Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Batumi Botanical Garden

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


1. Kdy je Batumi Botanical Garden otevřen?

Botanická zahrada Batumi je otevřena každý den od 8.00 do 20.00 hodin (v letní sezoně).

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Batumi Botanical Garden?

Vstupné do Botanické zahrady Batumi se liší podle sezóny a věku návštěvníka. Vstupenky začínají od 8 lari pro dospělé a 4 lari pro děti.

3. Jak se dostat do Batumi Botanical Garden?

K Botanické zahradě Batumi se můžete dostat autem, taxíkem nebo místním autobusem. Pravidelný autobusový spoj je k dispozici ze střediska města Batumi.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden?

Nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden je v období léta (červenec a srpen). V tuto dobu jsou rostliny v úplné květu a zahrada je nejkrásnější.

5. Je ve zahradě povoleno fotografování a natáčení?

Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny v rámci zahrady.

6. Jsou v Botanické zahradě Batumi dostupné toalety?

Ano, v zahradě jsou k dispozici toalety, včetně toalet pro handicapované osoby.

7. Je nutné si koupit vstupenky předem?

Ne, není nutné si vstupenky kupovat předem. Vstupenky lze zakoupit přímo na vstupu do zahrady.


Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Dovolená v Gruzii může být jedinečným zážitkem jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kdo se zajímají o historii a kulturu. Jedním z nejúžasnějších míst, která lze během dovolené navštívit, je Batumi Botanical Garden, jedna z největších botanických zahrad v celé Asii.

Botanická zahrada se nachází na pobřeží Černého moře, jen pár kilometrů od města Batumi. Je rozložená na ploše 111 hektarů a zahrnuje více než 5 000 druhů rostlin, z nichž mnoho je endemických pro Kavkaz a Kavkazské oblasti.

Mezi nejvýznamnější atrakce patří kaktusová zahrada, kamenné zahrady, subtropické rostliny, bambusové háje, rybníky s lotosy, skalní rèvy a řada dalších. Návštěvníci mohou strávit celé hodiny procházející kolem a obdivující krásu těchto neuvěřitelných rostlin.

Nejlepší čas na návštěvu botanické zahrady je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a rostliny kvetou. V létě je zahrada nádherná, ale teploty se mohou dostat na velmi vysokou úroveň, proto je dobré se dobře připravit na horké počasí.

Pokud se rozhodnete navštívit botanickou zahradu, neměli byste zapomenout navštívit také Batumi, velké město při pobřeží Černého moře. Město nabízí řadu kulturních a historických muzeí, skvělé restaurace a bary, a také několik skvělých pláží.

Celkově lze říci, že návštěva Batumi Botanical Garden je jedinečným zážitkem a nezapomenutelnou součástí každé dovolené v Gruzii. Zahrada je ideálním místem nejen pro ty, kteří se zajímají o botaniku, ale také pro ty, kteří hledají odpočinek, krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v gruzínském městě Batumi na pobřeží Černého moře a je oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky přírody z celého světa.

Botanická zahrada byla založena v roce 1912 a rozkládá se na ploše více než 100 hektarů. Její rozmanitý terén nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na moře, hory a okolní krajinu. Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Pěstuje se zde také mnoho exotických rostlin pocházejících z různých částí světa.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zahradě je "Dolní květinový ráj", který je skvělým místem pro procházky a relaxaci. Tento úsek zahrady je rozdělen na několik tematických oblastí, z nichž každá je věnována jiné skupině rostlin. Návštěvníci zde mohou obdivovat květiny od nejrůznějších stromů a keřů po vzácné orchideje a růže. Každá roční doba přináší do zahrady nový a zajímavý obraz.

Další zajímavou částí zahrady je "Rasenia Pond", kde najdete jedinečné druhy rostlin obývajících mokřady. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů vodních lilii a kapradin. Je to skvělé místo pro ptačí pozorování, protože se zde často vyskytují různé druhy ptáků.

Pro milovníky exotické vegetace je zahrada také domovem exotické části s rostlinami pocházejícími z různých tropických oblastí světa. Zde najdete druhy jako je bambus, palmy a různé druhy sukulentů. Procházka touto částí zahrady je jako cesta kolem světa.

Batumi Botanical Garden nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také příjemné prostory pro odpočinek, jako jsou lavičky a altánky. Je to ideální místo na piknik s rodinou nebo setkání s přáteli. Pro děti je zahrada skvělým místem pro objevování a učení se o světě rostlin.

Pokud se vydáte na návštěvu Batumi Botanical Garden, obraťte se na personál, který vám rád poskytne informace o různých druzích rostlin a poskytne i mapu zahrady. Doporučuje se také připravit si pohodlnou obuv a ochranný krém proti slunci, protože procházka zahradou může trvat několik hodin.

Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Gruzii. Jeho půvabná atmosféra, pestrost rostlin a nádherná krajina činí z této zahrady místo, které si turisté z celého světa nemohou nechat ujít. Pokud máte rádi krásu přírody a exotické rostliny, tato zahrada je pro vás neodolatelným cílem.


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden, umístěný v gruzínském přístavním městě Batumi, je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Své návštěvníky očaruje pestrobarevnými květinami, vzácnými druhy rostlin a dechberoucím výhledem na Černé moře. Tato zahrada je nejen místem k relaxaci, ale také skvělým místem pro poznávání flóry z různých částí světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 a pokrývá celý svah údolí. Své návštěvníky láká na 111 hektarů rozmanitých krajin, včetně horských svahů, lesů, jezer a řek. V zahradě najdete více než 5 000 druhů rostlin z celého světa, z nichž některé jsou unikátní a vzácné.

Každá sezóna v Batumi Botanical Garden přináší něco zvláštního. Na jaře a v létě kvetou stovky druhů květin, od různobarevných tulipánů po exotické orchideje. V létě se zahrada promění v pravý tropický ráj díky svým palmám, banánovníkům a jiným tropickým rostlinám. Na podzim zahrada září různými odstíny červené, oranžové a žluté, díky listnatým stromům.

Pro ty, kteří touží po klidu a relaxaci, je Batumi Botanical Garden ideálním místem k odpočinku. Můžete si procházet pečlivě udržovanými stezkami, které vás provedou různými částmi zahrady. Zahradní architekti se inspirovali přírodou a zachovali charakter původního prostředí, což prohloubí váš zážitek.

Během prohlídky můžete objevovat různé oddělení zahrady. Zahrada alpských rostlin vás přenese do hor, kde můžete obdivovat vzácné druhy alpských rostlin. V oddělení subtropické a tropické zahrady se setkáte s exotickými rostlinami jako jsou palmové stromy, bambus a kaučukovníky.

Pro ty, kteří se rozhodnou strávit více času v Batumi Botanical Garden, existuje i možnost ubytování přímo na jeho území. V areálu zahrady se nachází pension, ve kterém si můžete rezervovat pokoj a vychutnat si krásy zahrady i v noci. Probouzení s výhledem na rozkvetlé květiny a vůni exotických rostlin je nezapomenutelným zážitkem.

Batumi Botanical Garden je také populárním místem pro uspořádání svateb a jiných oslav. Mnoho párů vyhledává romantickou atmosféru zahrady jako ideální kulisu pro své významné okamžiky. Příroda, květiny a krásné výhledy dodají vaší svatbě nezapomenutelný nádech.

Pokud se vydáte na cestu do Gruzie a navštívíte přístavní město Batumi, nezapomeňte zastavit se v Batumi Botanical Garden. Toto místo vám poskytne jedinečný zážitek, který oceníte nejen jako milovník rostlin, ale také jako člověk, který si rád užívá přírody a její krásy.


Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzie je země, která se může pochlubit rozmanitou přírodou a krásnými krajinami. Jedním z nejkrásnějších míst v Gruzii je město Batumi, které se nachází v oblasti Adjara na pobřeží Černého moře.

Batumi je domovem Botanické zahrady, která patří mezi nejvýznamnější zahrady světa. Tento park se rozkládá na ploše více než 100 hektarů a nabízí návštěvníkům mnoho krásných rostlin a květin.

Počasí v této oblasti Gruzie je ovlivněno mořem a horami, které jej obklopují. V létě je zde horko a vlhko, průměrné teploty se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia. V zimě, na druhou stranu, může být chladno a mohou se vyskytovat i nárazové deště.

Botanická zahrada v Batumi je krásná jak v létě, tak i v zimě. V letních měsících zahrada kvete a nabízí návštěvníkům mnoho rostlin a květin, včetně různých druhů orchidejí, ibišků a dále také řadu endemických druhů, které jsou charakteristické pro oblast Gruzie.

V zimě je zahrada klidnější, ale stále nabízí mnoho krásných výhledů a návštěvníci se mohou věnovat i pohledu na horské vrcholy, které se tyčí nad městem.

Pokud se chcete vydat do Botanické zahrady v Batumi, je dobré ověřit si aktuální počasí před cestou. Pokud je výlet plánován v létě, je třeba se připravit na horko a vlhkost. V zimě naopak doporučujeme obléct si více vrstev, aby bylo možné se rychleji přizpůsobit změnám počasí.

Celkově je Batumi a jeho Botanická zahrada krásným místem na návštěvu, kde můžete pozorovat krásy přírody Gruzie, ať už v létě nebo v zimě. Připravte se na nepředvídatelné počasí a užijte si svůj výlet!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky