Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je chráněné území nacházející se ve vesnici Tafi Atome v Ghaně. Je domovem ohrožených druhů primátů, zejména koupalíků mona.

2. Jak se tam dostanu?
Pro návštěvu Tafi Atome Monkey Sanctuary je nejlepší se dopravit letadlem do hlavního města Akkra a následně pokračovat cestou autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

3. Jaká je vstupní cena do sanctuary?
Cena vstupného je obvykle kolem 10-15 GH₵ (ghanských cediů).

4. Mohu se setkat s volně žijícími opičkami?
Ano, v sanctuary je možné vidět volně žijící opičky. Turistům je dovoleno projít se průvodcem po stezkách a pozorovat tyto úžasné tvory. Nicméně je důležité respektovat bezpečnostní předpisy a nedotýkat se ani krmit opic.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu?
Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od října do dubna, kdy je počasí příznivější a je menší pravděpodobnost dešťových srážek. Je však ideální se před cestou informovat o aktuálních podmínkách.

6. Mohu se ubytovat v blízkosti sanctuary?
Ano, v blízkosti sanctuary se nacházejí různé ubytovací možnosti. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, penziony nebo ubytováním u místních rodin.

7. Co dalšího mohu v Ghaně navštívit?
V Ghaně je mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Můžete navštívit například národní park Mole, pláže v Cape Coast, zříceniny Elmina nebo přírodní park Kakum.

8. Potřebuji si s sebou vzít nějaké speciální vybavení?
Je doporučeno mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení, přenosnou láhev na vodu, opalovací krém, repelent proti komárům a fotoaparát pro zachycení krásných okamžiků.

9. Je možné darovat něco opičkám?
Pokud při návštěvě sanctuary máte zájem podpořit jejich péči, můžete se zeptat na místě, zda je možné přispět finančně nebo donést nějaké potřebné věci, jako jsou například přírodní potraviny či léky.

10. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat během návštěvy?
Ano, je důležité dodržovat pravidla sanctuary, která zahrnují nedotýkat se opiček, nedávat jim jídlo, postupovat podle tras určených průvodcem a zachovávat ticho. Je to pro zajištění bezpečnosti opiček a zachování jejich přirozeného chování.


Počasí Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana, západoafrická země plná bohaté kultury a přírodních krás, nabízí cestovatelům mnoho zajímavých a unikátních míst k objevování. Jedním z těchto fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, což je chráněné území ve vesnici Tafi Atome. Kromě ochrany ohrožených druhů primátů nabízí také návštěvníkům příležitost nejen prozkoumat přírodu, ale také se dozvědět něco o tradičním životě této oblasti.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Tafi Atome Monkey Sanctuary, je možnost setkat se s ropuchovci tafeho, kteří jsou zde doma. Ropuchovci tafeho jsou jedněmi z nejvíce ohrožených primátů v Ghaně, a proto je zdejší chráněné území klíčové pro jejich přežití. Návštěvníci mají možnost pozorovat tato zvířata v jejich přirozeném prostředí a pochopit jejich chování a životní styl. Průvodci z vesnice také zajišťují informace o ropuchovcích tafeho a odpovídají na dotazy návštěvníků, což přispívá k vzdělávání a ochraně tohoto druhu.

Kromě ropuchovců tafeho můžete v Tafi Atome Monkey Sanctuary také potkat další druhy opic, jako je například Columbusova opice. Tato opice je mnohem častější a její populace zde prosperuje. Při prohlídce chráněného území vás pravděpodobně doprovodí a poskakovat na stromech vám bude připadat jako normální součást života v této oblasti.

Stejně fascinující jako živočichové je i místní příroda. Pěší túry v okolí vás provedou hustými deštnými pralesy a údolími, a budete moci obdivovat zeleň, která se rozprostírá na kilometry daleko. Budete se potýkat s různými druhy rostlin a stromů, které jsou jedinečné pro tuto část země. Pokud jste milovníkem přírody, Tafi Atome Monkey Sanctuary je skvělým místem k prozkoumání.

Samotná vesnice Tafi Atome je rovněž fascinujícím místem k návštěvě. Můžete si prohlédnout tradiční domy a pozorovat místní obyvatele při každodenních činnostech. Podle tradice zdejších obyvatel je známo, že ropuchovci mají určitou duchovní ochranu a za jistých okolností jim mohou obyvatelé prostřednictvím rituálů předávat zprávy nebo prosit o pomoc. Je fascinující pozorovat, jak lidé v Tafi Atome žijí v souladu s přírodou a s chápáním jejího významu pro svůj život.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Tafi Atome Monkey Sanctuary. Toto chráněné území nabízí jedinečnou příležitost vidět ohrožené druhy primátů a prozkoumat krásy ghanské přírody. Navíc budete mít možnost si prohlédnout místní život a kulturu v jedné z nejvíce autentických částí země. Ghana je plná překvapení a Tafi Atome Monkey Sanctuary je jedním z nich.


Ubytování Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je známá svým bohatstvím afrického folklóru, kulturním dědictvím a přírodními divy. Jedno z takových fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, který se nachází v regionu Volta Ghana. Tento svatyně opic se nachází ve vesnici Tafi Atome a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít setkání a interakci s divokými a volně žijícími opicemi.

Sanctuary je domovem dvou druhů opic - posvátných opic Tafi a kusoklasých opic mona. Posvátné opice Tafi jsou považovány za spirituální bytosti a jsou chráněné místními obyvateli. Tyto opice jsou přirozeně družné a sociální zvířata. Mona opice jsou také velice zajímavé a mají charakteristickou černou skvrnku na zádech, což je značka jejich druhu. Jejich interakce je omezena, ale návštěvníci mají příležitost je pozorovat a sledovat jejich přirozené chování.

Když navštívíme Tafi Atome Monkey Sanctuary, můžeme očekávat nezapomenutelný zážitek. Den zde začíná krátkým povídáním o kultuře místních obyvatel a jejich vztahu k opicím. Poté nás místní průvodce provede lesními cestami, kde můžeme spatřit a přitahovat opice pomocí speciálních zvuků a gest. To je jako magnet pro opice, které přijdou blíže a začnou se pohybovat mezi námi.

Interakce s opicemi je klíčovou součástí návštěvy. Můžeme je krmit, hladit a dokonce se s nimi vyfotit. Je důležité dodržovat pokyny průvodců, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí opic. Tato interakce nám umožňuje sledovat jejich hravost, inteligenci a sociální strukturu. Je srdcervoucí vidět je se skupinou malých opic či opatrovat slabší jedince.

Sanctuary není pouze o opicích. Je zde také bohatá diverzita flóry a fauny, kterou návštěvníci mohou objevovat při procházkách po přírodních stezkách. Těší se zde různé druhy ptáků, motýlů a dalších zvířat.

Navštívení Tafi Atome Monkey Sanctuary pomáhá chránit tyto vzácné opice a jejich přírodní prostředí. Peníze z turismu jsou použity na ochranu lesa a na podporu místní komunity, která se angažuje v ochraně opic. Místní obyvatelé se také zapojují do vzdělávacích programů, které mají za cíl zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a zachování životního prostředí pro budoucí generace.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je neobyčejným a unikátním místem v Ghaně. Kombinace zážitků z interakce s opicemi, procházek přírodou a pochopení místní kultury je nezapomenutelná. Tato svatyně je příkladem toho, jak můžeme spojit ochranu přírody, ekoturismus a komunitní rozvoj pro společné dobro.


Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je exotickou destinací, která láká turisty z celého světa svou bohatou biodiverzitou a unikátními přírodními památkami. Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou Ghana nabízí, je Tafi Atome Monkey Sanctuary.

Tafi Atome Monkey Sanctuary se nachází ve východním regionu Volta v Ghanském kraji a je domovem ohroženým druhů opic. Sanitář byl založen v roce 1993 vesnicí Tafi Atome jako ochrannou reakcí na rapidní pokles početné populace opic v důsledku lovů a odlesňování. Dnes se zde nachází více než 200 opic, především druhů Mona a Diadema.

Při návštěvě tohoto svatyně můžete zažít nezapomenutelný zážitek setkání s divokými opicemi. Místní průvodci vám ledajícím způsobem představí chování a způsob života opic, zároveň vás ale také naučí, jak se k nim chovat a respektovat jejich životní prostředí. Opice zde žijí volně a ani vás ani opice si nenechají vyfotit, protože jsou na lidi zvyklé.

Sanctuary se nachází v nádherném tropickém pralese, který je domovem mnoha dalších druhů živočichů a rostlin. Při procházce se můžete potulovat kolem deštníka stromů a vodopádů, a rozhlédnout se po kouzelném prostředí, které vám Ghana nabízí.

Návštěva Tafi Atome Monkey Sanctuary je nejenom zážitkem, ale také příležitostí podpořit ochranu ohrožených druhů. Vaše vstupné a poplatky za průvodce budou použity na ochranu opic a jejich přírodního prostředí, stejně jako na podporu komunity, která se o opice stará.

Pokud je vaším snem zažít setkání s opicemi a zároveň pomoci přírodnímu prostředí, Tafi Atome Monkey Sanctuary je pro vás ideální destinací. Ghana vám nabízí nezapomenutelné dobrodružství, které vás přenese do srdce africké divočiny a ukáže vám krásu tohoto jedinečného místa. Přijeďte a zažijte jedinečnou atmosféru a kouzlo přírody v Tafi Atome Monkey Sanctuary.


Dovolená Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Dovolená v Ghaně může být velmi dobrodružná a zajímavá. Jedním z nejvíce oblíbených míst k návštěvě je Tafi Atome Monkey Sanctuary.

Tato rezervace se nachází v regionu Volta v jižní Ghaně. Místem dominují tropické deštné lesy a mokřady, které poskytují útočiště pro více než 230 druhů ptáků a 60 druhů zvířat a plazů. Avšak nejvíce zajímavé jsou opice.

Rezervace byla vytvořena v roce 1996, aby pomohla zachránit a chránit populace červených ploskonosých opic. Tyto opice jsou považovány za posvátné v Togové a Ghaně, takže jsou chráněny zákony. Respekt k posvátným opicím se zřejmě  projeví v tom, že se zde nekecají, a od samovolného krmení se doslovně řítí dál. Vstup do prostoru opic se vstupným poplatkem, který slouží k financování péče o tyto zvířata a správu oblasti.

Jakmile dorazíte do rezervace, budete přivítáni průvodcem, který vám řekne něco o historii a životě opic v této oblasti. Poté procházíte tropickým deštným lesem v doprovodu průvodce. Během cesty si můžete všimnout, jak opice skáčou ze stromu na strom, hledají potravu a věnují pozornost svým mláďatům. Je důležité poznamenat, že se nemůžete dotknout ani krmit opice, aby se předešlo zbytečným stresům a riziku záchvatů stresových onemocnění.

Pokud si chcete užít více ze své cesty, můžete si vybrat z dalších aktivit v Tafi Atome Monkey Sanctuary. V blízkosti rezervace se nachází tradiční vesnice Tafi Atome. Tato vesnice je známá tím, že se zde vyrábí mnoho tradičních výrobků a suvenýrů, jako jsou vyšívané koberce, kříže a různé ozdoby z dřeva. Zajímavá může být i procházka po vesnici s průvodcem, abyste se dozvěděli více o místní kultuře a zvyklostech.

Další z aktivit, které si můžete v rezervaci užít, je pěší turistika. Tato oblast nabízí mnoho turistických stezek a unikátních zážitků. Můžete se projet po řece Volta, vypravit se na výlet loďkou nebo si prohlédnout úžasné vodopády.

Všechny tyto aktivity a možnosti si zaslouží návštěvu a užitek z nich si užijí jak rodiny, tak i jednotlivci.

V Tafi Atome Monkey Sanctuary si budete moci užít krásnou přírodu, setkat se s posvátnými opicemi a zjistit více o místní kultuře. Takže pokud plánujete navštívit Ghanu, neváhejte a vydejte se do této úžasné rezervace.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky