Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Himara Albánie

Počasí Himara Albánie


Himara je malé městečko, které se nachází na jihovýchodě Albánie, přímo u pobřeží Jónského moře. Díky své poloze má Himara unikátní klima, které je silně ovlivněno okolními horami a mořem. Pokud hledáte teplé a slunné léto, Himara je pro vás správnou volbou.

Léto v Himara je typicky horké a suché. Teploty se pohybují kolem příjemných 30 °C, často však i přesahují tuto hodnotu. Moře má teplotu kolem 25 °C, což je ideální pro koupání a vodní aktivity. Slunce svítí téměř bez mráčku a lodivá krajina nabízí úžasné možnosti pro koupání, potápění a opalování.

Podzim v Himara je mírný a deštivý. Teploty se snižují na příjemných 20 °C a déšť může být častý, zejména v říjnu a listopadu. I přes deštivé počasí však můžete stále využít krásných pláží bez velkého návštěvnosti a prozkoumat okolní přírodu.

Zima v Himara je mírná, přestože v okolních horách může sněžit. Teploty se pohybují kolem 15 °C a mohou klesat pod bod mrazu v noci. Turisté v zimě často vyhledávají Himaru kvůli svému klidnému a odpočinkovému prostředí.

Jaro v Himara je ročním obdobím, kdy se příroda probouzí a město začíná ožívat. Teploty se postupně zvyšují a dosahují příjemných 20 °C. Květen a červen jsou obvykle nejdeštivějšími měsíci v tomto období, ale slunce se často objevuje mezi mraky, což vytváří krásné romantické scenérie.

Celkově lze říci, že počasí v Himara je příjemné po celý rok. Máte-li rádi teplé a slunečné léto, mezisezóna a mírné zimy, Himara je skvělým místem pro vás. Turisté zde naleznou dokonalý pobyt na pláži, užijí si aktivní dovolenou v okolní přírodě a prozkoumají skvosty tohoto malebného města. Takže pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou v Albánii, neváhejte navštívit Himaru!


Letenka Himara Albánie


Albánie se stává stále populárnějším turistickým cílem a mnoho lidí se rozhoduje prozkoumat tuto krásnou zemi. Himara, která se nachází ve jižní Albánii na pobřeží Jónského moře, je jedním z míst, které byste určitě měli navštívit. Pokud zvažujete cestu do této oblasti, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Jak se tam dostat

Himara se nachází asi 200 km od hlavního města Albánie, Tirany. Cesta autem trvá přibližně 4 hodiny a může být trochu namáhavá kvůli kamenité silnici a serpentýnám. Proto se mnoho lidí rozhodne pro letadlo.

Letiště v Tiraně je největší v Albánii a nabízí přímé lety ze mnoha evropských měst. Můžete například letět z Prahy, Vídně, Frankfurtu nebo Milána za rozumnou cenu. Po příletu do Tiraně můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro návštěvu Himary taxíkem nebo autobusem.

Z čeho si odpočinout

Himara je známá svou krásnou pláží a klidnou atmosférou. Pokud rádi relaxujete na pláži, budete nadšeni této oblasti. Pláž Himare má 5 km písku a je obklopena vysokými horami, což jí dodává svůj jedinečný charakter.

V Himare také najdete několik historických památek a starobylých kamených domů, které se nacházejí v horských oblastech. Tyto staré domy slouží jako ubytování a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost s výhledem na moře a okolní krajinnou krásou.

Co si užít

Pokud chcete zažít více akce, v Himare najdete také několik míst, které stojí za návštěvu. Můžete si například pronajmout kajak, jet na jezdectví nebo se vydat na horskou túru.

V Himare najdete také mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční albaňskou kuchyni. Albánie je známá svými čerstvými rybami a mořskými plody, takže pokud je máte rádi, určitě si v Himare přijdete na své.

Závěr

Himara nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Pokud plánujete svou další dovolenou, měli byste zvážit letenky do Tirany a návštěvu tohoto kouzelného místa na jihu Albánie. Najdete zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou a krásné zážitky.


Ubytování Himara Albánie


Pokud hledáte dovolenou na jedinečném a krásném místě, pak je Himara v Albánii tou pravou volbou. Toto malebné pobřežní město nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na Jónské moře, krásné pláže a skvělou atmosféru. Kromě toho se zde nachází také mnoho skvělých možností ubytování, které zajistí, že se budete cítit jako doma.

Himara je oblíbeným turistickým cílem, který si uchovává svou autentičnost a původní kouzlo. Město je rozděleno na dvě části - Staré město a Nové město. Obě části mají svůj vlastní šarm a nabízejí skvělé možnosti ubytování.

Ve Starém městě se můžete ubytovat v tradičních kamenných domech, které se typicky nacházejí na vrcholu kopce s výhledem na moře. Tyto ubytovací zařízení vám umožní prožít autentický zážitek v historickém prostředí. Interiér těchto domů je vkusně zařízený a vytváří atmosféru, která vám připomene minulost. Během pobytu vám budou k dispozici moderní amenities, jako je Wi-Fi a televize. Z teras můžete obdivovat úchvatné západy slunce a vychutnávat si klid a pohodu.

Nové město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí požadavky různých typů cestovatelů. Zde najdete hotely různých kategorií, od luxusních až po cenově dostupné. Nové hotely jsou moderně vybaveny a nabízí vám veškeré komforty, které byste očekávali během dovolené. Některé hotely mají i své vlastní pláže, kde si můžete užívat slunce a moře v klidu a soukromí.

Další možností ubytování v Himare je pronájem apartmánu nebo domácího ubytování. Tato možnost vám poskytuje vlastní prostor a volnost, kterou ocení zejména rodiny nebo větší skupiny cestovatelů. Apartmány jsou plně vybavené a většinou mají k dispozici vlastní kuchyni, což znamená, že si můžete připravit svá oblíbená jídla a vychutnat si je na soukromé terase s výhledem na moře.

Nezáleží na tom, zda si vyberete ubytování ve Starém městě, Novém městě, nebo pronajmete apartmán, všechny možnosti ubytování v Himare nabízejí okouzlující prostředí a vřelou pohostinnost místních obyvatel.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, určitě nezapomeňte zvážit ubytování v Himare. Je to skvělé místo, které vám poskytne jedinečný zážitek a vzpomínky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Himara Albánie


Otázka: Kde se nachází Himara v Albánii?
Odpověď: Himara se nachází na jihovýchodě Albánie, na pobřeží Jaderského moře.

Otázka: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Himara?
Odpověď: Himara nabízí návštěvníkům krásné pláže, překrásné výhledy na Jaderské moře a přírodní místa jako jsou Nedasovské vodopády a skalní výchozy.

Otázka: Jak se dostanu do Himara z Tirany?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Himara z Tirany je prostřednictvím autobusu nebo soukromého vozidla. Cesta trvá asi 5 hodin.

Otázka: Kde si mohu pronajmout auto v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé společnosti, které nabízejí pronájem aut.

Otázka: Jaké jsou nejlepší hotely v Himara?
Odpověď: V Himara jsou k dispozici různé hotely a apartmány s rozmanitou úrovní kvality. Záleží na vašich preferencích a financích.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Himara?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Livadh, Jale, Porto Palermo a Gjipe. Všechny jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí čisté pobřeží.

Otázka: Kde se dají najíst nejlepší jídla v Himara?
Odpověď: V Himara najdete mnoho restaurací a bister, které nabízejí tradiční albánskou kuchyni, stejně jako italské a mezinárodní speciality.

Otázka: Jaké jsou možnosti sportovních aktivit v Himara?
Odpověď: V Himara si můžete užít plavání, potápění, šnorchlování, kajakářství, windsurfing, trekking a horolezectví.


Dovolená Himara Albánie


Himara se nachází na jihu Albánie a je oblíbeným turistickým letoviskem, které se stále více rozvíjí a stává se vyhledávanou destinací jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé páry či skupiny přátel. Tohle malé a malebné město přiléhá k Jónskému moři a nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii.

Jednou z hlavních atrakcí Himary jsou její pláže. Jsou známé svou jemnou bílou pískovou pláží a azurovým mořem. Nejznámější z nich je Livadhi Beach, která je největší a nabízí spoustu prostoru pro opalování, plavání a vodní sporty. Další oblíbená pláž je Potami Beach, která je obklopena skalami a je ideální pro ty, kteří hledají trochu více soukromí.

Pokud máte rádi historii, určitě nevynechte prozkoumání pevnosti Himara. Nachází se na vrcholu kopce a zdejší výhled na moře a okolní krajinu je ohromující. Pevnost se datuje až do období Byzantské říše a byla v minulosti používána jako obranná pevnost proti útokům pirátů.

V Himare existuje také několik starobylých kostelů a kaplí, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je kostel Saint Theodore, který je znám pro svou jedinečnou architekturu. Kostel byl zrenovován nedávno a nabízí nádherný výhled na město a moře.

Po prozkoumání města si můžete užít místní kuchyni. Himara je známá svými rybími specialitami a čerstvými mořskými plody. Lahodné středomořské chuťovky jako jsou tradiční zákusky a rybí polévky jsou nepřehlédnutelnou součástí návštěvy Himary.

Co se týče ubytování, město nabízí širokou škálu možností, od hotelů až po ubytování ve vilkách a apartmánech. Pro ty, kteří hledají více akce, existuje také dostatek barů a nočních klubů, kde se můžete bavit a tančit do ranních hodin.

Himara je ideálním místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat na pláži, poznávat historii a vychutnávat si výtečné jídlo. Toto malebné letovisko nabízí kombinaci krásné přírody, bohaté historie a pohostinnosti místních obyvatel. Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zahrnout Himaru do svého itineráře.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky