Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Fars Province

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Fars Province


1. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v provincii Fars v Íránu?
Nejznámějšími turistickými atrakcemi v provincii Fars jsou Persépolis, Naghš-e Rostam, Naghš-e Džahán a město Šíráz.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Fars Province?
Nejlepší doba k návštěvě Fars Province je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí mírné a příjemné.

3. Jak se dostat do Fars Province z hlavního města Teheránu?
Lze se dostat do Fars Province z Teheránu letecky, autobusem nebo vlakem. Nejsnadnější způsob je letecky, protože let trvá přibližně jednu hodinu.

4. Jaká je tamní místní kuchyně? Jaké jsou známé pokrmy?
Fars Province je známá pro svou bohatou a chutnou kuchyni. Mezi nejznámější pokrmy patří kebab, džudže kabáb (džují kabáb), ash-e reshteh (polévka s nudlemi) a faloodeh (místní ledová zmrzlina).

5. Jaké jsou oblíbené tradiční festivaly v provincii Fars?
Mezi oblíbené tradiční festivaly v provincii Fars patří Nouruz (perský nový rok), který se slaví na jaře, a Šáb-e Čehlom (čtyřicátý den po ashůrě), který se slaví při příležitosti smrti imáma Husajna.

6. Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v provincii Fars?
V provincii Fars je široká škála ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Mezi nejlepší hotely v provincii patří například Shiraz Grand Hotel, Persepolis International Hotel a Chamran Grand Hotel.

7. Jaké jsou oblíbené venkovní aktivity v provincii Fars?
Mezi oblíbené venkovní aktivity v provincii Fars patří procházky po historických památkách, objevování starobylých ruin, návštěvy tržišť (bazary) a procházky v krásné přírodě.

8. Jaká jsou dopravní spojení v provincii Fars?
Provincie Fars má dobře vyvinutý systém dopravních spojení. Místní doprava je zajišťována autobusy a taxíky. Mezinárodní i domácí lety jsou k dispozici na mezinárodním letišti Šíráz.

9. Jaké jsou známé vinařské oblasti v provincii Fars?
Provincie Fars je známá pro své vinařské oblasti, z nichž nejznámější je oblast v okolí města Šíráz. Vinice v této oblasti produkují víno, které je oblíbené u místních obyvatel i turistů.

10. Jakou měnu používají v provincii Fars?
V provincii Fars se používá íránský rial (IRR) jako měna.


Ubytování Írán Fars Province


Írán je krajem plným překrásných scenérií, jasných modrých nebes a kulturálních památek. Jeho provincie Fars skýtá jedno z největších množství věcí k prozkoumání a je rovněž domovem nejznámější a nejnavštěvovanější historické památky, Persepolisu. Pokud vás tato oblast zaujala a plánujete tam v nadcházejícím čase cestovat, tady je pár tipů na příjemné a komfortní ubytování.

Hotel Darvishi Yazdani v Shirazu
Svítivé bílé zdi a propojená dvě křídla krité sluncem vytváří oázu klidu a pohodlí uprostřed city. Výhodná poloha hotelu vám dává možnost návštěvy nejen Persepolisu ale také Mosalaejadgh, Shiraz Eram Garden a mnoho dalších památek. Pokud mu tam chodí pravidelně politici a různé celebrity, musí to být dobré místo na odpočinek a relax.

Pevnost Arg-e Karim Khan v Shirazu
Tento dřevěný dům byl před více než 200 lety postaven na základech Arg-e Karim Khan. V dnešní době je v něm malebné ubytování pro turisty, kteří touží prožít pocit domova. Interiéry jsou laděny v tradičním stylu Iranu, což vašemu pobytu dodá určitou rustikalitu. Toto ubytování se nachází v samotném centru města s optimální dostupností nejen památek ale také místních obchodů.

Hotel Abbasi v Isfahanu
Ideální místo pro ty, kteří touží po luxusu. Hotel Abbasi se nachází v nejstarší části Isfahanu a je postaven na pozůstatcích Safíísova paláce. Tento hotel nabízí svým hostům rozmanitost odlevněných ubytovacích možností a všechny jsou smělé vyzdobeny klenutými stropy. Díky oknům, kterými do pokojů proudí světlo, vám hotel Abbasi zajistí příjemné a skutečně luxusní ubytování.

Dargah e Homayoon v Kermanu
Tato budova, která kdysi sloužila jako hrobka, je nyní známá jako Dargah-e-Homayoon hotel. Toto ubytování nabízí svým hostům další možnost učinit svůj pobyt v Íránu neopakovatelným. Kromě toho, že se nachází v blízkosti několika památek (např. vizyerský zámek Arg-e-Bam), hotel se vám také nabízí jako ideální místo pro okouzlující ubytování. Tato budova nabízí vysoký standard, jaký by souhlasil s moderními požadavky.

Co se týče turistického ruchu, Írán hned tak neskončí. Pokud vaše další cesty po Íránu vedou například do provinčních měst, doporučujeme se podívat na místní ubytování, které jsou plné charakteru a autenticity. Spousta lidí má tendenci zůstat příliš v centru, ale opravdovost Íránu spočívá v jeho okolí. Takže neváhejte a zkuste něco z tohoto seznamu!


Dovolená Írán Fars Province


Írán je země bohatá na historii, kulturu a krajiny. Jednou z nejkrásnějších provincií v zemi je Fars, známá pro své památky z období perské říše, drsné hory a krajiny, kterou obdivují turisté z celého světa. Pokud hledáte zemi plnou překvapení a neopakovatelných zážitků, vydajte se na dovolenou právě do Fars Province.

Fars Province je jednou z nejvýznamnějších provincií Íránu a nachází se v jihovýchodní části země. Provincie je nejvíce známa pro své památky z perské říše, jako je například Persepolis, palácový komplex založený Achaimenovci v šestém století před naším letopočtem. Persepolis je nejdůležitějším turistickým cílem v provincii a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1979. Kromě Persepolisu můžete navštívit také město Šíráz, které bylo v minulosti hlavním městem Persie a dodnes je považováno za kulturní a literární centrum země.

Provincie Fars je také známá pro své dramatické horské scenérie a turistické trasy v horách Zagros. Můžete se vydat do národního parku Bamu, kde se nachází unikátní rozmanitost fauny a flóry, stejně jako skalní jeskyně a vodopády. Park je ideálním místem pro všechny, kteří hledají dobré trekkingové zážitky a milovníky přírody.

Fars Province má také mnoho měst a obcí s bohatou historií a kulturou. Například můžete navštívit město Persepolis, které se nachází ve stínu památného Perspexu a dnes je používáno jako centrum tradičních řemesel. Taky můžete zkusit návštěvu městečka Abarkouh, kde se nachází nejstarší živý strom na světě, známý jako Zoroastrická cypřiš.

Kromě kulturních a historických zajímavostí jsou Fars Province také bohaté na gastronomii. Pokud se chcete ponořit do místní kuchyně, můžete ochutnat tradiční jídla jako tedy jehněčí kýta, dýňové polévky, cilantro řapíky, rýže a jiné speciality místní gastronomie.

Fars Province je významným turistickým cílem a každý rok přiláká tisíce návštěvníků z celého světa. Pokud hledáte dovolenou plnou historie, kultury a přírodní krásy, Fars Province je pro Vás jedním z nejlepších míst na světě.


Letenka Írán Fars Province


Farská provincie, nacházející se na jihu Íránu, je jedním z nejmalebnějších a historicky nejbohatších regionů této země. Pro milovníky kultury, přírody a dobrodružství je tato oblast skvělým cílem pro jejich dovolenou. Díky letenkám do Fars Province se můžete vydat na fascinující cestu plnou starověkých památek, krásných krajin a přátelských lidí.

Hlavním městem provincie je Šíráz, který je známý jako kulturní centrum Íránu. Zahájit svou cestu právě zde je proto skvělým rozhodnutím. Město je domovem mnoha historických památek, z nichž nejznámější je bezesporu Persepolis. Toto rozlehlé archeologické naleziště je jedním z největších světových záznamů o perské historii a UNESCO jej dokonce zapsalo na seznam světového dědictví. Návštěva Persepole je pro každého návštěvníka nezapomenutelným zážitkem a příležitostí seznámit se s buddhistickými, římskými a islámskými vlivy, které se zde prolínaly časem.

Další zastávkou na vaší cestě po Fars Province by měl být efezský hrobka Hafiz, jedno z nejuznávanějších míst v Íránu. Hrobka je posvátným místem pro všechny milovníky poezie, protože Hafiz je považován za jednoho z nejvýznamnějších perských básníků. Setkání s místními básníky a recitování veršů na tomto místě je opravdu nezapomenutelným zážitkem, který vám přinese hluboké porozumění perské kultuře.

Jižně od Šírázu můžete navštívit nádherné jezero Maharlu, které je oblíbené mezi místními i turisty. Jezero je kuželovitého tvaru a nachází se v neobyčejně malebné krajině. Nebudete toho litovat, pokud se rozhodnete vyzkoušet tradiční iránské čluny a vydat se na romantickou plavbu po hladině jezera. Maharlu je také domovem mnoha druhů vzácných ptáků, takže milovníci přírody si přijdou na své.

Po návratu do Šírázu nemůžete vynechat návštěvu Záhrady Eram, která je uznávána jako jedna z nejkrásnějších perských zahrad na světě. Záhrada Eram je místem klidu a krásy, které vás okouzlí svými barvami a vůní. Procházení mezi rozkvétajícími květinami, fontánami a historickými budovami vám přinese úplné uvolnění a odpočinek.

Při plánování svého výletu do Íránu nezapomeňte zvážit návštěvu Fars Province. Díky letenkám do Šírázu můžete zažít jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Během návštěvy této oblasti budete mít příležitost poznat místní životní styl, ochutnat tradiční iránskou kuchyni a pochopit bohatou historii a tradici této země. Fars Province je bezesporu jedním z těch míst ve světě, které si přejete znovu a znovu navštívit.


Počasí Írán Fars Province


Farská provincie se nachází ve střední části Íránu a je jednou z největších provincií v této zemi. Zeměpisná poloha a různorodost terénu znamenají, že provincie Fars má také různorodé počasí.

Farská provincie se nachází mezi pohořím Zagros na západě a pouští Kavir na východě. Tato kombinace hor a pouští ovlivňuje především teploty a srážky v provincii.

V letních měsících jsou teploty v Farské provincii velmi vysoké. V některých oblastech, jako je město Šíráz, mohou teploty dosáhnout až 40 °C. Kombinace horkých teplot a suchého klimatu vytváří velmi suché a horké léto. Je vhodné si s sebou vzít dostatek vody a chránit se před slunečním zářením.

Na druhou stranu, zimní měsíce jsou v Farské provincii relativně mírné a chladné. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 10-15 °C. V nejvyšších částech Zagrosu může být v zimě dokonce i sněhová pokrývka.

Co se týče srážek, Farská provincie je obecně suchou oblastí. Většina srážek spadne během zimy a jara. Zimní srážky jsou obvykle ve formě deště a sněhu, zatímco jarní srážky jsou většinou ve formě deště. Vzhledem k suchému podnebí je závislost na zavlažování zemědělství v této oblasti nevyhnutelná.

Farská provincie je také známá svými chladnými a větrnými jarními bouřemi. Tyto bouře přicházejí s prvními jarními dešti a mohou přinést bouřlivé větry a bouřky. Je důležité být na takové bouře připraven a přijmout vhodná opatření k ochraně majetku a bezpečnosti.

Vzhledem k rozmanitému podnebí a geografii provincie Fars se počasí může v různých částech provincie lišit. Je proto důležité sledovat místní předpověď počasí a být připraven na změny počasí.

Celkově vzato, Farská provincie v Íránu má horké a suché léto s vysokými teplotami a jemné a chladné zimy. Srážky jsou obvykle spíše omezené, což vytváří výzvy pro zemědělství a vodní zásoby. Větrné jarní bouře jsou také charakteristické pro tuto oblast.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky