Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Q: Jak se dostat do Vela Luky na ostrově Korčula?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Vela Luky, je letadlem do letiště v Dubrovníku nebo Splitu a poté pokračovat lodí nebo trajektem na Korčulu. Z centra Korčuly jezdí autobusy i taxi přímo do Vela Luky.

Q: Kde se dá v Vela Luce ubytovat?
A: V Vela Luce najdete různé druhy ubytování, včetně hotelů, apartmánů, kempů a soukromých pokojů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Vela Luky?
A: Pláže v okolí Vela Luky jsou krásné a čisté. Mezi nejlepší patří Proizd, živá a barevná pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou, Bili Boci, ideální pro rodiny s dětmi a odloučenou a romantickou pláž Tri Žale.

Q: Co stojí za to vidět v okolí Vela Luky?
A: V okolí Vela Luky najdete mnoho historických památek, jako jsou starověké římské vily a hrobky, kostely a kaple. Doporučuje se také navštívit nedaleký národní park Mljet a ostrov Konavle, kde najdete krásnou přírodu a bohatou kulturní historii.

Q: Kde najdu dobré restaurace a co se nejvíce doporučuje ochutnat v této oblasti?
A: Vela Luka je bohatá na dobré restaurace nabízející tradiční chorvatské speciality, jako jsou čerstvé ryby, mořské plody a místní sýry a vína. Doporučujeme ochutnat místní specialitu "pašticadu", marinovanou hovězí pečeni podávanou s domácími nudlemi a carpaccio ze žraloka.


Letenka Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací s bohatou historií, krásnou přírodou a malebnými plážemi. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Vela Luka, která se nachází na ostrově Korčula.

Vela Luka je malé přístavní město, které se nachází na západním pobřeží ostrova Korčula. Své návštěvníky okouzlí malebnou přístavní promenádou, příjemným až mediteránním klimatem a vynikajícími možnostmi pro relaxaci na pláži. Město je také vhodným výchozím bodem pro objevování okolní přírody a historických památek.

Cestování do Vela Luky je možné především letecky. K dispozici jsou přímé lety z některých evropských letišť, jako je Dubrovník nebo split, a také další možnosti s přestupy. Letenky do Chorvatska jsou v dnešní době stále cenově dostupnější, což zvyšuje dostupnost této destinace pro cestovatele.

Jakmile dorazíte do Vela Luky, nabízí se vám široká škála aktivit a zážitků. Můžete si užít slunečního koupání na jedné z mnoha malebných pláží, prozkoumat okolní ostrovy lodí, vychutnat si bohatou gastronomii chorvatské kuchyně nebo se vydat na procházku po historických částech města.

Jednou z hlavních atrakcí Vela Luky je její historické jádro, které je plné středomořské architektury, úzkých uliček a malebných náměstí. Můžete zde navštívit kostel svatého Josefa, který je okouzlující jednoduchostí a klidem. Další zajímavou památkou je také kostel svatého Bédy, který představuje jedinečný příklad gotické architektury ve Vela Luce.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a outdoorové aktivity, je Vela Luka rovněž skvělým místem k návštěvě. Můžete prozkoumat okolní krajinný park, který je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat. V blízkosti města se nachází také několik turisticky atraktivních vesnic, jako je například Pantera, která je známá svými písečnými plážemi.

Vela Luka je ideálním místem jak pro romantickou dovolenou ve dvou, tak i pro rodinnou dovolenou plnou zábavy a relaxace. Krásná příroda, bohatá historie a skvělá dostupnost dělají z Vela Luky skutečně malebné místo, které stojí za návštěvu.

Pokud plánujete cestu do Chorvatska, nezapomeňte zahrnout Vela Luku do svého itineráře. Toto kouzelné město na ostrově Korčula nabízí nepopsatelnou atmosféru a mnoho zážitků, které si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Ubytování Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je jednou ze zemí, které se pyšní nádherným pobřežím a jedinečnou přírodní krásou. Mezi oblíbená turistická místa patří i městečko Vela Luka, které se nachází na ostrově Korčula. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, můžete se těšit na krásné pláže, malebné přístavy a útulné ubytování.

Vela Luka je příjemné středomořské městečko, které se nachází na západním pobřeží ostrova Korčula. Jeho poloha u moře a okolní příroda tvoří výbornou kombinaci pro odpočinek a relaxaci. Město je obklopeno zelenými kopcemi a všudypřítomnou středomořskou vegetací, což vytváří příjemnou atmosféru.

Pokud hledáte ubytování ve Vele Luce, máte na výběr z různých možností. Nejčastěji se můžete rozhodnout mezi apartmány a hotely. Apartmány jsou často nabízeny ve velmi atraktivních lokalitách, přímo u moře nebo v blízkosti pláže. Jsou to samostatné jednotky s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem, což umožňuje větší míru soukromí a pohodlí. Mnoho apartmánů také disponuje terasami a balkony, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na moře.

Hotely ve Vele Luce nabízejí vysoký standard ubytování a kompletní servis. Většina hotelů má vlastní restaurace, bazény, wellness centra a další vybavení pro hosty. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí být během své dovolené kompletně obslouženi a nemuset se starat o žádné záležitosti.

Další možností ubytování ve Vele Luce jsou rodinné penziony nebo malé rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení často nabízí přátelskou atmosféru a individuální přístup ke klientům. Můžete se těšit na domácí stravu a stylově zařízené pokoje s výhledem na moře nebo okolní přírodu.

Přesná volba ubytování závisí na vašich preferencích a finančních možnostech. Je však důležité si vybrat takové ubytování, které vám bude vyhovovat nejen z hlediska komfortu, ale také polohy a dostupnosti pláží a dalších turistických atrakcí.

Když se rozhodnete strávit svou dovolenou ve Vele Luce, určitě vás okouzlí atmosféra tohoto malebného města. Můžete se těšit na procházky malebnými uličkami, návštěvu historických památek a tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud toužíte po relaxaci na pláži, Vela Luka vám nabízí několik písečných a oblázkových pláží v blízkosti města. Tyto pláže jsou dobře udržované a nabízejí veškeré potřebné vybavení pro komfortní pobyt u moře.

Vejte Luka je také výborným výchozím bodem pro objevování ostrova Korčula. Můžete se vydat na výlet do historického města Korčula, které je vzdálené pouze několik kilometrů od Vele Luce. Zde si můžete prohlédnout bohatou historickou architekturu, navštívit místní muzea a potěšit se výhledem z historických hradeb.

Celkově vzato, ubytování ve Vele Luce na ostrově Korčula nabízí ideální základnu pro vaši dovolenou v Chorvatsku. S množstvím možností ubytování, přítomností nádherných pláží a možností výletů do okolí se určitě nemůžete nudit.


Počasí Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je země, která je známá svými nádhernými plážemi, malebnými přístavy a neuvěřitelně krásným počasím. Jedno z takových míst je Vela Luka na ostrově Korčula. Toto přímořské město je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku, a to díky svým úchvatným plážím, historickým památkám a přátelské atmosféře.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté vyhledávají Vela Luku, je jistě její skvělé počasí. Město se nachází na jihu Chorvatska, což znamená, že má typické středomořské podnebí s horkými léty a mírnými zimami.

V létě se teploty pohybují kolem 30 °C, což je ideální pro obdivování krásných pláží a koupání v azurově modrém moři. Slunečných dnů je zde hodně a srážky jsou minimální. Turisté si zde mohou užívat sluníčka až 10 hodin denně. Pokud plánujete návštěvu Vela Luky během letních měsíců, nezapomeňte si vzít lehké oblečení, slunečník a dostatek opalovacího krému.

Podzim v Vela Luce je také příjemný, teploty stále dosahují příjemných 20-25 °C. Moře je stále dostatečně teplé na koupání, takže si i v září můžete užít osvěžující plavbu. Je však vhodné mít s sebou i teplejší oblečení, protože večery mohou být chladnější.

Zimy v Chorvatsku jsou obecně mírné, a to platí i pro Vela Luku. Teploty klesají na 10-15 °C, stočí se se ale upravit vrstveným oblečením, abyste si užili krásy města i během chladnějších dnů. V zimě je méně turistů, což znamená, že si můžete užít klidné procházky po městě a objevování jeho historických památek.

Jaro je přechodné období, kdy se teploty vrací na příjemných 15-20 °C. Zdejší příroda se v tomto ročním období probouzí k životu a nabízí návštěvníkům nádherné procházky kvetoucími krajinami. Pokud navštívíte Vela Luku na jaře, měli byste počítat s možností deště a příležitostně vyšší vlhkostí.

Celkově vzato, Vela Luka na ostrově Korčula nabízí nádherné počasí po většinu roku. Ať už se jedná o horké a slunečné léto nebo mírné zimy, můžete si být jisti, že vás počasí nenechá na holičkách. Při plánování vaší cesty do Vela Luky byste měli vzít v úvahu specifické počasí a přizpůsobit si svůj pobyt tak, aby jste ho mohli plně vychutnat.


Dovolená Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou, a to zcela zaslouženě. Tato malebná země nabízí krásné pláže, čisté moře a bohaté kulturní dědictví. Mezi jedno z nejzářivějších chorvatských letovisek patří Vela Luka na ostrově Korčula.

Vela Luka leží na západě ostrova Korčula a je jedním z největších přímořských letovisek v Chorvatsku. Toto malebné městečko je obklopeno krásnou přírodou, zejména bujnými borovicovými lesy a olivovými háji. Díky své poloze a klimatu je Vela Luka ideální destinací pro ty, kteří touží po klidné dovolené.

Jednou z nejvýraznějších přírodních krás, které Vela Luka nabízí, je přírodní park Vela Špilja. Tento park je známý svými jeskyněmi, které sloužily jako úkryty v dávných dobách. Nyní jsou návštěvníkům otevřeny a nabízejí fascinující pohled na podzemní svět. Kromě toho zde najdete také staré příhradové stěny, které sloužily jako ochrana před piráty.

Město samo o sobě je rušnou a živou destinací. Nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je čerstvý rybí guláš nebo domácí víno. Návštěvníci se také mohou projít po malebných uličkách a objevovat malebné kamenné domy s různými detaily.

Přestože Vela Luka není známá svými oblázkovými plážemi, má naštěstí několik přírodních zátok a skalnatých úseků, které nabízejí krásné pláže. Vydejte se tedy na koupání a potápění v čistém a průzračném moři. Místními oblíbenými plážemi jsou například Plitvine nebo Gradina.

Pro ty, kteří by rádi objevili okolí, je možné si vzít výlet lodí na nedaleké ostrovy nebo navštívit město Korčula. Město Korčula je jedním z nejvýznamnějších středověkých měst v Chorvatsku a je známé svými úzkými uličkami, majestátními kostely a krásným náměstím. Určitě si nenechte ujít také návštěvu domu Marka Pola, slavného cestovatele, který tvrdil, že se narodil právě v Korčule.

Pokud hledáte klidnou dovolenou na pláži, kterou doplní kulturní památky a krásná příroda, pak je Vela Luka na ostrově Korčula skvělou volbou. Toto malebné letovisko vám nabídne vše, co potřebujete pro relaxaci a odpočinek, a zároveň vám umožní objevovat kouzlo chorvatského života.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky