Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Hurghada El Gouna

Dovolená Egypt Hurghada El Gouna


Hurghada a El Gouna - dvě perly egyptského pobřeží Rudého moře

Egypt se pyšní nádhernými přírodními scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou je Hurghada, která leží na východním pobřeží země. Tato živá a pulzující destinace nabízí krásné pláže, bohatý podmořský svět a mnoho dalších atrakcí.

Hurghada je známá svými dlouhými písečnými plážemi a průzračným mořem. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Místní korálové útesy a pestrobarevné ryby jsou skutečným dobrodružstvím pro všechny návštěvníky. Hurghada také nabízí bohatou nabídku luxusních letovisek, hotelů a resortů s prvotřídními službami, které potěší i ty nejnáročnější cestovatele.

Pro ty, kteří si potřebují odpočinout a relaxovat, je tu El Gouna - malebné letovisko ležící jen 22 kilometrů od Hurghady. Toto moderní město bylo plánováno jako turistická oáza, která nabízí klidné prostředí, luxusní ubytování a prvotřídní vybavení. El Gouna je známá svými nádhernými plážemi s měkkým bílým pískem a azurově modrým mořem. Kromě klasických vodních sportů zde můžete objevovat tajemství podmořského života na organizovaných potápěčských výletech.

El Gouna nenabízí jen slunné pláže a vodní radovánky, ale také světově proslulé golfové hřiště s 18 jamkami. Fanoušci golfu mohou zkoušet své dovednosti na profesionálně navrženém hřišti s výhledem na Rudé moře.

V obou destinacích se můžete těšit na místní gastronomii, která láká svou rozmanitostí chutí a vůní. Egyptské speciality jako kebab, falafel, hummus a kousků bákla vykouzlí na vašem jazyku explozi chutí.

Hurghada i El Gouna mají také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevit při návštěvě místních archeologických nalezišť, starých mešit a klášterů. Blízkost starověkých egyptských památek jako je Luxor s chrámem Karnak a Údolím králů, a město Káhira s pyramidami v Gíze, nabízí fascinující možnosti pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii této země.

Hurghada a El Gouna jsou ideálními destinacemi pro dovolenou pro všechny, kdo hledají kombinaci relaxace na pláži, adrenalinových zážitků větrem a vodou, a také pro ty, kteří touží po objevování úchvatných historických památek. Země se čtyřicetitisícový obyvatelstvem Hurghady připravena na příjezd návštěvníků a nabízí prvotřídní služby, které budou uspokojovat potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.


Letenka Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je známý svými překrásnými plážemi a úchvatným podmořským světem. Oblast Hurghada a její sousední město El Gouna patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce v této regionu a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele.

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta, přibližně pět hodin jízdy od Káhiry. Oblast je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře a bohatým podmořským světem. Díky příjemnému klimatu a teplému moři je Hurghada oblíbeným letoviskem pro milovníky pláže a vodních sportů. Na pobřeží je možné si pronajmout šnorchlovací vybavení nebo se vydat na potápění a objevovat barevné korálové útesy a tropické ryby.

El Gouna je malebné město nedaleko Hurghady, které bylo vybudováno jako luxusní rekreační středisko. Město je rozděleno na několik umělých ostrovů, které jsou propojeny mosty a kanály. El Gouna nabízí nádherné pláže, luxusní hotely, prvotřídní restaurace a exkluzivní obchody. Pro milovníky golfu je zde jeden z nejlepších golfových hřišť v Egyptě. Město je také známé svou bohatou nabídkou kulturních akcí, jako jsou mezinárodní filmové festivaly a umělecké výstavy.

Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nevyhnutelně se musíte vydat na výlet do pouště Sinai nebo si prohlédnout památky starověkého Egypta v Luxoru. V Hurghadě se také nachází mnoho trhů, kde můžete nakoupit místní suvenýry, jako jsou tradiční tkaniny, koření a keramika.

Pro cestovatele, kteří milují adrenalinové aktivity, je v Hurghadě dostupná i možnost vyjet si na quadbike či si zasurfují na vlnách na prknech windsurfingové školy. Milovníci historie se zase mohou vydat na výlet do blízkých starověkých egyptských chrámů a památek, jako je Kom Ombo nebo Karnak.

Letenky do Hurghady a El Gouny jsou často dostupné za velmi příznivé ceny, zejména v obdobích mimo hlavní sezónu. Můžete si vybrat z různých leteckých společností, které nabízejí přímořské destinace v Egyptě.

Při rezervaci letenky je dobré také zkontrolovat aktuální bezpečnostní informace a zdravotní situaci v dané oblasti. Je důležité se informovat, zda nedošlo ke změnám v důsledku politické situace nebo epidemiologických opatření.

Pokud toužíte po dovolené, která nabídne nejen relaxaci na pláži, ale i možnost objevovat fascinující podmořský svět nebo starověkou historii, Hurghada a El Gouna jsou pro vás ideální destinací. Tato oblast Egypta vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný dovolenou.


Počasí Egypt Hurghada El Gouna


Egyptská destinace Hurghada a nedaleká El Gouna jsou známé svým teplým a slunečným počasím po většinu roku. Tato oblast leží na východním pobřeží Rudého moře a je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláží a vodních aktivit.

Počasí v Hurghadě a El Gouně je ovlivněno pouštním podnebím. Celkově je zde velmi horko s vysokými teplotami po většinu roku. Nejnižší teploty lze očekávat v zimě, kdy se pohybují kolem 18-20°C. Naopak v letních měsících může teplota stoupat až k 40°C, což z ní činí ideální zimní útočiště pro ty, kteří hledají teplé podnebí.

Srpen a září jsou nejteplejšími měsíci, kdy teploty mohou dosáhnout až 45°C. V těchto obdobích je důležité dbát na hydrataci a chránit se před slunečním zářením. Mořská voda má většinu roku příjemnou teplotu kolem 25-30°C, což umožňuje plavání a potápění i v zimě.

Hurghada a El Gouna jsou také známy svou minimální srážkovou činností, obzvláště v létě. Občasné deště mohou přijít především v zimních měsících, ale jsou obvykle krátkodobé a snadno přežitelné. Celkově vzato, slunečné a suché počasí je charakteristické pro tuto oblast.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám je Hurghada a El Gouna ideální destinací pro dovolenou na pláži a vodní aktivity. Mohou zde turisté užívat sluneční koupání na krásných plážích, šnorchlování a potápění v jedinečném podmořském světě Rudého moře. Existuje také možnost windsurfingu, vodního lyžování a mnoha dalších vodních sportů.

Kvůli horkému letnímu počasí mohou být některé aktivity omezené nebo doporučené jen v ranních nebo večerních hodinách. Je také vhodné se vyhýbat přímému slunci během nejteplejších hodin dne a dbát na správnou opalovací krém, pláže ve městě jsou dobře vybaveny slunečníky a lehátky.

Výhodou Hurghady a El Gouny je, že tato oblast nabízí slunečné počasí prakticky celý rok a turisté se mohou těšit na teplé a příjemné podnebí. To z nich činí oblíbené destinace pro dovolenou a relaxaci na pláži.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Gouna


1. Jak se dostaneš z letiště do Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Po příletu na letiště v Hurghadě existuje možnost využít místní taxislužby, pronajmout si auto nebo využít nabízené transfery pořádané cestovními kancelářemi.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Cena taxi služby z letiště do Hurghady/El Gouny se může lišit v závislosti na dohodě s řidičem, vzdálenosti a případných poplatcích. Doporučuje se předem dohodnout cenu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od října do května, kdy je teplota příjemná a teplo. Během léta mohou být teploty velmi vysoké.

4. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity a atrakce v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity a atrakce patří potápění a šnorchlování v korálových útesech Rudého moře, výlety na ostrov Giftun, jízda na čtyřkolkách v poušti, návštěva Hurghadského akvária a Noční poutě.

5. Jaká je místní měna v Egyptě a kde lze směnit peníze?
Odpověď: Místní měnou je egyptská libra (EGP). Peníze lze směnit v bankách, směnárnách a v některých hotelech. Doporučuje se vyhnout směně peněz na černém trhu a platit kartou tam, kde je to možné.

6. Má Hurghada/El Gouna pláže?
Odpověď: Ano, Hurghada/El Gouna nabízí krásné pláže s bílým pískem a korálovými útesy. Většina hotelů disponuje soukromými plážemi, ale jsou také k dispozici veřejné pláže.

7. Jaké jsou tepelné podmínky v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Teploty v Hurghadě/El Gouně se liší v průběhu roku. V létě mohou teploty přesahovat 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 °C. Voda v Rudém moři se drží teplot kolem 25-30 °C.

8. Jak je to s bezpečností v Hurghadě/El Gouně?
Odpověď: Hurghada/El Gouna jsou považovány za relativně bezpečné destinace pro turisty. Nicméně, jako v kterémkoliv jiném cestovním místě, je vhodné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je například nechávat cennosti v hotelovém trezoru a sledovat své osobní věci. Zároveň je vždy vhodné sledovat aktuální cestovní rady a upozornění.


Ubytování Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je zemí, kterou každoročně navštěvuje mnoho turistů. Velkou část z nich láká slunečné počasí, úžasná pláže a luxusní ubytování. Pokud hledáte svoji ideální dovolenou za rozumnou cenu, může být dobré zaměřit se na města jako Hurghada a El Gouna.

Hurghada

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších turistických měst v Egyptě. Nachází se na pobřeží Rudého moře, a nabízí mnoho zajímavých aktivit jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry nebo jednotlivce. Mezi oblíbené aktivity patří potápění, šnorchlování, plavba lodí nebo vodní sporty.

V Hurghadě najdete také mnoho luxusních hotelů, které vám poskytnou kvalitní ubytování pro vaši dovolenou. Některé z nich mají vlastní soukromou pláž a nabízejí all-inclusive služby. Pokud byste však raději zůstali uvnitř města, můžete si vybrat mezi mnoha hotely v centru. Tyto hotely často nabízejí ideální polohu, z které se dají snadno navštívit místní atrakce.

El Gouna

El Gouna je dalším oblíbeným turistickým městem v Egyptě. Leží asi 22 km severně od Hurghady a je známý svým zeleným a přátelským prostředím. Má stále rostoucí počet hotelů a vil, které nabízejí svým hostům luxusní ubytování.

Mnoho hotelů a vil v El Gouně nabízí výhled na moře, soukromé pláže a prvotřídní služby. Mezi nejoblíbenější aktivity v El Gouně patří potápění, šnorchlování a vodní sporty. El Gouna také nabízí několik golfových hřišť a projížďky na loďkách okolo městských kanálů.

Nakonec

Egypt je zajímavou a kouzelnou zemí. Hurghada a El Gouna jsou dvě města, které stojí za návštěvu. Nabízejí mnoho různých zážitků, které se budou líbit jak rodinám, tak i jednotlivcům. Místní hotely a vily poskytují vynikající ubytování za rozumné ceny. Pokud plánujete svou další dovolenou, určitě byste měli uvažovat o Hurghadě nebo El Gouně jako o své destinaci.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky