Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je úžasnou destinací pro dovolenou s mnoha možnostmi prozkoumání a objevování. Jedno z nejvíce fascinujících a oblíbených míst v této zemi je ostrov Lombok, který se nachází jihovýchodně od Bali. Lombok je známý svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a nezapomenutelnými výhledy na horu Rinjani.

Při plánování dovolené v Indonésii byste rozhodně neměli vynechat Lombok. Ostrov nabízí nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější pláží je Tanjung Aan, která je obklopena zelenými kopcemi a připomíná ráj na zemi. Další populární pláže jsou Senggigi Beach a Kuta Beach, které lákají surfaře i milovníky slunění.

Pokud máte zájem o potápění a šnorchlování, neměli byste vynechat ostrovy Gili. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři malé ostrovy ležící nedaleko Lomboku, které jsou proslulé svou bohatou podmořskou faunou a flórou. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat život pod hladinou nebo si zaplatit potápěčský kurz a objevit tajemství indonéských vod.

Další zajímavou atrakcí na Lomboku je hora Rinjani, která je druhou nejvyšší horou v Indonésii. Tato socha je aktivním vulkánem a nabízí nezapomenutelné trekové zážitky. Chodník vede přes divokou krajinu, kde máte možnost spatřit ohromující výhledy na okolní hory, jezera a sopky. Pro ty, kteří se rozhodnou vystoupat na vrchol, je za odměnu dech beroucí výhled z nejvyššího bodu Lomboku.

Další zajímavostí, kterou si na Lomboku nenechte ujít, je tradiční vesnice Sasak. Zde můžete vstoupit do světa místních obyvatel a dozvědět se o jejich kultuře, tradicích a zvyklostech. Místní průvodci vám ukážou autentické domy, tradiční umělecká díla a nejlepší místa pro ochutnávku místní kuchyně.

Dovolená na Lomboku s výlety na Gili ostrovy a výstupem na horu Rinjani je zážitek, který si budete pamatovat celý život. Kombinace krásných pláží, fascinující přírody a unikátní kultury nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Překrásná Indonésie nabízí mnoho krás a Lombok je zkrátka jedním z nejlepších míst, které si můžete v této zemi užít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


1. Jak se dostat z Bali na Lombok?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vzdušnou cestou. Existují také trajektové spoje mezi dvěma ostrovy.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří Kuta, Tangsi (Pink Beach), Selong Belanak, Mawun a Senggigi.

3. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
Odpověď: Existují pravidelné trajektové spoje mezi Lombokem a Gilis. Cesta trajektem trvá asi 30 minut.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Gili ostrovech?
Odpověď: Mezi populární aktivity na Gili ostrovech patří potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, cyklistika, pozorování želv a noční plavání s planktonem.

5. Jak se dostat na vrchol Mt. Rinjani?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je najmout si průvodce a provést túru z vesnice Senaru nebo Sembalun. Túra na vrchol trvá obvykle 2-3 dny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lombok?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lomboku je v období sucha, které zhruba trvá od května do září.

7. Jaká je místní kuchyně na Lomboku?
Odpověď: Místní kuchyně na Lomboku je ovlivněna indonéskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, včetně pikantního grilovaného kuřete, rybích pokrmů a plodů moře.

8. Jak se pohybovat po Lomboku?
Odpověď: Nejběžnější způsoby přepravy po Lomboku jsou taxi, moto-taxi (ojek), pronájem skútru nebo soukromý vůz s řidičem.

9. Jaké jsou populární turistické atrakce na Lomboku?
Odpověď: Mezi populární turistické atrakce na Lomboku patří chrám Pura Lingsar, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, památník kultury Sasak v Banyumulek a tradiční vesnice Sade.

10. Jaká je místní měna na Lomboku?
Odpověď: Místní měna na Lomboku je indonéská rupie (IDR). Je doporučeno vyměnit si peníze před příjezdem na ostrov nebo využít bankomatů na Lomboku.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je jednou z nejkrásnějších zemí světa a je plná úchvatných destinací, které lákají milovníky přírody, dobrodružství a relaxace. Jednou z nejpopulárnějších lokalit v Indonésii je ostrov Lombok, spolu s přilehlými Gili ostrovy a sopkou Mt. Rinjani. Pokud plánujete cestu do této exotické destinace, zde je několik tipů na ubytování.

Lombok je druhý největší ostrov Indonésie a nabízí širokou škálu možností ubytování. Od luxusních resortů až po cenově dostupná hostela, v Lomboku najdete něco pro každý rozpočet a vkus. Kuta je jednou z nejpopulárnějších oblastí Lomboku a domovem mnoha hotelů a resortů. Zde si můžete užít nádherné pláže, surfování a pozorování želv. Další oblíbenou lokalitou je Senggigi, který nabízí vřelou atmosféru a pestrou nabídku ubytování včetně luxusních resortů.

Pokud se rozhodnete navštívit přilehlé Gili ostrovy, musíte si uvědomit, že tyto ostrovy nabízejí spíše relaxační a odlehlý pobyt. Na Gilis najdete většinou ubytování v malých hotýlcích, bungalovech nebo vilkách s možností ubytování přímo na pláži. Nejsou zde žádné velké resorty, což dodává těmto ostrovům jejich jedinečné kouzlo. Gili Trawangan je největším z Gili ostrovů a také nejživějším. Gili Air a Gili Meno jsou vhodnější pro ty, kteří hledají klidnější prostředí.

Při návštěvě Lomboku byste si neměli nechat ujít i turistický vrchol Mt. Rinjani. Tato aktivní sopka je druhou nejvyšší horou v Indonésii a nabízí úchvatné výhledy na ostrov Lombok a okolní Gili ostrovy. Pokud se rozhodnete zdolat Mt. Rinjani, můžete si vybrat mezi různými trekkingovými zájezdy, které nabízejí přespání ve stanu na vrcholu sopky. Během dvoudenního výletu získáte nezapomenutelné zážitky a výhledy, které stojí za to.

Ubytování v okolí Mt. Rinjani zahrnuje především kempy a tábořiště, které jsou vybaveny základními zařízeními jako sprchy a toalety. Pokud preferujete pohodlí, můžete si zarezervovat ubytování ve městě Senaru, které je v blízkosti Mt. Rinjani. Zde najdete několik jednoduchých hotelů s příjemným ubytováním a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční indonéskou kuchyni.

Indonésie Lombok, spolu s Gili ostrovy a Mt. Rinjani, je jednou z nejkrásnějších a nejrušnějších turistických destinací v Indonésii. Během svého pobytu si můžete užít krásné pláže, surfování, potápění, trekking nebo relaxaci. Ať už hledáte luxusní resort nebo jednoduché ubytování, Lombok a jeho okolí určitě nezklamou.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou, ale také dramatickým počasím. Jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst v Indonésii je ostrov Lombok, který se nachází nedaleko slavného ostrova Bali. Tato oblast je proslulá nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovými moři, ale také svým jedinečným klimatem.

Počasí na ostrově Lombok je tropické, což znamená, že zde panuje vysoká teplota po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32°C, což z tohoto ostrova dělá ideální místo pro ty, kteří hledají slunečné a horké počasí. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na příjemných 25°C.

Další významným faktorem ovlivňujícím počasí na Lomboku je období dešťů. Podobně jako v jiných oblastech Indonésie, i Lombok má dvě výrazná období dešťů. První trvá od listopadu do března a je charakterizováno vyššími srážkami a intenzivnějšími bouřemi. Druhé období dešťů nastává od června do října, ale srážky jsou zde obvykle nižší a není tak časté setkání se silnými bouřemi.

Další zajímavou lokalitou na ostrově Lombok jsou Gili ostrovy. Ty jsou známé svým nádherným koralovým pobřežím a ideálním pro potápění a šnorchlování. Počasí na Gili ostrovech je obdobné jako na Lomboku, s teplotami kolem 27-32 °C a výrazným obdobím dešťů.

Kromě Lomboku a Gili ostrovů je další významnou atrakcí v této oblasti indonéský Mount Rinjani. Mount Rinjani je aktivní stratovulkán, který je oblíbený mezi turisty pro své malebné výhledy a trekkingové trasy. Počasí na Mount Rinjani je však extrémně proměnlivé a může se rychle změnit. Níž na úpatí hory je klima teplejší a vlhké, zatímco na vrcholku hory se teploty pohybují pod bodem mrazu.

Celkově lze říci, že počasí na Lomboku, Gili ostrovech a Mount Rinjani je typicky tropické, s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je v období sucha, od května do září, kdy je minimální riziko dešťů a teploty jsou příjemnější pro aktivity na pláži i turistiku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky