Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)

Letenka Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je neuvěřitelně krásnou zemí, která každoročně přitahuje tisíce turistů svým úchvatným pobřežím, malebnými městy a slunečným počasím. Jedním z těchto míst je i letovisko Supetar na ostrově Brač, které je vyhledávanou destinací pro dovolenou.

Supetar je největším městem na ostrově a nachází se jen krátkou vzdáleností lodí od jejich druhého největšího města - Splitu. Právě z tohoto důvodu je Supetar velmi snadno dostupný pro turisty cestující letecky. Díky letenky do Chorvatska a následnému přistání v Splitu, je možné během krátké doby dorazit do tohoto úchvatného letoviska.

Při příletu na letiště v Splitu, turisté mají možnost využít různé druhy dopravy, které je dostanou z letiště do Supetaru. Nejčastěji se turisté rozhodnou pro autobusovou dopravu, která je pohodlná, cenově dostupná a často jezdí přímo z letiště. Existují také různé taxi služby, které turisté mohou využít, aby se dostali přímo do jejich ubytovacího zařízení v Supetaru.

Po příjezdu do Supetaru turisté okamžitě pocítí její kouzlo. Město je plné kouzelných uliček, malebných domů a několik překrásných pláží. Nejpřitažlivější částí letoviska je jeho nábřeží, které je ohraničeno přátelskými kavárnami, restauracemi a obchody. Turisté si mohou vychutnat skvělé jídlo a pití s úžasným výhledem na jadranské moře.

Supetar je také ideálním místem pro milovníky historie a kultury. Město je plné historických památek, jako je například kostel svatého Petra, který pochází ze 18. století. Ve městě také můžete navštívit místní trh, kde se prodávají čerstvé potraviny a místní výrobky. Je tu také několik muzeí, které poskytují fascinující pohled na historii regionu.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, je v Supetaru spousta nabídek. Můžete si pronajmout kolo nebo skútr a projet se po ostrově, objevovat opuštěné pláže a malebné výhledy. Vodní sporty jsou také oblíbenou aktivitou, ať už se jedná o potápění, šnorchlování nebo jízdu na vodním skútru.

Supetar je také výhodným výchozím bodem pro další výlety po chorvatském pobřeží. Můžete si například pronajmout loď a objevovat okolní ostrovy, nebo se vydat na výlet do Splitu a prozkoumat tuto krásnou historickou metropoli.

Pobyt v Supetaru na ostrově Brač je skvělou volbou pro dovolenou v Chorvatsku. Díky letenkám do Chorvatska a příletu na letiště v Splitu, je přístup k tomuto kouzelnému letovisku neuvěřitelně snadný. Supetar nabízí vše, co si turista může přát - krásné pláže, bohatou historii a nepřeberné množství dobrodružství.


Počasí Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a krásným počasím. Jedním z nejoblíbenějších letovisek na jihu této země je Supetar na ostrově Brač. V tomto článku se podíváme na to, jaké počasí můžete očekávat, když navštívíte toto malebné městečko.

Supetar se nachází na severní části ostrova Brač a je obklopen horami a útesy. Díky tomuto umístění zde panuje středomořské klima, což znamená, že se zde ve většině letního období můžete těšit na horké a slunečné dny.

Nejteplejším obdobím je červenec a srpen, kdy průměrné denní teploty dosahují 30 °C. V těchto měsících se večery stávají velmi příjemnými a teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Moře má v létě průměrnou teplotu okolo 25 °C, což je ideální pro koupání.

Září a říjen jsou stále teplé, ale méně horké, s průměrnou teplotou mezi 20-25 °C. Moře v tuto dobu stále zůstává pozoruhodně teplé a vhodné k plavání. Listopad a prosinec jsou nejchladnější období v roce, s průměrnou teplotou kolem 15-18 °C.

V zimě se může též vyskytnout déšť a oblačnost, ale ty nejsou tak časté jako v jiných regionech Chorvatska, díky Supetarův poloze vedle moře.

Celkově řečeno, Supetar vám v průběhu většiny roku nabízí svůj teplý příliv. Pokud se chystáte navštívit toto nádherné letovisko, přípravte si plavky a přezůvky na pohodlnou procházku podél pobřeží a nezapomeňte na krém na opalování!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Supetaru na ostrově Brač?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Supetaru, je letecky do Splitu a pak trajektem nebo katamaránem do přístavu Supetar. Alternativou je doprava autem do Splitu a pak trajektem nebo katamaránem.

Dotaz: Mám zájem o ubytování v Supetaru. Kde najdu nejlepší možnosti ubytování?
Odpověď: Ve Supetaru je spousta různých možností ubytování, včetně hotelů, apartmánových domů, soukromých apartmánů a kempů. Doporučujeme prohledat webové stránky specializovaných agentur na pronájem ubytování, kde najdete hodnocení a recenze od předchozích hostů.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Supetaru?
Odpověď: Supetar má několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláž Vrilo, pláž Banj a pláž Lovrečina. Všechny pláže mají jasné a průzračné mořské vody, bílý písek nebo oblázky a nabízejí překrásné výhledy na okolní horstva.

Dotaz: Kam se mohu vydat na výlety z Supetaru?
Odpověď: Z Supetaru můžete vyrazit na mnoho zajímavých výletů, například na kopce Vidova Gora, Blaca nebo Pučišča, na pláže Zlatni Rat a Supetar Beach nebo navštívit města Bol, Hvar a Split. Pořádají se i lodní výlety po pobřeží, včetně výletu na Modré jeskyně, která je velmi populární.

Dotaz: Jakou měnu používají v Supetaru a je zde bankomat?
Odpověď: V Supetaru se používá chorvatská kuna (HRK). V přístavu a v centru Supetaru najdete několik bankomatů, kde si můžete vybrat peníze. Mnoho obchodů, restaurací a hotelů přijímá platby kreditními kartami. Je však dobré mít u sebe trochu hotovosti, zejména pokud se chystáte na méně turistická místa.


Ubytování Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné přímořské město ležící na ostrově Brač v Chorvatsku. Toto malebné letovisko je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří sem přijíždějí za krásnými plážemi, partnerstvím s přírodou a bohatou historií.

Jednou z nejvýhod ubytování v Supetaru je jeho poloha – město se nachází na severním pobřeží ostrova Brač, což znamená, že je snadno dostupné trajektem z přístavu ve Splitu. To znamená, že nemusíte trávit dlouhé hodiny cestováním a můžete se co nejrychleji ponořit do místní atmosféry a začít si užívat dovolenou.

V Supetaru můžete najít širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a rozpočtům. Od luxusních hotelů a resortů až po apartmány a soukromé vily, výběr je opravdu bohatý. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí úchvatné výhledy na moře, které doplňují relaxační atmosféru tohoto chorvatského přístavního města.

Supetar je známý svou krásnou pláží, která je velmi oblíbená mezi turisty. Pláž Vrilo je dlouhá a písčitá, ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří si chtějí užít klidné dny na slunci. Na pláži najdete také mnoho různých vodních sportů, jako je například šnorchlování, potápění nebo jetové lyžování, které přidávají na dovolené další zábavu.

Supetar také nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro turisty. Město je plné úzkých, křivolakých uliček, kde si můžete prohlédnout tradiční dalmatskou architekturu a objevovat místní obchody, restaurace a kavárny. Katedrála svatého Petra v centru města je jednou z nejznámějších památek v Supetaru a stojí za návštěvu. Vyšplhání na vrchol místního kopce Veli Hum bude odměněno nádherným výhledem na celé město a okolní krajinu.

Přestože Supetar není tak turisticky přetížený jako jiná chorvatská letoviska, nabízí bohatý kulturní a společenský život. V létě se zde často konají různé festivaly, koncerty a divadelní představení, které přitahují jak turisty, tak i místní obyvatele.

Celkový dojem z ubytování v Supetaru je, že vás přivítá pohostinný a přátelský personál a nabídne vám ideální základnu pro objevování krás ostrova Brač a vychutnávání si klidného a relaxačního pobytu na pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže a vodní sporty, historická místa nebo jen lenošení na slunci, Supetar vám nabízí to nejlepší z Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Jako virtuální asistent si nemůžu užívat přímé zkušenosti s cestováním, ale jsem schopný vám poskytnout informace o destinacích, které by pro vás mohly být zajímavé. Dovolte mi tedy představit jednu z nejkrásnějších plážových destinací v Chorvatsku - město Supetar na ostrově Brač.

Supetar je velmi oblíbenou turistickou destinací, která je součástí Splitsko-dalmatské župy a nachází se na ostrově Brač. Ostrov Brač je největším ostrovem ve Střední Dalmácii a je velmi populární díky svým krásným plážím, nekonečným výhledům a historickým památkám.

Když se rozhodnete navštívit Supetar, máte k dispozici nejen krásné pláže s bleděmodrým mořem, ale také mnoho historických památek. Mezi nejzajímavější patří kostel sv. Petra ze 18. století nebo palác Baničević z 19. století. V obci najdete také řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Díky své poloze na ostrově Brač, Supetar vám také nabízí přístup k některým z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Na místě si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užít si celodenního opalování a koupání v čistém moři. Některé z nejkrásnějších pláží v okolí města jsou viditelné pouhých pět minut jízdy od centra.

Díky tradičním středomořským domům a starobylému ambivalentnímu prostředí návštěvníci Supetaru pocítí jedinečnou atmosféru, kterou město nabízí. Je to skvělý způsob, jak se dostat do kontaktu s chorvatskou kulturou a tradicí.

V této oblasti není nouze o zábavu a aktivity pro návštěvníky. Můžete si například zapůjčit kolo a projet se po okolí, navštívit blízké rybářské vesnice, hrát tenis nebo si zahrát golf. Kolem města najdete také mnoho cyklostezek a turistických stezek, které vám umožní prozkoumat krásné přírodní scenérie a výhledy.

V závěru, pokud hledáte noční a dobrodružné aktivity, Supetar zřejmě není pro vás první volbou. Ale pokud toužíte po klidu a relaxaci, a zároveň chcete prozkoumat krásné přírodní scenérie a historické památky, Supetar je ideální volbou pro váš dovolenkový výlet.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky