Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Davao City

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Davao City


Kolik obyvatel má Davao City?
Davao City má přibližně 1,7 milionu obyvatel.

Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Davao City?
Mezi hlavní turistické atrakce v Davao City patří městský park People's Park, Mount Apo - nejvyšší hora v Filipínách, Davao Crocodile Park, Pearl Farm Beach Resort a mnoho dalších.

Jak se dostanu z letiště do centra Davao City?
Z letiště Francisco Bangoy International Airport můžete využít taxislužby či vybrat ze veřejných dopravních prostředků jako jsou jeepney, tricykle nebo autobusy.

Je Davao City bezpečné pro turisty?
Davao City je v obecnosti považováno za bezpečné pro turisty. Je však vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenností v bezpečnosti, vyvarování se osamoceným a tmavým oblastem a sledování zpravodajských informací o aktuální situaci.

Má Davao City pláže?
Ano, Davao City má pár krásných pláží, jako například Samal Island, Talicud Island a Costa Marina Beach Resort.

Můžete mi doporučit nějaké tradiční jídlo z Davao City?
Jedním z tradičních jídel z Davao City je durian - místní ovocí, které má silnou a intenzivní vůni. Dalším zajímavým jídlem je Tuna Kinilaw (marinovaný tuňák) a Papaitan (hořká polévka s vnitřnostmi).

Je v Davao City snadné najít ubytování?
Ano, v Davao City je snadné najít různé možnosti ubytování. Má mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které vyhovují různým cenovým rozpočtům a preferencím.

Mohl bych navštívit Davao City během jednoho dne?
Vyžaduje se více času, abyste si plně užili vše, co Davao City nabízí. Ideálně je zde pobyt na několik dní, abyste si mohli prohlédnout hlavní turistické atrakce, ochutnat místní jídla a zažít atmosféru tohoto krásného města.


Počasí Filipíny Davao City


Filipínské město Davao City se nachází na ostrově Mindanao a je s více než 1,6 miliony obyvatel největším městem na jihu země. Díky své poloze na pobřeží Filipínského moře a blízkosti hor se počasí v Davao City může měnit během jediného dne.

Davao City leží v tropické klimatické oblasti a proto je zde horko a vlhko po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 27°C, ale v některých měsících bývá o několik stupňů tepleji. Nejtepleji je v dubnu a květnu, kdy teploty mohou stoupat až k 34°C. Většina místních se v té době ukrývá v chládku domů nebo hotelů s klimatizací.

S dešťovou sezónou se můžete setkat v období června až září, kdy se na Davao City sesypou průměrné roční srážky. Nejvodnější měsíc je srpen, kdy může během jednoho dne napršet i 200 milimetrů deště. Tyto deště mohou způsobit povodně a zemětřesení, která jsou v této oblasti bohužel běžná. Při plánování návštěvy Davao City je důležité zvážit rizika při cestování v této období a zvolit vhodné oblečení, které vás ochrání před deštěm.

Na druhou stranu, v období září až květen se můžete těšit na slunečné dny a mírnější teploty. Vzhledem k tomu, že Filipíny leží v oblasti Tichomoří, je možné pozorovat cyklony a bouře, především v období od června do září.

V Davao City se vyskytují i sezónní větry, ty se však výrazněji projevují až v období od listopadu do února. Tyto větry způsobují silné vlny na pobřeží a mohou ohrozit plavby lodí a trajektů.

Vzhledem k rozmanitosti počasí v Davao City je důležité se při cestování připravit na jakýkoli stav počasí. Je nutné zvolit vhodné oblečení podle teplot a deště, a zároveň mít připravené plány v případě možných bouří nebo povodní. Přestože počasí v Davao City je nevypočitatelné, město nabízí mnoho skvělých aktivit a atrakcí, které stojí za to navštívit i přes občasné deště.


Ubytování Filipíny Davao City


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších zemí na Asijském kontinentu a nabízejí celou řadu přitažlivých destinací pro turisty z celého světa. Mezi oblasti, které jsou turistům nejvíce oblíbené patří i Davao City, které se nachází na jižním ostrově Filipín, Mindanao.

Pokud se chystáte do Davao City na dovolenou, budete se určitě chtít ubytovat na místě, kde budete mít pohodlný a příjemný pobyt. Nabídka ubytování v Davao City je velmi bohatá a vy můžete vybírat z celé řady hotelů, penzionů a resortů, které se nacházejí v okolí města.

Pokud patříte mezi turisty, kteří upřednostňují luxus a komfort, můžete zvolit například hotel Marco Polo Davao, který nabízí luxusní ubytování v moderním prostředí. Hotelové pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a vybavené všemi moderními prvky, jako například TV s plochou obrazovkou, klimatizaci nebo bezplatné Wi-Fi připojení.

Oblíbenou variantou ubytování v Davao City jsou také resorty, které se nacházejí nedaleko města. Jedním z těch nejlepších je Pearl Farm Beach Resort, který nabízí komplexní služby v nádherném prostředí. Resort disponuje řadou vodních atrakcí, jako například kajaky, paddleboardy nebo skútry, dále nabízí výborné restaurace s místní specialitou, wellness centrum a další služby pro své hosty.

Cestovatelé, kteří chtějí zažít Filipíny zblízka, mohou zvolit ubytování v penzionech, které nabízejí příjemné a cenově dostupné ubytování v srdci města. Penzionová a hostelské ubytování je velmi oblíbené u mladých cestovatelů, kteří si rádi udržují sociální kontakty a hledají levnou alternativu k hotelovému ubytování. V Davao City najdete několik penzionů, které nabízejí jednoduché a příjemné pokoje, komunitní kuchyňky a příjemné působení.

Pro ty cestovatele, kterým záleží na ceně, jsou ideální především levné hostely, kde lze strávit noc již za pár stovek korun. Hostely v Davao City nabízejí základní ubytování, často ve společných ložnicích a s možností sdílet koupelnu a kuchyň. Hostely jsou ideální pro ty cestovatele, kteří chtějí uspořit peníze na ubytování a na svých cestách zároveň potkat nové lidi.

V Davao City najdete mnoho různých typů ubytování, o kterých jsme vám podrobněji přinesli informace v tomto článku. Vyberte si ten hotel, který vám nejvíce vyhovuje a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst Filipín!


Dovolená Filipíny Davao City


Davao City na Filipínách nabízí nejen krásné pláže a možnosti k potápění, ale také jedinečné atrakce a zážitky. Tento článek se zaměří na to, co dělat a co vidět v této téměř nezkrocené oblasti.

Davao City se nachází na jihu Filipín a je největším městem v této oblasti. Je to také jeden z nejbezpečnějších a nejrychleji rostoucích regionů. Město leží zhruba 2 hodiny jízdy od nejbližšího letiště ve městě General Santos.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Davao City je Mount Apo, nejvyšší hora v zemi. Tato hora, která je vyhaslým sopkou, nabízí skvělé turistické stezky a skalnaté výhledy. Pro ty, kteří jsou ochotni se na vrchol postavit, je to zkrátka zážitek na celý život.

Davao City je také domovem největšího morošského trhu v zemi, kde si můžete zakoupit mnoho exotických produktů a potravin. Moro byli kdysi islámskou skupinou, která má silnou kulturu a historii na Filipínách. Trh slouží jako vizuální připomínka této kulturní minulosti.

Dalším ohromujícím místem, které si můžete prohlédnout v Davao City, jsou Falls of Talikud. Tyto vodopády se nacházejí nedaleko od města a jsou obklopeny tropickým pralesem. Vodopády jsou přístupné pouze lodí, což zajišťuje pocit, že jste na místě velmi daleko od civilizace.

Existují také mnohé kulturní aktivity, které se mohou lišit od tance, hudby a pití koňského mícha až po tradiční čínské a japonské slavnosti. Navíc si můžete užívat nádherné pláže s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem.

Celkově řečeno, pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Davao City na Filipínách je skvělou volbou. Nabízí krásné scenérie, jedinečné kulturní zážitky a také celou řadu dalších atrakcí, které ocení každý cestovatel.


Letenka Filipíny Davao City


Pokud plánujete cestovat do Filipín a hledáte destinaci, která ještě není tolik turisticky prozkoumaná, pak byste se měli podívat na Davao City. Tato městská oblast se nachází na jihovýchodě Filipín a nabízí pestrou směs městského života a přírodních krás.

Pro cestování do Davao City je nejlepší způsob získání letenky. Davao City má mezinárodní letiště, které je dobře spojeno s různými místy ve světě. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Davao City, včetně místních dopravců, jako je Philippine Airlines, Cebu Pacific a AirAsia, a také zahraničních leteckých společností, jako je Singapore Airlines a Qatar Airways.

K dispozici jsou přímé lety do Davao City z několika asijských destinací, včetně Singapuru, Kuala Lumpuru, Hongkongu a Japonska. Pokud cestujete z Evropy, nejspíše budete muset přestoupit v jednom z těchto asijských měst. Cesta do Davao City obvykle trvá několik hodin, v závislosti na místě, odkud letíte a zda máte přímý let nebo přestup.

Při hledání letenek do Davao City je dobré si udělat rezervace s dostatečným předstihem. Letové linky do Filipín jsou často zaplněné, zejména během hlavních turistických sezón. Cena letenek se také může různit v závislosti na tom, kdy a jak daleko předem rezervujete.

Davao City je proslulá svou pestrou směsicí kulturních a přírodních atrakcí. V městě samotném můžete navštívit Poměrně budovu, která je nejvyšší budovou v městě, nebo se vydat na prohlídku Crocodile Park, kde si můžete prohlédnout místní krokodýly a další druhy zvířat. Nezapomeňte si také vychutnat tradiční filipínské jídlo v místních restauracích a ochutnat čerstvé ovoce na místních trzích.

Pokud se rozhodnete opustit město, budete překvapeni nádhernou přírodou, která vás obklopuje. Davao City je blízko národního parku Mount Apo, který je nejvyšší horou Filipín. Můžete se vydat na horolezeckou výpravu a vychutnat si úchvatné výhledy z vrcholu. Další možností je návštěva samostatných ostrovů, které se nacházejí nedaleko města. Zde si můžete užít pláže, potápění a pozorování korálových útesů.

Letenka do Davao City je klíčem k objevování této úchvatné destinace na Filipínách. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružství v přírodě, zažít místní kulturu nebo prostě relaxovat na pláži, Davao City nabízí vše. Takže si rezervujte letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Davao City.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky