Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Rab

Ubytování Chorvatsko Rab


Rab je malý chorvatský ostrov, který se rozkládá v Jadranu. Díky svým krásným plážím, živému nočnímu životu a pestrobarevnému kulturnímu dědictví se Rab stal populárním turistickým cílem. Pokud hledáte ubytování na Rabu, máte na výběr ze široké škály možností, včetně hotelů, apartmánů a luxusních vil.

Především je třeba se rozhodnout, zda chcete být ubytováni v blízkosti pláže, nebo raději v centru města. Pokud upřednostňujete pobyt v blízkosti vody, můžete si zvolit některý z mála hotelů nacházejících se přímo u pláže. Mezi ty nejpopulárnější patří hotel Padova, Grand Hotel Imperial a Hotel International, které nabízejí komfortní pokoje s výhledem na moře, bazény a další vybavení pro relaxaci a zábavu.

Pokud hledáte ubytování v centru města, máte také množství možností. Rab nabízí širokou škálu apartmánů v historické části města, kde se nacházejí i ty nejznámější památky, jako je Katedrála svatého Kryštofa a zámek Rab. Tyto apartmány jsou ideální pro ty, kdo chtějí být ve středu dění a prožívat atmosféru města.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete si pronajmout vilu s výhledem na moře. Tyto vily jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a poskytují vám dostatek soukromí a klidu. Mezi luxusními vilami na Rabu patří Villa Mirabilis, Villa Rosa a Villa Matovica.

Kromě hotelů, apartmánů a vil máte také možnost využít kempingových míst. Rab má mnoho kempů, které jsou ideální pro ty, kdo chtějí prožít dovolenou v přírodě a na čerstvém vzduchu. Mezi nejpopulárnější kempy na Rabu patří Kampor Šilo, Mali Palit a San Marino Camping Resort.

Rab nabízí mnoho možností ubytování, které splní požadavky každého turisty. Pokud tedy plánujete dovolenou na tomto krásném ostrově, máte na výběr ze široké škály možností, ať už preferujete luxusní ubytování nebo pobyt v přírodě. Stačí jen vybrat to pravé ubytování pro vás a užít si dovolenou na Rabu v plné míře.


Dovolená Chorvatsko Rab


Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších dovolenkových cílů pro mnoho lidí z celého světa. Jedním z nejkrásnějších ostrovů této země je Rab, který láká turisty svou úchvatnou přírodou a historickými památkami. Rab je jedním z nejstarších ostrovů na jaderském pobřeží a nachází se v Kvarnerském zálivu. Nabízí turistům krásné pláže, krystalově čisté moře a skvělé podmínky pro vodní sporty.

Na Rab se lze dostat lodí, trajektem nebo silničním spojením z kontinentální Chorvatska. Samotný ostrov má rozlohu 90 kilometrů čtverečních a zahrnuje několik menších ostrůvků. Je zde několik obcí, městeček, turistických center a luxusních hotelů. Největším městem je Rab, který je též centrem celého ostrova. Tady lze najít veškerou infrastrukturu, turistické informační centrum, muzeum, množství atrakcí a restaurací.

Na Rab lze strávit dovolenou jak aktivní, tak klidnější. Pro milovníky sportu a adrenalinových zážitků je zde velký výběr vodních sportů, jako jsou potápění, windsurfing, plachtění, rybolov a vodní lyžování. K dispozici jsou sítě pro volejbal a tenis, turistické a cyklostezky, jakož i možnosti kategorie "extreme" jako rafting a bungee jumping.

Zvláštní pozornost věnují majitelé hotelů a ubytování kvalitě stravování. Chorvatsko je známé svou místní kuchyní, která zahrnuje spoustu zeleniny, ryb a mořských plodů. V každém městě najdete mnoho restaurací nabízejících lahodné speciality. Chorvatština je zde samozřejmostí, ale většina místních hovoří anglicky.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, jsou zde nádherné pláže a skvělé podmínky koupání v moři. Některé pláže jsou odlehlé s malými zátokami a zaručují tak klid a soukromí. Rab nabízí také množství historických památek. Nejznámější jsou starověké kostely, památníky a betlehemy, které lze navštívit.

Celkově lze tedy říci, že Rab je dokonalým místem pro dovolenou. Krásné pláže, skvělé podmínky pro sportovce, klid pro relaxaci a mnoho památek a restaurací pro milovníky místní kuchyně. Dovolená na Rabu zajisté nezklame žádného turistu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Rab


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Chorvatska a ostrova Rab:

1. Jak se dostanu na ostrov Rab?
Ostrovní Rab je přístupný trajektem z pevninského přístavu Stinica nebo z ostrůvku Krk. Existují také lety do blízkého letiště Rijeka, odkud se můžete dostat na ostrov Rab trajektem nebo po silnici.

2. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově Rab?
Ostrov Rab je známý svými krásnými plážemi. Některé z nejlepších pláží jsou Paradise Beach, Suha Punta a Pudarica. Tyto pláže nabízejí jemný písek, čistou vodu a spoustu slunečního svitu.

3. Co si mohu prohlédnout na ostrově Rab?
Na ostrově Rab si můžete prohlédnout historické město Rab se svými kamennými uličkami a historickými památkami. Můžete také navštívit krásné věže, jako je Katedrála sv. Marije, klášter sv. Antuna a kostely sv. Justine a sv. Ivana.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity na ostrově Rab?
Ostrov Rab nabízí různé aktivity a zážitky. Můžete si vychutnat koupání a opalování na pláži, nebo si pronajmout kajak a prozkoumat pobřeží. Další oblíbenou aktivitou je windsurfing, potápění, cykloturistika nebo pěší turistika po okolních horách.

5. Kde se mohu ubytovat na ostrově Rab?
Na ostrově Rab je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. V centru města Rab najdete mnoho historických hotelů a ve vesnicích po celém ostrově jsou k dispozici komfortní apartmány a penziony.

6. Kde mohu ochutnat místní kuchyni na ostrově Rab?
Na ostrově Rab najdete mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční chorvatské pokrmy jako je čevapčiči, riblji paprikaš (rybí guláš) a pljukanci (tradiční těstoviny). Místní restaurace vám také nabídnou čerstvé mořské plody a tradiční chorvatské dezerty.

Tyto dotazy a odpovědi by měly poskytnout základní informace o ostrově Rab a Chorvatsku. Pokud máte další otázky, rádi na ně odpovíme.


Počasí Chorvatsko Rab


Chorvatsko Rab je jedno z nejnavštěvovanějších ostrovů v Chorvatsku díky své krásné přírodě, historickým památkám a plážím. Když se chystáte navštívit Rab, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat.

Rab má typické středomořské klima se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Léta jsou obvykle suchá a slunečná, s průměrnými teplotami kolem 30 °C a minimálními teplotami kolem 22 °C. Můžete očekávat mnoho slunečných dnů a malé množství srážek.

Stejně jako jiné ostrovy v Chorvatsku, i Rab je ovlivněn silným větrem bora, který může být velmi silný. Tyto větry obvykle foukají na ostrov od listopadu do března.

Zimy na Rabu jsou mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Nejvíce srážek připadá na zimní měsíce, od listopadu do února. Kvůli nižším teplotám a menšímu množství turistů, je zima ideálním časem pro ty, kteří chtějí ostrov poznat bez davů dalších turistů.

Pokud plánujete návštěvu Rabu v červnu, červenci a srpnu, můžete očekávat horké a slunečné počasí, ideální pro slunění a koupání v moři. Je však důležité pamatovat na časté opalování, hydrataci a ochranu proti slunci.

V září a říjnu může být počasí stále teplé, ale mnoho turistů již opustilo ostrov, což znamená, že se můžete těšit na klidné pláže a méně lidí v oblasti.

V každém případě je důležité být připraven na každé počasí, když navštěvujete Rab. Přineste si s sebou lehké oblečení pro horké dny, ale také teplejší oblečení na převážně chladné zimní dny. Stejně tak nezapomeňte na vhodné plavky a opalovací krém.

Zkrátka, Chorvatsko Rab má krásné počasí a lákavé pláže po celý rok. Můžete si užít slunce a pohodu během letních měsíců nebo si užít klidné a teplé podzimy, pokud přijdete v méně turistické sezóně. Ať už se rozhodnete pro cokoli, Rak je ideálním místem pro dovolenou v každé době roku.


Letenka Chorvatsko Rab


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších letních destinací ve Středomoří. Nachází se zde mnoho malebných měst a ostrovů, které lákají turisty svými krásnými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií. Jedním z těchto kouzelných ostrovů je Rab.

Rab je nádherný chorvatský ostrov, který se nachází v Kvarnerském zálivu. Jeho horský reliéf kombinovaný s úchvatnými plážemi a malebnými městskými uličkami poskytuje dokonalou kombinaci pro letní dovolenou. Rab je známý svou pestrou přírodou, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím.

Pro většinu turistů je nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se na tento ostrov dostat, letadlem. Pro cestující z většiny evropských zemí je letiště v Záhřebu nejlepší a nejčastěji využívané. Odtud existuje několik možností, jak se dostat na Rab.

Letenky na ostrov Rab jsou snadno dostupné a existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety na tento ostrov. Jednou z nich je například společnost Croatia Airlines, která létá z více evropských destinací přímo na Rab. Další leteckou společností, která poskytuje lety na Rab, je Ryanair, který létá z několika evropských letišť.

Samotný let trvá přibližně 2 hodiny, což je velmi výhodné pro ty, kteří již mají dost dlouhých cest před sebou. Po přistání na letišti v Záhřebu je možné využít různé dopravní služby, jako jsou například autobusy nebo taxi, abyste se dostali na trajektové přístavy, odkud můžete přejet na ostrov Rab. Celý proces je dobře organizovaný a dostupný, takže není třeba mít obavy o přepravu.

Rab je skvělým místem pro dovolenou s rodinou, párem nebo dokonce i s přáteli. Ostrov nabízí široký výběr možností ubytování, od luxusních hotelů po apartmány na okraji města. Město Rab samo o sobě je nádherné místo s historickým starým městem, které láká turisty svými úzkými uličkami, malebnými náměstími a impozantními kostely. V blízkosti města se nachází také několik překrásných pláží, kde si můžete užívat slunečního záření a osvěžujícího azurového moře.

Kromě relaxace na plážích jsou zde také různé aktivity, které můžete podniknout. Můžete se vydat na procházku nedotčenou přírodou ostrova nebo navštívit některou z památek, jako je například Katedrála svatého Kryštofa nebo večerní procházku po promenádě. Na ostrově jsou také dostupné večerní scény a kluby, takže lidé, kteří mají raději noční život, nezůstanou zklamáni.

Letenka na ostrov Rab je tedy vynikajícím způsobem, jak se dostat na tento úžasný chorvatský ostrov. Díky snadné dostupnosti letenek a různým možnostem dopravy na ostrov, můžete snadno zažít nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst Středomoří. Po příletu si můžete vychutnat nádherné pláže, zářivé slunce a krásné přírodní scenérie, které Rab nabízí. Je to skutečně unikátní místo, které stojí za návštěvu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky