Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Helsinský olympijský stadion

Dovolená Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je krásná země, kterou by si každý cestovatel měl přidat na svůj seznam. A pokud se rozhodnete navštívit její hlavní město Helsinky, nemůžete vynechat návštěvu slavného Helsinského olympijského stadionu.

Helsinský olympijský stadion, někdy nazývaný také Stadion Finnair, je ikonickou sportovní arénou, která hostila Letní olympijské hry v roce 1952. Stadion se nachází v parku Töölö, poblíž centra Helsinek, a jeho monumentální architektura okouzlí každého návštěvníka.

Tento stadion je nejen sportovním komplexem, ale také významným kulturním a historickým symbolem. Je jedním z největších sportovních stadionů ve Finsku a může pojmout až 40 000 diváků. Ať už jste fanoušky fotbalu či atletiky, tento stadion nabízí vybavení na nejvyšší úrovni.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je možné si na stadionu zahrát golf nebo si vyzkoušet lezení na jeho slavné věži. Věž je otevřená veřejnosti a z její vrcholu můžete obdivovat nádherný výhled na Helsinky, včetně moře a okolní přírody.

Pokud jste fanoušci historie, určitě byste měli navštívit Muzeum finského fotbalu, které se nachází v těsné blízkosti stadionu. Toto muzeum je věnováno historii fotbalu ve Finsku a zahrnuje mnoho zajímavých artefaktů a exponátů. Zde se můžete dozvědět zajímavosti o fotbalových tradicích ve Finsku a sledovat vývoj fotbalu v průběhu let.

Pro ty, kteří si chtějí užít trochu adrenalinu, na stadionu se konají také různé koncerty a kulturní akce. Můžete si tedy užít nejen sportovní zážitky, ale také hudbu a umění.

Pokud vás zajímá architektura, Helsinský olympijský stadion určitě stojí za prohlídku. Jeho jedinečný design, který kombinuje moderní a tradiční prvky finského stylu, je skutečným zážitkem pro oči. Stadion byl dokončen v roce 1938 a jeho architektura, kterou navrhl finský architekt Yrjö Lindegren, je příslovečným symbolem finského designu.

Závěrem lze říci, že návštěva Helsinského olympijského stadionu je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na váš zájem o sport, historii či architekturu, tento stadion vás určitě potěší svými mnoha atrakcemi. Ať už si na stadionu zahrajete golf, vydáte se na věž nebo navštívíte fotbalové muzeum, budete mít možnost prozkoumat jedinečnost finského sportovního dědictví.


Počasí Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko, země ležící na severu Evropy, je známé svým drsným počasím. A pokud se podíváme na Helsinky, hlavní město Finska, najdeme zde jedno ze symbolických míst, které je ovlivněno těmito povětrnostními podmínkami - Helsinský olympijský stadion.

Helsinský olympijský stadion se nachází na malém poloostrově Töölöviken, nedaleko centra města. Byl postaven v roce 1938 pro letní olympijské hry, které měly proběhnout v roce 1940, ale kvůli druhé světové válce byly zrušeny. Následně stadion hostil několik dalších prestižních sportovních událostí, jako bylo Mistrovství světa v atletice v roce 1983 a Evropský fotbalový šampionát v roce 2021.

Helsinkský olympijský stadion se ale svým specifickým klimatem liší od ostatních olympijských stadionů. Vzhledem k geografické poloze Finska a blízkosti Baltského moře je zde mnohem chladněji a vlhčeji. V létě se teploty pohybují kolem 20-25°C, ale mohou dosáhnout až 30°C, což je ve finském kontextu velmi horko. Na druhou stranu zima je extrémně chladná s teplotami klesajícími pod -10°C a velkým množstvím sněhu. To vytváří ideální podmínky pro zimní sporty a lední hokej.

Není neobvyklé, že Helsinski olympijský stadion je obklopen sněhem a ledem, zejména v zimních měsících. Tato scenérie dodává stadionu jedinečný a působivý vzhled. Navštívíte-li stadion na jaře nebo v létě, uvidíte okolní travnaté plochy a rozsáhlé prostranství, které nabízejí krásné výhledy na moře. Je to harmonická kombinace známá pouze Helsinkám.

Helsinský olympijský stadion však nezávisle na počasí slouží nejen jako sportovní areál, ale i jako důležité kulturní a historické místo. Nachází se zde muzeum finského sportu a olympijského hnutí, které prezentuje vývoj těchto oblastí v zemi. Stadion je také populárním místem pro koncerty a různé kulturní akce.

I když je Helsinský olympijský stadion ohrožován chladným a vlhkým podnebím Finska, stále přitahuje mnoho návštěvníků a sportovců z celého světa. Jeho unikátní atmosféra, spojená s charakteristickým finským počasím, vytváří výjimečnou kombinaci, kterou by měl každý milovník sportu a přírody zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinský olympijský stadion


1. Kdy byl postaven Helsinský olympijský stadion?
Olympijský stadion byl postaven v roce 1938.

2. Jaká je kapacita stadionu?
Kapacita stadionu je 36 000 diváků.

3. Jaké sporty se na stadionu konají?
Na stadionu se konají různé sportovní akce, včetně fotbalu, atletiky, ledního hokeje a koncertů.

4. Kdy se na stadionu konaly Helsinské olympijské hry?
Helsinské olympijské hry se konaly v roce 1952.

5. Kdo je majitelem stadionu?
Majitelem stadionu je finská vláda.

6. Jak se na stadion dostanu?
Stadion je dobře přístupný mnoha způsoby – můžete se dostat tramvají, autobusem nebo pěšky.

7. Má stadion parkovací místa?
Ano, v blízkosti stadionu jsou k dispozici parkovací místa.

8. Kolik stojí vstupenka na akce na stadionu?
Cena vstupenky se liší podle konkrétní akce. Zpravidla se pohybuje v rozmezí kolem 20 až 50 eur.

9. Kde si mohu zakoupit vstupenky na akce na stadionu?
Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě při akci, pokud nejsou vyprodány.

10. Je stadion vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Ano, stadion je vybaven rampami a výtahy pro snadné přístupování osob s omezenou pohyblivostí.


Letenka Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je známé svou bohatou historií sportu a olympiády nemohou být v této zemi opomenuty. V samotném srdci finského hlavního města, Helsinek, se nachází stadión, který se pyšní titulem Helsinský olympijský stadion. Tato ikonická stavba, postavená v roce 1938, je největším a nejstarším stadionem ve Finsku a stala se nedílnou součástí sportovní historie země.

Helsinský olympijský stadion vznikl především pro potřeby Letních olympijských her, které se v roce 1952 konaly právě v Helsinkách. Stadión byl navržen finskými architekty Yrjö Lindegrenem a Toivo Jänttim, kteří vybrali modernistický styl jako hlavní vlastnost stavby. Hlavní tribuna s kapacitou 40 000 diváků byla obklopena dalšími tribunami, které zvýšily celkovou kapacitu stadiónu na 70 000 diváků.

Olympijský stadion sloužil nejenom během Letních olympijských her, ale také jako domovské sportoviště některých nejpopulárnějších finských sportů. Jeho fotbalové hřiště hostilo mnoho významných zápasů finské fotbalové reprezentace a také finále nejprestižnějšího finského fotbalového turnaje, Suomen Cupu. Kromě fotbalu se zde konaly také atletické závody, které přitahovaly tisíce fanoušků.

Helsinský olympijský stadion si také získal světovou pozornost díky skokům do výšky. Během olympijských her v roce 1952 zde ruský atlet Valerij Brumel vytvořil nový světový rekord, když překonal výšku 2,28 metru. Tento rekord byl překonán až o 40 let později, ale Helsinský olympijský stadion zůstává pamětníkem těchto historických momentů.

Stadión byl během své existence také místem konání různých kulturních a společenských událostí. Zahrnoval koncerty známých hudebních interpretů jako byli například Rolling Stones, U2, AC/DC nebo Metallica. Každoročně se zde také koná Helsinský maraton, který přitahuje tisíce běžců z celého světa.

V současnosti prošel Helsinský olympijský stadion renovací, která obnovila nejenom jeho vzhled, ale také bezpečnostní a technické prvky. Kapacita stadiónu byla snížena na 36 000 diváků, aby byl zaručen větší komfort a bezpečnost všem návštěvníkům. Stále však slouží jako kulturní a sportovní centrum Finska, které zůstává důležitou součástí národní identity.

Helsinský olympijský stadion je důležitým symbolem finské sportovní historie a stává se místem, které spojuje fanoušky a sportovce. Jeho trvalá existence a význam v dějinách finského sportu potvrzují jeho postavení jako jednoho z nejikoničtějších stadionů ve Finsku.


Ubytování Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je země, která je známá svým krásným přírodním prostředím, ale také svými fantastickými sportovními akcemi, včetně Olympijských her. Pokud se chystáte navštívit Helsinky, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Helsinského olympijského stadionu. Abychom vám usnadnili hledání ubytování v této oblasti, přinášíme vám několik tipů.

Helsinský olympijský stadion byl postaven v roce 1938 a od té doby se stal domovem mnoha významných sportovních akcí. Dnes je pořádán zdejší fotbalový pohár, ale také atletické soutěže a koncerty.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Helsinského olympijského stadionu, máte několik možností. První z nich je samozřejmě hotel. V blízkosti stadionu najdete řadu hotelů různých cenových kategorií, od cenově dostupných až po luxusní.

Jedním z nejlepších příkladů hotelu v této oblasti je hotel Hilton Helsinki Strand. Nachází se v centru Helsinek, asi 15 minut chůze od stadionu. Nabízí moderní pokoje vybavené Wi-Fi, klimatizací a koupelnou. Hotel má také fitness centrum a restauraci s příjemnou atmosférou.

Další možností je pronajmout si apartmán. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou přátel, může být pronájem apartmánu lepší volbou než hotel. V této oblasti najdete celou řadu apartmánových komplexů, které nabízejí různé typy a velikosti apartmánů.

Jeden z nejoblíbenějších apartmánů v této oblasti je Apartment Hotel Aallonkoti. Nachází se asi 10 minut chůze od stadionu a nabízí různé druhy apartmánů s vlastní koupelnou, kuchyňským koutem a pohodlnou obývací zónou. Tento apartmánový komplex také nabízí sauna, terasu a Wi-Fi zdarma.

Pokud hledáte v této oblasti levnější ubytování, možná vás zaujme hostel. V Helsinkách najdete celou řadu hostelů různých cenových kategorií. Pokud hledáte hostel s kvalitním ubytováním, dobrým jídlem a skvělou polohou, může být pro vás tou nejlepší volbou Hostel Suomenlinna, který se nachází asi 20 minut jízdy metrem od stadionu.

Ať už se rozhodnete pro hotel, apartmán nebo hostel, nezapomeňte si předem zarezervovat ubytování, protože hlavně v období pořádání větších sportovních akcí bývají ubytovací kapacity v této oblasti rychle plné. Takže si užijte váš pobyt v Helsinkách a užijte si fantastické sportovní akce, které Helsinský olympijský stadion nabízí!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky