Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Estonsko Tallinn

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tallinn


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Tallinnu?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Tallinnu patří Staré Město, Toompea hrad, Katedrála sv. Alexandra Něvského, Muzeum estonské historie a kultury, a Taksiyarhu park.

2) Jak se dostat do Tallinnu z letiště?
Odpověď: Existují různé způsoby, jak se dostat z letiště do Tallinnu, včetně autobusů, taxíků a vlaků. Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob je však jet taxíkem, což trvá asi 10-15 minut.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace v Tallinnu?
Odpověď: V Tallinnu se nachází mnoho skvělých restaurací, které nabízejí různé kuchyně, jako je estonská kuchyně, italská kuchyně, francouzská kuchyně a další. Mezi nejlepší restaurace patří Olde Hansa, Rataskaevu 16, NOA, a Art Priori.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Tallinnu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tallinnu je v období od července do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a mnoho akcí probíhá venku. Avšak, i když je v zimě mnohem chladněji, můžete si užít vánoční trhy a sněhu.

5) Jaká je místní měna v Estonsku?
Odpověď: Místní měna v Estonsku je euro. Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty, včetně VISA, Mastercard a American Express.

6) Je Estonsko bezpečné pro turisty?
Odpověď: Ano, Estonsko je velmi bezpečná země pro turisty. Obtížností může být, když se turisté, neznalí dalších aspektů nevědomky dostanou do škodlivých situací. Raději nechadíte v nebezpečných místech, stejně jako v každé zemi-evropské, bezpečnostní doporučení jsou stále plus.


Dovolená Estonsko Tallinn


Estonsko, země ležící na pobřeží Baltského moře, je krásnou a rozmanitou zemí s mnoha možnostmi pro dovolenou. A jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je hlavní město Tallinn.

Tallinn je jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných středověkých měst v Evropě. Jeho stinné uličky, kamenné hradební zdi a věže, precizní architektura a úzké uličky skýtají dokonalé pozadí pro pohodový a romantický pobyt.

Při procházce po městě je možné prohlédnout si mnoho atrakcí. Mezi nejznámější patří Town Hall Square, Town Hall, Kadriorg Park a palác, Alexander Nevskyho katedrála, Tornide väljak (věžové náměstí) a mnoho dalšího.

Nemůžete minout ani návštěvu Tallinnské zoo, která je jednou z nejlepších v regionu. V zoo najdete asi 700 druhů zvířat, a to včetně vzácných druhů jako jsou tygři, lvi, medvědi a opice.

Nicméně, Tallinn není pouze o památkách a zvířatech. Město nabízí celou řadu možností pro zábavu a relaxaci. Můžete relaxovat v jednom z mnoha wellness center, zahrát si golf, stolní tenis, bowling nebo se věnovat vodním sportům v přístavu. Pro milovníky vína je zde také mnoho vináren nabízejících výběr skvělých vína a jídla.

A když už budete unaveni, zastavte se na zmrzlinu nebo kávu v jednom z mnoha kaváren, které nabízejí dokonalý výhled na městské památky a historické budovy.

Tallinn nabízí pro každého něco – od kulturního zážitku až po relaxaci. Je ideální pro milovníky historie, kultury a architektury a zároveň také pro ty, kteří chtějí relaxovat a užít si pohodovou atmosféru města.

Tak si vezměte volno a vydejte se do Tallinnu na dovolenou plnou krásy a zábavy!


Letenka Estonsko Tallinn


Estonský Tallinn je nejen hlavním a největším městem Estonska, ale také jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých měst v Evropě. Jeho okouzlující atmosféra, malebné uličky a bohatá historie lákají návštěvníky z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Tallinn, cesta tam je možná nejlepší leteckou dopravou. Letenka do Tallinnu je často cenově dostupná a rychlá možnost, jak se dostat do této historické destinace. Naštěstí existuje řada leteckých společností nabízejících spojení do tohoto estonského města z různých částí světa.

Hlavním letištěm v Tallinnu je Lennart Meri Tallinna lennujaam, které se nachází pouze 4 km od centra města. Díky své strategické poloze je letiště dobře propojeno s celou Evropou a nabízí časté a pohodlné lety.

Mnoho nízkonákladových leteckých společností, jako například Ryanair a Wizz Air, nabízí levné letenky do Tallinnu z různých evropských destinací. Díky nim je Estonsko snadno dostupné pro cestovatele s menším rozpočtem. Je však třeba si dát pozor na případné příplatky za příruční zavazadlo či odbavené zavazadlo, které mohou cenu letenky zvýšit.

Pokud hledáte větší pohodlí a komfort, měli byste se podívat na nabídky leteckých společností jako například Finnair, Lufthansa nebo Air Baltic. Tyto společnosti nabízejí pravidelné linky do Tallinnu se širokou škálou služeb, včetně jídla a pití na palubě.

Po příletu do Tallinnu si můžete snadno zajistit transfer do centra města. Letiště je dobře spojeno městskou hromadnou dopravou a rozsáhlou sítí taxi. Vzdálenost mezi letištěm a centrem je tak malá, že si většina turistů vybere pohodlnou přírodní procházku.

Vyhledávání letenek do Tallinnu není obtížné. Můžete si prohlédnout různé online rezervační platformy, které vám umožní srovnávat ceny letenek od různých leteckých společností. Nezapomeňte také zkontrolovat různé nabídky a nabídky letištních operátorů, které často zahrnují levné lety do Tallinnu.

Po příletu do tohoto krásného estonského města budete mít možnost objevovat jeho historické památky, jako je hrad Toompea, středověké náměstí Raekoja plats se starou radnicí nebo katedrála svatého Mikuláše. Procházkou starou čtvrtí s jejími úzkými uličkami a krásnými domy se také dostanete k nejlepším obchodům, kavárnám a restauracím, kde si můžete vychutnat estonskou kuchyni.

Tallinn je také oblíbenou turistickou destinací díky své živé kulturní scéně a bohatému nočnímu životu. Jestliže jste fanouškem hudby a umění, rozhodně oceníte různé festivaly, koncerty a galerie, které město nabízí.

Takže pokud plánujete cestu do Estonska, rozhodně zvažte letenku do Tallinnu. Toto kouzelné středověké město vám nabídne nejen krásu architektury, ale také bohaté kulturní a historické zážitky.


Počasí Estonsko Tallinn


Estonsko, a zejména jeho hlavní město Tallinn, je známé svou proměnlivou a často nepředvídatelnou počasí. Nacházející se na pobřeží Baltského moře, může mít Estonsko různorodé povětrnostní podmínky po celý rok.

Jaro v Tallinnu je obvykle poměrně chladné a vlhké. Teploty stoupají zpravidla od 5 do 15 stupňů Celsia, ale příležitostně mohou dosáhnout i 20 stupňů. Tento roční období je charakterizováno rychlými změnami počasí, což znamená, že slunečné dny se mohou střídat s deštivými a mohou se objevit i sněhové přeháňky.

Leto má v Tallinnu obvykle příjemnější klima, přičemž teploty často dosahují 20 až 25 stupňů Celsia. V letních měsících může být Estonsko stále proměnlivé, s občasnými dešťovými přeháňkami. Slunečné dny jsou však ve většině případů hojné, což vytváří příjemné podmínky pro prohlídku města a pobyt na pláži.

Podzim v Tallinnu je často chladný a deštivý. Teploty se pohybují v rozmezí 5 až 10 stupňů Celsia, ačkoli se mohou občas dostat až k nule. Barevnost sezóny je však úchvatná, protože stromy a zahrady se začínají barevně proměňovat. Podzim je také obdobím, kdy začíná sezóna bouřek, které mohou mít za následek silný vítr a občasné sněhové přeháňky.

Zima v Tallinnu je často tvrdá, s teplotami často klesajícími pod bod mrazu. Průměrné denní teploty se pohybují kolem -5 až 0 stupňů Celsia, ale v některých případech mohou klesnout až na -20 stupňů. Sněhové srážky jsou běžné, což vytváří malebnou zimní krajinu. Vzhledem k nízkým teplotám je vhodné se na zimu připravit dobře, oblečením se v teplých vrstvách a vhodnou obuví.

Celkově vzato, počasí v Tallinnu a v celém Estonsku je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Nejlepší čas pro návštěvu Tallinnu je pravděpodobně v letních měsících, kdy je tepleji a slunečněji. Nicméně, pokud máte rádi sníh a zimní atmosféru, zima může být také kouzelná doba pro návštěvu této krásné země.

Ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit Tallinn, mějte na paměti, že počasí může být nepředvídatelné. Doporučuje se proto přibalit do kufru vhodné oblečení a v případě potřeby se přizpůsobit aktuálním povětrnostním podmínkám.


Ubytování Estonsko Tallinn


Tallinn je hlavním městem Estonska a jedním z nejvíce navštěvovaných turistických cílů v severní Evropě. Město nabízí bohatou historii, malebnou architekturu a přátelskou atmosféru. Při plánování cesty do Tallinnu je důležité vybrat si vhodné ubytování, které splní vaše potřeby a očekávání.

Tallinn má širokou škálu nabídek ubytování, které zahrnuje luxusní hotely, rodinné penziony, hostely a apartmány. Nejčastěji vyhledávaným typem ubytování jsou hotely. Nachází se zde jak mezinárodní hotely známých řetězců, tak i menší butikové hotely s osobitým designem. Mnoho hotelů se nachází v historickém centru Tallinnu, kde si můžete vychutnat atmosféru starého města a krásné výhledy na okolní architekturu.

Pokud preferujete intimnější atmosféru, můžete zvolit penzion nebo apartmán. Penziony nabízejí osobnější přístup a větší míru pohodlí. Některé z penzionů se nacházejí přímo v centru města, což vám umožní snadný přístup ke všem turistickým atrakcím. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít větší svobodu a prostor. Většina apartmánů v Tallinnu je moderně zařízená a vybavená vším, co potřebujete k příjemnému pobytu.

Další možností je ubytování v hostelu. Hostely jsou cenově dostupné a často přitahují mladou klientelu a individuální cestovatele. Tallinn nabízí několik kvalitních hostelů, které mají bezpečné a čisté prostředí. Hostely často poskytují společenské prostory a bezplatný internet, což vám umožní potkávat nové lidi a sdílet své zážitky.

Při výběru ubytování je také důležité zvážit svou lokalitu. Pokud chcete být blízko historického centra města, zvolte si ubytování v jeho blízkosti. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete zvolit ubytování mimo centrum. Tallinn je dobře napojen na veřejnou dopravu, takže se snadno dostanete kamkoli, kam potřebujete.

Nezapomeňte také zjistit recenze a hodnocení ubytování od předchozích hostů. To vám poskytne představu o úrovni služeb a kvalitě ubytování. Mnoho rezervačních platforem nabízí možnost filtrování podle vašich preferencí a potřeb, což vám usnadní výběr.

Ať už preferujete pohodlný luxusní hotel nebo cenově dostupnější možnosti ubytování, Tallinn nabízí něco pro každého. Nezapomeňte si předem udělat rezervaci, zejména pokud plánujete navštívit město v době vrcholu turistické sezóny. Tak si můžete být jisti, že budete mít to nejlepší ubytování pro váš pobyt v tomto malebném estonském městě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky