Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Kordestan Province

Dovolená Írán Kordestan Province


Írán je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které láká turisty z celého světa. Mezi nejatraktivnější místa patří také provincie Kordestan, ležící na západě země. Tato oblast nabízí návštěvníkům překrásnou přírodu, bohatou historii a mnoho dalšího.

Provincie Kordestan se nachází v pohoří Zagros na hranicích s Irákem. Tato oblast je oblíbená u mnoha turistů díky svým nádherným horám, řekám a vodopádům. Stejně tak zde najdeme mnoho historických památek a zvláštní kulturu lidí, kteří zde žijí.

Hlavním městem Kordestanu je město Sanandaj, kde najdeme mnoho historických památek, muzeí a hostující kultury. Město má také bohatou kulturní scénu a je domovem mnoha umělců, včetně hudebníků, malířů a sochařů.

Z turistických atrakcí lze zmínit například Alvardihův most, který byl postaven v 12. století a dodnes stojí. Je to nejcennější stavba provincie Kordestan. Dalšími zajímavými místy jsou například vodopády Ghoori-Ghale, paleontologická naleziště v Sahel-i Kohna, starobylé zahrady a hrobky v Oshtor-nazar a také jeskyně Karaftu.

Jeden z největších a nejznámějších festivalů v Kordestanu je Nowruz, což je perský nový rok, slavený 21. března. Během této doby jsou v mnoha městech organizovány různé akce a festivaly, kde se slaví začátek jara a nového roku.

Kordestan má také mnoho tradičních jídel, jako například čolaw, který je připravován z kousků bydleniny a vařen v kořenící směsi z cibule, kmínu a kurdského pepře. Dalším tradičním jídlem je dizi, jehněčí maso podávané s chlebem a cibulí.

Tato provincie nabízí turistům mnoho možností a zážitků, ať už hledáte krásnou přírodu, historické památky nebo zážitek z kulturních akcí. Provincie Kordestan je určitě více než jen další turistickou destinací v Íránu.


Počasí Írán Kordestan Province


Na Kordestan Province v Íránu panuje unikátní klima, které je ovlivněno hory, které ji obklopují. Tato provincie se nachází na severozápadě země a rozprostírá se na území o rozloze 29 137 kilometrů čtverečních. Kordestan je jednou z nejchladnějších oblastí v Íránu a vykazuje výrazné rozdíly v teplotách během jednotlivých ročních období.

V zimě se teploty v Kordestanu pohybují okolo 0°C a často klesají pod bod mrazu. Na některých místech dokonce klesají k teplotám -20°C nebo i nižším. Sněžení je běžné a na horách se vytvářejí zasněžené vrcholky, které přitahují lyžaře a milovníky zimních sportů. Některé oblasti v Kordestanu jsou pokryty hustým lesem a jsou hojně navštěvovány turisty kvůli své krásné přírodě.

Na jaře se počasí značně mění. Během této sezóny se v Kordestanu ochlazuje. Průměrné teploty se pohybují mezi 10 až 15°C. Úrodná půda, která je zde hojná, kvete a dává provincii nádech čerstvého a zeleného prostředí. To je ideální doba na přírodní procházky a prozkoumávání horských oblastí.

V létě se Kordestan stává suchým a teplým místem. Průměrné teploty se v této sezóně pohybují kolem 25 až 30°C. Množství srážek je minimální a sucho panuje po celou letní dobu. Kvůli tomuto počasí se vytváří vhodné podmínky pro pěstování obilí, ovoce a zeleniny, které jsou hlavními zdroji obživy místních obyvatel.

Podzim v Kordestanu se vyznačuje mírným ochlazováním po celou sezónu. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 až 20°C. V tomto období se příroda mění na pestrou paletu žlutých, oranžových a červených odstínů, což dělá z Kordestanu jedinečné místo pro fotografování a pozorování přírody.

Kordestan Province je tedy oblastí, která má jedinečné počasí po celý rok. S jeho rozmanitým klimatem a krásnou přírodou nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou, turistiku a poznávání.


Ubytování Írán Kordestan Province


Kordestan Province, který se nachází v západní části Íránu, je jednou z nejkrásnějších a historicky bohatých provincií tohoto země. Tato oblast láká návštěvníky svou ohromující přírodou, malebnými horami, vodopády a historickými památkami. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Kordestan Province, je důležité mít informace o možnostech ubytování.

Naštěstí je v této provincii široká škála ubytovacích možností, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Mezi nejoblíbenější možnosti patří hotely, penziony a tradiční přístřešky v horách.

Většina ubytovacích zařízení je soustředěna ve městech a obcích provincie, jako je Sanandaj, Marivan a Baneh. Hezké hotely v těchto oblastech nabízí pohodlné pokoje, moderní vybavení a různé služby pro hosty. Mnoho z těchto hotelů se nachází v blízkosti hlavních turistických památek, což umožňuje snadný přístup k nim a pohodlné prohlídky.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, existuje možnost ubytování v tradičních horských přístřešcích, známých jako "koliby". Tyto koliby jsou vystavěny ve stylu koření a poskytují jedinečnou příležitost prozkoumat krásu přírody. Zdejší horské koliby jsou dobře vybaveny, včetně postelí, stravování a základních vybavení. Ubytování v kolibách je oblíbené u dobrodruhů, kteří chtějí strávit několik dní v divočině a vychutnat si ojedinělou atmosféru prostředí.

Další možností je ubytování ve venkovských penzionech. Tyto penziony jsou obklopeny krásnou krajinou a nabízejí poklidnou atmosféru a pohodlí. Hosté si zde mohou vychutnat tradiční íránskou kuchyni, přičemž nabídka jídel zahrnuje dobré domácí pokrmy.

V kordestánské provincii je také populární táboření v kempech, které jsou umístěny v přírodních rezervacích a okolí hor. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří mají rádi kontakt s přírodou a chtějí strávit noc pod hvězdami.

Ať už se rozhodnete zůstat v jednom z moderních hotelů, tradičních kolibách nebo ve venkovských penzionech, ubytování v kordestánské provincii vám bude k dispozici. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že budete mít možnost objevovat krásy této historicky významné oblasti Íránu, zatímco si vychutnáváte svůj pobyt v této malebné provincii.


Letenka Írán Kordestan Province


Kordestan Province je jedním z nejzajímavějších regionů Íránu. Nachází se v západní části země a nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud se chystáte na cestu do Kordestan Province, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat letadlem.

Letenky do Kordestan Province lze zakoupit u několika leteckých společností, které poskytují služby v této oblasti. Mezi nejznámější patří Iran Air, Mahan Air, Aseman Airlines, Zagros Airlines nebo Taban Air. Délka letu z Teheránu do města Sanandaj, které je hlavním městem Kordestan Province, trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Cena letenky se může lišit v závislosti na sezóně a pozici sedadla. Většinou se pohybuje mezi 50 až 100 USD za jednu cestu. Pokud si chcete zajistit co nejvýhodnější cenu, doporučujeme využít nabídky od různých leteckých společností a porovnat si jejich ceny.

Kordestan Province je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí poznat nejen krásu přírody, ale také seznámit se s kulturním dědictvím regionu. Kordestán je domovem mnoha etnických skupin, které mají svou vlastní kulturu, jazyk a tradice. V regionu se nachází mnoho historických památek a kulturních center, které jsou pro turisty velkou atrakcí.

Mezi nejvýznamnější místa, které by si návštěvníci Kordestan Province neměli nechat ujít, patří Bazmány (kámenové věže), jezera Zeribar a Zarivar nebo skalní město Palangan. Kromě turistických atrakcí nabízí Kordestan Province také výbornou kuchyni, která se vyznačuje místními surovinami, jako jsou ovocné sady, bylinky a koření a také syrové mléčné výrobky.

Celkově je letenka do Kordestan Province skvělou volbou pro ty, kteří hledají zajímavý a autentický zážitek v Íránu. Západní region této země se může pochlubit krásami přírody a bohatou historií a kulturním dědictvím. Nákup letenky do Kordestan Province je snadný a rychlý, což vám umožní užít si co nejvíce z tohoto nádherného království.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kordestan Province


Tady je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se íránské provincie Kordestan:

1) Kam je nejlepší cestovat v provincii Kordestan?
Provincie Kordestan má mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejatraktivnější lokality patří města Sanandaj a Saqqez, horské oblasti Takht-e Soleyman a Shaho a jezera Zarivar a Mahabad.

2) Jaká je klimatická situace v provincii Kordestan?
Kordestan má kontinentální klima s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě je kolem 0 °C, zatímco v létě může být teplota kolem 30 °C.

3) Jaký je hlavní náboženství v provincii Kordestan?
V provincii Kordestan převažuje islám, ale existují zde i menšinová náboženství, jako jsou zoroastrismus a křesťanství.

4) Jaké jsou hlavní potraviny, které se podávají v Kordestanu?
Některé z nejpopulárnějších jídel v Kordestanu jsou polo (míchaný rýž s masem a kořením), dizi (hrnec s dušeným masem a zeleninou) a ashe reshte (polévka s nudlemi a fazolemi). Mezi sladké pochoutky patří kolompeh (kořeněné pečivo) a shear pereh (sýrové koláče).

5) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kordestanu?
Nejlepší čas pro návštěvu Kordestanu je od května do října, kdy je klima teplejší a suché. V zimě může být obtížné dostat se do horských oblastí a některé turistické atrakce mohou být uzavřené.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky