klášterní sídlo, které bylo postaveno v 17. století. Nachází se v samém srdci údolí Phobjikha, které se nachází na nadmořské výšce 2900 metrů. Monastery je věnováno Pánu Guruovi Rinpočemu, který v Bhútánu představuje velmi významného duchovního učitele.

Oblast, kde se klášter nachází, je velmi malebná a klidná. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout mnoho krásných kroje, typických pro Bhútán, a mohou také pozorovat mnoho zvířat, jako jsou třeba yaky a divoké rysy.

Pokud plánujete cestu do Bhútánu, není důvod váhat. Letenka Bhútán Gangtey Monastery vám umožní podívat se na krásy tohoto malebného kláštera a užít si turistiku v nádherném údolí Phobjikha. Bhútán je zemí, kde se můžete v klidu odpočinout a užít si klidné chvíle v náruči impozantních hor. Tak neváhejte a zarezervujte si svoji letenku ještě dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey Monastery


Otázka: Jak dlouho trvá cesta do Bhútánu?
Odpověď: Cesta do Bhútánu se liší podle toho, odkud do Bhútánu cestujete. Většinou se cesta do Bhútánu skládá z letu do přilehlého města v Indii (např. Delhi, Kolkata, Bagdogra) a následně řízené cesty nebo letu do Bhútánu. Celková doba cesty se může lišit od několika hodin do několika dnů v závislosti na spojení a přestupech.

Otázka: Jak se dostanu do Gangtey Monastery?
Odpověď: Gangtey Monastery se nachází v údolí Phobjika v centrálním Bhútánu. Nejbližším městem je Wangdue Phodrang, které se nachází asi 45 km od kláštera. K dostání se k Gangtey Monastery můžete použít soukromého řidiče nebo se můžete rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi.

Otázka: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gangtey Monastery?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Gangtey Monastery je v období od října do dubna, kdy jsou počasí a podmínky cestování nejlepší. V létě se může vyskytnout mnoho dešťů a v zimě může být velmi studeno a obtížné se dostat do údolí kvůli sněhu.

Otázka: Jaké jsou vstupné poplatky do Gangtey Monastery?
Odpověď: Vstupné do Gangtey Monastery může být zahrnuto do nákladů na turistickou exkurzi nebo si ho můžete zakoupit na místě. V současné době (2021) jsou vstupné poplatky do této atrakce asi 300 Bhútánských ngultrumů (cca 10 USD).

Otázka: Lze si v Gangtey Monastery ubytovat?
Odpověď: Ano, v Gangtey Monastery se dá ubytovat v několika přilehlých hotelech a penzionech. Je také možné zůstat v méně tradičních ubytovacích zařízeních, jako jsou například stanové tábory. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože údolí Phobjika je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky