Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Ilha Grande

Počasí Brazílie Ilha Grande


Většina návštěvníků Brazílie nejprve zvažuje města jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, ale v těsné blízkosti Rio de Janeiro najdete i odlehlý ostrov Ilha Grande. Tento turisticky nepřeplněný ostrov nabízí fascinující přírodu, bílé písečné pláže, kristalově čisté vody a vodopády.

Když dorazíte na ostrov, budete vítáni teplým počasím, typickým pro tropické oblasti. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale může fluctuovat až o 5 stupňů. Nejbližší město, Angra dos Reis, má klimu podobnou ostrovu, ale díky silnějšímu větru je počasí na Ilha Grande mírně teplejší a vlhčí.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova je v zimě od května do srpna. Během této doby budete mít největší šanci na slunečné dny a méně deštivé počasí. V období od září do listopadu se na ostrově vyskytuje více deště, ale počasí je stále pohodlné na procházky po pláži.

V létě na ostrově může být hodně vlhko a horko. Od prosince do února se průměrná teplota zvyšuje na 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu dosahuje až 80 %. Toto období je vhodné pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky a sporty na vodě, jako je surfování, potápění a windsurfing.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu se na ostrově může vyskytnout i bouřka. Ty se obvykle vyskytují v odpoledních hodinách a trvají pouze krátkou dobu. Vy si ale musíte být vědomi toho, že bouřka může způsobit zrušení plaveb a výletech po ostrově.

Na Ilha Grande se vyskytuje mnoho druhů hmyzu, které mohou být pro návštěvníky obtížné. Proto je důležité používat repelenty a chránit se před hmyzem. Vlhkost a mírné teploty vytváří také ideální podmínky pro vznik plísní, proto se doporučuje přinést si dovolenou na Ilha Grande správnou obuv a oblečení.

Celkově lze ale říci, že počasí na ostrově je příjemné po celý rok s několika výjimkami. Ilha Grande je krásné místo, které stojí za návštěvu a kde se můžete krásně odreagovat a užít si atmosféru Brazílie. Pokud ale chcete především slunečné počasí, je lepší navštívit ostrov v zimním období.


Dovolená Brazílie Ilha Grande


Brazilský ostrov Ilha Grande je jednou z nejatraktivnějších dovolenkových destinací v Jižní Americe. Leží v Atlantiku, necelých 150 km od Rio de Janeira, a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, klidných pláží a rozmanitého živočišného světa.

Ilha Grande je známá zejména svou nedotčenou divokou přírodou. Ostrov je pokrytý hustým deštným lesem, kde najdete nepřeberné množství endemických rostlin a druhů zvířat. Procházka po některých z mnoha turistických stezek vám umožní objevit krásu a rozmanitost ostrova. Můžete se projít k vodopádům, kde si můžete dopřát osvěžující koupel nebo navštívit malé rybářské vesnice, kde najdete tradiční brazilskou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí Ilha Grande jsou jeho pláže. Ostrov má na 106 pláží, které se liší od míst k divingu až po klidné laguny. Nejznámější pláží je Lopes Mendes, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Je to široký pás bílého písku, který se táhne kilometrem a půl a obklopen je průzračnou tyrkysovou vodou. Pláž je ideální pro opalování, plavání nebo surfování. Další populární pláže na ostrově jsou Aventureiro, Dois Rios a Lagoa Azul.

Ilha Grande je také rájem pro milovníky vodních sportů a potápění. Na ostrově najdete mnoho potápěčských center, které vám umožní objevit podmořskou scenérii a poznat biologickou rozmanitost zdejších korálových útesů. Můžete si také vyzkoušet šnorchlování nebo se vydat na rybaření.

Přestože je Ilha Grande turisticky oblíbená, její turistická infrastruktura je omezená. Nejsou zde žádné automobily ani bankomaty, takže je důležité si vzít dostatek hotovosti a platnou kreditní kartu. Na ostrově najdete jednoduché hostely a penziony, stejně jako luxusní resorty, které nabízí ubytování pro každý rozpočet. Místní kuchyně je také velmi chutná, ať už se jedná o čerstvé mořské plody, tropické ovoce nebo tradiční brazilská jídla.

Pokud plánujete dovolenou v Brazílii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Ilha Grande. Tento malebný ostrov vás okouzlí svou přírodní krásou a klidem, které nabízí. Strávení několika dní na Ilha Grande vám umožní odpojit se od ruchu města a zažít jedinečnou brazilskou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilha Grande


Níže jsou uvedeny nejčastější dotazy a odpovědi týkající se brazilského ostrova Ilha Grande:

1. Jak se dostat na ostrov Ilha Grande?
Abychom se dostali na Ilha Grande, musíme se nejprve dostat do města Angra dos Reis v Brazílii. Z Angra dos Reis pak musíme vzít trajekt nebo motorovou loď, která nás doveze přímo na ostrov.

2. Kde se ubytovat na Ilha Grande?
Ilha Grande nabízí různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, penziony, plážové chaty a kempy. Nejpopulárnějšími lokalitami pro ubytování jsou Vila do Abraão, která je největším městem na ostrově, a Lopes Mendes, plážová oblast s kempy.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Ilha Grande?
Na Ilha Grande najdeme mnoho atrakcí, jako jsou nádherné pláže, jako je Lopes Mendes a Praia do Aventureiro. Dalšími atrakcemi jsou turistické trasy vedoucí přes ostrov, historická vesnice Dois Rios a pěší výlety k vodopádům.

4. Jaké aktivity je možné na Ilha Grande podniknout?
Na Ilha Grande můžeme podniknout různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika po džungli, plavání, rybaření a kajak. Ostrov je také oblíbeným místem pro surfování a pozorování mořských želv.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilha Grande?
Ilha Grande má spoustu krásných pláží. Mezi nejlepší patří Lopes Mendes, Praia do Aventureiro, Praia de Palmas, Praia de Dois Rios a Praia de Lagoa Azul.

6. Můžeme na Ilha Grande najít restaurace a obchody?
Ano, Ilha Grande má v městě Vila do Abraão několik restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžeme koupit potraviny a další základní potřeby. Mimo vesnice jsou možnosti omezenější.

7. Jak je nejlepší se pohybovat po ostrově?
Na ostrově se nemůžeme pohybovat automobilem. Nejlepším způsobem prozkoumávání Ilha Grande je pěšky nebo na lodi. Na některé pláže se také dostaneme s pomocí kajaku nebo vodního taxi.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilha Grande?
Ilha Grande má tropické klima a teplé počasí po většinu roku. Nejlepší doba na návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Mimo tuto dobu může být více deště a nižší teploty.

9. Jsou na Ilha Grande bezpečnostní obavy?
Ilha Grande je obecně bezpečným místem, ale jako všude jinde, je důležité být opatrný a mít na paměti základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se například neopouštět cennosti nebo hodnotné předměty nedohlédnuté na pláži.

Doufám, že tyto odpovědi ti budou užitečné při plánování návštěvy Ilha Grande!


Letenka Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande, nacházející se na jihovýchodním pobřeží Brazílie, je neuvěřitelně krásný a nedotčený ostrov, který je jednou z nejvíce ceněných destinací v Jižní Americe. S bohatou přírodou, úchvatnými plážemi a přátelskou atmosférou nabízí Ilha Grande perfektní únik z každodenního shonu a stresu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Ilha Grande, je letecky. Letenky do Brazílie jsou v dnešní době čím dál tím dostupnější, díky čemuž se tento rajský ostrov stal oblíbenou destinací mezi cestovateli z celého světa. Fly do Brazílie a ocitni se v bakardiádě bílých pláží, třpytivého moře a bujných deštných pralesů!

Po příletu na letiště v Rio de Janeiru nebo São Paulu budeš muset pokračovat cestou na Ilha Grande, která se nachází v blízkosti města Angra dos Reis. Nejbližší letiště je Tom Jobim International Airport v Rio de Janeiru. Zde můžeš najít spoje přímo na letiště v Angra dos Reis nebo se můžeš rozhodnout pro cestu autobusem nebo taxíkem k hlavnímu přístavu města.

Po příjezdu do Angra dos Reis můžeš nastoupit na trajekt, který tě přepraví na Ilha Grande. Plavba na trajektu trvá přibližně 1,5 hodiny a budeš mít možnost si užít úchvatný výhled na okolní souostroví a azurové moře.

Jakmile dorazíš na Ilha Grande, tě čeká nekonečná řada přírodních krás. Ostrov je pokrytý bujnými deštnými pralesy a je obklopen křišťálově čistými vodami, které nabízejí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Pláže na ostrově jsou velmi různorodé, od malých zátok se zlatým pískem po útesy, které nabízejí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Kromě své přírodní krásy nabízí Ilha Grande také mnoho možností pro aktivity na pevnině. Můžeš se vydat na trek po označených stezkách a objevovat nepopsané kousky ostrova, nebo si zaplout do jednoho z městeček a ochutnat místní kuchyni. Největší sídlo na ostrově, Vila do Abraão, nabízí řadu restaurací, barů a obchodů se suvenýry, které tě rozhodně nenechají na pochybách, že jsi na ostrově plném života a kultury.

Ilha Grande je skutečně rájem na Zemi, který stojí za to navštívit. Letenka do Brazílie a následné putování na tento nádherný ostrov je návrat do přírody a možnost prozkoumat jedinečné krásy Jižní Ameriky.


Ubytování Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande je krásný ostrov v Brazílii, který nabízí množství aktivit a zážitků pro turisty. Kromě krásné přírody a pláží si zde můžete užít mnoho sportovních aktivit nebo si prohlédnout historické památky. Pokud hledáte ubytování pro svůj pobyt na Ilha Grande, máte několik možností.

První možností je ubytování v hotelu. Na ostrově se nachází mnoho hotelů, které nabízí pokoje různých cenových kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika kvalitních hotelů s prvotřídními službami. Pokud zase hledáte levné ubytování, můžete si vybrat hostely nebo ubytovny.

Další možností je pronájem bytu nebo vily. Tato volba je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít soukromí a prostorný prostor. Pronájem bytu nebo vily vám také umožní vařit si vlastní jídlo a ušetřit tak na restauračních nákladech.

Poslední možností je kempování. Na ostrově se nachází několik kempů, kde si můžete postavit vlastní stan a užít si pobyt v přírodě. Tato volba je ideální pro dobrodružné turisty, kteří rádi tráví čas venku a netrpí nedostatkem pohodlí.

Některá z ubytování nabízejí možnost zahrnout do celkové ceny i snídaně a večeře, což je pro mnoho turistů výhodou, protože nemusí hledat restaurace a platit další peníze za jídlo. Pokud si tuto možnost nevyberete, na ostrově je mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat brazilskou kuchyni.

Nezáleží na tom, pro jakou možnost ubytování se rozhodnete, určitě si užijete pobyt na ostrově Ilha Grande. Ubytování na ostrově je pro turisty výhodou, protože máte přímý kontakt s brazilskou kulturou a krásnou přírodou. Při hledání ubytování si však dávejte pozor na svou bezpečnost a vyhněte se nebezpečným oblastem. Snažte se vybírat ověřené a bezpečné ubytování, abyste si mohli užít pobyt na ostrově naplno.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky