Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Burundi Rusizi National Park

Ubytování Burundi Rusizi National Park


Burundi, malebná země v srdci Afriky, je domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších oblastí je Rusizi National Park. Nachází se na jihozápadě země v provincii Bujumbura Rural a je jedním z nejstarších národních parků v Burundi.

Rusizi National Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou a návštěvníci zde mají možnost objevit bohatství afrického divočáka, antilop, pavoukovce, opic, krokodýlů a mnoho dalších druhů. Je také bohatý na ptáky a je ideálním místem pro pozorování ptactva.

Pro turisty, kteří chtějí strávit více času v této krásné oblasti, je zde možnost ubytování přímo v Rusizi National Park. Park nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty návštěvníků.

Jeden z možných typů ubytování je kempování. Park má speciálně vyhrazené místo pro kempování, kde mohou turisté postavit své vlastní stany a užívat si noc pod africkou oblohou. Je to skvělá volba pro ty, kteří si chtějí přiblížit divokou přírodu a prožít autentický zážitek.

Další možností je ubytování v jednom z mobilhomes nebo chat. Tyto komfortní ubytovací možnosti mají běžně k dispozici elektřinu a vodu a jsou vhodné pro turisty, kteří preferují pohodlnější způsob odpočinku. Chaty i mobilhomes jsou vybaveny základními vybaveními a návštěvníci se mohou těšit na svůj vlastní soukromý prostor.

Pro ty, kteří hledají luxusnější variantu, je k dispozici i soukromá chata nebo bungalov. Tyto ubytovací jednotky nabízejí nadstandardní vybavení, vlastní koupelnu a další služby. Je to skvělá volba pro páry a rodiny, kteří hledají klid a relaxaci uprostřed přírody.

Kromě ubytování nabízí Rusizi National Park také další prvotřídní služby. Je zde možnost objednat si průvodce, který vás provede parkem a sdělí vám zajímavé informace o fauně a flóře oblasti. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je k dispozici i možnost zapůjčení kánoe nebo kajaku a prozkoumání řeky Rusizi.

V Rusizi National Park se návštěvníci mohou těšit na autentický zážitek spojený s bohatstvím africké přírody a živočišného světa. Ubytování v tomto národním parku nabízí různé možnosti, které uspokojí všechny typy návštěvníků. Ať už si vyberete kempování, mobilhomes, chatu nebo luxusnější variantu, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt a zážitek z krás Burundi.


Počasí Burundi Rusizi National Park


Burundi, země ležící východně od jezera Tanganika ve střední Africe, je domovem mnoha překrásných přírodních rezervací a národních parků. Jedním z nich je i Burundi Rusizi National Park, který je pro své krásné rozmanité počasí oblíbeným turistickým cílem.

Burundi Rusizi National Park se nachází v jihozápadní části země, poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo a Rwandou. Park se rozkládá převážně na nížinách a užitkových plochách okolo řeky Rusizi, která zde tvoří přirozenou hranici mezi Burundi a Rwandou. Díky blízkosti jezera Tanganika a horským oblastem v okolí, má počasí v Burundi Rusizi National Parku specifické rysy.

Počasí v tomto parku je ovlivněno tropickým podnebím, které se vyznačuje výraznými dešťovými obdobími. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20-25 °C, což díky jeho poloze na rovníku znamená příjemné teploty po celý rok. Od července do září je nejchladnější období, kdy teploty mohou klesnout až na 10 °C. Nejteplejší měsíce jsou leden a únor, kdy může teplota stoupat až na 30 °C.

Dešťové období v Burundi Rusizi National Parku se vyskytuje od března do května a od září do prosince. Během těchto měsíců obvykle prší často a intenzivně, což způsobuje, že park se stává zeleným a plným života. Řeka Rusizi se rozlévá a vytváří bohatou vodní oblast, která přitahuje mnoho druhů ptáků a další fauna parku.

V suchých obdobích, která se vyskytují mezi dešťovými sezónami, se park proměňuje. Rostlinstvo je méně bujné a řeka Rusizi se zmenšuje. Tato období jsou ideální pro pozorování zvířat, protože se stahují k vodním zdrojům a jsou snadněji viditelná.

Burundi Rusizi National Park nabízí mnoho možností pro cestovatele a milovníky přírody. Turisté mohou podniknout safari, pěší túru nebo si prohlédnout místní flóru a faunu. Mezi nejčastěji pozorovanými zvířaty patří buvoli, krokodýli, sloni, gazely a mnoho druhů ptáků.

Vzhledem ke své poloze a specifickému počasí je Burundi Rusizi National Park fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům rozmanité a krásné zážitky. Ať už se rozhodnete navštívit park během sucha nebo dešťového období, jistě budete ohromeni krásou přírody a pestrostí života, kterou zde můžete objevit.


Letenka Burundi Rusizi National Park


Burundi Rusizi National Park je jednou z nejvzácnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Burundi, která se nachází při hranicích s Rwandou a Demokratickou republikou Kongo. Tento národní park je domovem široké škály zvířat a rostlin, které přitahují milovníky přírody z celého světa.

Rusizi National Park byl založen v roce 1980 a zahrnuje rozlohu přes 10 000 hektarů. Jeho hlavní geografickou vlastností je Ramsarský jezero Tanganyika, které je jedním z nejhlubších jezer na světě. Toto jezero je domovem mnoha druhů vodního života, včetně krokodýlů, hipopotamů a mnoha druhů ryb. Je také důležitým migračním bodem pro ptáky, kteří sem přilétají každoročně, aby přezimovali.

V parku lze nalézt různé biotopy, včetně močálů, mokřin, savan, lesů a horských oblastí. Tento rozmanitý ekosystém poskytuje ideální podmínky pro zvířata jako jsou sloni, žirafy, buvoli, impaly a mnoho dalších. Je rovněž domovem vzácných ptáků, včetně ibisů, racků, vlků a mnoha dalších druhů.

Kromě bohatství zvířat a rostlin je Rusizi National Park také důležitým místem pro vzdělávání a výzkum. Místní univerzity a vědecké instituce ho využívají pro studium biodiverzity a ochrany přírodního prostředí. Díky těmto aktivitám a snahám o ochranu parku je možné zajistit dlouhodobou udržitelnost a ochranu tohoto unikátního ekosystému.

Pro turisty, kteří navštěvují Burundi, je Rusizi National Park neodmyslitelnou součástí jejich itineráře. Nabízí řadu aktivit, jako je pěší turistika, jízda na kole, vyhlídkové plavby po jezeře a pozorování volně žijících zvířat. Park také poskytuje ubytování ve formě kempů a chat.

Na rozdíl od některých jiných známějších afrických národních parků, Rusizi National Park zatím zůstává relativně nedotčený masovou turistikou. To poskytuje hostům jedinečnou příležitost zažít autentické africké safari v nezkreslené a nezkalené přírodě.

Burundi Rusizi National Park je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících a krásných přírodních lákadel Burundi. Jeho bohatství v biodiverzitě a přirozené krásy ho činí nezapomenutelným cílem pro milovníky přírody a dobrodruhů z celého světa. Ať už se jedná o jeho ohromující zvířecí populaci, unikátní geografickou polohu nebo snahu o ochranu, Rusizi National Park si zaslouží své místo na seznamu nejkrásnějších přírodních rezervací na africkém kontinentě.


Dovolená Burundi Rusizi National Park


Burundi - Rusizi National Park: Dovolená v srdci přírody

Burundi, malý stát ležící v srdci Afriky, není pro cestovatele příliš známou destinací. Přesto skrývá několik krásných přírodních parků, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Burundi - Rusizi National Park, který nabízí zážitky z divoké přírody a exotickou faunu a flóru.

Rusizi National Park se nachází na břehu jezera Tanganyika, jednoho z nejstarších a nejhlubších jezer na světě. Park zahrnuje rozsáhlou močálovou oblast, která je domovem mnoha druhů ptáků, obojživelníků a savců. Nachází se zde také jedinečné mangrovové lesy, které tvoří důležitý ekosystém pro místní faunu a flóru.

Při cestě po parku si návštěvníci mohou vychutnat nádherné výhledy na jezero Tanganyika a okolní krajinku. Existuje zde také možnost vyjet na lodi a projet se po jezeře, což je skvělý způsob, jak objevovat okolní ostrovy a kouzlo jezera. Je zde také možnost zapůjčit si kajak a prozkoumat blízké ramena řeky Rusizi, která protéká parkem.

Jednou z hlavních atrakcí Rusizi National Parku je jeho pestrost pokojné a divoké zvířeny. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s obřími nilskými krokodýly, hrochy, buvoli, antilopami a vzácnými ptáky, jako je například ibis africký. Park je také domovem ohroženého druhu želvy Pelusios castaneus, která je jedinečná pro oblast jezera Tanganyika.

Pro turisty, kteří si přejí zažít něco více dobrodružného, je k dispozici jednodenní safari pěšky. Skupinka průvodců vás provede parkem a představí vám unikátní rostliny a zvířata. Během této cesty budete mít možnost vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí a nasát atmosféru divočiny.

Rusizi National Park nebyl dlouho uprostřed turistických tras, což znamená, že návštěvníci mají možnost objevovat jedinečnou a nedotčenou krásu přírody. Park je také v blízkosti města Bujumbura, hlavního města Burundi, což usnadňuje cestování a uspořádání výletů do parku.

Při plánování dovolené v Burundi byste neměli Rusizi National Park minout. Tento park nabízí úchvatné scenérie, pestrou faunu a možnost zažít nezapomenutelné přírodní zážitky. Ať už se rozhodnete pro procházku, jízdu na lodi nebo safari pěšky, jistě tu najdete něco pro každého milovníka přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burundi Rusizi National Park


Jistě, zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Burundi Rusizi National Park:

1. Kde se nachází Burundi Rusizi National Park?
Burundi Rusizi National Park se nachází v Burundi, v provincii Makamba, na jižním konci země u hranic s Tanzanií.

2. Jak se dostanu do Burundi Rusizi National Parku?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Bujumbu, hlavním městě Burundi. Odtud můžete vzít taxi, autobus nebo pronajmout si auto, abyste se dostali do parku. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Jaká je vstupní cena do Burundi Rusizi National Parku?
Standardní vstupní poplatek je 10 000 burundských franků (asi 5 USD) na osobu.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Nejlepší čas na návštěvu Burundi Rusizi National Parku je v období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do února. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a park je lépe přístupný.

5. Jaká zvířata mohu očekávat vidět v Burundi Rusizi National Parku?
V parku žije řada druhů zvířat, včetně slonů, buvolů, kámenáků, šelem (jako jsou lvové, levharti a hyeny), antilop (jako jsou pakoři, bukurové a impaly) a mnoha druhů ptáků.

6. Existují v parku ubytovací zařízení?
Ano, v parku se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně lodží a kempů, které poskytují možnost přenocování. Doporučuje se však provést rezervaci předem.

7. Mohu si vzít vlastní jídlo a pití do parku?
Ano, můžete si vzít vlastní jídlo a pití do parku. Nicméně je také možné si objednat jídlo ve vnitřních zařízeních parku.

Doufám, že tyto informace Vám budou užitečné při plánování návštěvy Burundi Rusizi National Parku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky