Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Puerto Plata

Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je krásná země s tropickým podnebím, které přitahuje turisty ze všech koutů světa. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v této oblasti je Puerto Plata, v severní části ostrova.

Klima v Puerto Plate je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotními rozdíly mezi dnem a nocí nevalnými. Tuto oblast navštěvují turisté především v období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemných 25 až 30 stupňů Celsia a slunce svítí po celý den. V období léta a podzimu, tedy od června do listopadu, může být vlhkost vysoká a teploty vystoupat až k 35 stupňům Celsia. Protože se v této oblasti často vyskytují hurikány a tropicke bouře, doporučuje se cestovat v období od prosince do března.

Začátkem roku obvykle prší o něco častěji, což může způsobit problémy při turistických aktivitách. Nicméně, menší déšť může přinést nádherné krajinné scenérie a udržet teploty příjemně osvěžující. V srpnu a září vaše hlavní aktivity budou asi spojené s vodou, protože teploty mezi 26 ° a 33 ° C v oceánu a čirá a teplé vody se stanou nejlepším místem, kde si můžete užít dovolenou.

Výlety do hor jsou nesporně výzvou, pokud však plánujete cestu v letních měsících, můžete být zklamáni tím, že zde mohou být větší deště. Přestože to může způsobit některé komplikace, krásy přírody, které se zde nacházejí, se vám odmění za každé zdržení. Zatímco léto nabízí více sportovních aktivit jako golf a vodní sporty, zimní měsíce jsou ideální pro procházky po ostrově a různých kulturních akcích.

Celkově vzato je Puerto Plata přístupné na návštěvu po celý rok, ale nejlepší období je od prosince do března, kdy se počasí zdá být nejideálnější pro užívání turistických aktivit. Různorodost klima v této oblasti znamená, že můžete zažít různé krajinné scenérie během vaší cesty, ale jakákoli cesta v Puerto Plata vás odmění krásnou přírodou a nádhernými západy slunce.


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku, a to především díky svému tropickému klimatu, krásným plážím s tyrkysovou vodou, fascinujícím divokým živočichům a jinak nevšední kulturou a historií. Pokud hledáte ideální místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou, rozhodně byste měli zvažovat pobyt v Dominikánské republice Puerto Plata.

Puerto Plata, která leží na severním pobřeží Ostrova Jeskyní, je oblíbenou destinací turistů, zejména pro své nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Kromě toho ale nabízí i mnoho dalších aktivit, jako například šnorchlování, potápění, surfování, windsurfing a další vodní sporty. Tyto činnosti jsou vhodné jak pro návštěvníky se zkušenostmi, tak pro ty, kteří chtějí tyto sporty vyzkoušet poprvé. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii a kultuře této oblasti, existuje mnoho muzeí a historických památek, kde si lze prohlédnout, jak žili dřívější lidé.

Dále v Puerto Platě najdete i mnoho stylových barů a restaurací, kde se můžete ochutnat tradiční speciality, oživovat si místní rumové koktejly a užívat si krásné scenérie. Pro nákupy se zase nabízí mnoho trhů s tradičními produkty.

Pokud hledáte vhodné ubytování, nepochybně najdete mnoho investujících možností. V Puerto Platě najdete hotely s veškerým luxusem, ale i menší, přátelské penziony, kde si můžete užít vynikající servis a pohodovou atmosféru. V nabídce jsou také velké all-inclusive hotely s více bazény, ve kterých se budete moci naplno opalovat, loungy, kde si můžete odpočinout a pečovatelské centra, kde si užijete masáž a wellness procedury.

Možnosti ubytování v Puerto Platě jsou skutečně široké a kvalitní a díky tomu tu vyráží stále více turistů. Příjemné počasí, nádherné pláže, výborná gastronomie a množství aktivit nabízejí možnosti pro skvělou dovolenou, ať už s rodinou, partou přátel nebo na samotě. Také je možné navštívit jiné destinace na Dominikánské republice, jako např. Punta Canu, kde si s určitostí užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Těšíme se na možnost, abychom Vás v Puerto Platě vítali v brzké době a obohacovali Vás o vše, co naše krásná země umí nabídnout!


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Karibiku. Tato země nabízí nádherné pláže, pohostinné obyvatelstvo a bohatou historii. Jedním z nejkrásnějších míst v Dominikánské republice je Puerto Plata.

Puerto Plata se nachází na severním pobřeží země a je jedním z nejstarších sídel v Dominikánské republice. Město je známé svým koloniálním odkazem, který je patrný ve své architektuře a historických památkách. Jeden z nejvíce ikonických symbolů města je pevnost San Felipe, která byla postavena v 16. století a sloužila k ochraně města před piráty.

Puerto Plata je také proslulá svými nádhernými plážemi. Oblast je obklopena malými zálivy a korálovými útesy, což umožňuje ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Pláže jsou čisté, písčité a nabízejí dokonalou atmosféru pro relaxaci a opalování. Mezi nejpopulárnější pláže patří Playa Dorada, Encuentro Beach a Sosua Beach.

Návštěvníci mohou také využít mnoho outdoorových aktivit, které Puerto Plata nabízí. Můžete si pronajmout člun a projet se po nedotčených lagunách a mangrovníkových lesích, nebo se vydat na výlet do nedalekých hor Cordillera Septentrional. Zde si můžete vychutnat krásný výhled na krajinu a navštívit vodopády.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Puerto Plata je také kabelová lanovka, kterým se turisté mohou svézt na vrchol hory Isabel de Torres. Zde je možné navštívit botanickou zahradu a pozorovat vzácné druhy rostlin a zvířat.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, je v Puerto Plata také mnoho muzeí a galerií. Mezi nejpopulárnější patří muzeum Amber a muzeum rumu. Muzeum Amber představuje unikátní sbírku jantaru, kterým je Dominikánská republika světově proslulá. Muzeum rumu nabízí návštěvníkům možnost ochutnat a dozvědět se více o výrobě rumu, který je v zemi velmi oblíben.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásných pláží, historie a dobrodružství, pak je Puerto Plata v Dominikánské republice ideálním cílem. Toto malebné město nabízí svým návštěvníkům nejenom krásné scenérie, ale také bohatou kulturu a možnost poznat autentický karibský život.


Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je oblíbenou destinací mezi cestovateli, kteří touží po slunečných plážích, exotické kultuře a aktivním odpočinku. Jedním z nejzajímavějších míst v této karibské zemi je město Puerto Plata, které láká návštěvníky svou krásnou přírodou, unikátní architekturou a řadou aktivit.

Letenka do Dominikánské republiky a konkrétně do města Puerto Plata je prvním krokem k objevování tohoto fascinujícího místa. Mezinárodní letiště Gregorio Luperón, které se nachází blízko města, zajišťuje snadné spojení s mnoha místy po celém světě.

Po příletu do Puerto Plata budete okouzleni místní atmosférou a pohostinností obyvatel. Město je známé svou koloniální architekturou, kterou můžete objevovat při procházkách po historickém centru. Mezi nejvýznamnější památky patří například pevnost San Felipe, která byla postavena ve 16. století a sloužila jako obranný systém proti pirátům.

Dalším lákadlem Puerto Plata je překrásná pláž Playa Dorada, která je oblíbeným místem pro relaxaci a vodní aktivity. Můžete si zde zapůjčit paddleboard, jetovou lyži nebo se vydat na šnorchlování a objevit vodní svět korálových útesů. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu také možnost vyzkoušet si windsurfing nebo kitesurfing.

Nezapomeňte si rovněž vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Můžete ochutnat tradiční dominikánská jídla jako je pečené prase s rýží a fazolemi, mangovou omáčku s kuřecím masem nebo mořské plody připravené na grilu. Určitě si také vychutnejte slavný místní nápoj – rum. Dominikánská republika je totiž jedním z největších producentů tohoto alkoholického nápoje.

Pokud vás příroda láká, můžete se vydat na výlet do nedalekých přírodních rezervací, jako je například park Isabel de Torres. V centru parku se tyčí stejnojmenná hora, na kterou se můžete vydat lanovkou. Z vrcholu budete mít panoramatický výhled na Puerto Plata a okolní krajinu.

Pokud se vydáte trochu dále od města, můžete navštívit například Sosúa, malebnou rybářskou vesnici, nebo navštívit národní park Los Haitises, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

V Dominikánské republice a zejména v Puerto Plata se rovněž pořádají různé kulturní akce a festivaly, které vás seznámí s místními tradicemi a zvyky. Můžete se zúčastnit tanečních představení, poslouchat tradiční dominikánskou hudbu nebo ochutnat místní speciality na trzích a festivalech.

Letenka do Dominikánské republiky Puerto Plata je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace, přírody a kulturních zážitků. Budete okouzleni krásou tohoto místa a jistě si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Puerto Platy?

- Mezi nejlepší pláže v okolí Puerto Platy patří Playa Dorada, Sosúa Beach, Cabarete Beach a Playa Grande.

2. Jaké aktivity jsou v Puerto Platě k dispozici?

- V Puerto Platě si můžete užít různé vodní aktivity, jako jsou šnorchlování, potápění, plavání s delfíny, surfování a windsurfing. Dále jsou k dispozici turistické výlety, návštěva historických památek a golfové hřiště.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky?

- Nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky je od listopadu do dubna, kdy je sucho a příjemné teploty.

4. Jak mohu získat vízum pro cestu do Dominikánské republiky?

- Čeští občané nepotřebují pro pobyt do 30 dnů vízum. Stačí si jen na letišti vyplnit turistický imigrační formulář a zaplatit turistickou daň.

5. Jaký je místní jazyk a měna v Dominikánské republice?

- Místním jazykem je španělština a měna je dominikánské peso (DOP). V turistických oblastech se však často platí i americkými dolary.

6. Jaké jsou bezpečnostní pravidla v Dominikánské republice?

- Stejně jako v jiných turistických oblastech je nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Nepokoušejte se chodit v noci sami po méně frekventovaných ulicích a vyhýbejte se podezřelým situacím. Obecně platí, že turistické oblasti jsou bezpečné a pod dohledem policie.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky