Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Durrës Albánie

Počasí Durrës Albánie


Durrës je jedno z nejkrásnějších měst v Albánii, které se nachází při pobřeží Jaderského moře. Město je známé pro své nádherné pláže a klima, které zůstává příjemné po celý rok.

V létě, město, stejně jako celá Albánie, je docela teplé s průměrnou teplotou okolo 30°C. Na pláž je to nejlepší chodit ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách, kdy slunce není tak silné. Během dne, je to dobré být v chladném stínu, mít při sobě slunečníkrém, sluneční brýle a klobouk.

Podzim a jaro jsou období mírnější teploty, ale stále dostatečně teplé na to, aby se lidé mohli koupat v Jaderském moři. V zimě, teploty klesají, ale i tak zůstávají poměrně mírné, okolo 10°C. Nějaká noc, může být chladnější a teplota může klesnout pod nulu, ale pro většinu zimních dní není nezbytné nosit zimní oblečení.

Většina dnů v Durrës je slunečných, ale podobně jako většina zemí, občas může pršet. Největší dešťové srážky padají během zimy a na jaře, ale i tak je průměrné množství deště poměrně nízké, okolo 600mm za rok.

Celkově, počasí v Durrës je příjemné pro návštěvu po celý rok. Přestože léto může být horké, jsou tu spousty pláží a vody, abyste se ochladili. Na jaře a na podzim, kdy teploty jsou mírné, můžete se projít po městě a vidět mnoho turistických památek, jako jsou zříceniny amfiteátru a historickou pevnost. Jakýkoliv čas v roce, navštěva Durrësu Vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Durrës Albánie


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Durrësu?
Nejoblíbenějšími plážemi v Durrësu jsou pláž Golem, pláž Currila a pláž Durresi.

2. Potřebuji vízum pro cestu do Albánie jako Čech?
Čeští občané nepotřebují vízum pro vstup do Albánie. Stačí mít platný cestovní pas.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Durrësu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Durrësu, je taxi nebo pronájem automobilu. Mezinárodní letiště v Tiraně je vzdáleno asi 35 kilometrů od Durrësu.

4. Kde bych mohl koupi suvenýry v Durrësu?
V Durrësu jsou několik trhů, na kterých můžete koupit suvenýry jako např. keramiku, šperky, koberce nebo čaje. Místní trhy jsou otevřené obvykle ráno do odpoledne a nachází se ve středu města.

5. Kde bych mohl najít dobré restaurace v Durrësu?
V Durrësu najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční albánské pokrmy, jako jsou barbecue ryby nebo hlavní jídla z masa a zeleniny. Mezi nejoblíbenější restaurace patří Kolonat, Bella Vista a Adriatik Hotel.

6. Jak se dá nejlépe cestovat po Durrësu?
Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Durrësu, je chůze nebo pronájem automobilu nebo skútru. Město Durrës má dobře rozvinutou autobusovou síť, ale v naplněných městských autobusech se dostat může být obtížné.

7. Kdy jsou ve Durrësu nejlepší podmínky pro koupání?
Nejlepší podmínky pro koupání jsou v Durrësu obvykle v průběhu letních měsíců od června do září. Teploty mořské vody mohou dosahovat až 25 stupňů Celsia.

8. Kde se nachází nejlepší noclehové zařízení v Durrësu?
V Durrësu můžete najít řadu komfortních hotelů, apartmánů a penzionů. Mezi nejlepší ubytování patří Hotel Nais, Hotel Aragosta a Hotel Benilva. Tyto ubytování se nachází blízko pláže a turistických atrakcí.


Dovolená Durrës Albánie


Durrës je překrásné město na pobřeží Albánie, které nabízí návštěvníkům skvělou dovolenou plnou slunce, moře a historie. Toto malebné přímořské město je mezi domácími i zahraničními turisty stále více populární.

Jedním z hlavních lákadel Durrësu jsou jeho pláže. Písečné pláže jsou široké a rozlehlé, ideální pro opalování nebo pro sportovní aktivity na pláži. Některé z nich jsou pláže s modrou vlajkou, což znamená, že splňují vysoké standardy kvality vody a služeb. Těšit se můžete na čistou vodu a ideální podmínky pro šnorchlování, potápění a další vodní sporty.

Durrës však nenabízí jen pláže, ale také bohatou historii. Město bylo založeno před více než 2 500 lety a je jedním z nejstarších měst na Balkáně. V centru města se nachází několik historických památek, jako je Durrëský amfiteátr, který je jednou z největších antických staveb na Balkáně. Zde se konaly gladiátorské zápasy a další kulturní události. Další zajímavou památkou je Durrëský hrad, který byl postaven v 5. století před naším letopočtem a sloužil jako obranná pevnost.

Pokud hledáte kulturní zážitky, neobešli byste Durrëské archeologické muzeum. Toto muzeum je domovem mnoha artefaktů z antického období a nabízí návštěvníkům možnost poznat bohatou historii tohoto regionu.

Kromě pláží a historie nabízí Durrës také vynikající albaňskou kuchyni. Můžete zde ochutnat tradiční pokrmy, jako je byrek (listový těsto plněné sýrem nebo masem), tave kosi (skopové maso s jogurtem) nebo baklavu (sladké pečivo s oříšky a medem). Vynikající albaňská kuchyně je dalším důvodem, proč si užít dovolenou v Durrësu.

Další výhodou Durrësu je jeho poloha. Město se nachází nedaleko letiště v albánské metropoli Tiraně, což znamená, že je snadno dostupné pro turisty z celého světa. Existuje také možnost pronájmu auta, což zajišťuje flexibilitu a snadný přístup k ostatním atrakcím v regionu.

Durrës je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, pláží, historie a výborného jídla. Ať už se chystáte relaxovat na pláži, objevovat historické památky nebo si vychutnávat albaňskou kuchyni, Durrës vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek.


Letenka Durrës Albánie


Durrës je druhé největší město Albánie a významný turistický cíl. Leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí turistům celou řadu zajímavých míst k návštěvě. Pokud máte zájem navštívit toto krásné město, můžete si zakoupit letenku do Durrësu, Albánie a zažít nezapomenutelné dovolené.

Letenky do Albánie jsou velmi cenově dostupné a nabízejí turistům možnost objevovat kouzla této krásné země. Durrës je jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Albánii a má mnoho zajímavých míst pro turisty.

Město má dlouhou historii a nabízí mnoho historických památek, včetně římských ruin a hradů. Mezi nejznámější památky patří římské amfiteátrum, které je největším památkově chráněným historickým objektem v Durrësu. V centru města se také nachází archeologické muzeum, které mapuje historii města a země.

Durrës je také domovem několika krásných pláží, které lákají turisty z celého světa. Pláže jsou ideální pro koupání, opalování a pro různé vodní sporty. Kromě pláží nabízí město mnoho možností pro nakupování, kulinářské zážitky a noční život.

Protože Albánie je stále neobjevený turistický cíl, turisté mohou zažít autentické a nekomerční zážitky. Zájemci o návštěvu Durrësu mohou zakoupit letenky ze všech významných evropských měst, jako jsou Londýn, Paříž či Frankfurt.

Vzhledem k nedostatku turistů v Albánii jsou ceny pro turisty velmi cenově dostupné, což znamená, že si můžete vychutnat pobyt v Durrësu za přijatelné ceny. Pokud jste do nynějška nepřemýšleli o cestě do Durrësu, Albánie, berte v potaz, že se jedná o krásné a zajímavé místo, které stojí za návštěvu.

Aby návštěva Durrësu byla co nejkrásnější, doporučujeme si letenku do Albánie zakoupit s dostatečným předstihem a zajistit si ubytování v blízkosti pláže nebo v centru města. Město Durrës nabízí turistům mnoho možností pro zábavu a kulturní zážitky, tak snadno strávíte celý týden bez nudy.


Ubytování Durrës Albánie


Durrës je jedno z nejvýznamnějších a největších měst v Albánii. Leží přímo u Jaderského moře a je oblíbenou turistickou destinací pro návštěvníky z celého světa. Pokud chystáte dovolenou v Albánii a zvažujete ubytování v Durrësu, existuje zde mnoho možností pro všechny typy cestovatelů.

Durrës nabízí širokou škálu hotelů různých kategorií, které uspokojí různé rozpočty a preference. Pokud preferujete luxusní ubytování, město má několik luxusních hotelů s úchvatným výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, moderní pokoje a zařízení jako bazény, wellnes centra a výborné restaurace. Jeden z hlavních předností těchto hotelů je, že často mají vlastní soukromé pláže, kde se můžete v klidu opalovat a relaxovat.

Pro rodiny s dětmi je zde mnoho rodinných hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí vybavené pokoje nebo apartmány s odděleným prostorem pro děti. Mnoho hotelů má také dětské kluby a aktivity, které zabaví vaše děti během dovolené.

Alternativou k hotelům jsou pronájmy apartmánů nebo vil. Díky rostoucí turistické nabídce si můžete vybrat mezi různými možnostmi pronájmu, které vám poskytnou větší prostor a nezávislost. Mnoho z těchto apartmánů se nachází u moře a má výhled na pláž. Jsou vybaveny kuchyní, což znamená, že si můžete připravit svá vlastní jídla, pokud se nechcete spoléhat na restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také levnější možnosti ubytování, jako jsou hostely a penziony. Tyto ubytování jsou často jednodušší, ale přesto nabízejí čisté pokoje a základní vybavení.

Kromě standardních možností ubytování je Durrës také oblíbené mezi karavanisty. Ve městě jsou vyhrazené plochy pro táboření, které poskytují jednoduché vybavení, jako jsou sprchy a toalety. Tato možnost vám umožní prozkoumat okolí nezávisle a strávit noc pod širým nebem.

Durrës je považován za jedno z nejhezčích albánských měst a nabízí nádherné pláže, starověkou historii a bohatou kulturní scénu. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, můžete si být jisti, že zde najdete vhodné ubytování pro vaši dovolenou v Albánii.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky