Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Botswana Mashatu Game Reserve

Letenka Botswana Mashatu Game Reserve


Botswana je jednou z nejúchvatnějších destinací pro safari na africkém kontinentě. Pokud jste milovníkem divoké přírody a exotických zvířat, let na Mashatu Game Reserve v Botswaně je přesně to, co potřebujete. Tento rezervát se nachází východně od země, blízko hranic s Jihoafrickou republikou a Zimbabwe.

Mashatu Game Reserve se rozkládá na rozloze 29 000 hektarů a je jedním z největších soukromých rezervátů v jižní Africe. Jeho název pochází od místního kmene Mashatu, který zde žil po mnoho generací. Tato oblast je známá svou rozmanitou divokou zvěří a impozantní krajinou.

Rezervace nabízí úžasný zážitek ze safari jak autem, tak pěšky. Vozidla jsou vybavena prostory pro pozorování a jsou ovládaná zkušenými průvodci, kteří vám pomohou objevit bohatství fauny a flóry této oblasti. Mashatu Game Reserve je domovem pro "velkou pětku" - tygry, lví, slony, nosorožce a buvoly. Kromě toho jsou zde také populární druhy jako žirafy, zebry, antilopy, hyeny a mnoho dalších.

Pokud chcete přiblížit se divokým zvířatům na pevné půdě, můžete se vydat na pěší safari. Zkušený průvodce vám umožní vstoupit do území zvířat a sledovat je zblízka. Ale buďte opatrní! Pojďte se seznámit se svou divokou krásou, ale nebezpečí je tady vždy na přítomno a je nezbytné dodržovat pravidla bezpečnosti.

Mashatu Game Reserve přiláká také fotografy z celého světa. Unikátní přírodní kulisy, barvitý západ slunce a fascinující zvířata jsou dokonalým zdrojem inspirace a fotografických příležitostí. Pro ty, kteří mají vášeň pro fotografování, rezervace organizuje speciální fotografické výlety a workshopy, aby vám pomohli zachytit nezapomenutelné okamžiky.

Kromě safari nabízí Mashatu Game Reserve také další aktivity. Můžete se například vydat na noční safari, kde budete mít šanci vidět noční aktivitu zvířat, která se za denního světla schovávají. Další možností je výlet na tradiční africkou vesnici, kde se můžete naučit o životě a kultuře místních kmenů.

Pokud se rozhodnete navštívit Mashatu Game Reserve, doporučuje se letět do hlavního města Botswany, Gaborone, a poté se vydat na cestu do rezervace. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Gaborone z různých destinací po celém světě.

Pokud máte rádi dobrodružství a jste příznivci ochrany přírody, letenka do Mashatu Game Reserve v Botswaně je pro vás skvělou volbou. Tato rezervace vám umožní objevovat krásu africké divočiny a zažít jedinečnou interakci s divokými zvířaty. Připravte svůj foťák, pronajměte si terénní automobil a připravte se na vzrušující dobrodružství v Mashatu Game Reserve.


Počasí Botswana Mashatu Game Reserve


Mashatu Game Reserve v Botswaně není jen místo pro natáčení dokumentárních filmů o divoce žijících zvířatech, ale také domovským prostředím pro pestrou škálu života. A když mluvíme o tomto africkém ráji, nemůžeme opomenout zmínit počasí, které je zásadní pro místní ekosystém.

Botswana se nachází v jižní Africe a je známé svou diverzitou krajiny, od pouští až po mokřady. To má značný vliv na počasí v Mashatu Game Reserve, které se liší v jednotlivých obdobích.

Mimořádnou roli v místním klimatu hraje řeka Limpopo, která protéká přímo rezervací. Voda přitahuje mnoho druhů zvířat, protože je zde hojnost potravy. Během suchého období, které trvá od listopadu do března, je teplota v Mashatu Game Reserve velmi vysoká, s průměrnými maximálními teplotami přes 30 stupňů Celsia. V těchto měsících je velmi důležité, aby zvířata měla přístup k vodním zdrojům, které se však stávají stále více řídké.

Poté následuje období dešťů, které začíná v dubnu a končí v říjnu. Během tohoto období hrozí nebezpečí záplav, které mohou mít dopad na zvířata i turisty. Nicméně, tyto deště jsou také životodárné pro místní flóru a faunu. Teploty se během těchto měsíců mírně snižují a dá se očekávat od 20 do 25 stupňů Celsia. Tato doba je také charakteristická kvetoucími loukami a hojností ptáků, kteří se sem stěhují za potravou.

Mashatu Game Reserve je známé svou rozmanitostí zvířat, včetně slonů, lidoopů, levhartů a šelem. Ovšem i oni musí čelit nepříznivým podmínkám počasí. Suchá období pro ně znamenají potíže s hledáním vody a potravy, zatímco záplavy mohou ohrozit jejich existence.

Období dešťů má však i pozitiva. Větší množství vody přitahuje zvířata ke stálým vodním zdrojům, což zase otevírá možnost vidět mnoho druhů na jednom místě. Je to také nejlepší období pro fotografování a pozorování ptáků, kteří se sem stěhují za rozmnožováním.

Zkrátka, počasí v Mashatu Game Reserve hraje důležitou roli pro funkci ekosystému. Každá změna počasí má dopad na zvířata a rostliny, a také na turisty, kteří sem přijíždějí, aby si užili krásy této botswanské přírody. Ať už je to sucho nebo déšť, Mashatu Game Reserve je vždy fascinujícím místem, kde se můžete setkat s silami přírody a obdivovat její nádherné divy.


Dovolená Botswana Mashatu Game Reserve


Botswana je jednou z afrických zemí, která nabízí návštěvníkům úžasné dovolené zážitky v podobě safari. Jednou z nejmalebnějších a nejzajímavějších oblastí, kterou lze objevovat, je rezervace Mashatu Game Reserve.

Mashatu Game Reserve se nachází na jihovýchodě Botswany, v blízkosti hranic s Jihoafrickou republikou a Zimbabwe. Tato rezervace je jedním z největších ve východní Africe a svými návštěvníky láká především neuvěřitelnou rozmanitostí zvířat.

Rezervace je známá bohatstvím divokých zvířat, které zde volně žijí v jejich přirozeném prostředí. Mashatu Game Reserve je domovem velkých stád slonů, které můžete spatřit při jejich putování oblastí řeky Limpopo. Kromě slonů zde můžete potkat také lvy, leopardy, gepardy, nosorožce a mnoho dalších druhů zvířat.

Co Mashatu Game Reserve dělá ještě výjimečným, je fakt, že zde lze objevovat divoké zvířata nejen během tradičních safari ve vozidlech, ale také při cyklistických a pěších turistických výletech. Mohli byste si tedy užít adrenalinový zážitek, když projíždíte rezervací na kole, nebo se vydat na dobrodružnou procházku. To vše pod dohledem zkušených průvodců, kteří zajistí vaši bezpečnost a zároveň vám ukážou nejvíce zajímavá místa a zvířata.

Pro ty, kteří mají rádi fotografii, je Mashatu Game Reserve také velmi atraktivní. Rezervace nabízí úžasné fotografické příležitosti, kdy můžete zachytit vzácné okamžiky setkání s divokou přírodou. Ať už se jedná o slunce zapadající za horizontem, nebo o lví smečku v záběru, určitě si zde vyfotíte něco opravdu úžasného.

Mashatu Game Reserve je vybavena také luxusními safari lodgemi, ve kterých můžete strávit svou dovolenou. Pobyt zde je spojen se skutečným komfortem, který zahrnuje například kvalitní stravu, relaxaci v bazénu a pozorování zvířat přímo z terasy vašeho pokoje.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Africe a chcete se ponořit do fascinujícího světa divokých zvířat, určitě byste měli zvážit návštěvu Botswany a rezervace Mashatu Game Reserve. Zdejší jedinečná fauna a možnosti pro dobrodružství vám přinesou zážitky, které nezapomenete. Ať už se rozhodnete pro klasické safari ve vozidle, cyklistický výlet, nebo pěší túru, Mashatu Game Reserve vám poskytne jedinečný pohled na africkou divočinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Mashatu Game Reserve


Dotaz: Jak se dostat do Mashatu Game Reserve v Botswaně?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Mashatu Game Reserve v Botswaně, je letem do hlavního města Gaborone a poté pronájmem auta nebo organizováním transferu do rezervace.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mashatu Game Reserve?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mashatu Game Reserve v Botswaně je v období sucha od června do září, kdy se zvířata stahují k vodě a je snadnější je pozorovat.

Dotaz: Jaké zvířata mohu očekávat na safari v Mashatu Game Reserve?
Odpověď: V Mashatu Game Reserve v Botswaně můžete očekávat pozorování slonů, lvů, gepardů, hyen, krokodýlů, antilop a mnoha dalších druhů zvířat.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Mashatu Game Reserve v Botswaně?
Odpověď: V Mashatu Game Reserve v Botswaně najdete řadu možností ubytování, včetně luxusních safari lodží, stanových táborů a chat.

Dotaz: Je nutné si zajistit víza pro vstup do Botswany a Mashatu Game Reserve?
Odpověď: Ano, cestovatelé musí mít platné vízum pro vstup do Botswany a Mashatu Game Reserve. Víza mohou být získána předem nebo na letišti.


Ubytování Botswana Mashatu Game Reserve


Botswana je jednou z nejdůležitějších destinací pro safari v Africe a Mashatu Game Reserve je jednou z nejvýznamnějších rezervací v této oblasti. Nachází se na jihovýchodě země, nedaleko hranic s Jihoafrickou republikou a Zimbabwe. Mashatu Game Reserve se rozkládá na území o rozloze přes 75 000 hektarů divoké a nedotčené přírody, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří touží po autentickém africkém safari zážitku.

Tato rezervace je domovem pro bohatou směs divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, leopardi, zebry, girafy a mnoho dalších. Nabízí také útočiště pro více než 350 ptáků, díky čemuž je oblast velmi atraktivní pro ornitology z celého světa. Mashatu Game Reserve je známá také pro své mnoho vzácných druhů, které se na jiných místech Botswany těžko najdou, jako je například afričtí divokí psi.

Co se týče ubytování, Mashatu Game Reserve nabízí širokou škálu možností pro každého hosta. Od luxusních safari lodge s kompletním servisem a vyhlídkou na bujnou flóru a faunu, až po tábory pro stany, které propojují hosty s přírodou na nejautentičtější úrovni. K dispozici je také privátní kemp, kam mohou hosté přijet se svými vlastními stany a tábořit pod hvězdami.

Nejvýznamnější ubytování v Mashatu Game Reserve je Mashatu Lodge. Tato exkluzivní safari lodge nabízí luxusní ubytování ve rustikálním africkém stylu, který kombinuje moderní pohodlí se zážitkem z divočiny. Lodge má velkou společnou jídelnu, bazén s výhledem na vodní dílo a několik soukromých chat s vlastní terasou a výhledem na krajinu. Všechny chaty mají přístup k nádvoří, které je oblíbeným místem pro setkávání divokých zvířat.

Dalším zajímavým ubytováním je Mashatu Tent Camp. Tento tábor pro stany nabízí romantickou atmosféru a pronikavý kontakt s divočinou. Stany jsou vybaveny pohodlnými postelemi, vlastní koupelnou a terasou s výhledem na okolní krajinu. Hosté mají také přístup ke společné jídelně a krbu, kde se mohou setkat s ostatními hosty a sdílet své zážitky.

Posledním ubytováním, které stojí za zmínku, je Mashatu Euphorbia. Tato soukromá chatka nabízí jedinečný zážitek z odpočinku v Mashatu Game Reserve. Její stylové a moderní vybavení vám umožní relaxovat v luxusním prostředí s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na blízký vodní dílo.

Navštěva Mashatu Game Reserve v Botswaně je nejenom zážitkem z divočiny, ale také nezapomenutelným safari dobrodružstvím. Ubytování v této oblasti nabízí širokou škálu možností pro každého hosta, ať už preferuje luxus nebo autentičnost přírody. Mashatu Game Reserve je skutečným klenotem v africké divočině a poskytne vám jedinečnou příležitost prozkoumat a prožít neuvěřitelnou krásu a rozmanitost africké zvěře a přírodního prostředí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky