Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Ruka

Letenka Finsko Ruka


Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte pohádkové horské destinace, pak byste měli zvážit cestu do Finska a vydat se do známého lyžařského střediska Ruka. Tato malebná část Finska je jedinečná svými přírodními krásami a nabízí perfektní podmínky pro milovníky zimních sportů.

Přílet do Ruky je jednoduchý a bezproblémový díky přímým letům z různých evropských měst. Můžete si vybrat z několika leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety do Oulu nebo Kuusamo, dvou nejbližších letišť na Ruce. Po příletu na letiště se můžete rozhodnout mezi různými možnostmi transportu do Ruky, jako jsou taxislužby, autobusové linky nebo pronájem auta.

Když dorazíte do Ruky, ocitnete se uprostřed nádherné finské přírody. Krajina je známá svými tichými lesy, čistými jezery a majestátními horami, které obklopují středisko. Protože Ruka se nachází na severu Finska, má příznivé podmínky pro lyžování a snowboarding. S více než 30 sjezdovkami různých obtížností a moderními lanovkami najdou jak začátečníci, tak zkušení lyžaři vše, co potřebují.

Lyžařský areál Ruka nabízí také mnoho dalších aktivit pro ty, kteří se nechtějí pouze věnovat lyžování. Můžete si vyzkoušet skialpinismus, který vám umožní objevit nekonečné pěší trasy v okolních horách. V místních lesích můžete také podniknout túru na sněžnicích nebo si zapůjčit saně s tažnými psy pro nezapomenutelnou jízdu po sněhu.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela odlišného, Ruka nabízí jedinečnou příležitost spatřit polární záři. Tento přírodní jev je zvláště krásný v zimě, kdy je tma a obloha je plná tajemných a třpytivých světel. Ve vybraných nocích se můžete připojit k polárním zářem vybaveným expedicím, které vás dovedou k nejlepším místům pro tento ohromující pohled na nebe.

Pokud jde o ubytování, v Ruce najdete mnoho možností. Od elegantních hotelů až po útulné chaty a chalupy ve skandinávském stylu, máte na výběr vše, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Místní restaurace nabízí širokou škálu finských specialit, které určitě stojí za ochutnávku.

Takže pokud toužíte po dovolené, která kombinuje dobrodružství, relaxaci a krásné přírodní scenérie, letenka do Ruky ve Finsku je pro vás to pravé. Zajistěte si cestu do tohoto lyžařského ráje a zažijte nezapomenutelné zimní dobrodružství.


Dovolená Finsko Ruka


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí severní Evropy a oblíbenou destinací pro milovníky přírody a zimních sportů. Mezi nejpopulárnější destinace v Finsku patří i lyžařské středisko Ruka.

Ruka se nachází v oblasti Laponsko, nedaleko hlavního města Rovaniemi. Je to největší lyžařské středisko ve Finsku a láká turisty z celého světa svou vynikající kvalitou sněhu, širokou nabídkou sjezdovek a množstvím atrakcí a aktivit pro všechny věkové kategorie.

Pro lyžaře a snowboardisty je Ruka snem se svými 34 sjezdovkami a 500 hektary lyžařského terénu. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé jezdce a vyznačují se delším obdobím sněhu díky polárnímu kruhu. Středisko je také domovem více než 20 lanovek a vleků, které zajišťují optimální pohyb po svahu.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodu mimo sjezdovky, Ruka nabízí širokou škálu aktivit. Můžete se vydat na výlet na sněžnicích nebo se pustit do jízdy na psím spřežení. Pro fanoušky adrenalinových zážitků je tu možnost jízdy na motorkách sněžných, skoků do hloubky nebo sáňkování.

Pokud byste se chtěli na chvíli zahřát a uvolnit, můžete navštívit místní lázně nebo si dopřát saunu, což je v Finsku velmi oblíbená tradice. Zažijete tak autentický finský způsob relaxace.

Ruka má také bohatou nabídku ubytování a stravování. V okolí střediska najdete luxusní hotely, apartmány, chaty i hostely, které splní potřeby každého cestovatele. Místní kuchyně nabízí širokou škálu finských specialit, jako jsou ryby, divočina a tradiční pečivo.

Ruka je také oblíbeným místem pro pořádání různých sportovních akcí a soutěží. Každý rok se zde koná například Světový pohár v lyžování a snowboardingu, které přitahuje nejlepší světové sportovce.

Pokud plánujete dovolenou na Finsku, nezapomeňte zařadit Ruku mezi své cíle. Toto lyžařské středisko nabízí úžasné zážitky pro všechny návštěvníky, bez ohledu na jejich dovednosti. Připravte se na krásnou přírodu, vášnivé sportovní aktivity a třeba i setkání se skutečným Santou Klausem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ruka


1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ruky?

Nejlepší čas pro návštěvu Ruky je od listopadu do dubna, kdy je zde dostatek sněhu pro lyžování a další zimní aktivity.

2. Jak se dostanu do Ruky?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Ruky, je letecky do letiště Kuusamo nebo autobusem z blízkých měst, jako je Oulu nebo Rovaniemi.

3. Co mohu v Ruce dělat kromě lyžování?

V Ruce je možné provozovat mnoho dalších zimních aktivit, jako jsou snowboarding, sáňkování, vožení se na psím spřežení, jízda na skútru nebo procházky na sněžnicích.

4. Kam se ubytovat v Ruce?

V Ruce je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, chat a domků k pronájmu. Doporučujeme předem rezervovat, zejména během hlavní sezóny.

5. Jaké jsou ceny skipasu v Ruce?

Ceny skipasu v Ruce závisí na délce pobytu a typu skipasu. Můžete si zakoupit jednodenní, dvojdenní nebo týdenní skipas. V průměru ceny za skipas začínají od 30 EUR za den.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ruce?

V Ruce je mnoho restaurací nabízejících finskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Mezi nejoblíbenější patří Rukan Salong, Colorado Bar & Grill a Ravintola Ruka Peak.

7. Jaké jsou top atrakce v Ruce?

Kromě lyžování a dalších zimních aktivit se v Ruce nachází mnoho atrakcí, včetně Národního parku Oulanka, Ruka Ski&Snowboard School a Snow Mobile Park Ruka.

8. Kde si mohu půjčit vybavení na lyžování v Ruce?

V Ruce je mnoho půjčoven lyžařského vybavení, jako je Ski-Inn RukaVillage, RukaRentals a RukaSafaris. Doporučujeme si předem zařízení vybavení rezervovat.


Ubytování Finsko Ruka


Finsko Ruka je jedno ze nejpopulárnějších středisek zimních sportů ve Finsku. Nachází se v oblasti Laponska, v blízkosti města Kuusamo. Ruka je známá svými malebnými horskými krajinami, kvalitními sjezdovkami a bohatými možnostmi ubytování.

Pokud se chystáte navštívit Ruku, nebudete mít problém s výběrem toho správného ubytování. Středisko nabízí širokou škálu možností – od hotelů a apartmánů až po chatky a chalupy.

Pro ty, kteří si přejí maximální pohodlí a luxus, jsou zde k dispozici elegantní hotely s vysoce kvalitním servisem. Tyto hotely nabízejí moderní vybavení, wellness centra, restaurace s místními specialitami a také možnost využití konferenčních a společenských prostor.

Pro ty, kteří upřednostňují větší soukromí a svobodu, jsou tu také nabízeny apartmány a chalupy. Tyto ubytovací možnosti jsou často vybaveny kuchyňkou nebo kuchyní, což umožňuje hostům samostatnou přípravu jídel. Mnoho těchto apartmánů a chalup také poskytuje sauny a krb, což je typicky finské a příjemné pro osvěžení a odpočinek po dni stráveném na sjezdovkách.

V Ruce existuje také možnost pronájmu tradičních finských chatkách. Tyto chatky jsou obvykle vyrobené z dřeva a mají jednoduchý design. Pobyt v chatce vám umožní zažít autentickou finskou atmosféru a užít si ticho a klid přírody. V chatkách se často nachází krb, sauna a vlastní terasa, kde si můžete vychutnat krásný výhled na okolní krajinu.

S ubytováním v Ruce obvykle přicházejí různé další výhody a služby. Středisko nabízí širokou nabídku restaurací, které podávají nejen finská jídla, ale také mezinárodní kuchyni. Mezi další služby patří například skibusy, které zajišťují spojení mezi různými částmi střediska, půjčovny vybavení, dětské kluby a aktivity pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího.

Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Ruka také další zimní aktivity, jako je jízda na saních tažených psy, snowtubing, skialpování a sněžné skútry. Není tak divu, že Ruka je oblíbeným cílem jak pro rodiny s dětmi, tak pro nadšence zimních sportů.

Pokud plánujete do Finska Ruka vyrazit, doporučuje se rezervovat své ubytování v dostatečném předstihu. S populárností střediska je totiž velmi pravděpodobné, že se vytvoří poptávka po ubytování. Mějte na paměti, že během vrcholové sezóny může být ubytování dražší.

Zažijte jedinečnou finskou atmosféru, malebnou přírodu a nabídku zimních aktivit v jednom z nejpopulárnějších středisek v Laponsku. Vyberte si své ideální ubytování a užijte si dovolenou na horském středisku Finsko Ruka.


Počasí Finsko Ruka


Finsko Ruka se nachází ve střední části Finska a je jednou z nejvýznamnějších turistických destinací v zemi. Kromě svých krásných přírodních scenérií nabízí také skvělé podmínky pro lyžování a outdoorové aktivity. A jedním z faktorů, které ovlivňují zážitek turistů v Ruce, je samozřejmě i počasí.

Finsko obecně má typické skandinávské podnebí, což znamená, že je zde studeněji než v jiných částech Evropy. Ruka není výjimkou - zima je zde dlouhá a mrazivá. Průměrné teploty v zimních měsících se pohybují kolem -15 °C až -5 °C, což vyžaduje řádné vrstvení a teplé oblečení. Lyžaři a snowboardisté si sem přijíždí užít ideálních podmínek pro své sporty, ale i méně zkušení rekreanti si zde najdou své.

Ruka je také známá svými dlouhými zimními nocemi, kdy slunce téměř nevychází. V prosinci a lednu je téměř celý den ve tmě, což může být neobvyklý zážitek pro turisty z jiných částí světa. Nicméně, tato doba nabízí jedinečnou možnost pozorovat polární záři, což je nezapomenutelný zážitek.

Nicméně, když slunce konečně začne vycházet, Finsko Ruka se promění v zelené a krásné místo. Letní měsíce zde jsou obvykle mírnější, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Tato doba je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity v okolí.

Co se srážek týče, Finsko Ruka není příliš deštivé místo. Nejvíce srážek zde spadne v létě, avšak celkově je oblast relativně suchá. Sníh je zde častým jevem v zimním období, což přispívá k dokonalým podmínkám pro zimní sporty.

Celkově lze říci, že počasí ve Finsku Ruka má svůj nezaměnitelný charakter. Od mrazivých a tmavých zimních dnů, přes krásné zelené léto až po zářící podzim. Tato jedinečnost přitahuje turisty z celého světa, kteří sem přijíždí za lyžováním, outdoorovými aktivitami a pozorováním polární záře.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky