Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Cyprus Troodoské hory

Počasí Cyprus Troodoské hory


Troodoské hory na Kypru jsou známé svým jedinečným klimatem a počasím. Nacházejí se ve střední části ostrova a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy, ohromující přírodu a změny počasí, které jsou ve srovnání s ostatními oblastmi Kypru poměrně dramatické.

Troodoské hory se těší chladnějším teplotám a vyšším srážkám než okolní pobřežní oblasti. To je zároveň důvod, proč jsou tyto hory populárním cílem turistů v letních měsících, kteří se snaží uniknout od tropického vedra. Průměrné letní teploty v oblasti se pohybují kolem 25 stupňů Celsia, což je o několik stupňů méně než na pobřeží.

Dalším zajímavým aspektem počasí v Troodoských horách je výše položená oblast Padýveho horského masivu, který dosahuje výšky 1 952 metrů nad mořem. Na této výšce je obvyklé, že teplota klesá a sněhové srážky jsou častější. To vytváří ideální podmínky pro lyžování a snowboarding během zimního období.

Zimní období v Troodoských horách trvá od listopadu do března a bývá charakterizováno nižšími teplotami a vyššími srážkami, především v podobě sněhu. V těchto zimních měsících může teplota klesnout až k nule nebo pod nulu, což představuje ideální podmínky pro lyžování a další zimní sporty.

Výhodou Troodoských hor je také jejich zelenější a bohatší vegetace ve srovnání s okolními suchými pláněmi. Vrcholky hor jsou pokryty hustými lesy, které představují rajskou oázu pro turisty a milovníky přírody. Během jarních a podzimních měsíců je regionště více mimořádně krásnými květinami a pestrobarevným listopadem, což láká k procházkám a pěší turistice.

Celkově lze říci, že počasí v Troodoských horách je více proměnlivé a chladnější než na pobřeží Kypru. Turisté sem přicházejí, aby si užívali příjemnější teploty v horkých letních měsících a využili možnost zimních sportů během zimních období. Krásná příroda a jedinečný klimatický charakter Troodoských hor vytváří perfektní destinaci pro všechny, kteří chtějí prozkoumat krásu Kypru na jednom místě.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Cyprus je ostrov ležící ve Středozemním moři, který je známý svou překrásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších a nejmalebnějších regionů na ostrově jsou Troodoské hory.

Letenka do Cyprusu vás přenese do jedinečného kouta ostrova, kde se nachází pohoří s vrcholky dosahujícími až 1952 metrů nad mořem. Troodoské hory nabízí návštěvníkům ohromující výhledy, nádhernou přírodu a možnosti pro outdoorové aktivity.

První a nejznámější zastávkou v Troodoských horách je hora Olympus, která je nejvyšším vrcholem na ostrově. Tato hora je vyhledávaným cílem pro turisty, horolezce a lyžaře. Na jejím vrcholu se nachází klášter Chrysorhoiátissa z 16. století, který je zasvěcen Panně Marii. Klášter je jednou z nejvýznamnějších náboženských památek na Cyprusu a stojí za návštěvu.

Další zajímavou zastávkou v Troodoských horách je horská vesnice Platres. Nachází se v nadmořské výšce přes 1200 metrů a je oblíbeným letoviskem pro obyvatele Kypru i turisty. Tato idylická vesnice je obklopena hustými lesy, v nichž lze podniknout krásné procházky a objevovat skryté vodopády. Platres je také výchozím bodem pro pěší turistiku v okolních horách.

Nezapomenutelným zážitkem v Troodoských horách je návštěva horských klášterů a kostelů. Mnoho z nich pochází z byzantského období a je součástí cyperské kulturní a náboženské historie. Mezi nejvýznamnější patří klášter Kykkos, který je považován za zázrak Byzantského umění a je ze všech klášterů na ostrově nejbohatší a největší.

Pokud se rozhodnete navštívit Troodoské hory, určitě neváhejte zapůjčit si auto a projet se po okolí. Existuje mnoho malebných horských vesnic, které stojí za návštěvu, jako například Omodos a Kakopetria. Omodos je známý svou tradiční architekturou a úzkými uličkami, kdežto Kakopetria je známá svými malovanými domy a památkami.

Celkově lze říci, že letenka do Cyprusu a následná návštěva Troodoských hor je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historické a náboženské památky a odpočinek v horském prostředí. Tento region ostrova nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný dovolenkový zážitek. Takže neváhejte a zakupte si letenku a vydejte se na nezapomenutelnou cestu po krásách Troodoských hor na Kypru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Troodoských horách na Kypru?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity patří turistika, horská kola, lyžování v zimě, návštěva klášterů a koupání v přírodních bazénech.

2. Jaké jsou nejlepší horské stezky v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepšími stezkami jsou Artemis Trail, Atalanti Trail a Caledonia Waterfalls Trail.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

4. Kde se nacházejí nejlepší ubytovací zařízení v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší ubytování se nachází v horských vesnicích jako Kalopanayiotis, Platres, kakopetria a Pedoulas.

5. Kde se nachází nejlepší přírodní bazény v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší přírodní bazény se nalézají u vesnic Platres a Tzelefos Bridge.

6. Jaké jsou ceny lyžařských skipasů v Troodoských horách?
Odpověď: Cena lyžařských skipasů se pohybuje od 10 do 25 eur za den v závislosti na věku a délce pobytu.

7. Kde se nachází nejlepší kláštery v Troodoských horách?
Odpověď: Mezi nejlepší kláštery patří Kykkos Monastery, Machairas Monastery a Agios Ioannis Lambadistis Monastery.

8. Kde se dají nejlépe koupit suvenýry v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou horské vesnice jako Kakopetria, Omodos a Lefkara.


Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus je krásný ostrov jihovýchodní Evropy, který nabízí nejen nádherné pláže, ale také malebné horské oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro rekreační aktivity na ostrově jsou Troodoské hory. Tyto hory se nacházejí na západním pobřeží ostrova a jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letoviskům a užít si pobyt v klidnějším prostředí.

Pokud hledáte ubytování v Troodoských horách, máte na výběr z mnoha možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů s krásným výhledem na hory, nebo z menších rodinných penzionů. Mnoho turistů si také vybírá ubytování v horských chatách a apartmánech, aby si užili pocit pobytu v horách.

Jedním z oblíbených hotelů v Troodoských horách je Troodos Hotel, který se nachází na nejvyšším bodě Troodoských hor. Tento historický hotel byl postaven v roce 1929 a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na hory a lesy. Hotel má také vlastní restauraci, která nabízí tradiční kyperskou kuchyni.

Další populární možností je hotel Forest Park, který se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Hotel nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní lesy a hory. Hosté se mohou těšit na bazén, saunu a fitness centrum, stejně jako na výborné jídlo v restauraci.

Pro turisty, kteří preferují menší ubytování, je ideální možností horská chata. Mnoho z těchto chat nabízí tradiční kyperskou atmosféru a výhled na malebné okolí. Mezi oblíbené chaty patří například chata Platres, která se nachází v krásné horské vesnici. Tato chata nabízí prostorný obývací pokoj s krbem, dvě ložnice a kuchyňský kout.

Jinou možností je pronájem apartmánu. V Troodoských horách najdete mnoho moderních a prostorných apartmánů s balkóny a ohromujícím výhledem na hory. Jedním z nejlepších apartmánů v oblasti je Moniatis Mountain House, který se nachází v malebné horské vesnici. Tento apartmán nabízí moderní vybavení a působivý výhled na okolní krajiny.

Nakonec nezapomeňte, že Tyroodoské hory nabízí řadu outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola, jízda na koni a golfová hřiště. Ať už preferujete luxusní hotelový pobyt nebo uklidňující pobyt v horské chatě, určitě najdete ubytování v Troodoských horách, které splní vaše požadavky.


Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Středomoří a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu, bohatou historii a slunečné pláže. Jedním z nejzajímavějších míst, které lze na ostrově navštívit, jsou Troodoské hory.

Troodoské hory leží ve střední části ostrova Cyprus a jsou jednou z nejrozmanitějších přírodních oblastí v zemi. Tyto hory jsou známé pro svou krásnou krajinu, horské stezky a zachovalé vesničky. Je zde možné se vydat na pěší túry a objevovat nádherné vodopády, čistá jezera a úchvatné výhledy.

Pro milovníky outdoorových aktivit jsou Troodoské hory ideálním místem k prozkoumání. Existuje zde velké množství tras různé obtížnosti, které vás provedou překrásnou přírodou. Můžete se vydat na celodenní túru či jen na krátkou procházku mezi smaragdově zelenými lesy a zajímavými skalními útvary. Během své procházky objevíte mnoho přírodních krás, jako jsou horské potoky a vodopády, které jistě udělají dojem.

V Troodoských horách se nachází také mnoho malebných vesnic, které stojí za návštěvu. Tyto tradiční vesničky vás přenesou do minulosti a ukážou vám autentický kyperský život. Můžete se projít úzkými uličkami, obdivovat kamenné domy a ochutnat místní speciality v typických restauracích.

Pokud máte rádi historii, nezapomeňte navštívit klášter Kykkos, který se nachází v samotných horách. Kykkos je nejbohatší a nejznámější klášter na Cyprusu a uchovává mnoho cenných ikon a relikvií. Tento klášter z 11. století je důležitým kulturním a náboženským centrem ostrova.

Neopomeňte také vyzkoušet tradiční kyperskou kuchyni, která je bohatá na chutě a vůně. Na spoustě míst v horách můžete ochutnat typické místní pokrmy, jako jsou ovčí střeva, halloumi sýr nebo kyperský chléb s olivami. Navíc, pokud se vydáte na návštěvu vinic v regionu, budete mít možnost ochutnat také vynikající kyperská vína.

Pokud plánujete dovolenou na Cyprusu, nezapomeňte zařadit výlet do Troodoských hor. Tato malebná přírodní oblast nabízí mnoho možností pro dovolenou plnou přírody, kultury a odpočinku. Ať už se rozhodnete pro pěší túru, návštěvu historických památek nebo relaxaci v přírodních lázních, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto krásného místa.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky