Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Abrolhos Marine National Park

Dovolená Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a láká turisty z celého světa. Pokud hledáte unikátní zážitek, navštivte Abrolhos Marine National Park. Nachází se na pobřeží státu Bahia a jeho hlavní atrakcí jsou ostrovy Abrolhos, které proslavila jedinečná příroda.

Ostrovy Abrolhos jsou tvořeny korálovými útesy a jsou domovem mnoha druhů ryb, krevet, krokodýlů a ptáků. Největší atrakcí je ale pozorování středomořských mořských krav, které zde přicházejí rodit svá mláďata. Tento unikátní zážitek si však můžete užít pouze v období od června do října.

Abrolhos Marine National Park je také oblíbeným místem pro potápění. Pod hladinou se skrývají klenoty, jako jsou korálové zahrady, vraky lodí a různé druhy mořských živočichů. Pokud si nevíte rady s potápěčskou výbavou, můžete si najmout průvodce.

Pro ty, kteří nejsou fanoušky potápění, existuje i možnost výletů lodí. Ty vám umožní vidět nádherné panoramata pobřeží a ostrovů. Objevíte zde také staré majáky, které kdysi svítily lodím cestu. Díky nim můžete obdivovat nádherné výhledy na moře.

Kromě krásné přírody nabízí Abrolhos Marine National Park i mnoho kulturních zážitků. Povrch ostrovů ukazuje průběh historie, která sahá až do období objevování Ameriky. Centrem kulturního dědictví v této oblasti je město Salvador, které se nachází v blízkosti parku. Zde můžete ochutnat místní kuchyni, užít si tradiční tance a hudbu, a nezapomenutelné historické prohlídky.

Abrolhos Marine National Park je ideálním místem pro všechny, kdo hledají unikátní zážitky a rádi tráví čas v přírodě. Vzhledem k jeho přírodním darům a obrovskému kulturnímu dědictví rozhodně stojí za to ho navštívit. Zkrátka, Brazílie nabízí nejen krásné pláže, ale také nádherné ostrovy a divokou přírodu, které stojí za to objevovat.


Počasí Brazílie Abrolhos Marine National Park


Abrolhos Marine National Park se nachází v Brazílii a je známý svou bohatou biodiverzitou a jedinečným ekosystémem. Park se nachází v Atlantském oceánu přibližně 70 km od břehů Brazílie. Je to jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních míst v zemi.

Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto národního parku je jeho podvodní divadlo. Abrolhos Marine National Park je domovem jedné z největších korálových útesů na světě. Tento útes je domovem mnoha barevných druhů korálů, ryb a mořských živočichů. Turisté, potápěči a milovníci přírody mají tak jedinečnou možnost vidět tuto podvodní krásu osobně.

Dalším zajímavým jevem v parku jsou velryby a delfíni. Oblast je známá jako místo, kde migrují jižní ohrožené velryby k rozmnožování. Tyto mohutné mořské savce je možné spatřit přibližně od června do října, kdy se stěhují do teplých vod Brazílie. Delfíni jsou také viditelní v této oblasti téměř po celý rok a jsou často doprovázeni při lovu ryb.

Kromě podvodní krásy a života v moři je Abrolhos Marine National Park také domovem mnoha ptáků. Park je důležitým hnízdištěm pro tisíce vodních ptáků, včetně alkounů a albatrosů. Turisté mají možnost sledovat tyto fascinující tvory při jejich letu nad oceánem.

Je třeba poznamenat, že ochrana tohoto území patří mezi hlavní priority Brazílie. S ohledem na bohatství a zranitelnost tohoto ekosystému bylo zavedeno mnoho opatření ke zajištění dlouhodobé ochrany přírody. Například rybolov v této oblasti je přísně regulován a existuje zvláštní program pro dohled a ochranu korálových útesů.

Navštívit Abrolhos Marine National Park je nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce přírody. Tento park nabízí jedinečnou příležitost vidět a prozkoumat podmořský svět a být svědkem zázraku přírody. Je to místo, kde je možné se ponořit do jedinečného prostředí a zbavit se každodenního stresu.

Brazílie je známa svým bohatým a rozmanitým přírodním dědictvím a Abrolhos Marine National Park tomu není nijak výjimkou. Tento park je jedinečným příkladem toho, jak různorodý a křehký může být vodní ekosystém, a nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a příležitosti k ochraně a uchování tohoto vzácného kusu přírody.


Ubytování Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je známá svou ohromující přírodní krásou a národní parky patří mezi její největší poklady. Jedním z nejpopulárnějších a nejexkluzivnějších národních parků v Brazílii je Abrolhos Marine National Park. Tento národní park se nachází na jihovýchodě Brazílie a je známý svou nádhernou biodiverzitou a jedinečným podmořským ekosystémem. Ubytování v blízkosti tohoto národního parku je nejen pohodlné, ale také nabízí výjimečný zážitek.

Abrolhos Marine National Park se rozprostírá na sjeverovýchodě Bahia, jedné z nejkrásnějších brazilských oblastí. Park je tvořen pěti korálovými útesy, které se nacházejí ve vzdálenosti asi 75 km od pobřeží. Tyto útesy jsou domovem bohaté fauny a flóry, včetně delfínů, plameňáků, karety obrovské a ohroženého tučňáka Magellanova.

Kvůli svému unikátnímu ekosystému a velké biodiverzitě byl Abrolhos Marine National Park zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit tento národní park, mají možnost objevit tuto nádheru při potápění, šnorchlování, nebo výletu na loďi s proskleným dnem. Je to nezapomenutelný zážitek, který poskytne úžasné pohledy na podmořský ekosystém se všemi jeho barvami a životem.

Pro ty, kteří chtějí být blíže přírodě a prozkoumat národní park více v hloubce, je zde možnost ubytování v přístavním městečku Caravelas. Toto příjemné město leží nedaleko od národního parku a nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, penziony, a lázeňské resorty.

Hotely v Caravelas nabízí pohodlné a moderní pokoje s výhledem na moře či okolní přírodu. Mnoho z nich má také vlastní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční brazilskou kuchyni. Cena za ubytování v těchto hotelech se pohybuje v rozmezí od střední třídy až po luxusní možnosti, které jsou skvělé pro ty, kteří hledají luxusní a komfortní zážitek.

Pokud preferujete menší a klidnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z místních penzionátů. Tyto penziony často nabízejí levnější ceny a útulnější atmosféru. Jsou to skvělé možnosti pro cestovatele, kteří hledají autentičtější zážitek.

Další možností ubytování v Caravelas jsou lázeňské resorty. Tyto luxusní zařízení nabízejí nejen krásný výhled na moře, ale také širokou škálu aktivit a relaxačních služeb. S bazény, wellness centry, golfovými hřišti a mnoha dalšími atrakcemi jsou tyto resorty skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít si luxusní dovolenou.

Ubytování v Caravelas je nejen výborným výchozím bodem pro návštěvu Abrolhos Marine National Park, ale také pro objevování dalších krás Bahie. Tato oblast je známá svými opuštěnými plážemi, nedotčenými korálovými útesy a tropickými lesy. Caravelas je také domovem historických památek, jako jsou staré kostely a trhy, kde můžete poznat místní kulturu a tradice.

Abrolhos Marine National Park je jedním z přírodních pokladů Brazílie, který stojí za to navštívit. Toto krásné přírodní prostředí nabízí jedinečné zážitky jak v moři, tak i na souši. S možností ubytování v blízkosti národního parku v Caravelas si můžete dopřát tento přírodní div svou vlastní cestou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Abrolhos Marine National Park


1. Co je to Brazílie Abrolhos Marine National Park?
Brazílie Abrolhos Marine National Park je národní park nacházející se u pobřeží Brazílie, který se nachází ve vodách jihozápadní Atlantiky.

2. Jak se dostanu do Brazílie Abrolhos Marine National Park?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Brazílie Abrolhos Marine National Park, je letecky do města Porto Seguro a odtud pokračovat na lodi nebo trajektem.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Brazílie Abrolhos Marine National Park?
Nejlepší doba k návštěvě Brazílie Abrolhos Marine National Park je v období mezi listopadem a březnem, kdy je moře klidné a viditelnost je nejlepší pro potápění a šnorchlování.

4. Co mohu očekávat vidět v Brazílie Abrolhos Marine National Park?
V Brazílie Abrolhos Marine National Park můžete očekávat pozorování velryb, delfínů, želv a mnoha druhů ryb, korálů a jiného mořského života. Park je také známý svými korálovými útesy.

5. Jaká je politika parku ohledně potápění a šnorchlování?
Potápění a šnorchlování jsou v Brazílie Abrolhos Marine National Park povoleny, ale vyžadují povolení a doprovod certifikovaného průvodce. Je také důležité dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a nedotýkat se ani poškozovat korálů a dalšího mořského života.

6. Mohu se v parku ubytovat?
Brazílie Abrolhos Marine National Park neposkytuje ubytování, ale v blízkosti parku najdete různé hotely, penziony a další možnosti ubytování.

7. Existuje nějaký omezený počet návštěvníků parku?
Ano, pro ochranu parku je omezený počet povolených návštěvníků. Proto je doporučeno rezervovat si místo předem.

8. Jaké aktivity mohu v parku podniknout kromě potápění a šnorchlování?
Kromě potápění a šnorchlování je možné v Brazílie Abrolhos Marine National Park podniknout také vyhlídkové plavby lodi, plachtění, rybolov a pozorování zvířat.

9. Musím platit za vstup do parku?
Ano, je vyžadováno vstupné do Brazílie Abrolhos Marine National Park. Vstupné se používá na financování ochrany parku a udržování zařízení.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Brazílie Abrolhos Marine National Park?
Doba prohlídky parku závisí na vašich zájmech a aktivitách, které chcete podniknout. Obvykle se doporučuje strávit zde alespoň jeden den, ale někteří návštěvníci si zvolí i vícedenní pobyt.


Letenka Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je známá svou ohromující přírodní krásou a jedním z nejúžasnějších míst, které stojí za návštěvu, je Abrolhos Marine National Park. Nachází se v jihozápadní části země, nedaleko města Caravelas v regionu Bahia. Tento národní park, který se rozkládá na ploše 913 km², je největší chráněnou oblastí mořského prostředí Brazílie.

Abrolhos Marine National Park je pověstný svou bohatou biologickou diverzitou. Toto území je známé jako domov mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně mořských želv, delfínů, korálů a korálových útesů. Jedním z nejúžasnějších a nejvíce hledaných zvířat v parku jsou však velryby.

Velryby tvoří velkou atrakci pro turisty, kteří se rozhodnou přijet do Abrolhos Marine National Park. Nejvíce je zde možné spatřit druh přezdívaný jako "velryby hráčky". Tyto obrovské savce se každoročně vydávají do těchto vod, aby zde prožily období páření. Zatímco samci se přetahují o samice ve vzrušujících soubojích, návštěvníci mají možnost pozorovat tento úžasný přírodní jev.

Pokud se rozhodnete navštívit tento nádherný národní park, budete mít možnost nejen obdivovat velryby a další mořské živočichy, ale také prozkoumat krásu podvodního světa díky šnorchlování nebo se potopit do hlubin s potápěčským vybavením. Korálové útesy zde nabízejí nádherný pohled na různé druhy ryb, žraloky a dalších mořských tvorů.

Na návštěvě parku se lze zúčastnit také na rybářském člunu, který vezme turisty na výlet okolo ostrovů Abrolhos, kde mají možnost vidět velryby z blízka. Po celodenním objevování parku je také možné se zastavit na přilehlém ostrově Santa Bárbara a prozkoumat jeho pláže a okolní lesy.

Je však důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou oblast a turisté musí dodržovat určitá pravidla a zásady užívání parku. Například je zakázáno sbírat korály nebo jakékoli jiné mořské organismy, aby se zachoval ekosystém a biodiverzita parku.

Abrolhos Marine National Park je tedy jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek spojený s přírodou. Jeho malebná příroda a ohromující fauna jsou jistě dojemné a na dlouho zůstanou v paměti každého, kdo se sem rozhodne přijet.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky