Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Nîmes

Ubytování Francie Nîmes


Francie je krásná země, která přitahuje turisty z celého světa svými výjimečnými památkami, kulturou a mnoha možnostmi, jak trávit svůj čas. Jeden z měst, které stojí za návštěvu, je Nîmes. Nachází se jižně od Francie a je známé pro své antické památky a římský amfiteátr.

Pokud plánujete návštěvu Nîmes, jedním z nejdůležitějších aspektů vaší cesty bude ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v Nîmes a pomůžeme vám najít ideální možnost pro vaši cestu.

Hotely

V Nîmes najdete mnoho hotelů, které mohou spokojit potřeby různých typů cestovatelů. Od luxusních hotelů až po levnější možnosti, najdete zde všechno. Pokud hledáte něco luxusního, pak Hotel Imperator v centru Nîmes může být tou pravou volbou. Nabízí elegantní pokoje, které jsou vkusně zařízeny a vynikající kuchyni.

Další možností je hotel Novotel Atria Nîmes Centre, který je ideální pro rodiny s dětmi nebo cestovatele, kteří si potřebují odpocinout v komfortabilním prostředí. Hotel nabízí moderní pokoje, bazén a parkování.

Apartmány

Pro ty, kteří hledají větší prostor a větší volnost, nabízí se možnost pronájmu apartmánů. V Nîmes je možné najít mnoho apartmánů, které se nacházejí v centru města nebo v jeho blízkosti. Můžete si najmout skutečně krásný byt na venkově s úžasným výhledem, ale pokud hledáte něco blízko města, pak můžete se podívat na Apart'City Nîmes. Tento apartmánový komplex nabízí vkusně zařízené byty s plně vybavenou kuchyní a nabízí krásné výhledy na město.

Hostely

Nakonec, pokud hledáte ubytování s nízkým rozpočtem a nechcete utratit moc peněz za ubytování, můžete se podívat na možnost hostelu. Hostely v Nîmes jsou ideální pro lidi, kteří chtějí zažít nejen město, ale také poznat nové přátele z celého světa. V Nîmes najdete mnoho hostels, které nabízejí levné ubytování v centru města i na jeho okraji.

Ferienwohnung Frankreich Nîmes

Majitele prázdninových domů, takzvaní "Ferienwohnungen" v Nîmes, mohou vyhledat na internetu nebo se svěřit do rukou cestovních kanceláří.

S nadějí, že tento článek vám pomohl najít ideální ubytování pro vaši cestu do Nîmes, doufáme, že se vám bude líbit vaše dovolená v této krásné části Francie. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, prostorný apartmán nebo levný hostel, máte zaručeno, že v Nîmes budete mít více než dost možností, jak si užít vaši dovolenou.


Počasí Francie Nîmes


Francie je země, která se pyšní svým pestrou krajinou a různými klimatickými podmínkami. Jedno z míst, které v tomto ohledu stojí za zmínku, je město Nîmes. Leží v jižní části země, poblíž Středozemního moře a přináší svým obyvatelům a návštěvníkům teplé a slunečné počasí.

Díky svému polohování má Nîmes středomořské klima s výraznými vlivy slunce a tepla. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 14 °C, což znamená, že zde vládne spíše mírné a příjemné podnebí. Letní teploty dosahují průměrně 30 °C, a proto je Nîmes velmi oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří touží po slunečném a tepém počasí.

Léta v Nîmes jsou suchá a slunečná, se minimálním množstvím srážek. V létě můžete očekávat pouze několik dní s deštěm a průměrné srážky se pohybují kolem 20 mm. To přispívá k tomu, že město je ideálním místem pro trávení času venku u bazénu nebo v jedné z místních kaváren.

Podzim v Nîmes je také stále teplý, ale s mírně vyšším množstvím srážek. Průměrná teplota se snižuje na 20 °C a srážky se pohybují okolo 60 mm měsíčně. To je ideální doba pro procházky historickým centrem města a návštěvu slavných památek, jako je římský amfiteátr Arena.

Zima v Nîmes je stále příjemná, s průměrnými teplotami kolem 12 °C. Teploty se zřídka pohybují pod bod mrazu a sněhové srážky nejsou běžné. Zima je klidným obdobím, kdy můžete vychutnávat okouzlující atmosféru města a navštívit jednu z místních kaváren nebo restaurací.

Jaro v Nîmes je obdobím, kdy se město začíná probouzet k životu. Teploty se zvyšují na příjemných 17–19 °C a květena se rozkvétá. Město je zahaleno stopami liliové fialové barvy, kterou tvoří levandule, která se zde hojně pěstuje.

Celkově lze říci, že Nîmes je město, které nabízí příznivé klima po celý rok. S teplými léty, mírnými zimami a příjemnými podmínkami na jaře a na podzim je to ideální destinace pro ty, kteří se chtějí vyhnout extrémně teplému nebo chladnému počasí. Ať už si vyberete kteroukoli roční dobu, jistě budete mít možnost užít si slunečného počasí a procházek po krásném historickém centru tohoto nádherného města.


Dovolená Francie Nîmes


Francie je země plná krásných a historických lokalit, a jedním z těchto skvostů je město Nîmes. Nachází se v jižní části země, v regionu Languedoc-Roussillon, a je známé svou bohatou římskou historií a úžasnou architekturou.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí města je amfiteátr, známý jako Les Arènes. Tento monumentální římský amfiteátr byl postaven v 1. století a kdysi sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy a další veřejné eventy. Dnes je to jedno z nejlépe zachovalých amfiteatrů ve Francii a je otevřené pro veřejnost. Navštěvníci mohou prozkoumat areál, vychutnat si krásnou architekturu a dokonce se vydat na střechu amfiteátru, odkud mají úchvatný výhled na město.

Další ikonickou památkou je Nîmeský akvadukt, zvaný Pont du Gard. Tento starověký most byl postaven Římany pro zásobování vody a je jednou z nejznámějších památek ve Francii. Most je dlouhý 275 metrů a dosahuje výšky přes 50 metrů. Je to jedno z nejlepších míst v okolí pro piknik nebo procházku.

Město Nîmes je také známé svými římskými památkami. Kromě amfiteátru a akvaduktu zde najdete i Maison Carrée, římský chrám postavený v 1. století. Tento krásný dochovaný chrám je považován za jeden z nejzachovalejších římských chrámů na světě a je skvělým příkladem starověké architektury.

Pokud se zajímáte o umění, návštěva Musée de la Romanité v Nîmes je skvělou volbou. Tento moderní muzeum je věnované římské historii města a nabízí rozmanité sbírky výstav, které zahrnují sochy, mozaiky a další artefakty. Je to skvělé místo k prozkoumání a získání hlubšího vhledu do historie Nîmes.

Jistě nezapomeňte ochutnat také místní gastronomii. Francouzská kuchyně je známá po celém světě a v Nîmes si můžete vychutnat místní speciality, jako je Brandade de Nîmes (rybí pochoutka), Gardianne de taureau (hovězí maso dusené ve víně) a gâteau nîmois (místní dezert).

Nîmes je také výborným výchozím bodem pro další objevování regionu Languedoc-Roussillon a okolních atrakcí. V blízkosti města se nachází mnoho dalších historických měst, jako je například Avignon, Arles nebo Carcassonne.

Celkově vzato, dovolená v Nîmes je skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a krásnou architekturu. Město nabízí mnoho zajímavých památek a atraktivit, které vám umožní prozkoumat bohatou římskou historii a zároveň si vychutnat nádherné prostředí jižní Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nîmes


1. Jak se dostat z letiště v Nîmes do centra města?
- Z letiště lze jet autobusem č. 22 do centra města. Cesta trvá přibližně 15-20 minut a cena je kolem 2 eur.

2. Kde lze najít nejlepší restaurace v Nîmes?
- V centru města se nachází mnoho restaurací a kaváren s různými kuchyněmi, nejlepší je se spolehnout na doporučení místních obyvatel nebo na online recenze.

3. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Nîmes?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Nîmes je antický amfiteátr (Arènes de Nîmes) a římský chrám Maison Carrée, který je jedním z nejlépe zachovaných římských chrámů v Evropě.

4. Kam se můžu vydat na výlet z Nîmes?
- Z Nîmes lze vyrazit na výlet do Camargue, velkého přírodního parku s močály, jezery a mnoha druhy zvířat. Dále se můžete vydat do Avignonu, který se nachází asi hodinu jízdy autem.

5. Jak je nejlepší se dopravovat po centru Nîmes?
- Nejlepší je využít veřejnou dopravu jako autobusy a tramvaje, které jsou poměrně levné a pohodlné. V centru města je však nejlepší chodit pěšky, nebo si pronajmout kolo.


Letenka Francie Nîmes


Francie je země bohatá na historii, kulturu a krásná přírodní scenérie. Pokud plánujete navštívit tuto fascinující zemi, měli byste zvážit návštěvu města Nîmes. Letenka do Nîmes je skvělou volbou pro cestovatele, kteří chtějí objevovat nejen metropole, ale i méně známá místa s autentickou atmosférou.

Nîmes se nachází v jižní Francii v regionu Occitanie. Toto město s bohatou historií je známé především díky svým antickým památkám. Nîmes je domovem významného Římského amfiteátru, který slouží jako scéna pro různé kulturní a společenské události, stejně jako pro velkolepé gladiátorské zápasy v minulosti. Zajímavostí je, že tento amfiteátr je jedním z nejlépe zachovalých římských amfiteatrů na světě.

Další zajímavou památkou v Nîmes je Maison Carrée, jeden z nejzachovalejších antických chrámů na světě. Dnes slouží jako muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout různé exponáty z římského období, včetně umění a archeologie.

Pro milovníky botaniky je zde také skvělá možnost navštívit Jardin de la Fontaine, rozlehlou zahradu s bazénem, fontánami a starobylými památkami. Můžete se zde projít po krásných cestách a odpočinout si od shonu města. Na vrcholu kopce v zahradě se nachází také chrám Diana, což je další historická památka, která stojí za návštěvu.

Nîmes není jen o archeologických a historických památkách, ale také nabízí mnoho dalších aktivit a zajímavých míst. Můžete prozkoumat úžasnou přírodní scenérii v nedalekém regionu Camargue, kde se nachází velká přírodní rezervace s rozmanitou faunou a flórou. Toto místo je známé pro své divoké koně, různé druhy ptáků a jedinečnou močálovou krajinu.

Navštívte také Muzeum moderního umění v Nîmes, které nabízí rozmanitou sbírku děl od umělců z celého světa. Je to skvělá příležitost pro milovníky umění, kteří se chtějí seznámit s moderním uměním a designem.

Letenka do Nîmes je snadno dostupná z mnoha evropských měst. Město má vlastní letiště, které je dobře propojené se zbytkem Francie i s dalšími evropskými destinacemi. Další možností je přistání na letišti v sousedním městě Montpellier, odkud je možné se do Nîmes dostat vlakem nebo autobusem.

Nízkorozpočtové letecké společnosti nabízejí často levné letenky do Nîmes, což je skvělá příležitost pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat jihozápadní Francii za rozumnou cenu.

Letenka do Nîmes je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentickou francouzskou atmosféru a zároveň chtějí objevit historické a přírodní poklady tohoto regionu. Nechte se okouzlit krásou Nîmes a zažijte nezapomenutelnou cestu do jihu Francie.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky