Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ekvádor TelefériQo

Počasí Ekvádor TelefériQo


TelefériQe je jedním z nejvýznamnějších turistických míst ve městě Quito, hlavním městě Ekvádoru. Ale co je to TelefériQo? Jedná se o visutou lanovku, která nejenže poskytuje rychlou a pohodlnou cestu na vrchol kopce Pichincha, ale také nabízí nádherné výhledy na město a okolní přírodu.

TelefériQo bylo otevřeno v roce 2005 a rychle se stalo jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Quito. Tato lanovka vede na nadmořskou výšku přes 4 000 metrů nad hlavní ulicí města. Cesta lanovkou trvá přibližně 10 minut a poskytuje turistům pohled na úžasné panoráma města, okolních hor a dokonce i na aktivní sopky.

Jedním z hlavních lákadel TelefériQua je jeho blízkost k vulkánu Pichincha. Po vyjížďce lanovkou máte možnost vystoupit na vrchol, což je nezapomenutelný zážitek. Pichincha je v současné době neaktivní sopkou, ale stále je zde znatelná sopečná činnost. Na vrcholu můžete pozorovat páchnoucí síry, sulfátové krátery a počasí, které se rychle mění.

A právě to je jedna z nejzajímavějších věcí na TelefériQuo - náhlé změny počasí. Kvůli výšce, na kterou stoupáte, je klima na vrcholu kopce Pichincha velmi proměnlivé. Může se stát, že při příchodu na vrchol je slunečné a teplo, ale za pár minut se to může změnit v mlhu, déšť nebo dokonce sníh. Kvůli těmto rychlým změnám je vždy dobré mít s sebou oblečení na změnu počasí, protože nikdy nevíte, co na vrcholu kopce potkáte.

Další zajímavou příležitostí na vrcholu kopce Pichincha je možnost pěší turistiky. Existují různé stezky, které vás zavedou do okolní přírody a umožní vám objevovat krásy andského horského prostředí. Tato oblast je také domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, takže máte možnost potkat některé z nich při svém výletu.

TelefériQo je skvělým místem pro všechny, kteří mají rádi přírodu, krásné výhledy a dobrodružství. Je to jedinečná příležitost pro turisty, aby si užili panoramatický pohled na město Quito, prozkoumali blízký vulkán a vychutnali si přírodní krásy Equadoru. Pokud se chystáte navštívit Quito, nezapomeňte zažít jedinečný zážitek jízdy lanovkou TelefériQo a objevte kouzla tohoto nádherného místa.


Letenka Ekvádor TelefériQo


TelefériQo: Cesta na nebe Ekvádoru

Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, určitě byste neměli vynechat unikátní zážitek - jízdu na letence TelefériQo. Tento moderní lanový systém, který se nachází v hlavním městě Quitu, vám umožní doslova vzlétnout a vychutnat si neuvěřitelný pohled na Andské pohoří.

TelefériQo je nejvyšší lanovka na světě, která vás dopraví až do výšky přes 4000 metrů nad mořem. Svého výškového rekordu si může všímat, protože zážitek, který nabízí, je opravdu jedinečný. Nástupní stanice se nachází v blízkosti historického centra Quita, konkrétně v oblasti Volcán Pichincha. Již samotná jízda lanovkou vám poskytne nádherné výhledy na historickou část města a okolní přírodu.

Když se lanovka vzdálí od země, otevírá se vám panoramatický výhled na přírodní krásy Ekvádoru. Budete mít možnost obdivovat horské hřebeny And a případně zahlédnout i Cotopaxi, jedno z nejvyšších aktivních sopek na světě. Čím větší výšku dosáhnete, tím impozantnější krajina se vám nabídne. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se v této nadmořské výšce vydat na pěší túru a prozkoumat okolí.

Konečná stanice lanovky je na vrcholu pohoří Cruz Loma, které je vzdálené více než 4000 metrů nad mořem. Zde vás čekají restaurace, kavárny a obchod se suvenýry, ve kterém si můžete zakoupit něco na památku. Můžete také navštívit aklimatizační středisko, které vám poskytne informace o výškové nemoci a jak se před ní chránit.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je zde také možnost zkusit si jízdu na horském kole. K dispozici jsou různé trasy, které vás provedou okolím pohoří a poskytnou vám nezapomenutelnou adrenalinovou jízdu. Pro milovníky fotografie je zde také mnoho příležitostí zachytit úchvatné záběry přírodních krás Ekvádoru.

Letenka na TelefériQo je cenově dostupná a jízda na ní je skvělým způsobem, jak strávit hodinu nebo dvě v blízkosti Quita. Prohlédnout si panoramatický výhled na Andy a zároveň si užít jedinečnou atmosféru Ekvádoru. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte nový zážitek, jízda na letence TelefériQo vám poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Dovolená Ekvádor TelefériQo


Ekvádor je znám svou fascinující přírodou, unikátní kulturou a historií, stejně jako svými neuvěřitelnými geografickými zajímavostmi. Mezi ně patří například i město Quito, které se nachází v Andách, a to přesně pod horou Pichincha, která má výšku 4 696 metrů nad mořem. Jedním z největších turistických atrakcí v Quito je lanovka Telefériqo, která Vás odveze na vrchol hory Pichincha.

Telefériqo se nachází nedaleko centra Quita a je jedním z nejvyšších lanovek na světě. Jde o moderní kabinovou lanovku, která Vás odveze až do výšky 4 100 metrů nad mořem, což je více než polovina výšky hory Pichincha. Během cesty se Vám naskytne panoramatický výhled na město, údolí a okolní hory.

Na vrcholu lanovky najdete několik různých tras na pěší túry a výlety. Jednou z nejoblíbenějších tras je La Cruz Loma Trail, která Vás provede jedinečnou krajinou a nabídne Vám úchvatné výhledy na okolní hory. Další možností je výstup na vrchol hory Pichincha, ale ten je vhodný spíše pro zkušené horolezce a výletníky, kteří si uvědomují rizika spojená s vysokohorskou turistikou.

Po návratu z túry si můžete vychutnat tradiční ekvádorské jídlo v některé z restaurací na vrcholu. Kromě toho zde najdete také malý muzeum a observatoř, která Vám nabídne možnost pozorovat nebe nad horou Pichincha.

Telefériqo je otevřena většinu roku, s výjimkou několika dnů v průběhu roku, kdy se provádí údržba. Cestu lanovkou si můžete zakoupit přímo na místě, ale doporučujeme si rezervovat lístky předem, aby jste si mohli být jisti, že se na lanovku dostanete v požadovaný čas.

Dovolená v Ekvádoru nabízí spoustu aktivit a zážitků, ale návštěva Telefériqo je něco, co by si neměl nechat nikdo ujít. Je to jedinečná příležitost vidět město z nadhledu a prohlédnout si krásy And.


Ubytování Ekvádor TelefériQo


Ekvádor je země plná přírodních krás, neobyčejné flóry a fauny a impozantních hor. Jednou z nejlepších věcí, které můžete dělat, když se ocitnete v této zemi, je navštívit TelefériQo, což je lanovka spojující historické centrum Quita s nejvyšším vrcholem And v této oblasti – Pinchincha.

Pro cestovatele, kteří hledají nezapomenutelný zážitek, je zde nabídka ubytování v TelefériQo. Toto vysoce položené ubytování nabízí návštěvníkům nejkrásnější pohledy na město a úchvatné hory. Okolní oblasti jsou plné přírodních krás a turistických aktivit, které tomuto ubytování dodávají další kouzlo.

Existují dva typy ubytování v TelefériQo: stanové ubytování a bungalovy. Stanové ubytování nabízí dokonalý zážitek z kempování a možnost prozkoumat blízkou přírodu. Každý stanový tábor je vybaven elektrickým připojením a postelemi. K dispozici jsou také společné sociální zařízení, která jsou vždy čistá.

Pokud se vám nechtějí trávit hodiny budováním stanů, můžete si vybrat jednu z luxusních bungalovů. Tyto bungalovy vás překvapí svou dokonalou výbavou, včetně klimatizace, vlastní koupelny a výhledem na město Quito. Kromě toho má každý bungalov také soukromou terasu, na které si můžete vychutnat výhledy z této výšky.

Ubytování v TelefériQo vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek. Aby byl váš pobyt v tomto ubytování co nejpříjemnější, budete mít k dispozici plně vybavenou kuchyňku nebo si můžete objednat snídaně, obědy a večeře v blízké restauraci. Je důležité si uvědomit, že kvůli vysoké nadmořské výšce s sebou musíte mít dostatek oblečení. S sebou si vezměte také dostatek tekutin, abyste se vyhnuli problémům s vysokohorskou nemocí.

TelefériQo je místem jako žádné jiné a ubytování v této oblasti vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Zde si můžete užít úchvatné výhledy, projít se mezi nedotčenou přírodou a prožít dobrodružství na jednom z nejkrásnějších míst v Ekvádoru. Zvolte si jeden z kempů v TelefériQo, abyste si mohli užít tento úžasný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor TelefériQo


Q: Jaké jsou otevírací hodiny TelefériQo?
A: TelefériQo je otevřen denně od 9:00 do 20:00.

Q: Jak je vstup do TelefériQo a jaké jsou ceny?
A: Cena vstupu na jednorázovou jízdenku je 8,50 USD pro dospělé a 6,50 USD pro děti a studenty s průkazem. Existují také speciální vstupenky pro skupiny. Vstupenky lze zakoupit na místě přímo u vstupu a platba může být hotovostí nebo kreditní kartou.

Q: Je nutné si rezervovat vstupenky předem?
A: Obecně není nutné si předem rezervovat vstupenky na TelefériQo, pokud plánujete návštěvu mimo nejvytíženější časy. Nicméně, pokud se chystáte v době největšího zájmu o návštěvy, například v letních prázdninách, může být dobré si vstupenky předem zarezervovat.

Q: Jak dlouho trvá jízda na TelefériQo?
A: Celková délka jízdy na TelefériQo je asi 18 minut.

Q: Je při jízdě na TelefériQo bezpečno?
A: Ano, TelefériQo je bezpečným způsobem, jak se dostat na vrchol sopky Pichincha. Koleje jsou pevně ukotveny a kabiny jsou pravidelně kontrolovány a údržbovány.

Q: Lze se na TelefériQo dostat s kočárkem nebo invalidním vozíkem?
A: Ano, TelefériQo je přístupný pro kočárky a invalidní vozíky. Kabiny jsou vybaveny pro přepravu těchto zařízení.

Q: Lze na vrcholu sopky Pichincha najít občerstvení?
A: Ano, na vrcholku sopky Pichincha najdete několik stánků a restaurací, kde si můžete koupit občerstvení a pití.

Q: Musí se na vrcholku sopky Pichincha platit vstupné?
A: Ne, vrchol sopky Pichincha není zpoplatněn. Nicméně, pokud chcete navštívit některé muzeum či divadlo, může se vyžadovat vstupné.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky