Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Manda National Park

Ubytování Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park je národní park nacházející se v Gabonu, zemi na západním pobřeží Afriky. Park je známý svými ohromujícími krajinami a pestrým zvířectvem, včetně slonů, goril, levhartů a řady endemických druhů. Pokud plánujete navštívit tento úchvatný park, zde je několik tipů na ubytování.

1. Manda Wilderness Lodge

Manda Wilderness Lodge je velkolepý hotelový komplex, který se nachází v srdci Gabon Manda National Park. Nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit v přírodě, jako jsou výlety na člunech, safari, pěší turistika nebo rybaření. Lodge má každý den na programu řadu aktivit, které vám pomohou vychutnat si tento úžasný park v plné míře.

2. Akaka Camp

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro Akaka Camp. Toto malé tábořiště se nachází kousek od hlavní části národního parku a nabízí základní obytné podmínky, jako je stan a společnou kuchyňku. Akaka Camp vám umožní cestovat po parku za přijatelnou cenu a zároveň vám umožní ochutnat základní tradiční jídla.

3. Les Champs Hôtel et Restaurant

S pokojným prostředím, což je především vhodné pro rodiny a dvojice, Les Champs Hotel and Restaurant nabízí kvalitní ubytování pohodlných pokojů, s klimatizací a zařízením k vaření. Hotel se nachází v blízkosti národního parku a je možné se zde do parku vydávat na vlastní pěst.

4. Tamba Kosi Lodge

Tamba Kosi Lodge je méně známý hotel, který se nachází u řeky Mbei na území Gabon Manda National Park. Nabízí šest jednoduchých, ale útulných chatových domků a základní společné zařízení. Lodge nabízí možnost sledovat divokou zvěř a výlety po řece včetně návštěvy tradičních vesnic v blízkosti.

5. Manga Lodge

Manga Lodge je malý hotelový komplex, který se nachází v blízkosti národního parku. Nabízí útulné ubytování bungalovů, možnost stravování v hotelové restauraci a výlety po parku. Manga Lodge je ideální pro lidi, kteří si chtějí užít Gabon Manda National Park v klidném prostředí.

Gabon Manda National Park nabízí několik možností ubytování s různými cenovými kategoriemi a různými službami pro vaši návštěvu. Váš výběr by měl záviset na vašich prioritách, a výtěžek z vašeho výletu bude záležet na tom, které místo si vyberete. Ale jakýkoli výběr to bude, nabídne nádherné kraje, jedinečnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park: Vstup do divočiny střední Afriky

Gabon Manda National Park je přírodní rezervace nacházející se v Gabonu, jedné z nejdivočejších zemí střední Afriky. Tato oblast je jednou z nejlépe zachovalých přírodních rezervací v regionu a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

Park se rozkládá na ploše téměř 1 430 kilometrů čtverečních v provincii Ogooué-Ivindo v severovýchodní části Gabonu. Jeho vznik byl oznámen v roce 2002 a oficiálně byl vyhlášen v roce 2008. Tento krok byl učiněn za účelem ochrany vzácných druhů, jako jsou gorily nížinné, sloni lesní, buvoli a šimpanzi, kteří mají v této oblasti své přirozené stanoviště.

Gabon Manda National Park je proslulý svou biodiverzitou a endemickými druhy, což z něj činí skutečný poklad pro ochranu přírody. Park zahrnuje různé typy ekosystémů, včetně primárních a sekundárních lesů, řek, močálů a savan. Tento rozmanitý prostor poskytuje život mnoha vzácným a ohroženým druhům, které zde najdeme.

Jedním z nejznámějších obyvatelů parku je nížinný gorila západoafrická (Gorilla gorilla gorilla). Jejich populace je však rychle klesající, takže ochrana jejich přirozeného prostředí v Gabon Manda National Park je neocenitelná. Dalším důležitým druhem na tomto území jsou také sloni lesní (Loxodonta cyclotis), kteří zde našli útočiště. Jsou zde také dokumentovány populace šimpanzů, buffalů a řady endemických druhů ptáků a plazů.

Park je přístupný pro turisty a nabízí jedinečný zážitek z prozkoumávání divočiny střední Afriky. Návštěvníci mají možnost vidět ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí a procházet se fascinujícími krajinami, které jsou dosud nedotčené moderním světem. Pro milovníky přírody je Gabon Manda National Park skutečným rájem. Kromě pozorování zvířat se mohou turisté vydat na procházky v pralese, pořádat výlety na řece a navštívit místní komunity, které žijí harmonicky s přírodou.

Ochrana Gabon Manda National Park je důležitá nejen pro gabonskou biodiverzitu, ale také pro globální ekosystémy a ochranu přírody. Gabon se snaží vést cestu k udržitelnému rozvoji a snaze o ochranu přírody, díky čemuž se Gabon Manda National Park stává symbolem tohoto úsilí.

Při plánování cesty do Gabonu byste měli zahrnout i návštěvu Gabon Manda National Park do svého itineráře. Budete mít možnost objevit krásy střední Afriky a přispět k ochraně tohoto jedinečného přírodního dědictví. Pokud máte rádi přírodu, dobrodružství a cestování neobvyklými místy, pak vás Gabon Manda National Park jistě uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Manda National Park


1. Kde se nachází Gabon Manda National Park?
Gabon Manda National Park se nachází v Gabonu, konkrétně v provincii Ogooué-Ivindo.

2. Jak velký je Gabon Manda National Park?
Gabon Manda National Park má rozlohu přibližně 1 500 kilometrů čtverečních.

3. Jak se dostanu do Gabon Manda National Park?
Nejbližším letištěm je Leon Mba International Airport v Libreville. Zde lze vzít vnitrostátní let do Makoka nebo Booué a pak se dostat do parku autem nebo místním dopravním prostředkem.

4. Jaký je hlavní cíl ochrany Gabon Manda National Park?
Hlavním cílem parku je ochrana biodiverzity a zachování přírodního prostředí. Park hostí mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat a rostlin.

5. Jaké druhy zvířat mohu v Gabon Manda National Park vidět?
V parku můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou gorily, levharti, sloni, antilopy, krokodýli a různé druhy ptáků.

6. Jsou v parku ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici ubytovací zařízení, včetně kempů, chat a malých hotelů.

7. Mohu si pronajmout průvodce pro návštěvu parku?
Ano, je možné si pronajmout místního průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám informace o jeho fauně a flóře.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gabon Manda National Park?
Nejlepší doba pro návštěvu parku je během suchého období, které trvá od června do září. V tomto období je menší pravděpodobnost dešťových srážek a je snazší pozorovat zvířata.

9. Mám si přinést nějaké speciální vybavení při návštěvě parku?
Při návštěvě parku je dobré mít sebou oděv vhodný na procházky v pralese, pohodlné obuv, ochranu proti komárům, sluneční brýle, klobouk a dostatek pití.

10. Jak je park financován?
Park je financován převážně prostřednictvím vlády Gabonu, ekoturistických poplatků a podpory mezinárodních organizací zaměřených na ochranu přírody.


Počasí Gabon Manda National Park


Gabon Manda National Park, ležící v západní Africe, je jedním z nejúžasnějších a nejlépe chráněných národních parků v Gabonu. Tento park je zvláštní svou rozmanitostí ekosystémů a nefalšovanou přírodní krásou.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů, kterým se Gabon Manda National Park vyznačuje, je jeho jedinečné počasí. Gabon má celoročně tropické klima, které vytváří teplé a vlhké podmínky ideální pro rozmanité druhy zvířat a rostlin. Průměrné teploty se pohybují od 24°C do 28°C, přičemž nejteplejší období je mezi červencem a zářím.

Dešťový prales v parku je to, co ho činí tak výjimečným. Ročně spadne v Gabonu až 2500 mm srážek a v Manda National Parku není výjimkou, že déšť může padat i 200 dní v roce. Nejvlhčí období je v období dešťů od října do května, kdy park nejvíce kvete a zvířata se stěhují z blízkých suchých oblastí, aby využila dostupného zdroje vody.

Toto období v parku je výjimečným časem pro ornitology a milovníky ptáků, protože lze spatřit mnoho vzácných druhů, včetně hřebce černozobého, různých druhů dravců a kolibříků. Zvířata, která v Manda National Parku žijí, mají přizpůsobené způsoby jak se vyrovnat s vlhkými podmínkami, například chůzi na koncích prstů nebo plovoucí kořeny rostlin.

V suchých měsících, které následují po sezóně dešťů, se park promění v nádhernou savanu. Toto období je ideální pro safari, protože zvířata se shromažďují u vodních zdrojů a lze tak spatřit slony, búfaly, gazely a mnoho dalších.

Manda National Park je také známý svou biodiverzitou, která zahrnuje více než 100 druhů savců, 400 druhů ptáků a mnoho druhů plazů a hmyzu. Zdokonalená ochrana parku napomáhá udržovat tuto biodiverzitu a zároveň zajišťuje, že turisté si mohou park užívat bez narušení.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Manda National Park, mají možnost zažít opravdovou divočinu a krásu, kterou tento park nabízí. Přestože počasí může být nepředvídatelné a proměnlivé, právě to činí tento park tak magickým a jedinečným pro všechny, kteří se sem vydají.

Manda National Park je přírodní poklad, který představuje Gabon v celé své kráse. Jeho rozmanitost ekosystémů, unikátní počasí a bohaté druhové složení ho činí nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete navštívit tento park během sucha nebo v období dešťů, jistě nebudete zklamáni jeho nádhernou přírodou a fascinujícími zvířaty, která zde žijí.


Dovolená Gabon Manda National Park


Gabon je země v západní Africe, která je pro svou bohatou přírodní krajinu a divokou zvěř známá po celém světě. V rámci této oblasti se nachází národní parky, které nabízejí neuvěřitelné zážitky pro milovníky přírody. Jedním z těchto parků je Gabon Manda National Park.

Gabon Manda National Park se rozkládá na ploše téměř 1 200 kilometrů čtverečních na západě Gabonu. Je to jeden z největších národních parků v zemi a zahrnuje různé druhy přírodních prostředí, včetně deštných lesů, mangroveových lesů, pláží a řek. Tento park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, krokodýli a mnoho dalších.

Jedním z největších lákadel Gabon Manda National Park je pozorování goril. Tato oblast je domovem několika skupin goril, a proto jsou pro návštěvníky k dispozici organizované gorilí treky. Turisté mají možnost sledovat tyto nádherná stvoření ve svém přirozeném prostředí a dokonce se jim přiblížit na velmi blízkou vzdálenost. Je to nezapomenutelný zážitek a skvělá příležitost poznat více o těchto vzácných tvorech.

Další atraktivitou Gabon Manda National parku jsou řeky a pláže. Někteří cestovatelé se rozhodnou vydat se na říční safari, které je dokonalým způsobem, jak se dostat do srdce přírodního prostředí této oblasti. Během safari můžete vidět slony, krokodýly, šimpanzy a další druhy žijící u řeky. Na plážích je možné relaxovat, koupat se a zkoumat mořský život.

Gabon Manda National Park nabízí také různé outdoorové aktivity. Turisté mohou podniknout pěší túru po mnoha stezkách a objevovat krásu okolní přírody. Je tu také možnost kempování a rybaření, což je ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a nezávislost na přírodě.

Pro ty, kteří mají rádi ornitologii, je Gabon Manda National Park rájem. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně papoušků, kolibříků a čápů. Pozorování ptáků je tak jednou z těch aktivit, které si nesmíte nechat ujít.

Gabon Manda National Park je skvělou volbou pro dovolenou pro ty, kteří si chtějí užít divočinu a krásu přírody. Tento park nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie a zážitky, které nelze nikdy zapomenout. Prozkoumejte Gabon a objevte jeho úžasné přírodní bohatství v Gabon Manda National Park.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky