Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Grenada Mt. Qua Qua

Počasí Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malý ostrov, který se nachází v Karibiku. Svojí krásou a bohatou flórou a faunou přitahuje turisty z celého světa. Jednou z nejznámějších památek na ostrově je hora Qua Qua, která se tyčí do výšky 748 metrů nad mořem.

Hora Qua Qua je oblíbenou atrakcí pro turisty, kteří se chtějí vydat na výlet do přírody a zažít něco neobvyklého. Ale jaké je počasí na této hoře?

Grenada leží v tropické oblasti, což znamená, že počasí je zde celoročně teplé a vlhké. Hoře Qua Qua se nachází na jihozápadě ostrova, v blízkosti národního parku Grand Etang, který přitahuje milovníky přírody.

V oblasti Qua Qua je průměrná teplota po celý rok kolem 25 °C, s minimálními výkyvy. Během letních měsíců může teplota vzrůst až na 30 °C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 23 °C. Noční teploty jsou o něco nižší, s průměrnými hodnotami kolem 18-20 °C.

Co se týče srážek, na hoře Qua Qua spadne během roku průměrně kolem 2500 mm deště. Období dešťů na Grenadě trvá od června do listopadu, s vrcholem v srpnu a září. Během tohoto období může pršet každý den, často intenzivně. Suché období je od prosince do května, kdy srážkové úhrny klesají až na 100-150 mm za měsíc.

Pokud se chystáte na výlet na horu Qua Qua, je důležité se připravit na deštivé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou nepromokavé oblečení, stejně jako vhodné obuv a pláštěnku. Průvodce je také vždy užitečným společníkem při výstupu na horu, protože může poskytnout mnoho užitečných informací o okolním terénu a počasí.

Nezapomeňte, že počasí může být na horách velmi proměnlivé, ačkoliv je na Grenadě obecně slunečno a teplé. Může být chladno a mlhavo na vrcholu hory, takže se oblečte v teplém oblečení a připravte si nějakou ochranu proti chladu.

Hora Qua Qua nabízí jedinečnou příležitost pro dobrodružství a objevování přírody Grenady. Bez ohledu na počasí je to nádherné místo, které stojí za to navštívit. Během výpravy můžete vidět tropické rostliny a zvířata a zažít jedinečnou atmosféru této horské oblasti.

Nezapomeňte také zkontrolovat místní předpověď počasí před odjezdem. Výlet na horu Qua Qua může být velkým zážitkem, ale je důležité být připravený na všechny povětrnostní podmínky, které vás zde mohou potkat.


Dovolená Grenada Mt. Qua Qua


Pokud hledáte exotickou destinaci, která nabízí krásnou přírodu, úchvatné pláže a bohatou historii, pak byste měli uvažovat o dovolené na ostrově Grenada na hoře Mt. Qua Qua. Tato oblast je jednou z nejkrásnějších částí Grenady a nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Hora Mt. Qua Qua se nachází v horském řetězci na západní části ostrova Grenada v Karibiku. Je součástí národního parku Grand Etang, který je domovem mnoha unikátních druhů flóry a fauny. Při výstupu na vrchol hory se budete moci potěšit úchvatnými výhledy na okolní krajinu, deštný prales a krásné vodopády.

Pro výstup na Mt. Qua Qua je nejlepší se připojit k organizovanému turistickému výletu, který vám poskytne průvodce a potřebné vybavení. Trasa výstupu je náročná a vyžaduje trochu fyzické kondice, ale je to rozhodně stojí za to. Během cesty spatříte ohromující vodopády, jezera a pozoruhodné rostlinné druhy.

Historicky byla hora Mt. Qua Qua důležitým místem pro domorodé obyvatelstvo, kteří na ni přicházeli vykonávat různé rituály a obřady. Dnes je hora oblíbenou turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Po dlouhém výstupu na Mt. Qua Qua si zasloužíte odměnu - navštivte jednu z mnoha pláží na pobřeží Grenady. Pláže na tomto ostrově jsou opravdu nádherné. Říká se, že jsou jedny z nejkrásnějších na celém Karibiku. Bílý písek, tyrkysově modrá voda a přátelská atmosféra vám zajistí nezapomenutelný relaxační zážitek.

Pokud se zajímáte o historii a kulturu, nemůžete vynechat návštěvu hlavního města Grenady - St. George's. Toto malebné město je plné historických památek, barevných domů a trhů, kde si můžete prohlédnout místní řemeslné výrobky a pokrmynatypické pro region.

Kromě toho, Grenada je také známá svou bohatou kuchyní. Nezapomeňte ochutnat známý koření Grenady, která je jedinečná díky použití místních bylinek a koření.

Dovolená na Grenadě na hoře Mt. Qua Qua je jedinečnou zkušeností, kterou nezapomenete. Nádherná příroda, úchvatné pláže a bohatá kultura vás nadchnou a donutí se zamilovat do tohoto krásného karibského ostrova. Nečekejte a zařaďte Grenadu na svůj seznam cestovních cílů, protože zde najdete vše, co byste si přáli pro nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Letenka na ostrov Grenada: Výstup na vrchol Mt. Qua Qua

Pokud hledáte dobrodružství v karibském ráji, letět na ostrov Grenada by mohlo být pro vás to pravé. Tento malý ostrov v Karibském moři nabízí nejen nádherné pláže a tyrkysové vody, ale také možnost podniknout vzrušující výstup na vrchol Mt. Qua Qua.

Mt. Qua Qua je jedním z nejvyšších vrcholů na ostrově Grenada a tvoří zároveň součást Národního parku Grand Etang. Je vysoký přibližně 810 metrů a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu, horské lesy a jezero Grand Etang.

Cesta na Mt. Qua Qua začíná v oblasti Grand Etang, která se nachází asi 30 minut jízdy autem od hlavního města St. George's. Zde si můžete zaparkovat auto a vydáte se na pěší výlet po turistické stezce.

Turistická trasa je dobře značená a vede vás přes nádherné horské lesy, kde se můžete potkat s různými druhy ptáků, hady a dalšími zvířaty. Stezka je středně náročná a vyžaduje poměrně dobrou fyzickou kondici, ale odměnou vám budou úžasné výhledy a neuvěřitelná příroda.

Přibližně po dvou hodinách chůze dorazíte na vrchol Mt. Qua Qua, kde si můžete odpočinout, udělat si občerstvení a vychutnat si krásu okolního kraje. Odtud je také možné vidět zátoky a pláže Grenady, ostrovy v okolí a obrovské zelené lesy.

Pokud máte dostatek času a energie, můžete na cestě zpět navštívit jezero Grand Etang. Nachází se asi 2 kilometry od vrcholu a je jedním z největších jezer na ostrově Grenada. Zde můžete vidět vodopády a další překrásné scenérie.

Je dobré si před výstupem na Mt. Qua Qua zajistit průvodce, který vás provede trasou a poskytne vám informace o okolní přírodě. Doporučuje se také vzít s sebou dostatek vody a lehkého jídla, protože na vrcholu a v oblasti není žádné občerstvení.

Výstup na vrchol Mt. Qua Qua je jedinečným zážitkem, který vám umožní zažít krásu přírody na ostrově Grenada z výšky. Ať už jste dobrodruh nebo jen milovník přírody, tato aktivita vám nabídne nezapomenutelné zážitky a pohledy, které vás uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Qua Qua


1. Kde se nachází vrchol Mt. Qua Qua na Grenadě?
Mt. Qua Qua se nachází na západním pobřeží ostrova Grenada v přírodním parku Grand Etang.

2. Jaká je nadmořská výška vrcholu Mt. Qua Qua?
Vrchol Mt. Qua Qua dosahuje výšky 748 metrů nad mořem.

3. Jaká je délka a obtížnost výstupu na Mt. Qua Qua?
Výstup na Mt. Qua Qua je přibližně 4,5 kilometry dlouhý. Obtížnost trasy je střední až těžká, a proto je vhodná pro zkušenější turisty s dobrou fyzickou kondicí.

4. Jak se dostanu na začátek stezky vedoucí na Mt. Qua Qua?
Z hlavního města Grenady, St. George's, se lze dostat na začátek stezky Mt. Qua Qua autem. K dispozici jsou také veřejné autobusy a taxíky, které vás mohou tam dopravit.

5. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Mt. Qua Qua?
Doba trvání výstupu na Mt. Qua Qua se liší v závislosti na zdatnosti jednotlivců. Obecně se odhaduje, že výstup a návrat trvá asi 4 až 6 hodin.

6. Jaké vybavení je nutné pro výstup na Mt. Qua Qua?
Pro výstup na Mt. Qua Qua je důležité mít pevnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, dostatek vody, sluneční ochranu (například opalovací krém a klobouk) a ochranný sprej proti hmyzu.

7. Jaké jsou nejkrásnější výhledy z vrcholu Mt. Qua Qua?
Z vrcholu Mt. Qua Qua je panoramatický výhled na vnitrozemí Grenady, Grand Etang a vzdálené pobřeží. Výhled je obzvláště okouzlující v jasný den, kdy je možné vidět až na sousední ostrovy v Karibiku.

8. Je nutné mít průvodce při výstupu na Mt. Qua Qua?
I když není povinné mít průvodce, doporučuje se najmout si zkušeného místního průvodce, který dobře zná trasu a může poskytnout informace o flóře, fauně a kulturní historii této oblasti.

9. Je možné na Mt. Qua Qua kempovat?
Na vrcholu Mt. Qua Qua nejsou kempovací místa. Nicméně v okolí přírodního parku Grand Etang je možné najít několik kempů a ubytování.

10. Existují nějaká omezení nebo pravidla týkající se návštěvy Mt. Qua Qua?
Návštěvníci by se měli řídit pokyny místních úřadů a dodržovat pravidla týkající se ochrany přírody. Je důležité zachovat čistotu, nedotýkat se zvířat ani rostlin a respektovat přírodní prostředí.


Ubytování Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malý ostrov v Karibiku s krásnými plážemi a tropickou krajinou, ale co mnoho lidí neví, je že má také nádherné pohoří, které stojí za prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších treků v Grenadě je výstup na hory Mt. Qua Qua. Pokud se rozhodnete toto dobrodružství podstoupit, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám umožní dobře se vyspat a nabrat sílu na celodenní turistiku. V tomto článku vám představíme nejlepší ubytování v blízkosti Mt. Qua Qua.

Clarke's Court Bay Marina & Hotel

Clarke's Court Bay Marina & Hotel se nachází asi 20 minut jízdy od pohoří Mt. Qua Qua a je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti oblasti, ale touží po klidném pobytu u moře. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na Karibské moře a venkovní bazén. Kromě toho je zde také restaurace, která nabízí vynikající karibskou kuchyni a přátelskou obsluhu.

Mount Cinammon Resort

Mount Cinammon Resort se nachází necelých 10 minut jízdy od Mt. Qua Qua a je ideální pro milovníky přírody a dobrodruhů. Na resortu se nachází luxusní vily a apartmány, které nabízejí krásný výhled na pohoří a soukromý bazén. Hosté se zde mohou věnovat široké škále aktivit, jako jsou například plavání, tenis nebo jízdě na koni.

The Flamboyant Hotel and Villas

The Flamboyant Hotel and Villas se nachází v horské oblasti Grenady a nabízí krásné výhledy na pobřeží a Karibské moře. Hotel má elegantní pokoje s moderním vybavením, velký venkovní bazén a vlastní pláž, kde si hosté mohou užít slunce a relaxovat. Díky své vynikající poloze je hotel ideálním místem pro pohodlný přístup na Mt. Qua Qua.

Mango Bay Cottages

Mango Bay Cottages jsou velmi oblíbenou volbou mezi turisty, kteří chtějí prozkoumat Mt. Qua Qua. Tyto plně vybavené chaty jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružství v přírodě, ale nemají rádi velké hotely. Chatičky jsou situované v tropické zahradě a nabízí krásný výhled na moře a horu Mt. Qua Qua. Hosté zde mohou využít venkovní bazén, WiFi a soukromou pláž.

Nyní již víte, kam se ubytovat, když plánujete výstup na Mount Qua Qua. Vyberte si z výše uvedených možností a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Grenadě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky