Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Fayum Oasis

Dovolená Egypt Fayum Oasis


Egyptské Fayum Oasis se nachází přibližně 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které můžete v Egyptě navštívit během své dovolené. Tento region je známý svou ohromující přírodou, historií a je domovem mnoha fascinujících archeologických nalezišť.

Fayum Oasis je jedním z největších oázových komplexů na světě a prvními stopami lidské civilizace se zde můžeme vrátit až do doby Starověkého Egypta. Na březích jezera Qarun, které je srdečním místem regionu, se nachází mnoho archeologických nalezišť. Například můžete navštívit archeologickou lokalitu Karanis, která byla kdysi prosperujícím římským městem. Zde si můžete prohlédnout dobře zachovalá zbytky starověkých domů, kostelů a římských lázní.

Dále se můžete vydat do stavě dcery Cheopsova, nejslavnější monarcha Starověkého Egypta. Pyramidy ve Fajúmu jsou menší než ty, které najdete v Gíze, ale mají své osobité kouzlo. Jediná zachovalá pyramidová stavba, texty na zdech a chrámu s názvem Lahun.

Jedním z nejkrásnějších míst oázy je také chrám Medinet Madi, který je starý přibližně 2000 let a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na okolní krajinu. Po prohlídce chrámu doporučuji zaplavat si v oázových jezerech nebo se projet na koni po okolním kraji.

Pokud máte zájem o zkoumání fauny a flory regionu, můžete navštívit přírodní rezervaci Wadi El-Hitan, která je také známá jako Údolí velryb. Je to chráněná oblast, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Rezervace poskytuje útočiště pro různé vzácné druhy rostlin a zvířat, včetně fosilií předhistorických velryb, které byly objeveny v této oblasti.

Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je sladké ovoce, především fíky a meruňky, stejně jako tradiční egyptská jídla. Jedinečnými zážitky jsou také tradiční trhy, kde můžete nakupovat místní výrobky a suvenýry.

Celkově vzato, návštěva Fayum Oasis je skvělým způsobem, jak objevovat krásy Egypta mimo tradiční turistické trasy. Tato úchvatná oáza nabízí nejen ohromující přírodu, fascinující archeologická naleziště a rozmanité zážitky, ale také vám umožní ochutnat místní kulturu a tradice.


Počasí Egypt Fayum Oasis


Egyptská oáza Fayum je jedním z nejvíce fascinujících míst v Egyptě. Nachází se zhruba 85 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jednou z nejstarších obydlených oblastí na světě. S rozlohou okolo 1 827 kilometrů čtverečních má oáza rozmanité a zajímavé klima.

Fayum Oasis se nachází v hornatině nad částí nížinné pánve, která je pokryta vrstvou solanka zahloubenou do fosilního říčního dna. Tato oáza je také známá pro svůj unikátní systém vodních kanálů, zvaný Bahr Yussef, který byl vybudován již v době faraonů a dodnes slouží jako zdroj zavlažování zemědělského půdního pozemku.

Klima oázy Fayum je typické pro oblast Středozemní moře, takže je zde mírnější počasí než v ostatních oblastech pouště Saúdské Arábie. Teplota v zimě se pohybuje kolem 20 °C a v létě dosahuje až 40 °C. Srážky jsou zde vzácné, s průměrnými srážkami okolo 50 mm ročně.

Jaro a podzim jsou nejkrásnější období v Fayumu. Během těchto měsíců je klima příjemné a teplota je mírná. Květiny i stromy rozkvétají a celá oáza žije. Je to ideální doba pro návštěvu oázy a procházky po místních zemědělských polích a vavřínových lesích.

Léto je období, kdy teploty stoupají na nejvyšší úrovně a většina lidí se vyhýbá dnešnímu horku. Ale i přestože je vedro, můžete si stále užívat krásy oázy - v oáze je mnoho palmových hájů a pláží, kde se můžete koupat a osvěžovat ve vodě.

Zima je v Fayumu chladnější a teploty mohou klesnout na 10 °C přes noc. Oáza však stále zůstává zelená a přitažlivá. Místní lidé využívají zimu k zemědělským pracím a pro turisty je to ideální doba k objevování starodávných památek a monumentálních staveb, které se nacházejí v této oblasti.

Celkově vzato, čas návštěvy Fayumu závisí na vašich preferencích a co chcete zažít. Každé roční období nabízí své výhody a krásy. Ať už se rozhodnete a když navštívíte tuhle oázu, budete odměněni krásnou přírodou a fascinující historií, které v této oblasti existují.


Ubytování Egypt Fayum Oasis


Egypt je země plná zázraků, které doslova oplývají historií. Jedno z nejúžasnějších míst, které bychom určitě neměli přehlédnout, je Fayum Oasis.

Fajjum, jak je místní oáza také nazývána, se nachází přibližně 100km jihozápadně od Káhiry. Toto krásné místo je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout od městského shonu a prožít relaxaci v klidu a pohodě. Oblasti v okolí oázy jsou plné zeleně, což vytváří nádherný kontrast se suchým a prašným okolím.

Fayum Oasis není jen přírodní zázrak, ale také nabízí mnoho historických a kulturních památek. Zdejší muzeum je jedno z nejlepších v celém Egyptě a nabízí návštěvníkům příležitost vidět mnoho artefaktů ze starověkého Egypta. Mezi zajímavé památky v blízkosti oázy patří jezero Qarun a pyramida Hawara – obě jsou velmi významné historické památky.

Pokud se rozhodnete navštívit Fayum, budete potřebovat ubytování. Existuje zde mnoho možností – správný výběr je závislý na vašem rozpočtu a preferencích.

Pětihvězdičkový hotel Tunis Village je jedním z nejlepších hotelů v této oblasti. Nabízí nádherné ubytování se všemi moderními doplňky a pohodlím. Hotel má také nádhernou zahradu, kde si můžete odpočinout a užít si klid.

Další možností jsou menší hotely, včetně hotelu Tamra, který nabízí pěkné a útulné pokoje za rozumnou cenu.

Pokud hledáte něco menšího a rodinného, máte možnost zůstat v oázových ansámblech. Tyto ubytovací zařízení nabízejí tradiční arabské pokoje, které jsou vybaveny základními potřebami, jako jsou postele, stůl a židle. Kromě toho jsou zde k dispozici další pohodlí, jako jsou společné koupelny a kuchyň.

Ceny ubytování v Fayum Oasis se liší v závislosti na typu ubytování, které si vyberete. Nicméně, vzhledem k tomu, že oblast není příliš turistická, jsou ceny celkově poměrně přijatelné.

Celkově lze říci, že Fayum Oasis je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Můžete zde objevovat historické památky a užívat si nádherné přírody, zatímco se odpočíváte v krásném ubytování. Výběr ubytování by měl být založen na vašich potřebách a rozpočtu. Nicméně, bez ohledu na to, kde zůstanete, je jisté, že vás oáza Fayum uchvátí svou krásou a klidem.


Letenka Egypt Fayum Oasis


Egyptská oáza Fayum je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Egyptě. Leží přibližně 60 kilometrů jihozápadně od Káhiry a představuje úchvatnou kombinaci lagun, jezer, palmových hájů a historických památek. Díky své jedinečné přírodě a bohaté historii je tato oáza jednou z nejžádanějších turistických destinací v zemi Nilu.

Fayum byla osídlena již před tisíci lety a stala se důležitým zemědělským centrem. Rozsáhlý zavlažovací systém napájený z Nilu zde umožňoval pěstování obilí, ovoce a zeleniny, což oázě zaručovalo bohatství a prosperitu. Dnes je možné vidět zbytky starověkých kanálů a zavlažovacích hrází, které jsou svědky kdysi úrodného zemědělského systému.

Kromě svých přírodních krás a historických památek je Fayum také domovem fascinujících archeologických nalezišť. Nejvýznamnějším z nich je chrám Sobk a soubor pyramid z období Střední říše. Sobk, egyptský bůh představující sílu a přemnožování, byl uctíván v této oblasti a jeho svatyně byla místem náboženských obřadů a poutí. Pyramidy naopak sloužily jako hrobky významných úředníků a aristokratů.

Pro turisty je drobným odpočinkem z mnoho hodin strávených v pyramidách nebo archeologických nalezištích návštěva jezera Quarun. Jedná se o největší slané jezero v zemi Nilu a je známé díky svým zázračným léčivým minerálním pramenům. Místní obyvatelé uvádějí, že koupel ve vodách jezera může pomoci při léčení kožních problémů, revmatismu a dalších zdravotních obtíží.

Dalším lákadlem oázy Fayum je moderní město Fayum, které se rozkládá na břehu jezera Quarun. Toto město nabízí širokou škálu ubytování a restaurací, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Místní trhy jsou plné čerstvého ovoce, zeleniny, koření a dalších pokrmů, které ocení jak místní obyvatelé, tak i turisté.

Letenky do Egypta, konkrétně do oázy Fayum, jsou snadno dostupné z různých částí světa. Mezinárodní letiště Káhira je hlavním vstupním bodem a odtud se dá dostat do oázy buď autem, také vlakem nebo moderními autobusy. Díky své poloze nedaleko Káhiry je oáza Fayum také oblíbeným výletním cílem pro turisty, kteří se chystají navštívit pyramidy a další historická místa.

V noci je oáza Fayum osvětlená tisíci hvězdami a nabízí pozorování nebeských jevů jako žádné jiné místo na světě. Jasně viditelná obloha poskytuje možnost seznámit se s arabským nočním životem a zároveň přispívá k jedinečné atmosféře oázy.

Pokud plánujete cestovat do Egypta, nezapomeňte na návštěvu oázy Fayum. Toto tajemné místo nabízí kombinaci přírodních krás, bohaté historie a fascinujících archeologických nalezišť. Letenky do Fayumu jsou snadno dostupné a odměnou za vaši cestu budou nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Fayum Oasis


1. Co je to Fayum Oasis?

Fayum Oasis je rozsáhlá oáza v Egypě, která leží asi 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry. Je to jedno z nejstarších osídlení v Egyptě a bylo využíváno už od starověku až do současnosti.

2. Jak se dostaneš do Fayum Oasis?

Fayum Oasis je snadno dostupné z Káhiry a můžeš se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Co můžu vidět v Fayum Oasis?

V Fayum Oasis najdeš velké množství památek, jako například: pyramidy, chrámy, křižovatky karavan, hrobky a další archeologicky významné lokality. Můžeš také prozkoumat přírodní krásy oázy, jako jsou jezera a lesy.

4. Jakým způsobem mohu prozkoumat Fayum Oasis?

Prozkoumat Fayum Oasis můžeš pěšky, na koni, na velbloudech nebo na kole. Můžeš si najmout místního průvodce, který ti ukáže nejlepší místa a zodpoví tvé otázky.

5. Je Fayum Oasis bezpečné místo k návštěvě?

Fayum Oasis je obecně bezpečné místo k návštěvě, ale je důležité být obezřetný a dodržovat bezpečnostní opatření jako kdekoli jinde v Egyptě. Je dobré mít informace o místních zvycích a kultuře a dodržovat zvyklosti vztahující se k oblečení a chování.

6. Jaká je nejvhodnější doba roku k návštěvě Fayum Oasis?

Nejlepší čas k návštěvě Fayum Oasis je na jaře nebo na podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké a nejsou ani příliš nízké. V létě mohou být teploty extrémně vysoké a v zimě může být chladno.

7. Co si vzít s sebou na cestu do Fayum Oasis?

Na cestu do Fayum Oasis si vezmi pohodlné oblečení, klobouk proti slunci, krém na slunce, dostatek vody a občerstvení, fotoaparát, klíček od pokoje a peníze. Můžeš si také vzít mapu a průvodce.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky