Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Rauma

Počasí Finsko Rauma


Počasí ve finském městě Rauma

Rauma je malebné přístavní město na západním pobřeží Finska. Nachází se mezi Helsinkami a Tampere a je známé svým historickým centrem, které je zároveň zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Rauma je oblíbeným cílem návštěvníků nejen pro svou architekturu, ale také pro svou krásnou přírodu a typické finské klima.

Počasí v Raumě je ovlivněno její geografickou polohou blízko Baltu a Laponska. Nejteplejším obdobím v roce je léto, které trvá od června do srpna. Průměrná teplota se pohybuje mezi 15°C a 20°C, přičemž teploty mohou dosahovat až 25-30°C. To je ideální čas pro procházky po městě, návštěvu památek a relaxaci na plážích místního přístavu.

Podzim v Raumě je mírný a vlhký. Teploty klesají na průměrných 5-10°C a množství srážek se zvyšuje. Podzim je dobou krásně zbarvených listů, které se zahalí do odstínů zlaté, oranžové a červené. Pro milovníky přírody je to ideální čas pro procházky v místních parcích a lesích.

Zima v Raumě je chladná a sněžná. Průměrné teploty se pohybují kolem -5°C až -15°C. Sníh pokrývá město a vytváří romantickou atmosféru. Zdejší obyvatelé a návštěvníci si mohou užívat lyžování, snowboardování a bruslení na zamrzlých jezerech. Místní zimní slavnost, nazývaný Rauma Blues, je také velmi populární mezi milovníky hudby.

Jaro v Raumě je období obnovy přírody. Teploty začínají stoupat, a také množství slunečných dní se zvyšuje. Místní zahrady a parky se opět oživují a turisté mohou začít objevovat krásu kvetoucí přírody. Jarní měsíce jsou také ideální pro návštěvu místního kraje a poznávání tradiční finské kultury.

Celkově lze říci, že počasí v Raumě je typicky finské. Město prochází všemi čtyřmi ročními obdobími, přičemž každé z nich má své vlastní kouzlo a přináší různé možnosti pro zábavu a relaxaci. Bez ohledu na to, které období se rozhodnete navštívit, Rauma vás určitě očaruje svou jedinečnou atmosférou a krásou.


Ubytování Finsko Rauma


Finsko, země tisíců jezer a nekonečných lesů, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Evropě. Jeho jedinečná příroda a bohatá kultura lákají každý rok tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejohromujících měst ve Finsku je bezesporu Rauma.

Rauma je malé přístavní město nacházející se na jihozápadě Finska, asi 92 kilometrů jižně od Turku. Díky svému historickému a kulturnímu bohatství bylo město v roce 1991 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit Raumu je jako projít malým kouskem finské historie s jeho dochovanými dřevěnými budovami a úzkými uličkami.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v Raumě, určitě budete potřebovat vhodné ubytování. Město nabízí různé možnosti, jak najít komfortní a příjemné ubytování pro vás a vaši rodinu. Neexistuje lepší způsob, jak poznat atmosféru města, než si pronajmout tradiční dřevěný finální dům, které jsou místní specialitou.

Takové ubytování vám poskytne jedinečný zážitek a umožní vám vstoupit do starostlivého světa, který je sám osobitý a útulný. Můžete si vybrat mezi různými typy ubytování, od menších chat a apartmánů až po větší dřevěné domy s více pokoji a vybavenou kuchyňkou. Všechny tyto možnosti jsou zařízené tak, aby vám poskytly maximální pohodlí a komfort, které potřebujete během svého pobytu.

Další výhodou ubytování v dřevěném domě je jejich umístění. Mnoho z nich se nachází blízko historického centra města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím a památkám v Raumě. Během procházky po úzkých uličkách uprostřed starých dřevěných domů se budete cítit jako ve skutečném švédském příběhu.

Samotné prostředí ubytování je také velmi klidné a tiché, což je skvělé pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a ruchu velkých měst. Příroda je doslova na dosah ruky, což znamená, že si můžete vychutnat krásné procházky na čerstvém vzduchu nebo si pronajmout kolo a prozkoumat okolní krajinu.

Kromě toho, že máte skvělé ubytování, musíte také vyzkoušet místní kuchyni. Raumská kuchyně nabízí jednoduchá a chutná jídla, která obsahují mnoho ryb a mořských plodů. Můžete ochutnat tradiční rybí polévku, zvanou "köttbullar" nebo místní specialitu - "Kalakukko", která je vlastně pecená ryba v chlebu. Večeře v některé z místních restaurací je dalším skvělým zážitkem, který byste měli zažít.

Navštívit Finsko a ubytovat se v Raumě je jedinečná zkušenost, kterou budete mít v paměti navždy. Krásné prostředí, historické budovy a úžasná příroda vás nezklamou. Takže neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v tomto nádherném finském městě a zažijte něco nezapomenutelného.


Letenka Finsko Rauma


Finsko je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a zajímavými městy. Jedním z nich je i město Rauma, které je jedním ze skvostů této severní země. Pokud se rozhodnete navštívit tuto unikátní destinaci, jednou z nejlepších možností je zakoupit si letenku do Finska až do letiště v blízkosti Raumy.

Letiště v Raume, neboli Rauma Airport, se nachází asi 20 kilometrů od centra města. V současné době létá do tohoto malého letiště pouze jedna nízkonákladová letecká společnost, což je skvělé pro cestovatele, kteří hledají levné letenky. I přesto, že letenky do Raumy nejsou tak běžné jako do větších finských měst, jako je Helsinki, je to stále výhodná možnost pro ty, kteří chtějí objevovat menší a méně turisticky frekventované destinace.

Příchod do Raumy letadlem je skvělý způsob, jak získat přehled o kráse finské krajiny již od začátku své cesty. Při letu do Raumy se můžete těšit na malebné výhledy na rozsáhlé lesy, jezera a úchvatné přírodní scenérie. Samotné město Rauma je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO díky svému starobylému centru, které je známé svými dřevěnými domy z 18. století. Je to jedno z nejlépe zachovalých středověkých měst ve Skandinávii a stojí za to ho navštívit.

Po příletu do Raumy si můžete snadno pronajmout auto nebo využít místní dopravu, která je dobře organizovaná. Můžete se procházet úzkými uličkami historického centra, obdivovat krásné dřevěné domy a atmosféru, která je naprosto jedinečná. Navštivte také slavnou Raumskou katedrálu, která je považována za nejvýznamnější gotickou památku na území Finska.

Ačkoli je Rauma spíše menší město, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Můžete navštívit Muzeum Radu, kde se dozvíte více o historii a kultuře města, nebo si projít panorama přístavu, kde budete mít možnost sledovat rybáře v akci a dívat se na krásné rybářské lodě přistávající v přístavu.

Pokud se rádi vydáváte na výlety, můžete navštívit blízké ostrovy Merikarvia nebo jít na procházku v národním parku Bothnian Sea. Tato přírodní rezervace nabízí úchvatné výhledy na pobřežní scenérie s možností pozorovat různé druhy volně žijících živočichů.

Výhodou návštěvy města Rauma je i to, že je relativně nedotčené masovým turismem. To znamená, že můžete prozkoumávat město ve svém vlastním tempu, bez toho, abyste se museli potýkat s davem turistů. Můžete si vychutnávat místní kuchyni, objevovat neokoukaná místa a nechat se pohltil atmosférou tohoto malebného města.

Pokud hledáte výlet z Finska mimo ustálené turistické trasy, zakoupení letenky do Raumy je grafea možností. Toto malé přístavní město nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Přijďte a objevte kouzlo Raumy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rauma


Q: Kam se mohu obrátit ohledně ubytování v Raumě?
A: Obrátit se můžete na místní turistickou kancelář, nebo na webové stránky, které nabízejí rezervaci ubytování v této oblasti.

Q: Jak se mohu dostat do Raumy?
A: Lze jet vlakem nebo autobusem z blízkých měst a letiště najdete ve městě Pori.

Q: Co jsou největší atrakce v Raumě?
A: Patří sem skanzen Raumanmeren-Kujišt, místní trhy, historické centrum a národní park Archipelago.

Q: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Raumy?
A: Nejoblíbenější období mezi turisty je léto, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít pláže a vodu. Nicméně, v zimě se můžete těšit na sněhové radovánky a běžkaření.

Q: Jaká je místní kuchyně a kde se mohu dobře najíst?
A: Tradiční finská kuchyně nabízí ryby, brambory a běžně se používá přírodní zelenina. Doporučujeme Restaurace Rantakerttu nebo Ravintola Löyly, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.


Dovolená Finsko Rauma


Finsko je země plná krásné přírody, kamenných hradů a fascinující historie. Mezi mnoha oblíbenými destinacemi pro dovolenou v této zemi se nachází i malebné město Rauma, které nabízí nejen bohaté kulturní dědictví, ale také půvabné krajiny a mořský život.

Rauma, se svými přibližně 40 000 obyvateli, se nachází na západním pobřeží Finska a je jedním z nejstarších přístavních měst v této části světa. Historické centrum města je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO a přiláká návštěvníky z celého světa.

Procházka po zachovalém starém městě je jako cesta do minulosti. Růžové dřevěné domy, které se táhnou podél úzkých uliček, jsou typickou ukázkou finské architektury 18. a 19. století. Mnoho z těchto domů je stále obýváno, což dává městu jeho charakteristickou atmosféru. Mezi nejznámější a nejdůležitější stavební památky patří Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a chrám Sv. Michala.

Město Rauma je také známé svou výrobou kvalitního textilu. Můžete si prohlédnout jednu z místních továren, ve kterých se vyrábí upletené výrobky a tkaniny tradiční methodology. Jejich krásné vzory a kvalita jim získaly pověst po celém světě. Nezapomeňte si také prohlédnout Muzeum Finckého textilu, které vám mnoho poví o historii a vývoji místní textilní průmyslu.

Pokud máte rádi přírodu, pak v okolí Raumy nebudete zklamáni. Poblíž se nachází národní park Archipelag, který je domovem mnoha malých ostrůvků a korálových útesů. Můžete se vydat na pěší túru nebo pronajmout loď a prozkoumat krásy této oblasti sami. Tento národní park je také oblíbeným místem pro rybáře, takže si vychutnáte čerstvý úlovek přímo z moře.

Pokud jste milovníci mořského života, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu Muzea mořského života, které se nachází v přístavu Rauma. Zde se můžete dozvědět více o fauně a flóře Baltského moře a vidět různé druhy ryb a mořských živočichů.

Dovolená v Raumě nabízí unikátní kombinaci historie, kultury, přírody a mořských zážitků. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, historik nebo milovník přírody, má tato destinace něco pro každého. Navštivte toto půvabné město a objevte kouzlo Finska.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky