Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)

Dovolená Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud hledáte dovolenou v Indii, která je odlišná od tradičních turistických cílů, možná byste měli zvážit návštěvu Sikkimu, jedné z nejmenších a nejkrásnějších indických států. Nachází se na východě Indie, v Himálajích, a nabízí nádhernou přírodu, klid a mír, stejně jako fascinující kulturu a historii. Hlavními městy Sikkimu jsou Gangtok a Pelling, které stojí za návštěvu.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je jedním z nejčistších a nejbezpečnějších měst v Indii. Jeho malebné uličky nabízejí nádherné výhledy na okolní Himálaje a zelené kopce. Existuje také mnoho klášterů a chrámů, které jsou důležitou součástí buddhistického dědictví Sikkimu. Mezi nejznámější patří Rumtek Monastery, který je sídlem tibetských mnišských mnichů a symbolizuje klid a harmonii.

Dalším nejlepším místem k návštěvě v Gangtoku je Tsomgo Lake, které je známé také jako Changu Lake. Toto horské jezero se nachází ve výšce přes 3700 metrů nad mořem a nabízí malebné zákoutí obklopené zasněženými vrcholy. Kromě toho populárními atrakcemi v Gangtoku jsou také lanovka, která nabízí panoramatický výhled na město a okolní krajinu, a Flower Exhibition Centre, kde můžete obdivovat pestrobarevné druhy květin.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je město Pelling, které se nachází v západní části Sikkimu. Pelling je známý svými úchvatnými výhledy na slavné vrcholy jako Kangchenjunga, třetí nejvyšší hora na světě. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Pellingu je Pemayangtse Monastery, který je jedním z nejstarších klášterů v Sikkimu a nabízí nádhernou ukázku buddhistických maleb a sošek. Dalším nedalekým místem k návštěvě je Khecheopalri Lake, svaté jezero, které je obklopené lesy a podle pověsti je považováno za posvátné.

Sikkim je také známý pro svou bohatou flóru a faunu, které jsou chráněné v národním parku Khangchendzonga, který je významným světovým dědictvím UNESCO. V tomto parku můžete spatřit vzácné a ohrožené druhy, včetně sněžných leopardů, koňské antilopy a horských koz. Je také skvělým místem pro pěší turistiku a ťístmé excgrese.

Pokud hledáte dovolenou, která je odlišná od běžných turistických tras v Indii, doporučuji zvážit návštěvu Sikkimu. Tento krásný indický stát nabízí klid a mír, nádhernou přírodu a fascinující kulturu. Města Gangtok a Pelling jsou ideálními místy k prozkoumání a nabízejí širokou škálu atrakcí. Zároveň je Sikkim také skvělým místem pro příznivce přírody a outdoorových aktivit. Takže si vezměte dovolenou a vydáte se do této části Indie plné neuvěřitelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


1. Jak se dostanu do Sikkimu?
Příjezd do Sikkimu je možný letecky do letiště Bagdogra nebo Guwahati, a poté je třeba pokračovat po zemi. Z Bagdogry je možné si pronajmout taxi nebo využít veřejné autobusy. Z Guwahati lze také použít taxi nebo autobus.

2. Potřebuji vízum do Sikkimu?
Ano, pro vstup do Sikkimu je zapotřebí povolení získat zvlášť od státu Sikkim. Toto povolení lze získat na letišti Bagdogra nebo na hranicích ve městě Rangpo.

3. Kde jsou nejlepší místa k návštěvě v indickém Sikkimu?
Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Sikkimu jsou města Gangtok a Pelling. V Gangtoku můžete navštívit Enčej klášter, Raj Bhavan, Rumtek klášter a Tashi view point. V Pellingu stojí za návštěvu zřícenina Rabdentse, klášter Palaciofung a Jeskla.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Sikkimu?
Ideální délka pobytu v Sikkimu je přibližně 5 až 7 dní, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce. Nicméně, čím déle zůstanete, tím více budete mít možnost prozkoumat i okolní místa.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Sikkimu podniknout?
V Sikkimu si můžete užít různé aktivity, včetně treků po horách, návštěv klášterů, jízdu na koni, rafting na řece Teesta, procházky po čínské zahradě a podniknutí safari v lese Kewzing.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sikkimu?
Nejlepší čas na návštěvu Sikkimu je od března do června a od září do listopadu. Během těchto měsíců je počasí příznivější a teploty jsou mírné.

7. Jaká je nejlepší možnost ubytování v Gangtoku a Pellingu?
V Gangtoku a Pellingu najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelu a penzionu. Můžete si vybrat ubytování v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

8. Jak se dostanu z Gangtoku do Pellingu?
Existují různé možnosti dopravy mezi Gangtokem a Pellingem. Nejobvyklejší možností je pronajmout si taxi, které trvá přibližně 4-5 hodin. Také je možné využít veřejné autobusy, které jsou levnější, ale časově náročnější.

9. Co jíst v Sikkimu?
Sikkim nabízí různé tradiční jídla, jako jsou momo (plněné knedlíčky), thukpa (noční polévka s nudlemi), gundruk (fermentovaný šťovík), sinki (fermentovaná listová zelenina) a dal-bhat (rýže se správkou). Také je možné ochutnat místní čaje a alkoholické nápoje, jako je chang.

10. Je Sikkim bezpečné pro turisty?
Sikkim je obecně považován za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je střežení cenných věcí, používání licence taxi a sledování místních doporučení.


Ubytování Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim, malebný region v severovýchodní části Indie, je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi. Tento kouzelný koutek nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také pestrou kulturu a tradice. Pokud plánujete navštívit Sikkim, nebudete mít problém s ubytováním, protože region je dobře postavený na turismu a nabízí různé možnosti pro všechny typy cestovatelů. V tomto článku se zaměříme na dvě nejpopulárnější destinace v regionu - Gangtok a Pelling.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je moderní a kosmopolitní město obklopené hustými lesy a úchvatnými horami. Zde naleznete velký výběr hotelů, od luxusních resortů po rodinné penziony a hostely. Tyto hotely nabízejí různé komfortní a moderní vybavení, jako jsou čisté pokoje s vlastní koupelnou, televizí a Wi-Fi připojením. Mnoho ubytovacích zařízení také poskytuje krásné výhledy na okolní hory. Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z pětihvězdičkových hotelů ve městě.

Pro ty, kteří hledají levnější ubytování, jsou v Gangtoku k dispozici také rodinné penziony a hostely. Tato zařízení nabízejí pohodlné a příjemné prostředí za výhodné ceny. Hostely často nabízejí sdílené pokoje, ale také soukromé pokoje pro ty, kteří preferují větší soukromí.

Další oblíbenou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné město ležící na úpatí hor Kanchenjunga, jedné z nejvyšších hor na světě. Pelling nabízí úžasný výhled na hory a je ideálním místem pro milovníky přírody. V Pellingu je možné najít řadu ubytovacích zařízení s různými cenovými hladinami. Některé hotely zde nabízejí panoramatické výhledy na himálajské panoráma.

Pelling je také oblíbeným místem pro stanování. V okolí města jsou k dispozici kempy a tábořiště pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružnou noc v blízkosti přírody. Kempy nabízejí základní vybavení a snadný přístup k turistickým trasám, odkud si můžete užít malebnou přírodu.

V obou destinacích je však důležité si ubytování rezervovat předem, zejména během špičky turistické sezóny. Gangtok a Pelling jsou obě velmi oblíbené turistické destinace, a proto je vhodné si zarezervovat hotel, aby se zabránilo nedorozuměním nebo nedostatku volných pokojů.

V závěru lze říci, že Sikkim je nejen úžasným místem na prozkoumání, ale také nabízí širokou škálu možností pro ubytování. Ať již hledáte luxusní resort, útulný rodinný penzion nebo dobrodružnou noc ve stanu, v Sikkimu najdete to správné ubytování pro vaši cestu. Nezapomeňte si však zarezervovat své ubytování včas, abyste si zajistili pohodlný a bezstarostný pobyt v této nádherné části Indie.


Počasí Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim, malý stát v severovýchodní Indii, je charakterizován svým horským terénem, exotickou flórou a faunou a bohatou kulturní historií. Tato oblast je také známa svým rozmanitým počasím a různými klimatickými podmínkami na různých místech. Sikkim je rozdělen na čtyři hlavní regiony: východní Sikkim, jižní Sikkim, severní Sikkim a západní Sikkim, kde se nachází dvě nejpopulárnější destinace - hlavní město Gangtok a malebné město Pelling.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, má mírné a příjemné počasí po většinu roku. Zima (prosinec až únor) je chladná a teploty se pohybují mezi 4-7 stupni Celsia. V tomto období můžete očekávat i výskyt sněhu, což přidává kouzlo krajiny. Jaro (březen až květen) je slunečné a teplé, s teplotami dosahujícími kolem 15-20 stupňů Celsia. Leto (červenec až září) je obdobím monzunových srážek, kdy se mohou vyskytnout pravidelné lijáky a oblačné dny. Město získává svou nejvíce zelenou podobu během tohoto období.

Pelling, malé město na západě Sikkimu, leží ve vyšší nadmořské výšce a má podobné sezóny jako Gangtok. Zima v Pellingu je chladnější než v Gangtoku, s teplotami dosahujícími kolem 2-5 stupňů Celsia. Na vrcholcích hor může být ještě chladnější a místy může sněžit. Jaro je opět slunečné a příjemné, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Monzunové období přináší časté srážky a zahalí krajinu do husté mlhy, což snižuje viditelnost.

Celkově platí, že Sikkim lze navštívit po většinu roku, ale nejlepší období je od března do května nebo od září do listopadu, kdy je počasí nejstabilnější a vhodné pro venkovní aktivity. Je však důležité počítat s možností nepředvídatelných dešťů během monzunového období, které mohou narušit některé plány.

Sikkim je ohromující cestovní destinací s úchvatnými výhledy na vrcholky hor, klidnými jezery, nepřekonatelnými chrámy a přátelskými obyvateli. Bez ohledu na počasí, které je zde přítomno, každý návštěvník najde něco, co jej uchvátí a okouzlí.


Letenka Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Letenka do Indie: Podívejte se na krásu Sikkimu včetně Gangtoku a Pellingu

Indie je země, která nabízí několik úžasných turistických destinací, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto skvostů je malý stát Sikkim, který se nachází v severovýchodní části země. Určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto odlehlého, ale nádherného regionu při plánování vaší Indie dovolené. Přelet do Indie do Sikkimu je snadný díky dostupnosti letenek a může být začátkem jedinečného dobrodružství.

Hlavním městem Sikkimu je Gangtok, který vám nabídne pohled na horské vrcholy, zelené údolí a vodopády. Zde máte možnost ochutnat místní jídla, zažít malebné trhy a navštívit úžasné chrámy. Gangtok také slouží jako výchozí bod pro další objevování okolí.

Jednou z hlavních atrakcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je klášter Rumtek. Tento buddhistický klášter je jedním z nejdůležitějších v celém regionu a nabízí nádhernou architekturu a klidnou atmosféru. Pokud máte rádi přírodu, výlet do Zoologické zahrady v Gangtoku je pro vás příležitostí vidět různé druhy zvířat, včetně tučňáků, sněžných levhartů a toho nejohroženějšího – pandy.

Dalším tipem na výlet je Tashi View Point, který poskytuje panoramatický výhled na hory Kanchenjunga, třetí nejvyšší horu na světě. To je určitě něco, co byste neměli nechat ujít při návštěvě Sikkimu.

Pelling, malé horské město v Sikkimu, je dalším skvostem, který stojí za zmínku. Můžete sem přijet autem z Gangtoku nebo si můžete vzít místní autobus. Pelling je ideálním místem pro milovníky přírody, protože se nachází v blízkosti národního parku Kanchenjunga, kde můžete objevovat různé druhy flóry a fauny.

Jednou z hlavních atrakcí v Pellingu je klášter Pemayangtse, který je jeden z nejstarších a nejdůležitějších klášterů v Sikkimu. Klášter nabízí pohled na údolí a nádherné fresky, které vás ohromí svou krásou.

Další horkou atrakcí je jezero Khecheopalri, považované za posvátné u svahů Himálají. Legenda praví, že splnění vašich přání při návštěvě jezera se brzy stane realitou. Můžete se projít kolem jezera, užívat si klidu a krásy okolní přírody.

Sikkim je malebný region, který nabízí nádherné výhledy na horu Kanchenjunga, úžasné kláštery, přírodu a velkou dávku klidu. Ať už se zde rozhodnete zůstat jen pár dní, nebo si zde naplánujete delší pobyt, toto místo vás nepřestane překvapovat svou krásou a půvabem.

Pokud se chystáte do Indie, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Sikkim, včetně Gangtoku a Pellingu. Tato destinace nabízí nádherné zážitky a výhledy, které nebudete chtít opustit. Vydejte se na dobrodružství a objevte kouzlo tohoto malého kousku Indie.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky