Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Cyprus Choirokoitia

Dovolená Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je krásné město na ostrově Kypr, které má velmi bohatou historii a tradice. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít krásu tohoto ostrova a zároveň poznat bohatou historii a kulturu místních obyvatel. Zde je mnoho věcí ke zhlédnutí a prozkoumání, ale jednou z nejvýznamnějších atrakcí je starověká vesnice Choirokoitia.

Tato vesnice se nachází na úpatí hory Troodos a v současné době je neobydlená, ale rozhodně stojí za návštěvu. Byla založena v raných fázích kyperské civilizace a první obyvatelé zde žili již v neolitu (před více než 9000 lety). Dnes je tato vesnice považována za jednu z nejlepších zachovalých neolitických vesnic v celé Evropě a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Tato neolitická vesnice se skládala z kruhových domů, které byly postaveny z kamene a hlíny. Tyto domy byly poměrně prostorné a některé z nich mohly ubytovat až 20 lidí. Každý dům měl základní vybavení, včetně krbu a ložnic. Žádné nápisy nebyly nalezeny a tak zatím není známo, jak se obyvatelé osady nazývali nebo jakou mluvili řečí.

Pokud se rozhodnete navštívit starověkou vesnici Choirokoitia, můžete se těšit na prohlídku muzea, které se nachází v blízkosti areálu. Zde naleznete velké množství artefaktů, které byly nalezeny v této vesnici, včetně keramiky, zbraní a nástrojů.

Kromě této historické památky je zde mnoho dalších zajímavých míst k navštívení v okolí. Můžete projít starým městem Larnaka, objevovat historické památky v Nikósii nebo užívat si překrásné pláže a vychutnávat si kuchyni, která je bohatě ovlivněna středomořskou kulturou.

Pro ty, kteří jsou ochotni sypat trochu více peněz, jsou k dispozici i luxusní hotely a resorty, které nabízejí špičkový servis a realizaci vašich nejtajnějších snů.

Vyzkoušejte tedy dovolenou na Cyprus Choirokoitia a okuste krásy a zajímavosti tohoto kouzelného ostrova!


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Choirokoitia


1. Kde se nachází Choirokoitia v Kypru?
Choirokoitia se nachází na jihu Kypru, asi 30 km východně od Larnaky.

2. Jaký je vstupní poplatek do Choirokoitie?
Vstupní poplatek do Choirokoitie je 4 EUR pro dospělé a 2 EUR pro děti a studenty.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Choirokoitie?
Choirokoitia je otevřená denně od 8:30 do 17:00, s výjimkou pondělí.

4. Co je Choirokoitia?
Choirokoitia je starověké neolitické sídlo, které se datuje do období kolem 7000 př. n. l. Patří k UNESCO světovému dědictví.

5. Jaká je historie Choirokoitie?
Choirokoitia byla obydlena po dobu asi 600 let a byla postavena kolem roku 7000 př. n. l. Je to jedno z nejstarších potvrzených osídlení na Kypru.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Choirokoitie?
Prohlídka Choirokoitie si zpravidla vyžaduje asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak podrobně si přejete prozkoumat místo.

7. Je možné se dostat do Choirokoitie hromadnou dopravou?
Ano, je možné se dostat do Choirokoitie hromadnou dopravou. Autobusové spojení je k dispozici z Larnaky a dalších blízkých měst.

8. Jsou v Choirokoitii k dispozici průvodci?
Ano, v Choirokoitii jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a archeologii tohoto místa.

9. Mohu si vzít vlastní jídlo a pití do Choirokoitie?
Ano, je povoleno si vzít vlastní jídlo a pití do Choirokoitie. Na místě však také existuje malá kavárna, kde si můžete objednat občerstvení.

10. Můžu si v Choirokoitie vyfotit?
Ano, je povoleno si v Choirokoitie fotografovat a natáčet videa, ale pouze pro osobní použití. Fotografování pro komerční účely vyžaduje povolení.


Ubytování Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia: Skvělé ubytování v historickém městě

Cyprus Choirokoitia leží v jihovýchodní části Kypru a patří mezi nejstarší doložená sídla v Evropě. Starověké město bylo osídleno již v době neolitu, zhruba před 9 000 lety, a dodnes přitahuje mnoho turistů svým historickým a kulturním významem.

Pokud se chystáte navštívit Cyprus Choirokoitia, budete potřebovat vhodné ubytování. Máte na výběr z několika možností, které splní vaše potřeby a přání během vaší cesty.

Jedna možnost je ubytování v blízkém okolí archeologického naleziště. Existuje několik hotelů a penzionů, které vám zajistí pohodlí a pohodlnou dostupnost ke všem historickým památkám tohoto místa. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé druhy pokojů - od luxusních pokojů s balkonem a výhledem na okolní krajinu po jednodušší a cenově dostupné varianty. Vyberte si takový typ ubytování, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Další možností je pronajmout si apartmán nebo dovolenkový byt v blízkosti Cyprus Choirokoitia. Tímto způsobem si můžete vychutnat větší soukromí a možnost vlastního stravování. Mnoho těchto ubytovacích možností se nachází v klidných a malebných vesnicích v okolí, což vám umožní zažít autentickou cyprickou atmosféru a životní styl. Apartmány jsou vybaveny moderními zařízeními a ve většině případů mají také venkovní prostor, jako je terasa nebo balkon, kde si můžete vychutnat snídani či večerní posezení.

Pokud hledáte více nedotčenou a přírodní atmosféru, možná byste mohli zvážit ubytování v blízkosti přírodního parku Choirokoitia. Tento park nabízí nádhernou flóru a faunu, ale také řadu outdoorových aktivit, jako je turistika a cyklistika. V blízkosti parku naleznete různé chalupy a bungalovy, které se mohou stát vaším útočištěm během pobytu. Tyto ubytovací možnosti jsou obklopeny klidem a harmonií přírody, a tak přinášejí pocit klidu a relaxace.

Ať už si vyberete jakoukoliv formu ubytování, Cyprus Choirokoitia vám nabízí jedinečný zážitek. Historie a kultura jsou zde takřka na dosah ruky, ať už se jedná o procházky po archeologickém nalezišti, návštěvy místních muzeí nebo ochutnávku tradiční kyprické kuchyně v místních restauracích.

Při plánování své návštěvy Cyprus Choirokoitia se ujistěte, že máte rezervováno ubytování předem, zejména pokud se jedná o doby turistické sezóny. To vám zajistí klid a jistotu, že budete mít přesně to, co potřebujete během svého pobytu. Buďte připraveni objevovat krásu a zázraky jednoho z nejstarších měst v Evropě a užijte si dokonalou dovolenou na krásném Kypru.


Letenka Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia – Zkuste si zajímavý výlet do starobylého města

Kypr je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Středozemním moři. Nachází se zde mnoho turisticky lákavých míst, ale všechny tyto zážitky nelze srovnávat s tím, co nabízí město Cyprus Choirokoitia.

Jedinečné archeologické naleziště

Cyprus Choirokoitia je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Kypru. Nachází se přibližně 30 km od Limassolu a je zároveň chráněným areálem UNESCO.

Tato lokalita byla objevena v roce 1934 a od té doby byla pečlivě zrekonstruována. Nyní ji můžeme navštěvovat jako jeden z nejvýznamnějších příkladů starověkého města na Kypru.

Starověké město bylo postaveno v nejstarších částech Kypru a je považováno za jednu z nejranějších zemědělských osad v Evropě.

Architektura a život starověkých obyvatel

V této lokalitě můžete vidět mnoho zdí, domů a průchodů, které dokazují, jak žili starověcí lidé na Kypru. Toto archeologické naleziště nabízí těm, kdo o něm ví, mnoho prostoru k pozorování a k objevování starověkých předmětů.

Turistickým atrakcím zde není konec. Můžete vidět zanechané předměty, jako jsou keramické střepy, zásobníky, které byly použity pro uskladnění zásob, domy a dřevěné hradby, které byly použity k ochraně této osady. Dále zde naleznete i staré podlahové koberce, které byly použity k izolaci a ochraně obyvatel před stoupající vlhkostí.

Zpět do historie

Cyprus Choirokoitia je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat dobu, kdy zemědělci začali žít ve skupinách a začali přizpůsobovat svůj život přírodě. Můžete si zde představit, jak začínaly naše dnešní civilizace a jak žil první člověk.

Doporučení pro návštěvu

Turisté se zde mohou plně vstřebat do historie Kypru a poznat tuto lokalitu zblízka. Pokud plánujete návštěvu Cyprus Choirokoitia, můžete zakoupit zpáteční letenku online na internetu. Let z Prahy do Kypru trvá zhruba 3 hodiny. Během návštěvy tohoto starověkého města nezapomeňte navštívit muzeum, které se nachází na lokaci.

Návštěva Cyprus Choirokoitia je jedinečným zážitkem a pro turisty, kteří milují historii, to bude nezapomenutelný zážitek.


Počasí Cyprus Choirokoitia


Cyprus Choirokoitia je krásnou vesnicí, nacházející se na jihu Kypru. Tato oblast je známá svým skvělým počasím, které přitahuje turisty po celý rok.

V létě se zde teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia a slunce září prakticky každý den. Je to ideální počasí pro návštěvy pláží a koupání v moři. Kromě toho, že zde můžete užít si sluneční paprsky na krásných plážích, lze se v tomto období rovněž podívat na různé festivaly a kulturní události.

Podzim v Choirokoitii je velmi příjemný, kdy se teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia a v noci není příliš chladno. Toto období je ideální pro procházky po vesnici a prohlížení starověkých památek. V západních částech Kypru, je tato doba ideální pro pozorování ptáků a procházky přírodou.

Jakmile se blíží zima, teploty klesají na 15 – 20 stupňů Celsia a v noci je možné očekávat, že teploty klesnou k 10 stupňům. I když je to klasické období pro užívání si tepla a spáleného vína, zimy zde nejsou nijak drastické. V zimě oblast Choirokoitii může být klidná, ale stále nabízí mnoho akcí pro turisty, jako je návštěva tradičních vesnických trhů, návštěva Muzea Choirokoitia a procházky okolím.

Jaro na Kypru je příjemně teplé, s teplotami na 20 – 25 stupňů Celsia. V tomto období končí studené období a přichází nový život. Květiny začnou kvést, pláže se plní turisty a vesnice začínají nabízet nové turistické atrakce.

Celkově je počasí v Choirokoitii krásné po celý rok. Jaro a podzim jsou ideální pro turisty, kteří chtějí užít si krásného počasí a zároveň být schopni prozkoumat okolní krajinu, zatímco léto je ideální pro ty, kteří chtějí užívat si pláže a moře. A v zimě je stále mnoho akcí, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na roční období, návštěva Choirokoitii bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky