Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Taba Dahab

Ubytování Egypt Taba Dahab


Egypt je velmi populární turistickou destinací a nabízí širokou škálu možností ubytování. Jedním z oblíbených míst pro turisty je Taba Dahab, což je malebné město v Egyptu s nádhernými plážemi a bohatým kulturním dědictvím.

V Taba Dahab je možné najít různé typy ubytování pro každý rozpočet a preference. Turisté si mohou vybrat mezi luxusními pětihvězdičkovými hotely, all-inclusive středisky nebo menšími rodinnými hotely a apartmány. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít zaručeně přístup k neuvěřitelným plážím a aktivitám, které Taba Dahab nabízí.

Luxusní hotely v Taba Dahab jsou známé svým prvotřídním servisem a bohatými vybavenostmi. V těchto hotelech se nacházejí bazény, lázně, restaurace a bary, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, takže si můžete užívat slunečních paprsků a modrého moře přímo před svým pokojem.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a soukromí, jsou tu také apartmány a menší hotely v Taba Dahab. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a moderní vybavení s možností vlastního vaření. Mnoho z nich se nachází jen pár kroků od pláže nebo mají vlastní soukromé pláže, takže si můžete užívat klidné a relaxační dovolené.

Pokud hledáte více dobrodružné ubytování, můžete zvolit také kempování. V Taba Dahab jsou k dispozici kempy, ve kterých si můžete postavit stan a prožít nezapomenutelnou dovolenou pod hvězdami. Kempy obvykle nabízejí základní vybavení a možnost grilování, takže se můžete ponořit do přírody a zažít autentický egyptský zážitek.

Všechna ubytování v Taba Dahab mají výhodu blízkosti k unikátním atrakcím. Město je známé svými fantastickými šnorchlovacími a potápěčskými lokalitami, kde můžete objevovat pestrý život pod vodou. V blízkosti se také nachází hora Sinai, kterou můžete vylézt, abyste se kochali úchvatnými výhledy na poušť a Rudé moře.

Taba Dahab je skvělým místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat na pláži, objevovat podmořský svět nebo se ponořit do egyptské kultury a tradic. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete zaručeně mít nezapomenutelný pobyt v této exotické destinaci.


Počasí Egypt Taba Dahab


Egypt je jednou z nejžhavějších destinací na světě a často se může stát, že si tam přijedete užít prázdniny za slunečného počasí a vody na dovolenou. Pokud se rozhodnete navštívit Taba a Dahab, dvě města, které se nacházejí na jihu Sinajského poloostrova, připravte se na horká a suchá léta a mírná a příjemná zimní období.

Letní měsíce (červenec až září) jsou nejteplejší v roce a teploty mohou dosahovat až 40 °C. Tato doba je také charakteristická vysokou vlhkostí vzduchu, což může být v kombinaci s vyššími teplotami velmi obtížné. V době letních prázdnin může být na místech jako jsou Taba, Dahab a Sharm El-Sheikh velmi rušno, protože se tam sjíždí tisíce turistů z celého světa, kteří chtějí užít si koupání v moři a sluneční záření.

Jarní a podzimní měsíce (březen až květen a říjen a listopad) nabízejí mírnější teploty. Denní teploty se pohybují kolem 22-28 °C a stále je možné si vychutnat krásný slunečný den. V noci se teploty snižují na 12-18 °C, což poskytuje příjemné snídani a večery na pláži.

V zimní sezóně (prosinec až únor) mohou být teploty dostatečně chladné na to, aby se mohly nachladit na několik stupňů pod bod mrazu. Denní teploty se pohybují okolo 20 °C, ale v noci se mohou snížit na 5-10 °C.

Vzhledem k tomu, že je Taba a Dahab regionem pouště, srážky jsou velmi vzácné, což znamená, že se budete muset spoléhat na desítky odstínů krému na opalování a dostatečně velké množství vody, abyste se vyhnuli dehydrataci.

V Taba a Dahab se může v létě objevit větrový fenomén známý jako "Khamsin", kdy se silný vítr vynořuje z pouště a prvních několik dní zanechává silné písečné bouře a zakršlené teploty.

Vzhledem k suchému klimatu je návštěva Taba a Dahab vhodná pro celoroční dovolenou. Avšak, pokud není vaším cílem utíkat před chladnými zimami většiny světa, doporučuje se návštěva v období od října do května, kdy teploty jsou příjemné a méně rušné. Pokud cestujete v létě, zvažte, že si můžete zarezervovat místo na pláži, které nebudete sdílet s mnoha dalšími návštěvníky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Dahab


1. Je Egypt Taba Dahab bezpečné místo k návštěvě?
Ano, Egypt Taba Dahab je obvykle považován za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální cestovní bezpečnostní zprávy a dodržovat pokyny vlády a místních úřadů.

2. Jak se nejlépe dostat do Egypta Taby Dahab?
Nejčastější cesta je letecky přiletět na mezinárodní letiště Sharm el-Sheikh a odtud se vydat na cestu po silnici do Dahabu. Existuje také možnost doletět na letiště Taba a přejet si do Dahabu taxíkem nebo autobusem.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Egyptě Taby Dahab?
Některé z nejlepších pláží v Dahabu jsou Blue Hole, Lighthouse Reef, Eel Garden a Laguna Beach. Tyto pláže jsou oblíbené mezi potápěči a šnorchlaři díky svému úžasnému podmořskému světu.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity v Egyptě Taby Dahab?
Mezi oblíbené aktivity v Dahabu patří potápění, šnorchlování, windsurfing, kiteboarding, skalní lezení, pouštní safariny a jízda na kamelech. Existuje také mnoho možností pro relaxaci a wellness, jako je masáže a jóga.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Egyptě Taby Dahab?
Mezi nejlepší restaurace v Dahabu patří restaurant Ali Baba, Nesima Restaurant, El Dorado Resturant a Mashrabiya.

6. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Egypta Taby Dahab?
Nejlepší doba k návštěvě Egypta Taby Dahab je obvykle od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a nevládne velké množství turistů. Letní měsíce jsou velmi horké a suché.

7. Jaká je místní měna v Egyptě Taby Dahab a jak se nejlépe platí?
Místní měnou je Egyptská libra (EGP). Nejlepší je mít při sobě hotovost, ale v některých restauracích a hotelech je také možné platit platební kartou nebo vyměnit peníze na místní směnárně.

8. Jaký je časový posun v Egyptě Taby Dahab?
Egypt Taba Dahab se nachází v časové zóně UTC+2.

9. Co si mám vzít s sebou na dovolenou do Egypta Taby Dahab?
Doporučuje se vzít si s sebou lehké a volnější oblečení pro horké počasí, plavky, opalovací krém s vysokým SPF, šnorchlovací vybavení, perník nebo svačinu pro pustinné výlety a dostatek pití, abyste zůstali hydratovaní.

10. Jaké jsou nejpopulárnější památky k návštěvě v Egyptě Taby Dahab?
Mezi populární památky v blízkosti Dahabu patří hory Sinaj a jejich vrchol Mt. Sinai, klášter sv. Kateřiny, Modrá díra a starověký nabatejský chrám v Nitru.


Letenka Egypt Taba Dahab


Taba Dahab je malebné město a turistické letovisko ležící na východním pobřeží Sinajského poloostrova, v Egyptě. Tato oblast je známá svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a skvělými podmínkami pro potápění. Díky své poloze nedaleko Izraele a Jordánska se zde mísí různé kultury a tradice, což dodává městu zvláštní atmosféru.

Hlavním tahákem Taby Dahab jsou světoznámé potápěčské lokality, především Modrá díra, která je jednou z nejpopulárnějších na světě. V této potápěčské destinaci se potápěči mohou těšit na jedinečnou faunu a flóru podmořského světa, včetně různých druhů korálů, ryb a mořských želv. Kromě potápění můžete také využít kiteboarding a windsurfing, díky silným větrům, které jsou v oblasti celoročně.

Dalším lákadlem je město Dahab, které se nachází jen pár kilometrů od Taby. Dahab je oázou klidu a pohody, ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Své jméno získalo díky svým pramenům sladké vody, což je raritou v této pouštní oblasti. Turisté mohou prozkoumávat město, jehož atmosféru tvoří barevné beduínské stany a přátelské ovzduší. Oblíbenými aktivitami v Dahabu jsou jóga a meditace, které využívají klidu a přírodních krás města.

Pokud jde o ubytování, Taba Dahab nabízí širokou škálu možností. Od luxusních rezortů až po menší rodinné hotely, zde najdete pro každého něco. Většina hotelů má přímý přístup k pláži a nabízí různé aktivity a vybavení, jako jsou bazény, wellness centra a restaurace s tradičními egyptskými pokrmy.

Co se týče dopravy, do Taby Dahab se nejlépe dostanete letecky. Letenky jsou k dispozici z mnoha evropských destinací a většina turistů přistane na mezinárodním letišti v Taba. Odtud je možné se přepravit do Taby nebo Dahabu taxi nebo autobusem.

Egyptská oblast Taba Dahab je skutečným rájem pro milovníky pláže, potápění a relaxace. Díky své krásné přírodě, bohatému podmořskému světu a jedinečné atmosféře se jedná o ideální destinaci pro dovolenou. Ať už se rozhodnete strávit čas relaxováním na pláži, potápěním nebo poznáváním místní kultury, Taba Dahab vás rozhodně nezklame.


Dovolená Egypt Taba Dahab


Egypt je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě, a to zejména díky svému slunečnému počasí, krásným plážím a bohaté historii. Jedním z nejatraktivnějších míst v Egyptě pro dovolenou je město Taba Dahab, které láká turisty z celého světa.

Taba Dahab se nachází na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je známé svými nádhernými plážemi s tyrkysově modrou vodou a korálovými útesy. Tady si můžete užít nezapomenutelné chvíle ve vodě při potápění nebo šnorchlování a objevovat bohatství podmořského světa. Místními lákadly jsou také různé vodní sporty, jako je windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Pláže jsou čisté a dobře udržované, a tak si můžete užít relaxaci na slunci, ať už na lehátku, nebo vystříhání si osvěžujícího nápoje v jednom z místních plážových barů.

Dahab je také rájem pro milovníky potápění. Můžete se vydat na zájezd s potápěčskou školou a prozkoumat úchvatnou podmořskou faunu a flóru. Máte zde možnost vidět velryby, rejnoky, delfíny a mnoho dalších exotických druhů. Pro ty, kteří se raději neponoří pod hladinu, jsou tu skvělé možnosti pro šnorchlování. Stačí se jen potápět dolů a objevovat korálové útesy a pestrost barev podmořského světa.

Kromě dovolené u moře má Egypt i bohatou historii a kulturu. V blízkosti Taby Dahab se nachází klášter svaté Kateřiny, který je nejstarším pracujícím klášterem na světě. Mnozí turisté se vydávají na výlet do této historické památky a obdivují tu kopii Mojžíšových desek. Město Taba je také blízko hranic s Izraelem a Jordánskem, takže turisté mají možnost navíc objevit i tyto země.

Dalšími atrakcemi v okolí jsou pouště Sinaj, které nabízejí nádherný výhled na krajinu i slavnou horu Sinaj, kde Mojžíš údajně obdržel Desatero Božích přikázání. Můžete se vydat na výlet na velbloudech a zažít autentický pocit pouště a arabského světa.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunečních paprsků, krásné přírody a kulturních zážitků, pak je Egypt Taba Dahab ideálním místem pro vás. Tato oblast má vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou a nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého. Ať už si přejete lenošit na pláži nebo objevovat skryté poklady podmořského světa, Egypt Taba Dahab vám tohoto všeho nabídne a je připraven vás přivítat s otevřenou náručí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky