Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Džibutsko Foret du Day

Letenka Džibutsko Foret du Day


Foret du Day, čarující lesní oblast v srdci Džibutska, nabízí jedinečnou možnost prozkoumat bohatou biodiverzitu této exotické destinace. Letenka do tohoto krásného lesa je možností, jak se dostat až do tohoto ráje pro přírodní nadšence a dobrodruhy.

Džibutsko je malá země na východním pobřeží Afriky, která bývá často opomíjena turisty. Přestože je známé především jako průmyslový a logistický uzel v regionu, skrývá v sobě několik přírodních pokladů, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří i Foret du Day, který se nachází ve vnitrozemí země.

Les Foret du Day je jednou z největších přírodních rezervací v Džibutsku a domovem pestrobarevné fauny a flóry. Při procházce lesními stezkami lze spatřit vzácné druhy zvířat, včetně antilop Somali Oryx, gazel Thompsonových a dorcy černoocasých. Navštívit lze také jeskyně nabízející unikátní výhled na okolní krajinu. Ocelově modré nebe, oranžový písek a zelené kontrasty lesa se míchají do nádherného obrazu nedotčené divočiny.

Cestovat do Foret du Day vyžaduje zakoupení letenky do hlavního města Džibuti. Zde se nachází mezinárodní letiště, které nabízí spoje z různých částí světa. Po příletu do Džibuti, je nutné převést se do vnitrozemí. Doporučuje se pronajmout si automobil, protože to poskytuje nezávislost a flexibilitu při navštěvování Foret du Day.

Po krátké jízdě z Džibuti se otevírá obrovský lesní komplex Foret du Day. Návštěvníci se plaví na základnu v parku, kde si mohou vybrat z různých aktivit, včetně turistiky, přírodních procházek nebo pikniku ve stínu vzrostlých stromů. Kdo touží po větším dobrodružství, může se dokonce vydat na organizovanou expedici s místním průvodcem až do jeskyně.

Foret du Day je nejlepší navštívit v období sucha, které převládá od prosince do března. Teploty jsou příjemné a vegetace je na svém vrcholu. Během tohoto období mohou návštěvníci pozorovat mnoho druhů květin a ptáků, které oživují les svými zpěvy.

Pokud jste přírodní nadšenci nebo dobrodruzi hledající nové a vzrušující destinace, letenka do Foret du Day v Džibutsku by mohla být to pravé. Návštěva tohoto úchvatného místa nabízí nejen pohled na bohatství fauny a flóry, ale také příležitost prozkoumat jedinečnou kulturu a tradice Džibutska. Navíc, jakmile se ocitnete v lese Foret du Day, pocítíte, jaké je to být součástí skutečné divočiny a užívat si krásu neporušeného přírodního prostředí. Takže neváhejte, zažijte dobrodružství svého života a vydejte se na letenku do Foret du Day, Džibutsko.


Počasí Džibutsko Foret du Day


Džibutsko je malá africká země, která se nachází na východním pobřeží Afriky u Rudého moře. Tento kus země se může pochlubit různými přírodními krásami, mezi které patří i národní parky a rezervace. Jednou z těchto rezervací je Foret du Day, což je skvělé místo pro příznivce fauny a flóry.

Foret du Day se nachází na jihu země a je největším národním parkem v Džibutsku. Tento park je malý kout přírodního ráje, který se rozkládá na ploše přibližně 3 000 kilometrů čtverečních. Oblast je známá svým bohatstvím rostlinného a živočišného života a poskytuje domov mnoha druhům zvířat, jako jsou gazely, kočkodani, hyeny a mnoho dalších.

Vzhledem k blízkosti Rudého moře je klima v této oblasti poměrně teplé a suché. Léta jsou horká s průměrnými teplotami kolem 35 °C, zatímco zimy jsou mírnější s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Dešťové srážky jsou vzácné a většinou se vyskytují během období srážek, které trvá od června do září. Během tohoto období se les rozkvétá a přeměňuje se v zelenou oázu ve středu suchého klimatu.

Mezi nejznámější rostliny v oblasti patří akáciové stromy, doum palmy a baobaby. Tyto rostliny poskytují úkryt a potravu pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci a levharti. Les Foret du Day je také domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Navštívit Džibutsko a oblast Foret du Day je zážitek, který by neměl nikdo vynechat. Při procházce přírodou můžete zahlédnout rozmanité druhy zvířat, obdivovat krásu zeleného lesa a zapomenout na ruch moderního světa. Místní obyvatelé jsou milí a přátelští a rádi představí návštěvníkům krásy své země.

Pokud tedy plánujete cestu do Afriky a chcete objevit něco mimo obvyklé turistické trasy, Džibutsko a Foret du Day jsou ideálními místy k návštěvě. Uvidíte nádhernou africkou přírodu a zažijete jedinečný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Foret du Day


1. Co je Foret du Day?
Foret du Day je národní park nacházející se v Džibutsku.
2. Jaký je vstup do parku?
Vstup do parku je zdarma.
3. Jakou faunu a flóru najdeme v parku?
V parku lze najít různé druhy savců, jako jsou impala, gazely, hyeny a sloni, a různé druhy rostlin, jako jsou druhy akácií a baobabů.
4. Je do parku možné vstoupit bez průvodce?
Ne, návštěvníci parku musí být doprovázeni průvodcem.
5. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu parku?
Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období sucha mezi lednem a dubnem, kdy jsou teploty mírnější a průvodci snáze najdou zvířata.
6. Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
Ne, v parku nejsou žádné ubytovací možnosti. Návštěvníci musí zajistit ubytování v blízkých městech, jako je Džibuti nebo Tadjoura.
7. Jak se dostat do parku?
Park je přístupný vozidlem. Nejlépe je ho dosáhnout z města Tadjoura (asi 20 km vzdáleného od parku) nebo z Džibuti (asi 150 km vzdáleného).


Ubytování Džibutsko Foret du Day


Džibutsko Foret du Day je luxusní resort nacházející se v srdci Džibutského lesa v jihozápadní části Džibutska. Tento hotel poskytuje hostům především klid a pohodu, které si jiné ubytování v Džibutsku nemůže dovolit. Hotel nabízí mnoho služeb a aktivit a zároveň je přímo propojen se zdejším lesním parkem.

Jeden z nejvýznamnějších bodů Foret du Day je pláž a soukromá laguna. Hosté se mohou kochat panoramatickým výhledem na pevninsko-oceánský okraj. Ubytování je zajištěno v prostorných apartmánech, které poskytují soukromí, moderní vybavení a pohodlné postele.

Hotel poskytuje hostům mnoho prostoru k relaxaci. Hosté si mohou vychutnat masáže a wellness procedury v soukromých prostorech nebo si vychutnat osvěžující nápoj v bar u bazénu. Pro ty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou, existuje možnost návštěvy lesa, kde se mohou vydat na pěší nebo cyklistické túry.

V restauraci mohou hosté vychutnat širokou škálu kulinářských specialit. Hotel se zaměřuje na přípravu regionálních jídel a používá čerstvé a místní ingredience. Restaurace je otevřena po celý den a nabízí nejenovysokou kvalitu jídel a nápojů, ale také skvělý výhled na pláž a oceán.

Vzhledem ke své poloze je Džibutsko Foret du Day ideálním místem pro trávení dovolené pro lidi, kteří hledají klid a pohodu. Hosté si mohou užít vysokou kvalitu služeb a krásnou přírodu při pobytu v tomto krásném resortu.


Dovolená Džibutsko Foret du Day


Džibutsko, malá africká země ležící na východním pobřeží kontinentu, se stává stále populárnějším cílem turistů. Jedním z nejvíce ohromujících míst k návštěvě v této zemi je národní park Foret du Day.

Národní park Foret du Day je překrásným kouskem přírody s jedinečnou flórou a faunou. Rozkládá se na rozloze 20 000 hektarů a nachází se v blízkosti hlavního města Džibuti. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které se jinde jen obtížně najdou.

Mezi nejvíce zapamatovatelné obyvatele parku patří velké stádo slonů. Jejich počet se odhaduje na přibližně 300 jedinců, což je velmi vysoká hodnota, pokud vezmeme v úvahu, že v Džibutsku žije celkově jen asi 400 slonů. Sice je obtížné slony spatřit na první pohled, ale v parku se nachází několik výhledových bodů, odkud si je lze pozorovat.

Dalším pozoruhodným živočišným druhem je gazela vícebarvá, která je známá svou unikátní kožešinou a štíhlým tělem. Foret du Day je jedním z mála míst, kde je možné tuto vzácnou gazelu spatřit ve své přirozené divočině.

Rostlinný svět parku je rovněž ohromující. Zdejší lesy jsou domovem mnoha vzácných stromových druhů, jako je například strom růže, který je známý svým nádherným květem a léčivými vlastnostmi. Procházka mezi těmito krásnými stromy je opravdovým zážitkem.

Navíc lze v parku nalézt také mnoho zajímavých vodopádů, které jsou výsledkem řek, protékajících tímto územím. Tyto vodopády jsou přírodními skvosty, které stojí za navštívení.

Pro návštěvníky parku je k dispozici také několik tras pro pěší turistiku, na kterých si mohou návštěvníci užít příjemné procházky v přírodě a obdivovat její krásy. Je však důležité dodržovat pravidla ochrany přírody a nedotýkat se zdejších živočichů a rostlin.

Kromě samotného parku je Džibutsko také bohaté na kulturní dědictví, které stojí za to prozkoumat. Navštívit můžete například město Djibouti, kde se nachází různé historické památky, jako je stará mešita nebo historická čtvrť.

Celkově lze říci, že návštěva Džibutska a zejména národního parku Foret du Day je skvělou volbou pro ty, kteří rádi objevují krásu přírody a zároveň se zajímají o unikátní živočišný a rostlinný svět. Země nabízí jedinečné zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky