Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Rováními

Letenka Finsko Rováními


Finsko je jednou z nejvíce fascinujících zemí na světě, plná krásných přírodních scenérií, moderního designu a bohaté kultury. Jeho hlavním městem je Helsinki, které je skvělým výchozím bodem pro objevování země. Pokud chcete navštívit Rovaniemi, hlavní město finské Laponska, musíte si zajistit letenky.

Rovaniemi je největší město na severu Finska a je známé především díky svému geografickému umístění na polárním kruhu. Tato oblast je domovem typického polárního klimatu, kde se setkáváte s rozsáhlými lesy a tundrou, severskými zvířaty a samozřejmě s polární září. Město je rovněž domovem mourováního letiště, které vám umožní snadno se dostat do Rovaniemi.

Když budete hledat letenky do Rovaniemi, můžete využít různé letecké společnosti. Některé z nejvíce oblíbených možností jsou Finnair, Norwegian a Lufthansa. Letové linky jsou k dispozici z Helsinek, které nabízejí bezproblémové přestupy a možnost přepravy z vašeho letiště přímo do centra města.

Doba letu z Helsink se pohybuje kolem jedné hodiny, což je relativně krátká doba, kterou si můžete krátit sledováním filmu nebo čtením knihy. S letenkou z Helsinek do Rovaniemi budete moci zažít kouzlo polárního kruhu a vychutnat si místní kulturu a přírodu.

Když dorazíte do Rovaniemi letadlem, nezapomeňte navštívit některé z hlavních atrakcí. Například Santa Claus Village je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů. Zde se můžete setkat se samotným Ježíškem, poslat pohlednici s polární razítkem nebo dokonce navštívit polární kruh.

Další zajímavou atrakcí jsou například Laponské safari, které vám umožní vyrazit na velbloudí nebo sobí túry, projížďky na saních tažených sepsy nebo samostatně řízené sněžné skútry. Tato zážitková dobrodružství jsou pro vás nezapomenutelným zážitkem.

Pokud jste fanouškem zimního sportu, můžete si v Rovaniemi užít i lyžování nebo snowboarding na jednom z místních lyžařských středisek. Město nabízí také různé sáňkařské dráhy, které jsou oblíbené mezi místními i turisty.

Rovaniemi je také známým místem pro sledování polární záře. Polární záře jsou nádherným přírodním jevem, který se objevuje na obloze v polárních oblastech. Pokud máte to štěstí, můžete se dostat do oblasti, kde je polární záře nejvíce viditelná, a zažít tento úchvatný přírodní div.

V každém případě, Rovaniemi je fascinujícím a působivým městem, které stojí za návštěvu. Abychom se tam dostali, je zapotřebí letenka do Finska, která vám umožní plně si užít všechny tyto zážitky. Takže neváhejte, vyhledejte si nejlepší letenky do Rovaniemi a vydejte se za dobrodružstvím na polárním kruhu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rováními


Dotaz: Jaké je hlavní město Finska?
Odpověď: Hlavní město Finska je Helsinky.

Dotaz: Jaká je úřední řeč Finska?
Odpověď: Úřední řečí Finska je finština.

Dotaz: Jaká je místní měna ve Finsku?
Odpověď: Místní měnou ve Finsku je euro.

Dotaz: Jaké jsou nejznámější finské památky?
Odpověď: Mezi nejznámější finské památky patří Helsinská katedrála, Hrad Suomenlinna, Katedrála v Turku, Laponsko a mnoho dalších.

Dotaz: Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Finska?
Odpověď: Finsko je krásné jak v letních, tak i zimních měsících. Letní období nabízí teplé a slunečné počasí ideální pro průzkum přírody a jezer. Zimní období je pak perfektní pro lyžování nebo pozorování polárního světla.

Dotaz: Jak dlouho trvá let z Prahy do Finska?
Odpověď: Let z Prahy do Helsinek trvá přibližně 2-3 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou typické finské speciality v případě jídla?
Odpověď: Mezi typické finské speciality patří ryby, jako například losos, smažené sýry, rybí polévka, rení maso a brambory, karjalanpiirakkas (finské karelské pirohy) a mnoho dalších.

Dotaz: Jaké jsou populární aktivity ve Finsku?
Odpověď: V Finsku jsou populární aktivity jako saunování, rybaření, turistika, lyžování, výlety na lodi či kajaku, pozorování severního světla a mnoho dalších outdoorových aktivit.

Dotaz: Jak se dostat z letiště do centra Helsinek?
Odpověď: Z letiště do centra Helsinek se lze dostat pomocí veřejné dopravy, jako jsou autobusy a vlaky. K dispozici je také možnost jet taxíkem nebo pronajmout si auto.


Počasí Finsko Rováními


Finsko je známé svým proměnlivým a drsným počasím. Oblast Rovaniemi, která se nachází na severu Finska, není výjimkou. Sezónní změny jsou zde velmi výrazné a mohou být extrémní. Tento článek se zaměří na počasí v Rovaniemi během různých období v roce.

Začněme létem, které nastává mezi červnem a srpnem. Léto v Rovaniemi bývá krátké, ale přesto se zde teploty mohou vyšplhat až na 25 °C. Slunce je na obloze až 24 hodin denně, což dává místním obyvatelům a turistům nejvíc času na prozkoumávání venkovského kraje. Pro ty, kteří rádi tráví čas venku, je toto období perfektní pro turistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.

Podzim v Rovaniemi se obvykle začíná v září a trvá až do listopadu. Teploty začínají klesat a slunce postupně ubývá na délce svitu. Podzim v této oblasti však nabízí nádherné barevné scenérie, jelikož listnaté stromy vrhají své listy a celá krajina se postupně zabarvuje do odstínů žluté, oranžové a červené. Cestovatelé, kteří se sem vypraví v tuto dobu, mohou očekávat mírně chladnější počasí, ale s dostatkem příležitostí na fotografování a procházky přírodou.

Zima je bezpochyby nejslavnějším obdobím v Rovaniemi. Sníh pokryje krajinu a teploty klesají pod bod mrazu. Od prosince do února je zde nejvíc sněhu a místní obyvatelé i turisté mají možnost zažít magii zimního období. Teploty se pohybují kolem -10 °C, ale mohou klesnout i na -30 °C. Noc je dlouhá a den krátký, což vytváří dokonalé podmínky pro sledování polární záře. V zimě je Rovaniemi známé také pro Santův vesmír, kde se dětem (i dospělým) naskytne možnost navštívit Santa Clause v jeho příbytku a třeba i projet se na saních tažených sobi.

Na konci zimy přichází jaro a opět se objevují příznaky oteplování. Během března a dubna se teploty pomalu zvedají nad bod mrazu a sníh začíná tát. Toto období je v Rovaniemi také speciální, protože zde probíhá tzv. “Polární svit”, kdy se slunce vrátí na oblohu po dlouhé zimě. Je to příležitost vidět slunce právě na obzoru a zažít kouzlo dlouho očekávaného jara.

Rovaniemi je úžasným místem, které nabízí mnoho zážitků díky svému různorodému počasí. Bez ohledu na to, které roční období zvolíte pro návštěvu, určitě nebudete zklamání. S připraveností na změnu počasí a s dostatečně teplým oblečením můžete naplno vychutnat všechny krásy tohoto unikátního místa.


Ubytování Finsko Rováními


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí na severu Evropy, která svými nádhernými krajinami a kulturním bohatstvím přitahuje nespočet turistů z celého světa. A pokud plánujete navštívit tuto úžasnou zemi, měli byste zvážit ubytování ve městě Rovaniemi.

Rovaniemi je hlavním městem finské provincie Laponsko a nachází se na samém polárním kruhu. Město je známé především díky své blízkosti k Arktickému kruhu a také proto, že se zde nachází sídlo pravého Santy Clause. Rovaniemi je také skvělým výchozím bodem pro objevování přírodních krás regionu Laponsko, jako je například národní park Pyhä-Luosto, nebo Dědovi Mory.

Když si budete vybírat ubytování v Rovaniemi, můžete vybírat mezi různými možnostmi. Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování je pronájem chaty. Můžete si vybrat mezi tradičními laponskými chatami, které jsou obklopeny sněhem a lesy, nebo si pronajmout moderní chatu s výhledem na okolní krajinu. Chata je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru a současně mít dostatek prostoru a pohodlí.

Pokud preferujete více tradiční hotelové ubytování, v Rovaniemi naleznete řadu hotelů různých kategorií. Můžete si vybrat mezi luxusním hotelem s veškerým komfortem a sněhovým hotelem, kde si můžete vychutnat jedinečný zážitek ze spaní na sněhové posteli.

Další možností pro ubytování v Rovaniemi je rezervace si kempování ve vlastním stanu nebo karavanu. Existuje několik kempů ve městě a jeho okolí, které poskytují základní vybavení jako toalety a sprchy. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a zažít půvab laponské krajiny naplno.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování, měli byste zvážit i možnost organizování různých aktivit a výletů. Rovaniemi nabízí nespočet možností pro zážitkovou turistiku, jako je například jízda na saních tažených soby, plavba husím člunem nebo vyhlídkový let horkovzdušným balónem. Další oblíbenou aktivitou v Rovaniemi je samozřejmě návštěva služebníků Santy Clause, která je zcela nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé.

Ubytování ve Finsku, konkrétně ve městě Rovaniemi, je zárukou nezapomenutelného pobytu. Bez ohledu na to, zda zvolíte pronájem chaty, hotel, kempování nebo něco jiného, tato krásná část Finska vás ohromí svou kulturou, přírodou a jistě vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Finsko Rováními


Rováními, malebné město na severu Finska, je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří touží po klidu, přírodě a uniknout ruchu moderního světa. Toto malé město, se svou bohatou historií a krásnou přírodou, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek, který je obtížné najít jinde.

Rováními se nachází uprostřed Laponského regionu, v blízkosti polárního kruhu. Město je známé pro svou bohatou a autentickou finskou kulturu a tradice. Navštívit Rováními je jako krok zpět v čase, do doby, kdy se lidé spoléhali na přírodu a žili v souladu s ní. Město si uchovává svou tradiční architekturu a tamní obyvatelé jsou pyšní na své dědictví.

Kdyžž navštívíte Rováními, můžete začít objevovat tamní krásy přírody. Město je obklopené nádhernými lesy, jezery a řekami, které nabízejí nekonečné možnosti pro turisty. Můžete si vyrazit na procházku po jedné z mnoha turistických tras, nebo si půjčit kolo a projet se po okolí. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu možnost se věnovat různým outdoorovým aktivitám, jako je rybaření, lov hub nebo třeba divokému raftingu.

Mezi další největší atrakce v Rováními patří navštívení Santa Claus Village. Tento magický park je domovem Santa Clause a jeho pomocníků. Můžete navštívit Santa Clausova sídla, pochutnat si na finském tradičním jídle v restauraci, nebo si nakoupit suvenýry v místních obchodech. Navštívení Santa Claus Village je oblíbené nejen u dětí, ale i u dospělých, kteří touží prožít kouzlo Vánoc, a to i v létě.

Pokud jste milovníci kultury a historie, Rováními vám nabízí mnoho možností k objevování. Můžete navštívit Rováními Muzeum, které vám přiblíží historii a kulturní dědictví města. Můžete také navštívit místní kostel, který je jednou z nejkrásnějších církevních staveb ve Finsku.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Rováními, můžete se ubytovat v jednom z mnoha útulných hotelů nebo chat. Zde se můžete probouzet s výhledem na hory a procházet se po okolní přírodě. Mnoho ubytovacích zařízení také nabízí sauny, což je typický finský zážitek, který si rozhodně nenechte ujít.

Dovolená v Rováními vám nabídne nezapomenutelný zážitek plný přírodní krásy, kultury a relaxace. Je to místo, které vás okouzlí svým klidem, magií a autentičností. Jestliže hledáte místo, kde se můžete vzdát hektického moderního života a vrátit se k přírodě, pak je Rováními ideální destinací pro vaši dovolenou ve Finsku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky