Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Kroměříž

Dovolená Česko Kroměříž


Kroměříž je malebné historické město na východě České republiky, které se nachází ve Zlínském kraji. Město je známé svými kulturními a historickými památkami a proto je oblíbenou destinací pro turisty z Česka i zahraničí.

Hlavní dominantou Kroměříže je Kroměřížský zámek, který byl postaven ve 13. století a je zapsán na seznamu UNESCO. Tento impozantní barokní zámek sloužil jako letní sídlo olomouckých biskupů a v současnosti je v jeho interiérech umístěna vyhlášená zámecká galerie. Zahrady přiléhající ke zámku jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v České republice a jejich procházka je tedy nezbytnou součástí návštěvy Kroměříže.

Další atrakcí města je Kroměřížská archieparchie, která je jednou ze tří nejstarších diecézí v Česku. Katedrála svatého Mořice je impozantní stavbou, která stojí na místě původního románského kostela. V blízkosti katedrály se nachází také arcibiskupský palác, který je jednou z nejhonosnějších renesančních staveb ve střední Evropě.

Kromě řady historických památek si návštěvníci města mohou užít také procházku malebnými ulicemi starého města, které jsou plné historických a typicky českých domků. Kromě toho zde také najdete mnoho útulných restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.

Pokud toužíte po přírodních krásách, Kroměříž je také výchozím bodem pro výlety do okolní přírody. Nedaleko města se nachází také známá Baťova kanál, která je oblíbená mezi cyklisty a nabízí krásné výhledy a možnost aktivního odpočinku.

Kroměříž je malým skrytým pokladem, který má co nabídnout každému návštěvníkovi. Jeho bohatá historie, malebná architektura a přátelská atmosféra jej činí ideálním místem pro dovolenou v České republice.


Ubytování Česko Kroměříž


Kroměříž, malé město ležící na východě České republiky, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve střední Evropě. Jeho bohaté kulturní dědictví a ohromující architektura přitahují tisíce turistů každý rok. Pokud plánujete návštěvu Kroměříže, je důležité najít vhodné ubytování.

Existuje mnoho možností ubytování v Kroměříži, které uspokojí různé potřeby a preferencemi návštěvníků. Mezi nejoblíbenější varianty patří hotely, penziony, apartmány a pronájmy domů.

Pokud preferujete pohodlí a plnou obsluhu, pak se můžete rozhodnout pro pobyt v hotelu. V Kroměříži se nacházejí jak menší rodinné hotely, tak i luxusní hotely. Mnohé z nich jsou umístěny v historických budovách a nabízejí nádherný výhled na zámek a zahradu. Tyto hotely obvykle poskytují vysoce kvalitní služby, včetně restaurací, wellness center a dalších vybavení.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, pak by pro vás mohl být vhodný penzion. Kroměříž nabízí několik penzionů s pokoje v různých cenových kategoriích. Tyto penziony jsou obvykle rodinného typu a majitelé se o vás budou starat osobním způsobem. Mnohé z nich nabízejí snídaně přímo v ceně a další možnosti stravování jsou v blízkosti.

Pro ty, kteří si přejí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici i apartmány. V Kroměříži si můžete pronajmout plně vybavené apartmány s vlastní kuchyní a dalšími praktickými zařízeními. To je skvělá volba pro rodiny nebo skupiny, které preferují vlastní prostor pro odpočinek po objevování města.

Další možností je pronájem domu, což je ideální zejména pro delší pobyty nebo větší skupiny lidí. K dispozici jsou různé domy v okolí Kroměříže, které nabízejí vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu. Tato možnost je oblíbená zejména u lidí, kteří preferují samostatnost a nezávislost.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Kroměříži, město vás zaručeně okouzlí svojí krásou a atmosférou. Zaměňte svůj příští výlet do České republiky a nechte se unést malebným městem Kroměříž s bohatou historií a úchvatnou architekturou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kroměříž


1. Jak se dostat do Kroměříže?
Odpověď: Kroměříž se nachází ve Zlínském kraji, asi 50 km severovýchodně od Brna. Nejčastější způsob, jak se sem dostat, je vlakem nebo autobusem z Brna či jiných okolních měst.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Kroměříži?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Kroměříži patří Kroměřížský zámek, který je součástí UNESCO světového dědictví. Dalšími zajímavými místy jsou zahrady a arboretum zámku, Kroměřížská radnice, Kašna s Apollónovou fontánou a Kroměřížská archieparchie.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Kroměřížského zámku?
Odpověď: Standardní prohlídka Kroměřížského zámku trvá přibližně 50 minut a zahrnuje návštěvu reprezentativních místností, arcibiskupské galerie a zahrad.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Kroměřížského zámku?
Odpověď: Kroměřížský zámek je obvykle otevřen pro veřejnost od úterý do neděle od 9:00 do 17:00. Vstupní brána se však může měnit v závislosti na ročním období a počasí. Doporučuje se zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou.

5. Kde se mohu ubytovat v Kroměříži?
Odpověď: V Kroměříži je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytování v soukromí. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v turisticky frekventovaných obdobích.

6. Jaká je tradiční kuchyně v Kroměříži?
Odpověď: Tradiční kuchyně v Kroměříži je ovlivněna moravskou kuchyní. Mezi typická jídla patří třeba moravský vrabec, bramborový salát, smažený sýr s tatarskou omáčkou a tradiční moravské dezerty jako jsou koláče a buchty.

7. Co si prohlédnout ve volném čase v Kroměříži?
Odpověď: Ve volném čase v Kroměříži si můžete prohlédnout například Kroměřížskou zahradu a arboretum, procházet se historickým centrem města, navštívit místní muzeum, relaxovat na místních kavárnách či posedět v jedné z místních restaurací.

8. Existuje v Kroměříži letiště?
Odpověď: V Kroměříži bohužel není letiště. Nejbližší mezinárodní letiště je v Brně, asi 50 km vzdálené od Kroměříže.


Letenka Česko Kroměříž


Pokud hledáte pohodlný způsob, jak se dostat z Prahy do Kroměříže, letenka je pro vás tou správnou volbou. Letiště v Praze nabízí řadu letů do Kroměříže, což vám usnadní cestování a ušetří čas.

Letenky z Prahy do Kroměříže můžete zakoupit v mnoha cestovních kancelářích či přímo na webových stránkách dopravců. Ceny se liší v závislosti na termínu vaší cesty a na přepravní společnosti. Pokud máte možnost cestovat mimo hlavní sezónu, můžete si letenku pořídit za mnohem výhodnější cenu.

Letenky z Prahy do Kroměříže se prodávají na různé časy a dny v týdnu, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Nejčastěji jsou ale lety do Kroměříže realizovány během pracovního týdne v ranních nebo večerních hodinách.

Výhodou letu z Prahy do Kroměříže je rychlost a pohodlí přepravy. Cesta letem zabere přibližně hodinu, což je mnohem rychlejší než cestování vlakem nebo autobusem. Navíc letenky jsou většinou v ceně s odletovým letištěm Praha Ruzyně a Kroměříž nebo letadlo Chropyně.

Na letišti v Praze je možné využít parkování pro auta nebo taxi služby. Také si můžete před odjezdem zavazadlo dát do úschovy nebo využít služeb restaurace a občerstvení. Po příletu do Kroměříže vám zase mohou pomoci taxi služby nebo autobusové linky, které vás dopraví do centra města.

Celkově lze říci, že cestování letadlem z Prahy do Kroměříže je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na svůj cíl. Zvažte tuto možnost při plánování svého dalšího výletu a ušetřete čas a potíže s dopravou.


Počasí Česko Kroměříž


Kroměříž, ležící na východě Česka, je historické město plné nádherných památek a malebných uliček. Jedním z aspektů, který ovlivňuje život v Kroměříži, je samozřejmě počasí. Nejlepším způsobem, jak pochopit a připravit se na různé podoby počasí v Kroměříži, je se seznámit s klimatickými podmínkami v tomto regionu.

Kroměříž se nachází ve středoevropském mírně teplém podnebném pásmu. To znamená, že město zažívá čtyři výrazné roční období, přičemž se teploty a podmínky počasí mohou značně lišit.

Podívejme se nejdříve na jaro a léto v Kroměříži. Jaro přináší postupné oteplování, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 10-15 °C. Během tohoto období je počasí často proměnlivé s častými dešťovými přeháňkami. Květen a červenec jsou měsíce, kdy víceprocentní pravděpodobnost deště může ovlivnit venkovní plány. Místní zahrady a parky však kvůli dostatku srážek zůstávají zelené a plné květin.

Léto je obdobím s nejvyššími teplotami v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30°C. Jsou zde však i období horkých dnů, kdy teploty mohou dosahovat až 35°C. Léto je ideální čas pro návštěvu místních vodních parků nebo si užít venkovní aktivity. Slunečné dny jsou časté a využity ke koupání, pikniku či procházkám v parku.

Podzim v Kroměříži přináší snížení teplot a změnu přírody. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 10-15°C, s postupujícím podzimem však začíná ochlazování. Toto období je často chladnější a vlhčí, s pravděpodobností deště často roste. Listopad je obdobím, kdy se drtivá většina listí ztrácí a stromy připravují na zimní klid.

Zima v Kroměříži přináší nízké teploty a často i sněhové pokrývky. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 0°C až -5°C, ale mohou se vyskytnout období s ještě nižšími teplotami, dokonce i pod -10°C. Sníh často pokrývá krajinu bílou pokrývkou a vytváří ideální podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. Zimní měsíce jsou také obdobím pro oslavy vánočních trhů a zimních festivalů, které přitahují návštěvníky z celého regionu.

Kroměříž a jeho okolí mají tedy skutečně rozmanité počasí během celého roku. Od slunečných letních dnů, přes deštivé jar, chladné podzimy a zasněžené zimy - každý měsíc místní počasí nabízí něco jiného. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí a přizpůsobit své aktivity tomu, co nás čeká. Ať už se chystáte na prohlídku historických památek, výlety do okolní přírody nebo na slavnosti a festivaly, Kroměříž je zcela jistě místem, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, ať už se právě nacházíte v období horkých letních dní nebo sněhového přikrývky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky