Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)

Počasí Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)


Burkina Faso je země nacházející se v západoafrické části kontinentu. Hlavním městem této země je Ouagadougou. Co se týče klimatu, tak Burkina Faso se nachází v oblasti subtropů a savan. To znamená, že zde vládne celoroční teplé a suché počasí.

V průměru zde teploty dosahují v období deštů (červen až září) 25 až 32 stupňů Celsia. Zatímco v období sucha (říjen až květen) teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Během noci je teplé počasí mírně sníženo a teploty klesají na asi 18 až 25 stupňů Celsia.

Jedním z hlavních rysů počasí v této oblasti je sezónní období dešťů, které začíná v červnu a končí v září. Průměrné srážky během tohoto období dosahují od 650 do 900 mm. Zatímco v období sucha většinou klesají srážky na méně než 20 mm ročně.

Celkově lze říci, že počasí v Ouagadougou je převážně teplé a suché. Vzhledem k suchému podnebí a nedostatku srážek je však výskyt velkých pouští a oblasti omezené zemědělské produkci poměrně vysoký.

Pokud plánujete návštěvu Ouagadougou, nejlepší období návštěvy je v období dešťů, kdy příroda okolo města kvete a zelená. Pokud se ale vyhnete tomuto období, můžete si užít teplé a slunečné dny a výlety do překrásné okolní přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)


1. Jaká je hlavní náboženská vyznání v Burkina Faso?

V Burkina Faso převládají dva hlavní náboženské směry - islám a křesťanství. Islám je nejrozšířenější v severních oblastech země a křesťanství v jižních a západních částech.

2. Co je oficiálním jazykem Burkina Faso?

Oficiální jazyky Burkina Faso jsou francouzština a místní jazyky jako mooré, dioula, fulfulde a další.

3. Jaká je měna Burkina Faso?

Měnou Burkina Faso je západoafrický frank (XOF), který je používán také v dalších zemích v regionu.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Burkina Faso?

Nejlepší čas na návštěvu Burkiny Faso jsou období sucha od prosince do února. V tomto období jsou teploty mírné a je zde málo srážek.

5. Je Burkina Faso bezpečná země pro turisty?

Bezpečnostní situace v Burkina Faso je nyní komplikovaná kvůli teroristickým útokům v posledních letech. Existuje vysoké riziko únosů, útoků a ozbrojených přepadení. Před cestou do Burkiny Faso je nutné pečlivě zvážit aktuální situaci a informovat se o bezpečnostních opatřeních.


Ubytování Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)


Burkina Faso je západoafrickou zemí, která nabízí cestovatelům nejen krásné přírodní scenérie, ale také nezapomenutelné zážitky v hlavním městě Ouagadougou. Pokud se chystáte do Burkina Faso a hledáte ubytování v Ouagadougou, máme pro vás několik tipů.

Hotel Laico Ouaga 2000
Laico Ouaga 2000 se nachází v prestižní čtvrti města, která je charakterizována svou bezpečností a pohodlím. Nabízí pětihvězdičkový komfort a služby, které jsou zaručeně prvotřídní. Hosté se mohou těšit na dostupnost Wi-Fi připojení po celém hotelu, klimatizaci, vlastní koupelnu a televizi. Hotel disponuje také venkovním bazénem, barovým salónem, restaurací a fitness centrem.

Splendid Hotel
Splendid Hotel je dalším pětihvězdičkovým ubytováním v Ouagadougou, které se může pochlubit okouzlujícím prostředím a vynikajícím servisem. V hotelu najdete přepychové pokoje a apartmány, které jsou elegantně zařízené a vybavené nejmodernějšími prvky. Hosté mohou využít venkovní bazén, á la carte restauraci, fitness centrum a služby lázní.

Hotel La Cité
Hotel La Cité je další vynikající volbou pro ubytování v Ouagadougou. Své hosty přivítá luxusními pokoji s klimatizací, televizí, pracovním stolem a balkonem s výhledem na město. Hotel nabízí také moderní konferenční prostory pro meetingy a semináře. Hosté si mohou užít též venkovní bazén, bar a restauraci.

Hotel Bravia
Hotel Bravia leží v centru Ouagadougou a nabízí moderní a vkusně zařízené pokoje, klimatizaci a Wi-Fi zdarma. V hotelu si lze užít také venkovní bazén, restauraci a fitness centrum. Ideální volba pro ty, kteří hledají ubytování v městské části.

Palaise des Congresses Hotel
Funkční design Palaise des Congresses Hotelu nabízí luxusní pobyt ve stylu moderní elegance. Hotel poskytuje nabídku služeb a vybavení, mezi kterým mimo jiné patří venkovní bazén, fitness centrum, prádelna a soukromé parkoviště. Všechny pokoje jsou klimatizovány, mají satelitní televizi, minibar a bezplatné Wi-Fi.

Ubytování v Ouagadougou v Burkina Faso je velmi pestré a můžete si zvolit mezi ubytováním s různými cenovými kategoriemi a službami. Pro optimální zážitek v Ouagadougou zvolte kvalitní ubytování, které vám poskytne pohodlí a komfort během vaší cesty.


Dovolená Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)


Burkina Faso je západoafrická země, která se pyšní nádhernou přírodou, zajímavou kulturou a přátelskými lidmi. Hlavním městem Burkina Faso je Ouagadougou, které je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování nových zážitků.

Ouagadougou je moderní město, ale stále uchovává mnoho tradičních zvyků a rituálů. Jedním z největších trhů v zemi je trh v Ouagadougou, kde můžete ochutnat místní speciality a nakoupit tradiční zboží, jako jsou různé druhy koření, ovoce nebo místní kůže. Pro milovníky hudby je pak Ouagadougou rájem, protože se zde každý rok koná největší hudební festival v Africe, FESPACO.

Mezi největší lákadla Ouagadougou patří také národní parky a rezervace, jako je například park W National, který je domovem pro mnoho exotických zvířat jako jsou sloni, lvy, gepardi nebo gazely. V parku můžete využít také služby průvodce, kteří vám s ochotou poradí a ukážou zajímavá místa v okolí.

Pro milovníky historie a architektury je potom ideálním místem pro návštěvu místní muzeum Musée National, které nabízí jedinečný pohled na historii a kulturu Burkina Faso. V muzeu se také konají různé výstavy, přednášky a kulturní akce.

Nakonec nezapomeňte také na místní gastronomii. V Ouagadougou se nachází mnoho restaurací a stánků s jídlem, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi ty nejoblíbenější patří jídla z kuskusu nebo rýže s místními omáčkami a kořením.

Celkově lze říci, že Ouagadougou je magické místo, kde se můžete otáčet v kruzích mezi místní kulturou, historií, kulinářskými poklady a ohromující přírodou. Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou zkušenost a vyražte do Burkina Faso na dovolenou plnou dobrodružství.


Letenka Burkina Faso Ouagadougou (hlavní město)


Burkina Faso je země na západě Afriky, která láká turisty svou exotickou atmosférou, zvuky africké hudby a krásnou přírodou. Pokud se chystáte do této země, nejlepší cestou, jak se tam dostat, je letadlem. Hlavním městem Burkiny Faso je Ouagadougou, kde se nachází mezinárodní letiště.

Letenka do Burkiny Faso není příliš drahá, ale musíte si být vědomi, že tato země nemá příliš rozvinutý turistický průmysl. To znamená, že ubytování a další služby mohou být trochu jiné, než jste zvyklí. Ale pokud máte rádi dobrodružství a chcete poznat ostřejší stránku Afriky, pak je to pro vás ideální destinace.

V Ouagadougou se nachází několik památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří katedrála a Národní muzeum. Zajímavým místem je i trh v nedalekém městě Gorom-Gorom, kde se prodávají kožené výrobky, tradiční africké masky, šperky a další suvenýry.

Pokud máte rádi přírodu, bude pro vás zajímavou zastávkou národní park Arli. Nachází se asi 200 kilometrů jihozápadně od Ouagadougou a nabízí možnost pozorování zvířat, jako jsou lvi, sloni, krokodýli a další. V parku se také můžete vydat na procházku a pozorovat místní flóru a faunu. Další možností, kam se vydat, je návštěva údolí Sindou, které se nachází asi 50 kilometrů západně od Ouagadougou.

V zemi se také pořádají různé festivity a slavnosti, jako například festival poezie, festival hudby, či tradiční slavnosti kmenů Mossi a Bobo. Tyto akce nabízejí možnost poznat místní kulturu a tradice.

Pokud si chcete užít dobrodružství, můžete se vydat do pouště Sahary, která se nachází v západní části země. Zde se můžete projet na velbloudech a pozorovat krásné západy slunce.

V Burkina Faso je toho mnoho k vidění a zažití. Pokud se vydáte tam, nejspíše budete nadšeni z místní kultury a krásy přírody. Je to jedinečná destinace, kterou si cení mnoho cestovatelů, kteří hledají něco trochu jiného. Určitě si rezervujte letenku do Burkiny Faso a dejte se poznat do této krásné africké země.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky