Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Birr Castle

Ubytování Irsko Birr Castle


Birr Castle je historický hrad v Irsku, který se stal turistickou atrakcí a taktéž nabízí luxusní ubytování. Hrad stojí v městečku Birr, v okrese County Offaly, a byl postaven v roce 1620.

Birr Castle nabízí hostům ubytování v tzv. South Wing, což je součást hradu, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na luxusní apartmány. Hosté se tak mohou těšit na exkluzivitu a komfort, společně s výhledem na krásné okolí.

Apartmány jsou zařízeny v tradičním stylu, s elegatním nábytkem a moderním obývacím prostorem. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení a jsou vybaveny moderní technologií, jako jsou např. Wi-Fi připojení a klimatizace.

Kromě samotného ubytování nabízí hrad také celou řadu aktivit a zážitků. Hosté se mohou projít rozsáhlými zahradami, navštívit klenotnici a muzeum, projet se na kočáru taženém koněm nebo se projít přes slavný Tree Canpopy Walkway, což je kopec s největšími stromy na světě.

Birr Castle je ideálním místem pro ty, kteří touží po luxusním ubytování v historickém prostředí. Tento hrad, spolu s okolními krásami, zaručuje nezapomenutelný zážitek a hlavně klid a pohodu v příjemném prostředí.

Pokud plánujete návštěvu Irska a chtěli byste se ubytovat na místě, kde historii můžete skutečně cítit, tak navštivte Birr Castle. Toto místo vám nabídne nejvyšší služby a provodí Vás skrz dějiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Birr Castle


Jistě, zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Birr Castle v Irsku:

1. Jaké jsou otevírací hodiny Birr Castle?
- Birr Castle je otevřen každý den od 9:00 do 18:00.

2. Kolik stojí vstupné do Birr Castle?
- Vstupné do Birr Castle zahrnuje prohlídku zahrad a hradu a stojí 12 EUR pro dospělého a 8 EUR pro děti (6-17 let). Existují také rodinné slevy dostupné.

3. Kde se nachází Birr Castle?
- Birr Castle se nachází ve městě Birr v hrabství Offaly v Irsku.

4. Jaká je historie Birr Castle?
- Birr Castle byl postaven v roce 1620 rodem Parsonsů a je považován za jedno z nejstarších stále obydlených hradů v Irsku. Během let prošel několika rozsáhlými úpravami a dnes slouží jako muzeum a turistická atrakce.

5. Co mohu vidět při návštěvě Birr Castle?
- Při návštěvě Birr Castle se můžete projít krásnými zahradami, navštívit observatoř s historicky významným teleskopem, prohlédnout si sbírku historických artefaktů a původních interiérů v hradu a vyrazit na procházku podél jezera a parku.

6. Nabízí Birr Castle prohlídky s průvodcem?
- Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici ve více jazycích. Průvodci poskytují informace o historii a zajímavostech Birr Castle.

7. Můžu si rezervovat prohlídku předem?
- Ano, je možné si rezervovat prohlídku Birr Castle předem prostřednictvím oficiální webové stránky nebo telefonicky.

8. Jsou zahradní centrum a restaurace k dispozici v Birr Castle?
- Ano, v Birr Castle je k dispozici zahradní centrum s obchodem se suvenýry a restaurací, kde si můžete odpočinout a načerpat energii.

Doufám, že tyto dotazy a odpovědi Vám pomohou. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Počasí Irsko Birr Castle


Irska je země, kterou spojujeme s dešťem a zelenými pláními. A jedno z míst, které má v této zemi velký vliv na počasí, je Birr Castle. Nachází se v hrabství Offaly a je známo svými rozsáhlými zahradami a astronomickým observatořem.

Vlivní rodiny Parsonsů, později známí jako hrabata z Rosse, vlastnily Birr Castle od roku 1620 až do dnešní doby. Jejich vášeň pro vědu a astronomii vedla k tomu, že postavili největší dalekohled na světě v roce 1845. Tento dalekohled, nazvaný Leviathan of Parsonstown, byl v provozu až do roku 1914 a přitahoval vědce z celého světa.

Birr Castle a jeho okolí mají charakteristické klima, které je typické pro západní pobřeží Irska. Vzhledem k poloze v oceanickém podnebí je zde časté srážky a oblačnost, která obecně převládá nad slunečnými dny. Průměrný počet deštivých dnů za rok je ve zdejší oblasti vyšší než v jiných částech Irska.

Teplota v Birr Castle je mírná po celý rok, což je rozhodně na irské poměry výhodou. V zimě se teploty pohybují kolem 5-8 °C, zatímco v letních měsících dosahují průměrných teplot okolo 15-20 °C. Vyšší teploty se obvykle vyskytují v červenci a srpnu, kdy je zde také více slunečných dnů.

Vzhledem k dešťovému klimatu je zdejší vegetace velmi bohatá a zelená. Zahrady Birr Castle jsou okázalé a obsahují různé druhy rostlin a stromů, které se díky vlhkému klimatu v této oblasti velmi dobře daří. Tato oblast je známá také pro své rododendrony a azalky, které tvoří působivou kvetoucí scénu během jara a léta.

Když navštívíte Birr Castle, budete možná potřebovat deštník nebo pláštěnku, protože dešťové srážky jsou velmi pravděpodobné. Nicméně, pokud jste ochotni se obléci vhodně, nebudete zklamáni krásou zdejší krajiny a historickým dědictvím hradu.

Věda, astronomie a zdejší klima jsou nerozlučně spjaty s Birr Castle. I přes místní dešťové počasí je toto místo stále velmi atraktivní pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat krásu irského venkova a fascinující historii tohoto jedinečného zámku.


Dovolená Irsko Birr Castle


Irsko je známé svou krásnou přírodou, starobylými památkami a přátelskými obyvateli. Jednou z nejvíce fascinujících destinací v této zemi je zámek Birr Castle, který leží v hrabství Offaly.

Birr Castle je rodinné sídlo arisokratického rodu Parsonsovů už více než 400 let. Patří k nejstarším a nejimpozantnějším zámkům v Irsku a hostí každoročně tisíce návštěvníků.

Zámek se nachází v nádherném parku o rozloze téměř 200 hektarů, který je domovem jedné z největších soukromých sbírek vzácných rostlin na světě. Park je také proslulý svými impozantními stromy, elegantními jezírky a okouzlujícími zahradami.

Birr Castle samotný je zřejmě nejvýznamnější díky svému astronomickému observatoři. V roce 1845 byl na zámku postaven největší dalekohled na světě, který byl ve své době technologickým zázrakem. Tento dalekohled byl používán pro objevování nových hvězd a planet a na svou dobu byl velmi přelomový. Návštěvníci mají možnost seznámit se s historií tohoto dalekohledu a pozorovat hvězdy díky moderním technologiím.

Kromě astronomické observatoře mohou návštěvníci zámku prozkoumat i jeho interiér. Ten odráží bohatou historii a rodinné dědictví. Zámek je plný vzácných artefaktů, maleb a historických předmětů, které ukazují život aristokracie v Irsku.

Navíc, na zámku Birr Castle se nachází také středověká zahrada, která je věnována rostlinám a bylinkám používaným ve středověké medicíně a kulinářství. Návštěvníci se zde mohou procházet mezi tradičními záhony a vychutnat si tu atmosféru minulosti.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat širší okolí Birr Castle, je zde mnoho dalších atrakcí a aktivit. Město Birr je plné tradičních irských hospod, kde si můžete vychutnat sklenici piva a poslechnout irskou hudbu. Místní krajina nabízí možnost pěších výletů a projížděk na kole, kterými můžete objevit malebné vesnice a nádhernou irskou krajinu.

Birr Castle a jeho okolí nabízejí udivující kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Je to místo, které si návštěvníci Irska nemohou nechat ujít. Ať už se zajímáte o historii, vědu nebo jednoduše o krásy Irska, zámecký komplex Birr Castle vám poskytne zážitek, který ponesete s sebou celý život.


Letenka Irsko Birr Castle


Pokud se chystáte na dovolenou do Irska a hledáte zajímavé místo k návštěvě, neměli byste minout návštěvu Birr Castle. Tento zámek se nachází v centru města Birr a je výjimečný svou architekturou, historií a rozlehlými zahradami.

Zámek Birr Castle byl postaven v roce 1620 a od té doby se v něm stále změní několik majitelů. V roce 1800 získal zámek rod Parsons a zůstal v jejich vlastnictví po dobu téměř 200 let. Rodina Parsons je známá tím, že se zajímala o vědu, a proto na zámku postavila jednu z největších astronomických observatoří na světě.

Dnes je zámek otevřen pro návštěvníky a mohou si prohlédnout mnoho fascinujících vědeckých a historických exponátů. V zámku najdete mnoho původních nábytku a obrazů a také velkou sbírku starých knih a dokumentů.

Dalším skvělým aspektem návštěvy Birr Castle jsou jeho zahrady. Jsou to rozlehlé zelené prostranství s mnoha různými druhy rostlin a květin. Návštěvníci si mohou užít procházku skrz Starou zahradu, která obsahuje mnoho různých rostlin z celého světa. Další zahrada, zvaná Horní zahrada, obsahuje státnou sbírku dubů a cedrů.

Pokud chcete vidět více přírodního krásy, nechte se unést na projížďku na lodi nebo půjčte si kolo a projeďte se skrz kopců Irska.

Pokud se chcete dostat do Birr Castle, je nejlepší cesta letadlem. Z Prahy se létá do Dublina a odtud si můžete půjčit auto a dojet do Birr. Letenky do Dublinu najdete u různých leteckých společností, a proto je výhodné si vybírat z rozličných nabídek.

Celkově je návštěva Birr Castle výborným způsobem, jak se ponořit do irské historie a krásné přírody. Ať už hledáte klid a relaxaci, nebo zajímavou kulturu a historii, Birr Castle je ideálním místem pro každého.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky