Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Cyprus Platres

Dovolená Cyprus Platres


Dovolená na Kypru je oceňovaná pro svou krásnou krajinu, bohaté kulturní dědictví a teplé středomořské podnebí. A jeden z nejmalebnějších a příjemných míst na ostrově je městečko Platres.

Platres se nachází ve vyšší nadmořské výšce uprostřed horského pásma Troodos Mountains. Jeho poloha poskytuje návštěvníkům příležitost užívat si čistého horského vzduchu a osvěžujících teplot i během letních měsíců. Navíc je obklopeno překrásnou krajinou, která je lákadlem pro milovníky přírody.

Jednou z největších lákadel Platres je Gargalas, což je nejvyšší hora na Kypru s výškou 1952 metrů nad mořem. Pro turisty je zde možnost provést náročnou túru a dostat se na vrchol, odkud je jedinečný výhled na celý ostrov.

Další turistickou atrakcí je Kyprský arboretum, který se nachází ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů od Platres. Tento 20 hektarový park je domovem pro různé druhy domácích a exotických rostlin. Turisté zde mohou relaxovat a jít na procházku mezi vzácnými stromy a květinami.

Město samo o sobě nabízí také několik zajímavých památek a muzeí. Mezi ně patří například kostel Archandra Michaila, který je jedním z nejstarších kostelů na Kypru, nebo Muzeum kostýmů a tradičních řemesel, kde návštěvníci mohou získat přehled o tradičním životě a kultuře ostrova.

Platres je také známé pro svou pramenitou vodu, která se považuje za jednu z nejlepších vody na Kypru. Turisté si mohou vychutnat čerstvou horskou vodu přímo z pramene, což je zvláštní a osvěžující zážitek.

Pro ubytování je v Platres dostatek možností. Existuje několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování a výhledy na okolní krajinu. Stejně tak je zde několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční kyperskou kuchyni a další pokrmy.

Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro dovolenou, Platres na Kypru je skvělou volbou. Můžete si vychutnat krásy přírody, prozkoumat kulturní památky a zažít relaxaci mezi horskými vrcholy. To vše v kombinaci s pohostinností a teplem místních obyvatel.


Počasí Cyprus Platres


Cyprus Platres se nachází na ostrově Kypr a je oblíbeným turistickým cílem, zejména díky své poloze ve vyšších nadmořských výškách. Díky tomu zde panuje mírnější počasí než na pobřeží, což přitahuje návštěvníky během horkých letních měsíců.

Platres se nachází v pohoří Troodos, které je nejvyšším pohořím na Kypru. Díky této poloze se zde teploty pohybují v průměru o několik stupňů níže než na pobřeží. Během léta dosahují teploty v Platres příjemných 25 °C až 30 °C, což je ideální pro ty, kteří se vyhýbají přílišnému horku. V zimě je zde mnohem chladněji než na pobřeží a na horách se často tvoří sněhová pokrývka. To přiláká mnoho návštěvníků, kteří se rádi věnují zimním sportům, jako je lyžování a snowboarding.

Jaro a podzim jsou obdobími s mírnými teplotami a příjemným počasím. V těchto měsících se můžete těšit na teploty kolem 20 °C a slunečné dny, které jsou ideální pro procházky a objevování okolní přírody. Především pohoří Troodos nabízí krásné výhledy, malebné vesničky a přírodní památky.

V zimě je na Platres teplota obvykle nižší než ve zbytku Kypru. Teploty se obvykle pohybují mezi 10 °C a 15 °C, ačkoli mohou být občas i nižší. Sněhová pokrývka je běžná a atraktivní pro místní obyvatele i turisty, kteří sem přijedou vychutnat si kouzlo zimních sportů.

Vzhledem k jeho poloze ve vyšších nadmořských výškách a horskému charakteru pohoří Troodos se počasí v Platres může rychle měnit. Je proto důležité si před návštěvou zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na případné změny.

Platres je oblíbeným cílem pro ty, kteří chtějí uniknout horkému počasí na pobřeží a vychutnat si příjemné teploty a krásnou horskou krajinu. Bez ohledu na roční období, zdejší počasí nabízí pestrou škálu aktivit pro všechny návštěvníky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Platres


1. Jak se dostat z letiště v Larnace do Platres?
- Nejlepší možností je pronajmout si auto nebo jet taxíkem. Existuje také veřejná doprava, která zahrnuje autobusovou linku do Limassolu a poté autobusovou linku do Platres.

2. Jaké jsou nejbližší pláže v okolí Platres?
- Platres se nachází ve vnitrozemí ostrova, takže nejbližší pláže jsou vzdálené přibližně 60-70 km. Nejbližší pláže jsou Governors Beach, Ladies Mile Beach a Kourion Beach.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Platres?
- Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Platres patří Kato Milli, vodopády Caledonia, prameny Trooditissa a St. Nikolaos tis Stegis, což je UNESCO památka.

4. Kde si mohu pronajmout kolo v Platres?
- Existuje několik místních půjčoven kol v Platres, které nabízejí různé typy kol a vybavení.

5. Kde se nacházejí nejlepší trasy pro pěší turistiku v okolí Platres?
- Nejoblíbenějšími trasami pro pěší turistiku v okolí Platres jsou trasy v pohoří Troodos, jako je například cesta Artemis, cesta Smigies a cesta Kourdali.

6. Kde se nacházejí nejlepší restaurace v Platres?
- V Platres najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční kyperskou kuchyni i mezinárodní pokrmy. Některé z nejlepších restaurací v oblasti jsou Forest Park Restaurant, Platres Tea House a Semiramis Restaurant.

7. Kolik stojí vstupenka do Památky Troodoské?
- Vstup do Památky Troodoské je obvykle zdarma, ale na některé konkrétní atrakce, jako je například klášter Kykkos, se vybírá symbolický vstupní poplatek.

8. Jaké jsou nejlepší hotely nebo ubytování v Platres?
- V Platres najdete řadu hotelů a ubytování různého typu. Některé z nejlépe hodnocených hotelů v oblasti jsou Forest Park Hotel, New Helvetia Hotel a Semiramis Hotel.


Letenka Cyprus Platres


Platres je malebné horské město na Kypru, které láká turisty svou krásnou přírodou, historickými památkami a příjemným podnebím. Díky své poloze v nadmořské výšce 1 200 metrů nad mořem nabízí letenka Cyprus Platres skvělý únik od teplého pobřežního počasí a je ideální pro ty, kteří hledají osvěžující horský vzduch a klidnou atmosféru.

Při příjezdu do Platres budete okouzleni malebnými horskými výhledy, které se vám otevřou. Město je obklopeno bujnou přírodou a je základnou pro mnoho turistických tras a výletů do okolí. Tato destinace je obzvláště oblíbená mezi milovníky přírody, turisty, kteří si chtějí vychutnat horské procházky a projížďky na kole.

Platres má také bohatou historii, kterou můžete objevovat při procházce jeho úzkými uličkami. Uvidíte zde historické domy s typickou architekturou i staré kostely, které připomínají bohaté dědictví města. V jednom takovém kostele můžete natrefit na unikátní byzantské fresky.

Pokud si chcete dopřát odpočinek a relaxaci, Platres nabízí také přírodní termální prameny, kde se můžete vykoupat a uvolnit své tělo. Tato prameniště jsou známá svými léčivými vlastnostmi a jsou oblíbeným místem pro regeneraci.

Platres je rovněž dioseksou, tj. biskupské sídlo kyperské církve. Jeho biskup je nejvyšším duchovním představitelem celé Kyperské pravoslavné církve. Pokud jste nábožensky založeni, můžete navštívit kostel svatého Fótia nebo kostel svatého Rafaela.

Místní kuchyně je dalším lákadlem tohoto místa. Můžete vyzkoušet tradiční kyperské pokrmy, jako jsou grillovaná kýta (skopové kýty), halloumi sýr nebo zapečenou kůzlátka. K prohlédnutí jsou i místní trhy, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce, zeleninu, místní sýry a další produkty.

Za zmínku stojí také golf. Platres má krásné golfové hřiště s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Příznivci tohoto sportu tak mohou vyrazit na hřiště a užít si odpočinkovou hru v unikátním prostředí.

Pokud se rozhodnete cestovat do Platres, Cyprus, letenka vám nabízí skvělou příležitost prozkoumat tuto malebnou horskou destinaci. Nejenže si zde můžete užít krásnou přírodu a historické památky, ale také si odpočinout a načerpat energii v klidné horské atmosféře. Platres je skvělým místem pro romantickou dovolenou, rodinný výlet nebo zážitkovou dovolenou v přírodě.

Když si pořídíte letenku Cyprus Platres, připravte se na nezapomenutelný zážitek. Nechte se okouzlit krásou kyperských hor, objevujte bohatou historii a vychutnávejte si místní kuchyni. Platres je ideální destinací pro všechny, kteří hledají dovolenou mimo hlavní turistické oblasti a touží po klidném a autentickém prostředí.


Ubytování Cyprus Platres


Cyprus je krásný ostrov v Středozemním moři, který je známý svou ohromující přírodou a malebnými vesnicemi. Jednou z těchto půvabných vesnic je Platres, která se nachází ve vysočině v pohoří Troodos. Tato horská destinace je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají únik od rušného pobřeží a horkého letního počasí.

Platres je ideální pro ty, kteří milují přírodu a aktivní životní styl. V okolí této vesnice se nachází mnoho stezek a cest, které lze objevovat pěšky nebo na kole. Na výběr je zde mnoho různých tras, ať už pro začátečníky nebo zkušené turisty. Mezi oblíbené trasy patří výlet na nejvyšší horu Cyprusu, Olympos, která se tyčí do výšky 1 952 metrů nad mořem.

Kromě turistických cest Platres nabízí i mnoho dalších atrakcí. Vesnice je známá svými historickými památkami, zahrnujícími klášter Kykkos a klášter Trooditissa. Tyto kláštery jsou nejen důležitými náboženskými centry, ale také mají úchvatné architektonické detaily a bohatou historii.

Pro ty, kteří hledají ubytování v této části Cypru, je Platres ideální volbou. Vesnice nabízí širokou škálu ubytování, včetně tradičních horských chat a útulných rodinných penzionů. Mnoho z těchto zařízení je situováno v krásném přírodním prostředí, které poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

V Platres je také možné si užít skvělé stravování. Místní restaurace servírují tradiční kyperská jídla, která jsou plná chutí a vůní. Mezi oblíbené speciality patří koupepia (naplněná vícebarevnými rýžovými koulemi), tzatziki (ochucený jogurt s okurkou, cesnekem a bylinkami) a souvlaki (opečené kousky masa na špízu). Turisté zde také ocení mnoho kaváren a kavárenských zahrad, kde si mohou vychutnat čerstvě upečený zákusek a silnou kávu.

Platres je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Po celodenním objevování turistických tras se můžete vrátit do svého útulného ubytování a odpočinout si na terase s výhledem na okolní hory a zelené údolí. Zde můžete načerpat síly na další dobrodružství.

Pokud hledáte unikátní a půvabné místo pro dovolenou na ostrově Cyprus, není ubytování v Platresu jen skvělou volbou, ale také zárukou nezapomenutelného zážitku. Příroda, klid a autentická atmosféra této vesnice vás nadchnou a vrátí se sem vždy rádi.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky