Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Jaký je vstup do chrámu Horuse v Edfu?

Vstup do chrámu Horuse v Edfu je možný pouze přes hlavní bránu, která se nachází na západní straně chrámu. Vstupné do chrámu se platí a je v ceně zahrnut průvodce, který vám poskytne informace o historii a architektuře chrámu.

Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu je otevřen v průběhu celého roku. Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období a svátcích. Obvykle je otevřen od 9:00 do 17:00 hodin.

Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu?

Hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu jsou obrovská socha Horuse, sály s bohatým uměleckým vybavením a scénami z egyptské mytologie. Kromě toho je zde i nádvoří, které je obklopeno sloupy a zdobeno freskami.

Jak se dostanu do chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu se nachází v horním Egyptě, asi 110 kilometrů jižně od Luxoru. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je taxi. Pokud cestujete z Luxoru, můžete se rovněž dostat do Edfu autobusem.

Můžu fotit uvnitř chrámu Horuse v Edfu?

Fotografování uvnitř chrámu Horuse v Edfu není povoleno. Pouze na některých místech, jako jsou nádvoří a oblast na začátku chrámu, jsou povoleny fotografie.

Je nutné respektovat nějaká pravidla při návštěvě chrámu Horuse v Edfu?

Při návštěvě chrámu Horuse v Edfu je důležité respektovat kulturu a zvyky země. Je třeba nosit slušné oblečení a také se nevyskytovat v chrámu nahý nebo v plavkách. Kromě toho je vhodné respektovat mír a ticho uvnitř chrámu.


Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí, která se pyšní teplým a slunečným počasím po většinu roku. A jedno z míst, kde můžete zažít toto nádherné počasí, je Edfu. Edfu je malé město v jihovýchodním Egyptě, které se nachází na břehu řeky Nil. Je známé svými úchvatnými památkami, především chrámem Horuse.

Edfu leží v provincii Asuán, která je jednou z nejsušších oblastí v Egyptě. Díky tomu je město ovlivněno velmi suchým a horkým klimatem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a během letních měsíců může dokonce přesáhnout 40 °C. Proto je důležité, abyste se oblekli v lehkých a volných šatech a měli s sebou dostatečné množství vody, abyste se před horkem ochránili.

Podobně jako většina oblastí v Egyptě, Edfu má také charakteristické období sucha a období dešťů. Období sucha trvá přibližně od září do května, kdy je počasí velmi suché a srážek je minimálně. V období dešťů, které trvá od června do srpna, můžete očekávat vyšší teploty a občasné přívalové deště. Srážky v této oblasti však zůstávají relativně nízké.

Navzdory horkému počasí a minimálním srážkám je Edfu vynikajícím místem k návštěvě, protože zde můžete prozkoumat ohromující chrám Horuse. Chrám je jedním z nejzachovalejších chrámů ve starověkém Egyptě a je zasvěcen bohu Horusovi, synovi Ísida a Ozirise. Když procházíte chrámem, můžete obdivovat nádhernou architekturu, se kterou byl postaven a detailní sochy a reliéfy na jeho stěnách.

Vzhledem k extrémnímu horkému počasí je nejlepší navštívit chrám Horuse brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnul největším teplotám. Ráno je také ideální čas pro fotografování, protože ranní světlo vytváří krásné odlesky na kamenných zdech chrámu.

Edfu je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o starověkou egyptskou historii a architekturu. Kromě chrámu Horuse si můžete také prohlédnout další památky, jako je chrám Sobek a Hathor v městě Kom Ombo, který se nachází nedaleko Edfu.

Ať už se rozhodnete navštívit Edfu kvůli jeho slunečnému počasí nebo úchvatnému chrámu, určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci a vody, abyste se uchránili před vysokými teplotami.


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, která skrývá mnoho historických a kulturních pokladů. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit, je město Edfu, které se nachází ve středním Egyptě. Edfu je známé především díky svému chrámu, který je jedním z nejlépe dochovaných chrámů v celém Egyptě.

Edfu je malé město ležící na západním břehu řeky Nil. Je to ideální destinace pro všechny, kteří se zajímají o egyptskou historii a kulturu. Hlavní atrakcí města je chrám Horuse, který je věnován egyptskému bohu Hora. Tento chrám je jedním z nejimpresivnějších chrámů starověkého Egypta a jeho stavba trvala přibližně 180 let. Dokončen byl kolem roku 142 př. n. l. Chrám je vynikajícím ukázkou egyptské architektury a zároveň poskytuje jedinečný náhled do minulosti.

Když přijdete ke chrámu Horuse, okamžitě vás ohromí jeho velikost a detaily. První částí chrámu je Velká brána, která vás zavede do druhého dvora. Zde se nachází slavný sloup s plemenem, který představuje symbolickou scénu boje mezi dobrem a zlem. Další významnou částí chrámu je Sancta Sanctorum, kde stojí sochy bohů Horuse a Hathor, ochránce boha. Je zde také velké množství hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry starověkého Egypta, je zde možnost ubytovat se v blízkosti chrámu. V Edfu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů a menších penzionů. Díky své blízkosti ke chrámu můžete snadno prozkoumat jeho okolí a prohlédnout si ho i ve východořímském období, kdy byl částečně zaplaven pískem.

Během svého pobytu v Edfu si také můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit, jako je kushari (směs různých druhů těstovin s rajčatovou omáčkou a cizrny) nebo ful medames (vařená vařená fazole s kořením a olivovým olejem). V blízkosti chrámu se také nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční egyptské jídlo.

Edfu je také ideálním výchozím bodem pro další objevování egyptských památek. V blízkosti se nachází města Luxor a Asuán, která jsou plná dalších starověkých chrámů a památek. Můžete se také projet na feluce po Nilu a prozkoumat krásnou egyptskou krajinu.

Navštěva Edfu je jedinečnou příležitostí zažít skvělé spojení egyptské historie, kultury a pohostinnosti. Ubytování blízko chrámu Horuse vám umožní prozkoumat tento úžasný chrám a zároveň si užít klidný a relaxační pobyt v této části Egypta. Pokud se zajímáte o egyptskou historii, neměli byste si tento klenot mezi egyptskými památkami nechat ujít.


Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je jednou z nejstarších civilizací na světě a nabízí mnoho atrakcí pro milovníky historie, kultury a dobrodružství. Mezi jednu z nejzajímavějších destinací v Egyptě patří město Edfu, které se nachází na břehu řeky Nilu. Edfu je domovem jednoho z nejzachovalejších starověkých egyptských chrámů, chrámu boha Horuse.

Chrámový komplex Horuse je nejen hřbitovem faraonů z období Ptolemaiovců, ale také jedním z nejlépe zachovaných a nejlépe restaurovaných chrámů ve starověkém Egyptě. Jeho stavba začala za vlády Ptolemaia III v roce 237 př. n. l. a byla dokončena až za vlády Kleopatry VII okolo roku 57 př. n. l.

Chrámový komplex se nachází v obrovském opevněném areálu, který je obklopen vysokými zdmi. Jejich účelem bylo chránit svaté místo před pohanskými invazemi. Hlavní budovou komplexu je samotný chrám, který byl zasvěcen slunečnímu bohu Horovi.

Chrámový komplex je obklopen sloupovými chodbami a síněmi s bohatou výzdobou. Stěny a sloupy jsou pokryty reliéfy, které líčí příběhy z egyptské mytologie a historie. Nejvýraznější částí chrámu je průčelí chrámu, které je zdobeno obrovskými sochami boha Horuse. Tyto sochy jsou známé pro svou neuvěřitelnou detailnost a dokonalé zpracování.

Vnitřek chrámu je stejně impozantní jako jeho exteriér. Uvnitř se nacházejí malé síně, kaple a svatyně, které hostí obrazy bohů a faraonů. K jedení nejzajímavějších částí chrámu patří chrámová knihovna, která sloužila jako úložiště starověkých egyptských papyrů.

Pro návštěvníky, kteří by chtěli lépe poznat egyptskou historii a kulturu, je možné si najmout průvodce, který vás bude provázet po celém chrámu a vysvětlí vám význam jednotlivých míst a reliéfů. Je tu také možnost si prohlédnout archeologické nálezy a artefakty, které byly nalezeny v okolí chrámu.

Kromě návštěvy chrámu boha Horuse je výlet do Edfu také skvělou příležitostí prozkoumat okolí a zažít pravou atmosféru egyptského venkova. Město Edfu je plné malebných uliček, tržišť a historických památek. Nedaleko města se nachází také chrám bohyně Hathor v Dendereh, který stojí za návštěvu.

Celkově vzato, návštěva Edfu a jeho slavného chrámu boha Horuse je jedinečnou zážitkem, který se nedá srovnat s ničím jiným na světě. Ponořte se do starověkého Egypta, prozkoumejte jeho bohatou historii a obdivujte architektonické genialitu starověkých Egypťanů.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je jednou z nejzajímavějších destinací pro milovníky historie a archeologie. Pokud máte rádi starověké civilizace a chcete navštívit něco skutečně unikátního, pak byste neměli vynechat návštěvu chrámu Horuse v Edfu.

Edfu se nachází ve středním Egyptě, na západním břehu Nilu. Město je především známé díky svému impozantnímu chrámu, který je věnován bohu Horusovi, bohu nebe a ochránce faraonů. Chrám Horuse je jedním z nejlépe zachovalých egyptských chrámů a je příkladem typické egyptské architektury.

Začátky chrámu Horuse sahají do období Ptolemaiovců, kteří v Egyptě vládli po dobu tří století. Ptolemaiovská dynastie byla řeckého původu, ale brzy se začala tolik ovlivňovat místní egyptskou kulturou a náboženstvím. Chrám Horuse je důkazem tohoto spojení, protože kombinuje egyptskou a řeckou architekturu a umění.

Při vstupu do chrámu Horuse se návštěvníci setkají s obrovskými sloupy a nádhernými reliéfy, které líčí různé egyptské mýty a legendy. Vnitřek chrámu je plný koridorů, dvorů a svatyní, které sloužily různým účelům. Nejzajímavější částí chrámu je svatyně, kde se nachází socha boha Horuse. V místnosti před svatyní se nachází také sloup, který byl použit pro posvátné obřady.

Co dělá chrám Horuse ještě více fascinujícím, je jeho stavba. Během vaší návštěvy si můžete všimnout různých stavebních technik, které byly použity při stavbě chrámu. Například kameny byly přesně vyřezány a spojovány tak, že mezi nimi není žádný prostor.

Kromě samotného chrámu je Edfu také skvělým výchozím bodem pro objevování okolních památek a zajímavostí. V blízkosti se nachází například chrám Sobekova a chrám Hathor, které jsou také velmi působivé a stojí za návštěvu.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Edfu do svého plánu. Chrám Horuse je jedním z nejvýznamnějších historických památek Egypta a jeho návštěva vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Stačí si pořídit letenku a vydat se do této nádherné destinace, plné tajemství a krásy starověkého Egypta.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky